Epiphone B.B. King Lucille EB

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Epiphone B.B. King Lucille EB

Postautor: Avery » sierpnia 26, 2009, 12:38 pm

Witam.

Właśnie przymierzam się do zmiany gitary elektrycznej i natrafiłem na gitarę Epiphone B.B. King Lucille EB.

http://rnr.pl/p5146.893_epiphone_b_b_ki ... yczna.html

Jeżeli o sprawy techniczne gitar to niestety nie jestem w nich obeznany :P Także prosiłbym o przeanalizowanie tych parametrów,jeśli można.
Wie ktoś coś może na jej temat? Miał ktoś z nią styczność? Prosiłbym o szybką odpowiedź,bo mam czas na kupno gitary do 31 sierpnia..

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Matragon » sierpnia 26, 2009, 1:09 pm

Świetne wiosło, ale liczy się konkretny egzemplarz.
Opis - to za mało - by COKOLWiEK o gitarze powiedzieć,
(poza kolorem, materiałami i producentem)

Jaką muzykę masz zamiar na tym grać ?
Gdzie kupujesz ... ?
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Avery » sierpnia 26, 2009, 2:17 pm

Jeżeli chodzi o muzykę,to mam zamiar wejść bardziej właśnie w lżejsze klimaty,typu rock,blues i tym podobne,ale i nie zostawić całkowicie ostrzejszych klimatów.Ale zastanawiam się też jakie zastosowania,że tak to ujmę,może mieć ta gitara.. A kupować będę w ww. Rock'n'rollu :)
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: tashin » sierpnia 26, 2009, 4:04 pm

W bluesie i rocku gitara pewnie się sprawdzi. W końcu BB gra na podobnej ;D
A i w ciężkiej muzyce da radę. Epi to solidna firma, sam mam SG, najtańszy, jaki był ( bom był młody i bidny jak mysz kościelna ) a po rozegraniu sprawuje się naprawdę dobrze, jak na wiosło za tę cenę. Myślę, że ta gitarra też powinna brzmieć dobrze i pokazac co potrafi dopiero po rozegraniu. Ale też Matragon ma rację, zależy od egzemplarza :)
Szkoda, że nie będziesz miał okazji ograć gitary w sklepie. Wtedy mógłbyś męczyć gitarę w sklepie, dokładnie obejrzeć ze dwa, trzy egzemplarze.
Mam nadzieję, że coś tam pomogłem :P

Pozdrawiam Tomek :)
"O jednym myślę, ja też bym tak chciał.
Zostać rockowcem, to byłby istny szał!"
Awatar użytkownika
tashin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lipca 6, 2008, 8:48 pm
Lokalizacja: Włodowice

Postautor: Avery » sierpnia 26, 2009, 9:06 pm

Tashin,ja też byłem młody (a przynajmniej młodszy niż teraz),głupi i bidny,dlatego kupiłem Corta x6 :D

A któż powiedział,że nie miałem okazji tego ograć? :P Właśnie wróciłem z Rock'n'Rolla i przegrałem dwie gitarki.Ww. Epiphona i Epiphone LP Mahogany LTD. I powiem Wam,że lepiej grało mi się na tym Mahonagy..Nie wiem,może sęk tkwił akurat w tym egzemplarzu,ale średnio mi się na nim grało.Ogólnie nie zachwyciło mnie..I nie wiem jakim cudem,ale jeden pickup nie działał :shock: Tak czy siak dzięki Wam wszystkim za pomoc :) Doszedłem jednak do wniosku,że wstrzymam się jeszcze ze zmianą gitary elektrycznej i lepiej zainwestuję w coś,czego jeszcze nie mam (czyt. gitara akustyczna..).Gitarę elektryczną zmienię dopiero wtedy,kiedy sprzedam starą gitarę.. A czy to dobry pomysł..Nie wiem,czas pokażę :P
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Jedi » sierpnia 27, 2009, 9:11 am

Lepiej rozglądnij się za Hagstormami. Tanie i dobre gitary a przede wszystkim dobrze wykonane, ciężko trafić na dobrze wykonanego Epiphone-a.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Tomek D. » sierpnia 27, 2009, 9:24 am

Jedi pisze:Lepiej rozglądnij się za Hagstormami. Tanie i dobre gitary a przede wszystkim dobrze wykonane, ciężko trafić na dobrze wykonanego Epiphone-a.


Miałem okazję oglądnąć, potrzymać w łapach, pograć. Potwierdzam słowa przedmówcy :)
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: remek4blues » sierpnia 27, 2009, 9:40 am

Jedi pisze:ciężko trafić na dobrze wykonanego Epiphone-a.


ja poluje na Epi Sheraton od kilku lat, mój znajomy jest szczęsciarzem i ma światny egzemplarz, co trafie na tego Epi to albo progi nabite jak w warsztacie stolarskim albo słoje na gryfie ukladaja się w nie tą strone co trzeba, oczywiście w takich instrumentach elektronika odrazu do wymiany
8)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Avery » sierpnia 27, 2009, 11:03 am

Huh..Nie wiedziałem,że jest aż taki problem z Epi..Cóż,człowiek się uczy przez całe życie :D A taki dobry Hagstrom mniej więcej w jakim jest przedziale cenowym?
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: remek4blues » sierpnia 27, 2009, 12:52 pm

Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Jedi » sierpnia 27, 2009, 4:47 pm

Hagstormy są nieco tańsze od Epi a co ciekawe robione w Chinach co po dłuższym zastanowieniu nie jest w sumie dziwne. Grałem na takim modelu i od kiedy wziąłem go do ręki aż do czasu kiedy odłożyłem stroił idealnie a do tego bardzo dobrze brzmiał.

http://www.riff.net.pl/?p=14283&o=elekt ... xe_natural

Ps. W niektórych modelach można rozłączać cewk.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Avery » sierpnia 27, 2009, 6:02 pm

Oo :) Widzę,że te Hagstormy są w miarę przyjazne dla portfela :P A skoro mówicie,że dobre,to wartałoby zwrócić uwagę na tą firmę :)

A właśnie w związku z tym Ps. :P Przypominam,że jeżeli chodzi o sprawy techniczne,to jestem laikiem :P Czy moglibyście mi wytłumaczyć o co chodzi z rozłączaniem cewek? ^^"
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Jedi » sierpnia 28, 2009, 1:22 pm

Jak pewnie wiesz przetworniki dzielą się głównie na humbuckery i single (poczytasz o tym w necie). Rozłączane cewki pozwalają ci na granie na tej samej przystawce na jednej i drugiej. To rozwiązanie nie jest mega rewelacyjne bo mimo wszystko lepiej brzmią normalne humby i single ale z twojej sytuacji wynika, że przyda ci się to z całą pewnością.

Weź sobie jakiegoś znajomego gitarzystę który zna się na rzeczy i idź do sklepu. Z moich obserwacji wynika, że najłatwiej na Hagstormy natrafić w Riffie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Re: Epiphone B.B. King Lucille EB

Postautor: Krajcar » sierpnia 29, 2009, 6:50 pm

Avery pisze:Jeżeli o sprawy techniczne gitar to niestety nie jestem w nich obeznany :P


Rzucasz się na dość głęboką wodę, tyle mogę stwierdzić. Skoro jesteś żółtodziobem... ta gitara wymaga trochę więcej obeznania, raczej miękkiej ręki ;)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Avery » sierpnia 29, 2009, 7:43 pm

Cóż,możliwe..A możliwe,że trafiłem na taki akurat egzemplarz,który mi nie odpowiadał :? Według mnie taką wiedzę zdobywa się wraz z biegiem lat.Uczy się na błędach,wyciąga wnioski z czyichś porad :P Takim skończonym żółtodziobem nie jestem,coś tam już chyba wiem :D Ale na pewno jeszcze dłuuga droga przede mną :P
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości

cron