Pomoc w wyborze Gitary.

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Pomoc w wyborze Gitary.

Postautor: Amator » marca 8, 2009, 12:52 am

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór :wink: Przyszedł czas na wybór gitary, jestem ograniczony finansowo więc na początku myślałem o używanej gitarze Mayones, lecz po przemyśleniu sprawy i poczytaniu trochę na ten temat postanowiłem wydać więcej czyli do 1tyś. może ciut więcej ale niewiele :wink: i wybrać jakiegoś Japończyka. Gitara ma służyć do nauki, nie trzymałem instrumentu ok 15lat w rękach, więc uważam że zaczynamy od początku. Co do wyboru powinienem wspomnieć iż mam bardzo małe dłonie, więc proszę brać to pod uwagę :wink: Poszperałem trochę po allegro i wybrałem 3, lecz nie jestem pewien czy to dobry wybór i może pomożecie, wspomnę iż posiadam znajomych w USA i wiem, że tam można kupić niedrogo Stratocastera Japan jak i inne gitary, może więc doradzicie coś innego niż z linków poniżej. Poszukuję również piecyka do pokoju widziałem lampowy PEAVEY Valve King Royal 8, CRATE BH 5H oba w podobnej cenie 850pln, chyba, że od kumpla odkupię Fonica W701:)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=571938734

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=570882197

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=576234672
brzmienie tego Samick spodobało mi się na youtube

Co myślicie o tych gitarach i którą byście polecili lub jak wspomniałem, może inne propozycje, z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Jacek
Amator
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: marca 7, 2009, 6:06 pm

Postautor: borszysz » marca 8, 2009, 6:14 pm

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=574521690

Sam gram na 12 letnim squierowskim stracie i jestem z niego bardzo zadowolony. fakt, zrobilem troche przeróbek, ale ta gitara ktora na allegro ci podsylam, jest okazją i to sporą. Te starsze squiery naprawde kopią tyłek.
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Amator » marca 11, 2009, 7:47 am

Dziękuje bardzo za link, jednak zdecydowałem że dozbieram troszkę pieniążków i kupię Tokai Silver Star lecz bardzo bym prosił o pomoc w wyborze piecyka :D Pozdrawiam
Amator
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: marca 7, 2009, 6:06 pm

Postautor: Tomek D. » marca 11, 2009, 7:27 pm

Amator pisze:Dziękuje bardzo za link, jednak zdecydowałem że dozbieram troszkę pieniążków i kupię Tokai Silver Star lecz bardzo bym prosił o pomoc w wyborze piecyka :D Pozdrawiam


Ja bym się długo nie zastanawiał i brał od kumpla Fonice w701 :!:
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Marcin_WhyDucky » marca 14, 2009, 9:22 pm

Ja polecam kontakt z firma HR Guitars, za śmieszne pieniądze można mieć zawodowe wiosło. Ew. teraz na allegro jest fajny Tele Mayonesa, a dokładniej Flame. Za 1000 warto go wziąć ( Na początku był z a990 więc trzeba się potargować :) )

http://allegro.pl/item582285484_rewelac ... ender.html
Awatar użytkownika
Marcin_WhyDucky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2009, 9:34 am

Postautor: Marcin_WhyDucky » marca 14, 2009, 9:30 pm

http://allegro.pl/item581078985_vox_ad5 ... yleta.html

Jeżeli wzmacniacz to polecam Vox'a :)
Awatar użytkownika
Marcin_WhyDucky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2009, 9:34 am

Postautor: Ernie » marca 17, 2009, 10:49 pm

Mam tego Voxa i też polecam :D
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: dellos » marca 18, 2009, 1:46 am

Tak również polecam VOX'a najlepiej lampkę z lat 70-80'tych :) co do gitarki to rzuć okiem na tę:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=585896735
Audio-Nie-Fil, fan jazz'u oraz AudioStereo, redaktor naszczelny www.jazzmasters.pl
dellos
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: lutego 8, 2007, 11:27 pm

Postautor: Ernie » marca 19, 2009, 4:02 pm

Tak starsza lampka Voxa i ta gitarka jest OK. :D
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: Amator » marca 23, 2009, 12:26 am

Witam i dzięki za porady, jak powiedział Mi kolega VOX to Klasyka, Brytyjskie brzmienie i tego mogę się spodziewać oraz łatwiej sprzedać lecz ten z linka to nie pełna lampa:( więc jak powiedział Tomek D kupiłem Fonice W 701 w idealnym stanie:) na 5 lampach...co jak powiedział Mój Kumpel Fonica może grać zajebiście;) i raczej tak jest:) jak tylko przejdzie testy podrzucę coś jak brzmi:) Co do gitary na razie będę uczyć się na swojej starej;) stąd najpierw kupiłem piecyk mam nadzieję, że dokonałem trafnego wyboru i zakupu.

Pozdrawiam
Amator
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: marca 7, 2009, 6:06 pm

Postautor: Marcin_WhyDucky » marca 23, 2009, 10:36 am

Moim zdaniem niestety wybór nie był najlepszy , ale uczymy się przecież na własnych błędach :) Nadal upieram się że hybryda voxa byłaby lepszym roziązaniem... Ale to czywiście tylko moja opinia . Pzdr
Awatar użytkownika
Marcin_WhyDucky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2009, 9:34 am

Postautor: Ianus » lipca 7, 2009, 8:52 pm

Aby nie tworzyć nowego tematu pozwoliłem sobie odświeżyć ten, bo mam podobny problem.
Szukam gitary elektrycznej, najchętniej o brzmieniu zbliżonym do Gibsona Les Paula, lub ES-335 - największy kłopot to kasa, bo tej nie mogę wydać za wiele - z 400-700zł, może nawet około tysiąca, czy więcej, ale to zakładając, że będę żywił się chlebem i wodą i wynajmę schludny karton pod mostem. ;)

Chciałbym się po pierwsze dowiedzieć, czy ktoś może posiada Slammera SP2F, albo Les Paula Flame'a II, bo widziałem oferty sprzedaży tych gitar w odpowiadającej mi cenie i mnie zainteresowały - i jeśli tak, czy mógłby mi coś o nich obiektywnie powiedzieć - wady, zalety i tak dalej.

W tym momencie najbardziej mnie interesuje Epiphone 100 na którym miałem okazję pograć i się rozglądam za ofertami po przyzwoitej cenie, ale może jest coś lepszego - ma ktoś jakiś pomysł?
Czy może lepiej kupować nową gitarę? Ale czy w tej cenie jest jakaś w miarę dobra? Bo nie chcę kupować gitary z krzywym gryfem zrobionej z utwardzanego przy pomocy substancji organicznych rumuńskiego papieru toaletowego... ^^

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Wszystkie orzeczenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie prawdziwe i bez sensu, w pewnym sensie fałszywe i bez sensu, a w pewnym sensie, prawdziwe, fałszywe i bez sensu.
Awatar użytkownika
Ianus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: marca 10, 2009, 12:30 pm
Lokalizacja: Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości