Akustyk-na początek...

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Akustyk-na początek...

Postautor: Grucha » lutego 10, 2009, 8:56 pm

Witam
Jest to mój piewszy temat na tym forum. Zwracam się do kolegów z prośbą o pomoc i poradę, a mianowicie: Jaką przyzwoitą gitarę akustyczną w cenie do 250 zł wybrac na początek? Będzie mi służyc do nauki, i w przyszłości do grania w zespole. Słyszałem że nie warto kupowac gitar SKY WAY. Interesują mnie równierz opinie na temat gitarek J&D. Warto ją kupowac(mam jedną na oku)?
gitara...moja miłośc...brak kasy:-)
Grucha
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 9, 2009, 9:07 pm
Lokalizacja: Gniewkowo

Postautor: andrzej » lutego 10, 2009, 10:07 pm

Temat juz byl na Forum kilka razy.Za 70$ ? :shock:
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Krajcar » lutego 11, 2009, 6:47 am

Przejrzyj inne, podobne tematy. Za 250 zł to nie kupisz nic grającego i strojącego :wink: (przynajmniej się nie spotkałem)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 11, 2009, 8:23 am

niestety koledzy mają rację... musisz dozbierać jeszcze ze 150zł. 400zł to minimum

http://www.allegro.pl/item548691510_cra ... a_bcm.html
http://www.allegro.pl/item552437584_git ... atisy.html
http://www.allegro.pl/item549518825_t_b ... yczna.html

a w ogóle to jeśli dopiero zaczynasz to ja bym się skłaniał ku klasycznej. wtedy za 250zł coś znajdziesz. no i nie zniechęcisz się do grania - miękkie nylonowe struny itp.
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: nano » lutego 11, 2009, 9:31 am

Nie wiem, czy dobrze kieruję pytanie, ale może mi podpowiesz, czy założenie strun stalowych do gitary klasycznej wpłynie w jakiś sposób niekorzystnie na gitarę, to znaczy czy konstrukcja gitary wytrzyma mocniejszy naciąg?
nano
 

Postautor: dzetro » lutego 11, 2009, 10:04 am

Wytrzyma tylko jakis czas (czasami sa to lata) potem mostek powoli sie odkleja, odradzam, gitary western sa specjalnie zkonstruowane do strun stalowych. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: andrzej » lutego 11, 2009, 11:21 am

Prawdopodobnie rozwalisz gitare.Klasyki sa "lzej" konstruowane i delikatne w budowie.Mozna troche pokombinowac z doborem strun np 0.09" dla e i ciensze basowe.Ale odradzam. :)
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Krajcar » lutego 11, 2009, 1:09 pm

Jeśli chcesz jeszcze pograć na swoim klasyku, to nie zakładaj stalówek! Mój znajomy założył 0.10 i po około pół roku z tyłu zrobiła mu się 'wydma'.
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 11, 2009, 5:11 pm

nano pisze:Nie wiem, czy dobrze kieruję pytanie, ale może mi podpowiesz, czy założenie strun stalowych do gitary klasycznej wpłynie w jakiś sposób niekorzystnie na gitarę, to znaczy czy konstrukcja gitary wytrzyma mocniejszy naciąg?


no to ci koledzy odpowiedzieli :) absolutnie odradzam.

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Laurearel » lutego 13, 2009, 9:40 pm

marrisa ludzie chwalą.
Laurearel
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: lutego 2, 2009, 1:38 am

Postautor: Grucha » marca 16, 2009, 10:42 pm

A może coś z gitar Stagg?
gitara...moja miłośc...brak kasy:-)
Grucha
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 9, 2009, 9:07 pm
Lokalizacja: Gniewkowo

Postautor: Marcin_WhyDucky » marca 17, 2009, 9:26 am

Stagg odpada!
Pomyśl o Epiphonie AJ 100EB , ale przez obecny kurs dolara nie kojarze ceny... Pewnie ok. 420zł

Lub ewewnualnie Washburn z serii OG2 FYS
Awatar użytkownika
Marcin_WhyDucky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2009, 9:34 am

Postautor: pepe » marca 17, 2009, 4:57 pm

ja polecam Corta
Jednoho z těch dnů tě rozsekám na malé kousky..

http://www.youtube.com/watch?v=X6shbt3NUvE
pepe
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 6, 2008, 2:55 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: andrzej » marca 18, 2009, 12:00 pm

Morgan Monroe Creekside MVS-45
Seagull S6 Cedar Slim
Hohner DM700S
Takamine G360S
Washburn D10
Fender Kingman S
Wszystkie pomiedzy 350 a 500$ bo ponizej to chyba ciezko...Lepiej "dobawic" troche grosza... :lol: :lol: :lol:
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Jedi » marca 18, 2009, 10:45 pm

Powiem tak. Grałem na wielu akustykach w sklepach muzycznych i nie tylko. Zawsze był ten sam problem typu trzymanie stroju, brzęczenie, twardy tępy dźwięk, wygoda. Ostatnio miałem okazję pograć na kilku gitarach Furch i KAŻDY model idealnie stroił, brzmiał (co do wygody to wiadomo). Po tylu przejściach mogę tylko powiedzieć, że na prawdę warto dozbierać i pominąć te wszystkie problemy które w akustykach występują prawie najczęściej.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Grucha » marca 22, 2009, 11:42 am

Co do nauki(o czym wspomniał Fishbone) to mam już doświadczenie z klasykiem, tzn. uczę się grac na niej od ok. 3 miesięcy, tyle że była wypożyczona...
Gram też u kolegi od czasu do czasu na akustyku, więc nie jest tak że zaskoczy mnie twardośc strun w akustytku. Poza tym mam małe dłonie co przy łapaniu chwytów typu Barre ma duże znaczenie podczas grania na gitarze klasycznej...
gitara...moja miłośc...brak kasy:-)
Grucha
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 9, 2009, 9:07 pm
Lokalizacja: Gniewkowo

Postautor: MuZzY-k » marca 22, 2009, 12:17 pm

Jedi pisze:Powiem tak. Grałem na wielu akustykach w sklepach muzycznych i nie tylko. Zawsze był ten sam problem typu trzymanie stroju, brzęczenie, twardy tępy dźwięk, wygoda. Ostatnio miałem okazję pograć na kilku gitarach Furch i KAŻDY model idealnie stroił, brzmiał (co do wygody to wiadomo). Po tylu przejściach mogę tylko powiedzieć, że na prawdę warto dozbierać i pominąć te wszystkie problemy które w akustykach występują prawie najczęściej.


Furch - świetne gitary, powiedziałbym nawet że stosunek ceny do jakosci jest powalajacy. Sam przymierzam się do basu akustycznego Furcha, jest genialny.
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: el.guitar » marca 22, 2009, 12:18 pm

3 miesiące na klasyku... Ja też mam małe dłonie, ale barre można grać na klasyku w każdej pozycji bez najmniejszego problemu... tylko nie po 3 miesiącach... raczej 3 latach. ;-)

Skoro miałeś porównanie jak się gra na gitarce western i na klasyku, to chyba już wiesz czego szukasz. Zdecydowanie łatwiej jest kupić gitarę klasyczną za 300 zł, niż akustyka za 500.

Sam gram na elektrycznej i klasycznej. Akustyka western jakoś nigdy nie miałem na własność przez dłuższy czas, ale postanowiłem zbiór gitar uzupełnić o gitkę typu western. Udałem się więc do sklepu muzycznego i spędziłem tam sporo czasu, głównie dlatego, że niemal każda kolejna gitara wzięta do ręki miała jakiś defekt (mocno obite pudło, urwany strunnik, pękniety gryf... - aż strach pomyśleć w jakich warunkach te gitary są transportowane). W końcu wyszedłem ze sklepu z niczym - bo za mniej niż 1200 zł nie znalazłem niczego wartego zainteresowania.

Radzę Ci pochodzić po komisach i/lub poszukać na allegro gitar używanych w Twojej okolicy - oczywiście każdą trzeba obejrzeć, ograć itd. Nie spiesz się przy tym. Jak sprawdzisz już 20 gitar - będziesz mniej więcej wiedział czego się spodziewać za takie pieniądze. W końcu trafisz coś odpowiedniego. W tej kwocie marka, model nie mają znaczenia - absolutnie. Trzeba po prostu trafić.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości