KUPOWANIE fendera

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

KUPOWANIE fendera

Postautor: andrzej-blues » stycznia 12, 2009, 8:58 pm

Chcialbym kupić stratocastera USA. Kto może poradzić i podzielić sie doswiadczeniem w tym temacie. Czyli jakich bledów nie popelnić-- znam sie troche na gitarach ale strat USA to już coś poważniejszego-- na co uważać , jak rozpoznać podrubkę. a po czym orginał-- jakie modele najlepsze i ogólnie co ważne wtym temacie-- wiem wiem-- żeby mi leżała i dobrze brzmiała--ale sami wiecie że na poczatku fajnie a potem sie okazuje-- cholera tego nie przewidzialem -- nie przypuszcalem-- itd. Myslę że wiecie o co mi chodzi-- wolę pytać i zaniżyć ryzyko zawodu.
Finalnie i tak chce żeby przed zaplatą gitare ogladnal lutnik.
No ale wczesniej musze sie na coś zdecydować.
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: ten_blue_fingers » stycznia 12, 2009, 10:11 pm

Najlepiej cos sprzed 70 roku :D - era preCBS :D . A tak na poważnie- nie kupuj raczej fenderów z okresu 1980-1990. To był najgorszy okres firmy i podobno tamte wiosła mocno odstają jakością od tych produkowanych wcześniej i później. Najlepiej celować w straty z lat 90tych. Jak kupisz takie wiosło, masz pewność, że jest rozegrane. Generalnie nie ma ściślejszej zasady jeśli chodzi o zakup strata. Trzeba przede wszystkim ograć samemu- bo z tymi gitarami to jest niestety loteria- nigdy nie wiesz na jaki egzemplarz trafisz. Podróbkę można rozpoznać po numerze seryjnym na płytce mocującej gryf z korpusem lub na główce, możesz też ostatecznie sprawdzić na łączeniu gryfu z korpusem. Powinien on się zgadzać z tym na główce i w komorze na przetworniki pod płytką. Generalnie warto sprawdzić mocowanie sprężyn utrzymujących mostek w pozycji. Na podstawie tej strony odczytasz numer seryjny wiosła: http://www.guitarnucleus.com/fenderserial.html
Ale oczywiście najcenniejsza ocena to będą twoje wrażenia po ograniu gitary.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ten_blue_fingers
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 2:39 am
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: Matragon » stycznia 13, 2009, 7:48 am

Jaką kwotę (mniej więcej) chcesz przeznaczyć na ten zakup ?
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » stycznia 13, 2009, 8:34 am

cześć
Tak sie sklada że wpadlo troche kasy wiec wiecie--żonke zbajerowalem że to dobra lokata pieniedzy--- myslę w granicach 3-4 -- tys oczywiscie chodzi oto rzeby to wioslo bylo tyle warte---
o tych rocznikach slyszalem że wtedy mexy bywaly lepsze od usa
czyli raczej 1990-2000 bylby chyba najlepszy
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » stycznia 13, 2009, 8:39 am

przymierzalem sie do tego
http://allegro.pl/item523960064_ameryka ... rakow.html
ale po pierwsze gosc na da sie ruszyc z ceny-- sztywny jak cholera-- to przesada lub trik handlowy
--po drugie jesion bedzie troche brzmial inaczej niż tradycyjna olcha
Matragon-- jestem z Wieliczki wiec może coœ poradzisz na Krakowie-- już kiedyœ o tym byla mowa--- niestety czekalem na kase dosc dlugo-- teraz jest ta chwila.
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: Matragon » stycznia 13, 2009, 8:54 am

andrzej-blues pisze:Matragon-- jestem z Wieliczki wiec może co� poradzisz na Krakowie-- już kiedy� o tym byla mowa--- niestety czekalem na kase dosc dlugo-- teraz jest ta chwila.


Jak znajdziesz coś w Krakowie - to daj znać, pójdę z Tobą oglądać. Pomogę i doradzę. Ta gitarka z linku który podałeś, prezentuje się dość fajnie. Ale w przedziale 3-4 tys. znajdzie się jeszcze kilka innych fajnych :) Warto obejrzeć więcej niż jedną przed zakupem. Jak kupowałem mojego pierwszego amerykańskiego strata, to zjeździłem pół Polski :) No ale ja wybrzydzałem jak cholera :lol: W końcu trafiłem go na Śląsku. Potem było jeszcze kilka ... a teraz mam to co mam i to wreszcie jest dokładnie TO. :)
No ale tanio nie było ... to fakt.
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » stycznia 13, 2009, 10:01 am

dzieki-- w razie czego daj jakis namiar-- meila
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: Matragon » stycznia 13, 2009, 10:33 am

andrzej-blues pisze:dzieki-- w razie czego daj jakis namiar-- meila

matragon@gmail.com
tel. 506-006-579
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » stycznia 13, 2009, 11:08 am

dzięki
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości

cron