Gitary Sky Way

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: Hunter » października 23, 2006, 12:05 pm

Mia?em "zaszczyt" testowa? ten sam model w sklepie tyle ?e z uk?adem H-S-H, i zgadam si? z tob? ?e to by?a zwyk?a decha do kaleczenia r?k. Zadzwoni?em do paru os?b i dowiedzia?em si? ?e istnieje co? takiego jak "Premium Edition" i "Black Edition". O tu? te dwie serie to lite drewno, a reszta dost?pnych serii to mieszanina sklejek i p?yt wi?rowych. Zgadzam si? te? i wzracam honor ?e SW nie b?dzie nigdy plumka?o tak jak Fendery SQ czy Yamahy. Mam troche inne por?wnanie Np. Volvo 940 (seria Premium) i 850 (zwyk?a seria). 940 nie rdzewieje ani nie gnije a 850 ju? dawno zamieni?a si? w puszke od konserwy.

PS
Zmieni?em zdanie szukam starego markowego explolera lub v-fly'a do 600 PLN (mo?e by? wybebeszony i tak czeka go gruntowna przebudowa) (Zobaczymy co b?dzie dro?sze SW czy EX lub V-fly)
Awatar użytkownika
Hunter
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: października 22, 2006, 11:47 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Jimmy » października 23, 2006, 2:47 pm

ooo temat wci?? ?yje :)
s?uchajcie moi mili. Jasne powinno by?, ?e pewnych rzeczy si? nie da przeskoczy?. Niska cena ZAWSZE jest wynikiem skoku na jako??. Smutne jest, ?e ?eby kupi? porz?dny sprz?t wi?kszo?? z nas musi si? strasznie zapo?yczy? (jak np. JA).

Gitary za 300. Nie ma si? co oszukiwa?, ?e wios?o b?dzie prezentowa?o wysoki poziom. Jednak kupno tego jest nieraz (i dla mnie swego czasu by?o) z?em koniecznym.

W?tpliwe jest dla mnie jednak, aby twierdzi?, ?e gitary tzw. low budget b?dzie mo?na por?wna? z INSTRUMENTEM.
Takie ?ycie. Te? niestety nie je?d?? Lambo, Mercem ani Jagiem.... a te wynalazki pono? to dopiero autaaaa ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: umbertus » października 23, 2006, 3:33 pm

Podsumowuj?c temat tanich gitar: Masz to za co zap?aci?e?...
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sedit » października 23, 2006, 10:35 pm

Jakub TELE pisze:
Pi?knie napisane!
(...)

Mo?na si? na tym Forum dowiedzie? wielu ciekawych rzeczy, hehe.
Sledz? temat 8)



Hehe, dzieki Jakub, cieszy mnie, ?e docenia mnie gitarman Town'?w :]
Taka ocena SW jak? przedstawi?em, ca?e szcz??cie jest dos? popularn?, ale zawsze znajdzie si? ktos, kto z tego czy innego powodu ich broni. I to w?a?nie nadaje ciekawy wymiar tym dyskusjom :] MImo, ?e jeste?my kulturalni to jednak ci??ko zaprzeczy? mocy forumowicz?w, nawet w heroicznym stylu. Prawda Hunter? Ju? si? wycofujesz do Explorer'?w :P

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Jakub TELE » października 24, 2006, 8:55 am

sedit pisze:
Jakub TELE pisze:
Pi?knie napisane!
(...)

Mo?na si? na tym Forum dowiedzie? wielu ciekawych rzeczy, hehe.
Sledz? temat 8)



Hehe, dzieki Jakub, cieszy mnie, ?e docenia mnie gitarman Town'?w :]
Taka ocena SW jak? przedstawi?em, ca?e szcz??cie jest dos? popularn?, ale zawsze znajdzie si? ktos, kto z tego czy innego powodu ich broni. I to w?a?nie nadaje ciekawy wymiar tym dyskusjom :] MImo, ?e jeste?my kulturalni to jednak ci??ko zaprzeczy? mocy forumowicz?w, nawet w heroicznym stylu. Prawda Hunter? Ju? si? wycofujesz do Explorer'?w :P

pozdrawiam Sedit


Wiesz Sedit, m?j stosunek do SW nie jest obojetny bo przez jaki? czas pracowa?em w autoryzowanym serwisie SW, na widok Kuriera w d?wiach z pud?em w r?ku wszyscy krzyczeli?my SW atakuje:)
Ale sam mam jednego w domu jest to taka ciekawostka- akustyk stylizowany na DOBRO brzmi super ale reszta pozostawia wiele do ?yczenia. :lol:
Pozdro.
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: Hunter » października 24, 2006, 8:11 pm

Po 1
Nie wycofuje si? ale kontynuuje pasje co do exploler?w. A propo mo?e kto? wie jakiej firmy uk?ad by? wk?adany do ESP (taki jak w metallice lub w overkill'u).Brakuje mi jeszcze gryfu i elektroniki, mo?e kto? pomo?e. (Standardowo na gitarce b?dzie fotka mojej dziewuchy, kt?ra za 3 miesi?ce b?dzie pani? Hunter)

Po2
Nigdy nie s?dzi?em ?e Sky Way to jaki? cudowny instrument. Ale je?eli sie siedzi w temacie to i co? z tych gitar mo?na wybra? na pocz?tek.
Awatar użytkownika
Hunter
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: października 22, 2006, 11:47 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Kruposz » października 24, 2006, 9:13 pm

dla mnie to na temat SKY WAYa nie ma ?adnej dyskusji...chyba ?e na temat przerobienia go na deske do krojenia lub packe na muchy...
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Xardo » października 28, 2006, 9:25 pm

Sky Way jest TYLKO do nauki, i to na krotki okres czasu. Sam sie na basie Sky Waya ucze od ~miesiaca i juz mysle nad zmiana. Kupujac Sky Waya myslalem tak: spodoba mi sie granie na basie, kupie cos lepszego, jesli mi sie nie spodoba nie bede zalowal ze wydalem kupe forsy.
Xardo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: października 27, 2006, 6:11 pm

Postautor: Turgon » listopada 16, 2006, 6:59 pm

Jestem totalnie zielony w sprawie gitarek. M?j kumpel gra na klasyku, ale sam si? przymierza do zakupu Basu... Ja chcia?bym kupi? jak?? gitark? elektryczn?. W miar? tani? i jakby mi si? znudzi?a to, ?ebym nie by?o jako? strasznie na - .
Tutaj moje spojrzenie pad?o na Sky Waye. Co wy polecacie?
Po za tym przyda?bym si? jaki? kurs do nauki gry :)... Jak znacie podajcie linka.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Jimmy » listopada 17, 2006, 9:52 am

polecam ca?y przewa?kowa? temat tutaj i zrobi? analiz? SWOT ;)
Pozdro
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sławek Nalej » listopada 17, 2006, 10:35 am

Jimmy pisze:polecam ca?y przewa?kowa? temat tutaj i zrobi? analiz? SWOT ;)
Pozdro


Mysle, ze tutaj Jakub Tele (jako doswiadczony pracownik serwisu Sky Way) moze fachowo dokonac tej analizy :lol:

Sporo argumentow obnazajacych slabosci tych gitar juz padly. Z silnych stron: ... no comments ... no, moze tylko niska cena najslabszych modeli. Mozliwosci brak, a zagrozen dla uzytkownikow: mnostwo :wink:
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: latusz » listopada 17, 2006, 2:20 pm

a ja bym kupil pol litra i tyle za 200 zl..no moze cos jeszcze ale nie gitare bo szkoda sie zrazic do grania na takim sprzecie..tym bardziej na poczatku... a powaznie mowiac mozna kupic fajna gitare typu musima czy jolana diamant...to sa naprawde gitary o niebo lepsze niz to co sie teraz sprzdaje w sklepie
latusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: września 7, 2006, 7:39 am
Lokalizacja: WROCLAW

Postautor: kajmak » listopada 17, 2006, 3:29 pm

omijajcie sky waye z daleka. To co? nie nadaje si? nawet ?eby faktycznie powios?owa? sobie na zalewie ??deczk?, a co dopiero do gry.
kajmak
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: listopada 17, 2006, 3:17 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Turgon » listopada 17, 2006, 5:37 pm

Dobra, wi?c tak :) Moja znajoma gra Stratocoasterze Squier i mo?e takie cu?? Wog?le co my?licie o Ibanezach :) ?

P.S.
My?l? czy sobie na samiutki pocz?tek kupi? takie co? :
http://allegro.pl/item142100806_gitara_ ... arna_.html . Uczy? b?d? si? sam raczej :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: umbertus » listopada 19, 2006, 1:03 am

NIE!!!!!!
Nie kupuj tego g?wna. Jak masz kas?, to rozejrzyj si? za czym? u?ywanym w podobnej cenie!!!!
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: az1z » listopada 19, 2006, 10:09 am

Znam go?cia, kt?ry gra od 12 lat na bassie i ma.... SKY WAY'a (5 strun) i jakis wzmak domowej roboty pod??czony do kolumny LDM'a :| Go?ciu wymiata niesamowicie. Gdy ogl?da?em jego gr? prawie zabrak?o mi tchu..

Dla mnie SW jest to shit !
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: umbertus » listopada 19, 2006, 11:21 am

Turgon, kup sobie Squiera u?ywanego, mia?em i mog? poleci?. Ibanezy tylko starsze, bo nowe w cenach do 1000 to IMHO te? kupka.
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Turgon » listopada 19, 2006, 11:50 am

Pytam si? obecnie o klasyka b?d? akustyka :) Chce od niego zacz??. Jak jaki? polecacie to m?wcie konkretnie.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Fanatical » listopada 24, 2006, 12:27 am

Piszecie tu o elektrykach sky way'a.(i nie s? to pochlebne opinie) Czy z gitarami akustycznymi tej firmy jest podobnie ?
Co m?wi batman do robina ?eby ten wsiada? do batmobilu ? :>
Fanatical
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 23, 2006, 11:46 pm
Lokalizacja: Bia?a

Postautor: Kruposz » listopada 24, 2006, 1:11 pm

Fanatical pisze:Piszecie tu o elektrykach sky way'a.(i nie s? to pochlebne opinie) Czy z gitarami akustycznymi tej firmy jest podobnie ?


tak,s? robione z niewiadomo czego,znam pare przypadk?w ?e po 2 tygodniach progi zacz??y po prostu wypada?...zgroza
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Fanatical » listopada 24, 2006, 5:25 pm

Progi wypada?y ?o.O moze ktos t? gitara drzewo chcia? ?ci?? czy co?...jakos sobie tego nie wyobra?am.
Co m?wi batman do robina ?eby ten wsiada? do batmobilu ? :>
Fanatical
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 23, 2006, 11:46 pm
Lokalizacja: Bia?a

Postautor: Kruposz » listopada 25, 2006, 11:24 am

przy graniu...te? zrobi?em oczy jak 5 z?...niewiarygodne ale prawdziwe :P
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Fanatical » listopada 25, 2006, 2:07 pm

Ja mam sky way'a juz p?? roku i nie zauwa?y?em wypadania prog?w(m?wie o gitarze akustycznej).
Co m?wi batman do robina ?eby ten wsiada? do batmobilu ? :>
Fanatical
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 23, 2006, 11:46 pm
Lokalizacja: Bia?a

Postautor: Kruposz » listopada 25, 2006, 3:17 pm

a ja mam t?py n?? i jeszcze sie nim nigdy nie skaleczy?em...my?le ?e temat sky way?w mo?na zamkn?? bo nie ma tu o czym dyskutowa?...
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Fanatical » listopada 26, 2006, 3:34 am

Poprostu umiesz si? z tym no?em obchodzi?...
Co m?wi batman do robina ?eby ten wsiada? do batmobilu ? :>
Fanatical
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 23, 2006, 11:46 pm
Lokalizacja: Bia?a

Postautor: Kruposz » listopada 26, 2006, 10:37 am

ale chleba to nim nie pokroi...;)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Turgon » listopada 26, 2006, 11:05 am

No w?a?nie tutaj problem, ale ten temat nigdy nie umrze :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Fanatical » listopada 27, 2006, 2:52 am

Wzne zeby sie koric nauczy?
Co m?wi batman do robina ?eby ten wsiada? do batmobilu ? :>
Fanatical
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 23, 2006, 11:46 pm
Lokalizacja: Bia?a

Postautor: Kruposz » listopada 27, 2006, 2:30 pm

nie dyskutujemy tu o moich mo?liwo?ciach i talentach (albo bez talenciach :D) tylko o gitarach firmy sky way...i jak wszyscy (no prawie wszyscy) wiemy ?e s? one do d...
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Paczino » listopada 30, 2006, 1:23 pm

witam wszytskich dopiero co wskoczy?em na forum przeczyta?em temat i mam pytanie ... moja sytuacja jest taka :) jestem zielony i dopiero chce nauczy? sie gra? na gitarze elektrycznej co wi?c polecicie do dyspozycji mam 550 z? a gitare chce kupic conajmniej na 3 lata by?em dzi? w miejscowym sklepie muzycznym poniewa? chcia?em zobaczy? corta x-2 (niestety nie by?o go na stanie) i kole? powiedzial z na apocz?tek nie ma co dopa?ca? 200 z? i wystarczy kupi? sky way-a SH8 widoczny na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item145884601_tan ... _way_sh8_p
odpalana_od_ss.html
osobi?cie mi sie podoba gitara http://www.allegro.pl/item143208056_ele ... _bc30.html
no a s?ysza?em ze najlepszy b?dzie w?asnie cort x-2 http://www.megamusic.pl/ProdInfo.aspx?prodCode=1732

Zwracam sie wiec do tych co sie znaj? i nie maj? w tym biznesu(czyli do was:)) o udzielenie rady co mozecie powiedziec o tych sprz?tach powy?ej i kt?ra wybra? a moze jeszce co? innego?? pozdrawiam!
Paczino
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: listopada 30, 2006, 1:12 pm
Lokalizacja: StW

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości

cron