Gitary Sky Way

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Gitary Sky Way

Postautor: Rufu » kwietnia 16, 2005, 6:28 pm

Nie wiem czy by? ju? taki temat, ale ja bym chcia? si? dowiedzie? pare rzeczy. Chce kupi? sobie gitare elektryczn?, bo chce przeuci? si? z klasyka na elektryka. Cz?sto widze gitary firmy Sky Way. Wiele os?b m?wi s? nie s? dobre. Chcia?bym dowiedzie? si? czy na pocz?tek taka wystarczy?? Bo wiele os?b zaczyna?o na tych gitarach.
Rufu
 

Postautor: T » kwietnia 16, 2005, 9:34 pm

dobrze m?wi? te osoby. Ja na twoim miejscu poszuka?bym u?ywanej Yamahy Pacyfiki na przyk?ad. S? to naprawde porz?dnie wykonane gitarki (jak na swoj przedzia? cenowy oczywi?cie), poza tym Peavey Predator Plus / Raptor Plus...
Napisz jeszcze ile chcesz / mo?esz wyda? na t? gitark
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Kamila16 » maja 2, 2005, 10:31 am

Wiatam! Mam zamiar kupi? gitar? elektryczn?. Dot?d gra?am na klasyku i akustyku. Chcia?abym kupi? tani? ale dobr? gitar? w cenie do 300 z?. Od czasu do czasu zagl?dam na aukcje w allegro i wchodz? na strony muzycznych sklep?w internetowych i cz?sto pojawiaj? si? firmy Sky Way i Ever Play, cenowo mi odpowiadaj? ale nie znam ich jako?ci. Troszk? s?ysza?am o gitarkach Sky Way, g?osy s? podzielone. Jedni m?wi?, ?e s? do niczego, a drudzy, ?e jak na sw?j przedzia? cenowy s? bardzo dobrymi gitarami. Sama ju? nie wiem co mam robi?. Mam nadziej?, ?e pomo?ecie mi wybra? sensown? opcj?. Za wszystki odpowiedzi w tej sprawie dzi?kuje.
Kamila16
 

Postautor: T » maja 2, 2005, 12:17 pm

jak na sw?j przedzia? cenowy s? dobre bo przewa?nie stroj? na wszystkich progach... i nic poza tym
Ja bym ci radzi? poczeka? jeszcze troch?, podbudowa? finanse i kupi? co? co jest wykonane z drewna a nie z niewiadomoczego. Na rynku gitar u?ywanych zawsze mo?na co? znale??. Yamaha, Peavey, Cort, Epiphone Squier (tu ostro?nie)... z polskich Mayones / Flame, Mensfeld / MEG / EMP. Poza tym s? jeszcze gitary lutnicze, ale tu trzeba by? ostro?nym gdy? rozrzut jako?ci wykonania mo?e by? do?? du?y. Nie ?ebym by? uprzedzony do polskich lutnik?w, po prostu imho dobre gitary lutnicze s? robione na zam?wienie i jest to zupe?nie inny przedzia? cenowy

Osobi?cie odradzam marki takie jak
Ever Play, J&D, Sky Way, Euro, Tenson, Stagg, Rockson, Hohner (ale tylko serii Rockwood, reszta raczej jest OK), Ibanez (serie GIO / GRX)
Te gitary istotnie s? tanie, ale je?li granie ci? wci?gnie szybko pojawi si? ch?? zmiany na lepszy model, a tak? gitar? u?ywan? bardzo trudno sprzeda? i du?o traci na warto?ci, w przeciwnie?stwie do np Mayonesa kt?ry jest niemal?e klasyk? dla pocz?tkuj?cych :-)

Nie chc? ci? do niczego namawia?, przedstawiam ci spraw? tak jak ja j? widz?. Ja jestem aktualnie na etapie zmiany mojego MEGa na lepszy model. Po ponad dw?ch latach jej warto?? spad?a o ok 100z?, a m?j znajomy nie mo?e sprzeda? basu J&D za po?ow? ceny kt?r? raptem p?? roku temu za niego zap?aci?.

Tak ja to widz?
Pozdrawiam :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Kamila16 » maja 2, 2005, 5:32 pm

Witam! Dzi?kuje za opinie wezm? j? pod uwag? :) Mam jeszcze jedno pytanko. W ofertach, kt?re mnie interesuj? znalaz?y si? jeszcze: Stratocaster firmy Johnson, Hohner LX90G, co s?dzisz o tych gitarkach? R?wnie? znalaz?am podr?bk? Fendera wyprodukowan? w Chinach. Ceny tych gitar tak?e mi odpowiadaj?. Dzi?kuje za wszystkie udzielone odpowiedzi w tej sprawie. Pozdrawiam
Kamila16
 

Postautor: sachy » maja 2, 2005, 5:32 pm

Podczas wizytu ze swoim sprzetem u dobrego lutnika zobaczylem wlasnie Sky Way'a na warsztacie i zapytalem o jego opinie - stanowczo odradzil, a on wie co mowi.

Pozdr.
Awatar użytkownika
sachy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: marca 31, 2005, 11:26 am

Postautor: Walker » maja 7, 2005, 9:11 am

Przypusmy ,ze nawet w Skyway'u nic sie nie zepsuje to jednak gitara jest bardzo nie wygodna. Wrecz nieprzyjemna do grania. Brzmienie takie sobie ale tez co mozna chciec za 200zl z hakiem ?

Za ta cene mozna kupic Squiera uzywanego w dobrym stanie. A to juz jest na licencji Fendera i bardzo przyzwoite gitarki. Wiem bo od takiej zaczynalem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Walker
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: kwietnia 15, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Tarn?w

Postautor: waldi » maja 11, 2005, 5:34 pm

Nie wiem czy wam wiadomo ?e gitarki typu sky way J&D czy inne niskobud?etowe instrumenty maj? cz?sto korpusy wykonane z p?yty wi?rowej. Osobi?cie mia?em w r?kach kopi? Les Paula firmy Rockwood by Hohner i w?a?nie z takiego mateia?u wykonany by? korpus. Nie jest to jaka? typowo meblowa p?yta tylko warstwowa (wi?ry +sklejka+wi?ry i tak kilka razy) a na topie ?liczny klon, wyko?czenie oczywi?cie subrust, ?eby nie by?o wida?. Nawet jesli gitarka brzmi to uwierz mi za kilka lat przestanie (wilgo? zmiany temperatury). Zakup takiej gitary jest ekonomicznie uzasadniony w przypadkach losowych (wios?o mi sie spali?o a za godzin? gram koncert) tudzie? mam wizj? zniszczenia gitary na koncercie. Mo?e s?uchacz nie pozna z daleka ze to jaki? "sdje?ano w chi?czech" ale na pewno us?yszy.
waldi
 

Postautor: T » maja 11, 2005, 9:25 pm

waldi pisze:Nie wiem czy wam wiadomo ?e gitarki typu sky way J&D czy inne niskobud?etowe instrumenty maj? cz?sto korpusy wykonane z p?yty wi?rowej. Osobi?cie mia?em w r?kach kopi? Les Paula firmy Rockwood by Hohner i w?a?nie z takiego mateia?u wykonany by? korpus. Nie jest to jaka? typowo meblowa p?yta tylko warstwowa (wi?ry +sklejka+wi?ry i tak kilka razy) a na topie ?liczny klon, wyko?czenie oczywi?cie subrust, ?eby nie by?o wida?.

nie cz?sto tylko zawsze; w?a?nie na tym polega technologia "rockwood", dlatego te? wy?ej odradza?em takie wynalazki
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: sir_kaczka » maja 13, 2005, 10:36 am

nie do?? ?e materia? na korpus jest marny - w?a?nie prasowane wi?ry i skleja , to jeszcze te gitary maj? gryfy ci?te z przypadkowych kawa?k?w drewna . Do tego drewno to jest przesuszane termicznie , w zwi?zku z tym reaguje na zmiany wilgotno?ci powietrza , a z czasem si? wypacza. Porz?dny gryf robi si? z kawa?ka drewna zaraz przy promieniu , a drewno musi by? sezonowane jaki? czas na dworze , a potem w suszarni. Nawet drewno suszone chemicznie ma tendencj? do 'uciekania' , chocia? w innych bran?ach ni? lutnictwo jest z powodzeniem u?ywane. ale w tym wypadku jest potrzebna absolutna precyzja.
poza tym : Hardware chi?ski - w sumie ok , o ile dany egzempla? stroika nie ma luz?w na ?limacznicy , mostki w miar? ok , siode?ka plastik niskiej jako?ci - do wymiany od zaraz na ko?ciane,progi - mi?kkie , nieprzyjemne , niechlujnie nabite.
To og?lna charakterystyka . Je?li chodzi o podstrunnice , to chwytnia nawet ok , gdyby nie te progi.

W tym przedziale polecam serdecznie Cort'y . Przede wszystkim seria M ze wzgl?du na sta?y most Tune - o - matic.
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: yezus » maja 19, 2005, 3:32 pm

sir_kaczka pisze:nie do?? ?e materia? na korpus jest marny - w?a?nie prasowane wi?ry i skleja , to jeszcze te gitary maj? gryfy ci?te z przypadkowych kawa?k?w drewna . Do tego drewno to jest przesuszane termicznie , w zwi?zku z tym reaguje na zmiany wilgotno?ci powietrza , a z czasem si? wypacza. Porz?dny gryf robi si? z kawa?ka drewna zaraz przy promieniu , a drewno musi by? sezonowane jaki? czas na dworze , a potem w suszarni. Nawet drewno suszone chemicznie ma tendencj? do 'uciekania' , chocia? w innych bran?ach ni? lutnictwo jest z powodzeniem u?ywane. ale w tym wypadku jest potrzebna absolutna precyzja.
poza tym : Hardware chi?ski - w sumie ok , o ile dany egzempla? stroika nie ma luz?w na ?limacznicy , mostki w miar? ok , siode?ka plastik niskiej jako?ci - do wymiany od zaraz na ko?ciane,progi - mi?kkie , nieprzyjemne , niechlujnie nabite.
To og?lna charakterystyka . Je?li chodzi o podstrunnice , to chwytnia nawet ok , gdyby nie te progi.

W tym przedziale polecam serdecznie Cort'y . Przede wszystkim seria M ze wzgl?du na sta?y most Tune - o - matic.
hmm... ja mam Swojego Sky Waya jush 2 lata... i mam takie sugestie......Gdy przyszedl poczta byl wypolerowany sliczny a brzmienie mial niezle....Po pol roku gitarka zaczela siadac....[brzmienie nieco inne :d] po pol tora roku gitarka byla nieco rozjebana :P a gryf sie wygial:P ale i tak moim zdaniem kupno sky waya na poczatek to dobry pomysl..... jest wiele ludzi z slomianym zapalem ktozy pograja 3 tygodnie i koniec :P ja tam polecam sky waya :P
yezus
 

Postautor: lorien » maja 19, 2005, 6:19 pm

ja wla?nie kupuje gitarek..i nie wiem czemu ale mam sentyment do Mayones?w..i pewnie takiego sobie sprawie
lorien
 

Postautor: jacek pl » maja 20, 2005, 5:08 pm

Gdyby kto? chcia? to mam do sprzedania Yamaha pacifice 412.
Jest to jeden z wy?szych modeli pac.Naprawd? gor?co polecam.700pln.
jacek pl
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: marca 1, 2005, 6:22 pm
Lokalizacja: z miejscowo?ci

Postautor: Kuvisit » maja 21, 2005, 8:06 pm

Ja mam sky waya od p?? roku i nie mam ?adnych zastrze?e?. Dbam o niego jak mog? (chocia? moja matka mi go czasem zwali ze statywu... ehhh takie ju? matki s?...) to i tak nic mu nie jest opr?cz odprysk?w lakieru. Gram na nim 24/7 a strojenie trzyma mi oko?o 5 dni. Nast?pn? gitar? jak? kupi? b?dzie B.C. Rich Warlock albo Virgin, chyba ?e zd??e uzbera? zanim mi padnie to kupi? co? ta?szego np Mega albo Mensfelda (jeden pieron) Warriora.
Kuvisit
 

Postautor: Kuvisit » maja 21, 2005, 8:12 pm

tam mia?o by? "nie zd??? uzbiera
Kuvisit
 

Postautor: Sedit » maja 22, 2005, 2:30 pm

Ja mam na oku bassa SkyWay'a ale w?a?nie wkurza mnie, ?e nic o nim nie wiadomo. Pytam si? go?cia drewno jakie elektronika jakiej firmy? cokolwiek. Nic nie wie. Bo i pewnie producent nie powiedzia?. Ciesz? si?, ?e znalaz?em ten temat (w?a?nie po to szuka?em, ?eby pozna? opinie innych, a to wa?ne) C?? w takim razie kupi? dro?szego ale pewnego Epiphona :)

pozdrawiam Sedit


kto? chce sprzeda? bassa? zapraszam :D sedit@op.pl
Sedit
 

Postautor: konrad90 » maja 23, 2005, 2:30 pm

bluesmaniak.....podaj mi linki stron z uzywanymi dobrymi gitarami ...prosze ..z gory dziekuje...
konrad90
 

Postautor: Jazda » maja 27, 2005, 2:49 pm

eee tam ja mam basik sky-waya juz 1,5 roku, kopia precisiona nie narzekam na niego po podlaczeniu do dobrego wzmaka gada calkiem calkiem nie jest to moze fender music man czy gibson ale na pierwsze 2 lata grania z pewnoscia wystarczy a za ten czas na pewno nazbierasz na cos lepszego. Za 300 zeta lepiej kupic sky waya na 24 miesiecznej gwarancji niz jakiegos squiera ktory tez jest produkowany w chinach i nie wiadomo jak dlugo jeszcze pochodzi i jak byl traktowany przez poprzedniego wlasciciela. Pozdrawiam
Jazda
 

Postautor: Walker » maja 30, 2005, 8:40 pm

Jazda pisze:na pierwsze 2 lata grania z pewnoscia wystarczy


Wlasciwie przy uczeniu sie bluesa... pierwsze dwa lata powinno sie grac na drucie szyjka od butelki albo na miotle i sznurku. Wtedy po takiej "szkole" rodem z delty jest sie rasowym bluesmanem :) Oczywiscie zeby ktos nie potraktowal tego na serio to puszczam oczko -> ;)
Awatar użytkownika
Walker
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: kwietnia 15, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Tarn?w

Postautor: sedit » maja 30, 2005, 10:58 pm

o kurcze a ja stracilem 2 lata! ojciec mi powiedzia? co? podobnego i 2 rok gra?em na miotle z 4 kopnymi sznurkami... ?e w?asny tatu? mnie w Ch... zrobi??

:P
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Sky Way STRATOCASTER

Postautor: RaZiEL » czerwca 3, 2005, 8:09 pm

Ot?? ja mam Sky Waya stratocastera. Wydaje mi si?, ?e jest to ?wietna gitarka jak za 300z?. Ktos m?wi?, ?e wola?by "gitar? z drewna, a nie niewiadomo czego". Moja gitara ma korpus olchowy, gryf klonowy, podstrunica palisander. Chyba, ?e ten kto? nie wie, ?e olcha to drzewo. Nie wiem jak jest z innymi gitarami sky waya, ale stratocastery robi na prawd? dobre. :-)Do tego jest w fajnym kolorze sunburst ;-P
RaZiEL
 

Postautor: kuvisit » czerwca 4, 2005, 4:24 pm

hehehe... m?j dziad sh8 na przesterze exara te? jest niez?y... grali?my na 2 gitary z koleg? (mensfeld slingshot) for whom the bell tolls i wysz?o za... ekhem ;) mo?na tu przeklina? ?;p
kuvisit
 

Postautor: Asmodeusz » czerwca 7, 2005, 9:13 pm

Ja zaczyna?em na Azalea ----> czyt. jakiie? korea?skie g?wnienko. Teraz mam zajefajnego Ibaneza RG, a za p?? roku zg?aszam si? do lutnika ( Pawe? Kamecki ) by zrobi? mi kopi? ESP explorera. :)
Asmodeusz
 

Postautor: BaKu » czerwca 17, 2005, 8:47 pm

co bardziej sie oplaca kupic?? Sky Waya stratocastera za 280 zl czy bezfirmowke Stratocastera <nowke nie uzywana> za 300zl?? wszystko to na allegro...do tej bezfirmowki jest 12miesiecy gwarancji...pomozcie co mam wybrac
BaKu
 

Postautor: T » czerwca 18, 2005, 12:37 am

je?li chodzi o op?acalnos? to nie op?aca sie ani tej za 280 ani za 300
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Musahar » czerwca 20, 2005, 7:53 pm

ja mam Squier Fender Strata za 670 pln ale pi?knie brzmi ... wymienilem tylko potencjometry... reszta bez problem?w... swietna gitarka... jedyna w swoim rodzaju - nie ma nigdzie tak dobrego Squiera... zachowuje sie jak prawdziwy Fender

pozdrowienia... od takiej gitary warto zacz?c..

chodziaz te Straty produkowane przez firm? Mayones tez sa swietne

wersja Bell tutaj

Hendrix zaczynal na drucie, miotle, puszce od cygar.... :) juz Walker wspomnial zreszt?...
Musahar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: czerwca 19, 2005, 7:44 pm

Postautor: uczennica » czerwca 29, 2005, 11:57 am

Witam , ja mam sky waya sh48- kopie bc.rich*owskiego IRONBIRDA.Ma ju? 2 lata, i miewa sie naprawde dobrze.Wychodze z za?o?enia,?? je?li co? szanujesz, to odwdzi?czy Ci si? tym samym.Pozdrawiam.
uczennica
 

Postautor: ploosqva » lipca 17, 2005, 1:06 pm

no ja wlasnie sie czaje na bass "piatke" sky waya i widze ze tam sa dobra materialy (olcha, palisander, klon) a nie jakas sklejka. no i sie zgadzam z uczennica ze jesli cos szanujesz to ci sie odwdzieczy tym samym
ploosqva
 

Postautor: Kuvisit » lipca 17, 2005, 8:57 pm

hmm jak ju? napisa?em ja do mojego skaj ?eja nie mam zastrze?en ;p jest spox :p p?? roku exploatacji i zero usterek ;)
Obrazek

"Reality is better than a dream"
Awatar użytkownika
Kuvisit
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: czerwca 4, 2005, 4:28 pm
Lokalizacja: Nowy S?cz

Postautor: sedit » lipca 23, 2005, 12:59 pm

c?? ja kupi?em Yamahe zamias SW i nie narzekam, nie zrobi?bym nigdy inaczej.
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości

cron