Gitary Sky Way

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: Turgon » listopada 30, 2006, 4:38 pm

Dziwna jest ta druga co podajesz na Allegro. Co do Sky Way?w - nie ?aska przeczyta?. Marna to gitara.
Co do Corta firmy nie znam, ale sam po przej?ciu przez etap Akustyka mam zamiar od niej kupi? jedn? z Katan :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: daronmalaian » stycznia 18, 2007, 9:30 pm

no ja tez niewiem czy op?aca mi sie kupi? skay waya no kupi? bym ibaneza ale brak kasy i mam zamiar pograc na elektryku i znalaz?em "?adnego z wygladu " skay waya ale nawet niemam poj?cia co ta za model szcze?e m?wi?c pierwszy raz sie spotykam z taka firm?...to numer aukcji na allegro ... http://www.allegro.pl/item156280010_git ... anio_.html
no mi sie podoba ale niewiem jak gra ale jak na gitar? za 300z? wygl?da dobrze 3 przystawki a jak patrza?em to by?y jak ju? w takiej cenie tylko takie co mia?y tylko 1 przystawke typu hamburger no i zabardzo mnie to nieprzekonywa?o m?j kumpel kupi? deana manrleya niewiem z k?t ale da? za nia 300z? i jest totalnie syfna wogule niestroi na progach i ci?gle sie roztraja "jaka? kiepska podrbka "stratokastera" co o tym s?dzicie??
daronmalaian
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: stycznia 18, 2007, 9:21 pm

Postautor: sedit » stycznia 18, 2007, 9:50 pm

NIE NIE NIE dla SkyWay'?w przeczytaj prosz? co tu napisali?my. NIE WARTO!
To s? tylko ?adne gitary, a i jedynie pozornie. To te? pisali?my, zach?cam do g??bszej lektury. Wszystkie rady znajdziesz wewn?trz tego tematu i prosz?, zapomnij o SW.

pozdrawiam serdecznie i witam w Okolicach Bluesa.

Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: thomas85pl » stycznia 19, 2007, 2:17 am

No teraz to i ja mog? si? wypowiedziec :) jak brak kasy ( jak w moim przypadku by?o) wez na raty w sklepie, pograj, obadaj gitarke. Teraz si? ciesze ze mnie odm?wiliscie kupna sky way'a. Mam Corta i jestem zadowolony, dzisiaj mia?em 1sz? pr?be i przez godzine grania ani troche si? nie rozstroi? :) Z tego co s?ysza?em, to sky way'je po 15 minutach grania musisz stroic
Ostatnio zmieniony marca 24, 2014, 3:17 pm przez thomas85pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
thomas85pl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: grudnia 7, 2006, 12:37 am

Postautor: Turgon » stycznia 19, 2007, 9:56 am

To prawda katastrofa :) Ja mojego akustyka ?rednio stroj? raz na 3-4 dni :) ?wietnie trzyma str?j :), a co dzie? go kontroluje tunerkiem.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: daronmalaian » stycznia 19, 2007, 7:18 pm

no to podajcie marki gitar a mo?e i dobre modele a najlepiej by by?o gdyby?cie mi mogli poda? strony na kt?rych mo?na bu je naby? bo ja niemam zamiaru i czasu na przeczytanie tego tematu (10 h roboty ) i niemam czasu te? na uganianie sie za gitarami po sklepach chops w moim mie?cie s? a? 2 ....
daronmalaian
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: stycznia 18, 2007, 9:21 pm

Postautor: sedit » stycznia 19, 2007, 8:48 pm

temat czyta si? szybko, a jak nie masz czasu to mi?ego wybierania gitary na ?apu-capu. Temu tematowi po?wi?ca si? kilka minut...

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: daronmalaian » stycznia 19, 2007, 9:35 pm

no troche poczyta?em i zmieni?em zdanie i mam zamiar kupic corta jakiegos albo cos w tym stylu ale wszystkie s? podobne do fendera strata a mi sie takie guitar niezbyt sie poodobaj? (moim zdaniem s? nieorginalne z wygl?du) a znacie jakie? tanie zaufane sklepy internetowe gdzie ma sie duzy wyb?r cort?w ?? (no tak wy jeste?cie blusistami wi?c wy gracie dosyc wolno i spokojnie a do metallicy niepotrzebne mi np d?ugie buczenie...)a co powiecie o firmie washburn??albo o corcie x2?? postanowi?em kupic cos dro?szego i leprzej firmy...:)
daronmalaian
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: stycznia 18, 2007, 9:21 pm

Postautor: thomas85pl » stycznia 19, 2007, 11:48 pm

no mi straty tez si? nie podobaj?, wiec wzie?em Cort X2, choc chcia?em x6 ale kasy nie starczy?o, za duza rata by by?a. A X2 taniej i taniej, juz mozesz naby? za jakies 560 z?, bardzo wygodna gitarka, cienki gryf wiec ??twiej grac w bare tzn dla mnie, moze dla innych z grubszym gryfem ?atwiej.Po kupnie juz i tygodniu grania na corcie zaszed?em do sklepu i wzi??em washburna x10 tak tylko zagrac i do corta sie nie por?wnuje, niewygodnie si? gra?o. Takie moje zdanie, Ty masz sw?j gust i tez musisz wybra? tak? gitare kt?ra by Ci odpowiada?a w ca?o?ci.

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id ... era=&od=40

PS na pr?bach zagrali?my troche dead metalu, no i z przystawk? behringera niezle si? gra?o, cort ma dobre 2 humbuckery i brzmienie by?o naprawde mocne.
Ostatnio zmieniony marca 24, 2014, 3:16 pm przez thomas85pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
thomas85pl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: grudnia 7, 2006, 12:37 am

Postautor: ADAM » stycznia 28, 2007, 11:12 am

Ja te? troch? na przek?r niekt?rym ludziskom, mam SKY WAY'a lat kilka i jako? muzyczka bez zarzutu p?ynie. Cho? taki ze mnie fachowiec, ?e tylko po gara?ach grywam.. Pozdrowienia for all !

ps. czy jaki? bluesowy przyjazny go??, zna mo?e adres lutnika gdzie? na terenie Rudy ?l?skiej, co by do drobnych mnie nie obrobi?. Sk?adam bas?wke MUSIMA THE LUX 25 i jednak pomoc wskazana. Chyba, ?e kto? ma ten model i co? mi podszepta w sprawie elektryki ?! bo jam zielony i piwo mi tylko w g?owie :/
..na tLe ruin wszystko wygl?da m?odo..
Awatar użytkownika
ADAM
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: września 12, 2006, 3:00 pm
Lokalizacja: Ruda ?l?ska

Postautor: November RaiN » lutego 3, 2007, 4:44 pm

Ejj ludki.. gram na akustyku jakis czas.. ale chce pogrza? sobie nareszcie na elektryku. na pocz?tek nie chcia?em bra? nic specjalnego.. chociaz wiedzia??m ze sky way to dosc mierna marka to chcia?em se buchn?? sky way sh - 115 hmm.. :? ale teraz sie juz zastanawiam wiem ze to shit tym bardziej ze tu sie tego naczytalem.. chociaz na elektonice, gitarkach i materialach sie znam w miare to starych wyzeraczy wole sie o rade spytac.. co myslicie o tym sh - 115, wiem co powiecie.. tak w?a?ciwie ale wescie to na spokojnie. Sam wola?bym co? chociaz odrobine lepszego, ale kuzwa juz za d?ugo zwleka?em i czeka?em i chce zacz?? grac na elektr.

Po za tym moze mieliscie juz ktusik styczno?? z Cortem z22 albo Cortem M200.. moze wydusze z siebie ostatnie poty i poczekam jeszcze troche, chociaz juz niechce :?
Wios?uj? pod pr?d na akustyku..
In Rain, bye my dear november!
Awatar użytkownika
November RaiN
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 2, 2007, 9:32 pm
Lokalizacja: Brusy

Postautor: Kruposz » lutego 3, 2007, 5:23 pm

napewno corty s? o niebo lepsze od sky way?w...a je?li zaczynasz przygode z elektrykiem - ka?demu poleci? bym na pocz?tek stratocastera firmy squier :wink:
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: bundy33 » marca 10, 2007, 11:01 am

Witam !!!
Gram na akustyku od rolu i chce sie przezucic na elektryka.Czy te gitarki sa dobre i ktora z nich proponujecie ??
Cort Stat3 BK
http://www.allegro.pl/item174058973_git ... tisy_.html
http://www.allegro.pl/item172506440_git ... cena_.html
http://www.allegro.pl/item172502080_git ... lory_.html
Dzieki!!!
bundy33
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 23, 2006, 3:59 pm

Postautor: sedit » marca 10, 2007, 2:18 pm

Szczerze? ?adn?.

Prosz? poczytaj ca?y ten temat, jest tam du?o naszych wypowiedzi, moje zdanie jest zawsze takie same, zamiast p?aci? p?? kafla za bardzo s?ab? gitar z dolnej p??ki, ale now? i b?yszcz?c?, lepiej zap?aci? p?? kafla za uzywan? gitar?, kt?ra ma 5 i wi?cej lat, przy odrobinie szcz??cia bardzo d?ugo nie b?dziesz musia? tej gitary zmienia?.

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: czsebastian » marca 12, 2007, 12:03 pm

stare ale bardzo jare s? gitary jolana musima i samba normalnie wiose?ka do 300- 400z? znajdziesz w ca?kiem niez?ym stanie. Gra?em u kumpla na 15letniej Jolanie normalnie extra. musz? powiedzie? ze dzwi?k fajny taki jak ja lubi? no i wygodna le?y w d?oni. No9 troche trudno je znale?? niedawno by?y 2 jolany w cenie 370z?. Wiem na pewno ze trzeba czeka? i obserwowa?. Albo przej?? sie na jaki? dobry targ, na wystawki. t? jolane co m?j kumpel ma to kupi? za 120 z? na wystawkach, polakierowa? da? do lutnika. i ma bardzo fajn? gitark? za nieca?e200 z?.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Mikuś » kwietnia 14, 2007, 9:58 pm

M?j kumpel jest zainteresowany kupnem gitary typu Les Paul angielskiej firmy ENCORE (osobiscie nie znam). Wykonanie gitary oznaczone jest jako 'solidwood' - i wlasnie nie bardzo wiem co to jest :) Chcialbym sie wiec zapytac co myslicie o tej gitarze.. http://www.allegro.pl/item183322949_enc ... atis_.html

P.S Dzieki za temat, duzo mi pom?g? przy wyborze ;)
Faster we run and we die young
Mikuś
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Cz?stochowa

Postautor: sahel » kwietnia 15, 2007, 9:32 am

by?o ju? o tym wiele razy - kupowanie przez Allegro w ciemno to istna loteria - mo?esz trafi? pere?k?, albo wr?cz przeciwnie. A solid to po prostu korpus z litego drewna.
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: jaqb » maja 5, 2007, 5:20 pm

Sky Waye s? fajne dla poczatkuj?cych punkowc?w na koncerty w domach czy szopach - nie szkoda ze sie zniszcz? a brzmia znowu nie tak zle:).

zreszta skywaye s? tak z?e i kiepskie ze az je lubi?. to klasyka. fajna sprawa.
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości

cron