gitary Hagstrom

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

gitary Hagstrom

Postautor: Tomek D. » grudnia 12, 2008, 12:36 am

Witam
Spotkał się może ktoś z tymi gitarami w Polsce ? Interesują mnie wszelkie opinie na ich temat.
Na ostatnim koncercie TSA we Wrocławiu, Andrzej Nowak grał na gitarze tej właśnie firmy. Skoro zamienił LP Custom na Hagstrom, to znaczy, że chyba są dobre :)
Link do strony producenta:
http://www.hagstromguitars.com/index.html
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Rafał Nitka Białek » grudnia 12, 2008, 1:17 am

...
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2010, 11:05 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: krienai » grudnia 12, 2008, 10:54 am

Witam

Hagstrom to legenda lat 60 i 70 o ile dobrze lokuje to w czasie, mi kojarzą sie bardziej ze "sparkly vinyl cover", mnóstwem klawiszy oraz z ABBĄ :) bardzo podobne w tamtym okresie do włoskich gitar EKO - dziwny design i wszechobecny plastik (widziałem modele z pokrytymi perłowym plastikiem podstrunnicami ) Zajrzałem na ich stronę i bardzo się uspokoili z designem in plus, bo ja je kojarzę tak jak tę perłową ze zdjęcia, chociaż reszta na tej fotce to też chyba Hagstrom'y

Obrazek

Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: el.guitar » grudnia 12, 2008, 11:39 am

A ta środkow gitarka ze zdjęcia, bardzo przypomina Defila Toskę. Nawet tremolo podobne ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Turgon » grudnia 12, 2008, 4:11 pm

Na którym grał Nowak?
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Agata W. » grudnia 12, 2008, 4:22 pm

Tu jest dokumentacja ;-) www.agataw.pl/tsa

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Blueskap » grudnia 16, 2008, 12:16 pm

Mój znajomy zamówił przez net Hagstroma modelu nie pamiętam ale podobny do Gibsona LP. Jest zadowolony. Grałem na tej gitarce. Jak na instrument za 1600 zeta to nawet nawet. Mnie osobiście coś nie pasuje w tych gitarach. Trudno mi powiedzieć co konkretnie. Dziwna energia. Warto sprawdzić sobie w Riffie jak graja itp a potem zamówić bezposrednio od producenta.
Pzdr
troubles soon be over
Blueskap
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: grudnia 9, 2008, 9:12 am
Lokalizacja: Warsszawa

Postautor: Turgon » grudnia 16, 2008, 2:50 pm

Wygląda jak Select Series, ale znowu nie ma takich markerów i też kolor, więc można wysunąć tezę iż to totalny custom :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Bluesbart » grudnia 16, 2008, 4:23 pm

Witam!
Poczulem sie wywolany do tablicy :) Sprzet Nowaka nie wyglada na zaden custom tylko jeden z podstawowych modeli Hagaström - Swede, z odkreconym pickguardem, w standardowym kolorze wild cherry transparent. Gitary wielokrotnie ogrywalem, bardzo podobne w "czuciu" do zwyklego LP Standard ale lzejsze (maja tez wyprofilowane miejsce na brzuszek:) ) Nie jest to kopia LP ale raczej fajna wariacja, a jakos wykonania maja naprawde rewelacyjna. Testowalem w porownaniu z Gibsonem LP standard traditional i Tokai Love rock - co najmniej tak samo dobre wioslo! :)
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: Agata W. » grudnia 16, 2008, 4:31 pm

Turgon pisze:Wygląda jak Select Series, ale znowu nie ma takich markerów i też kolor, więc można wysunąć tezę iż to totalny custom :)


Na glowce ma "Swede" :-)

Pozdrawiam!

[edit: widze, ze juz mnie ktos wyprzedzil :-)]
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: przemak2 » grudnia 16, 2008, 4:44 pm

Hehe, jak sie poznalismy, chyba w 1986 roku, Andrzej w zespole Tadeusza Nalepy gral zasadniczo na swoim wisniowym LP, ale poniewaz mostek w nim nie wytrzymywal trudow, to w pewnym momencie pojawil sie wlasnie Hagstrom. To byla taka dziwna gitara, bardziej glamrockowa, z pstryczkami i w ogole. Nam ta gitara sie wcale nie podobala, Andrzejowi wtedy bardzo, ile w tym bylo rzeczywiscie prawdy a ile szpanu, to nie wiem, ale jak widze, duuzo wody uplynelo a sentyment pozostal 8)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: borszysz » grudnia 16, 2008, 9:08 pm

Ja będę teraz nagrywał niektóre partie gitarowe na hagstromach więc w okolicach konca stycznia będzie można posłuchać jak gadają ;)
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Turgon » grudnia 18, 2008, 5:08 pm

Jakich hagstromach?
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: krienai » grudnia 19, 2008, 11:13 am

Shalom

A może ktos się orientuje czy te wiosła to robione są w Szwecji (miło wiedzieć, że ktoś zarabia uczciwe pieniądze przy produkcji )czy może u skośnookich mistrzów lutnictwa przemysłowego ? Bo jak u naszych północnych sąsiadów to bardzo atrakcyjne ceny ... tak atrakcyjne, że coś mi sie zdaje, że gitary to Szwecje oglądają jak wpłyną transportowcem "KIM DE ZONG" do portu w Malmo...

Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości

cron