Elektryk do 600 zł

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: el.guitar » grudnia 20, 2008, 3:49 pm

Dokładnie tak. Na wygląd, to będziesz zwracał uwagę, kupując wiosło za 7000, a nie za 700 zł. W tym przedziale cenowym kupowanie gitary jest loterią, a chyba najbardziej zależy Ci na tym, aby instrument był w ogóle "grywalny", prawda? Wygląd to sprawa drugo-, czy nawet trzeciorzędna.

Gitara musi dać się prawidłowo ustawić, chodzi tu nie tylko o poprawną intonację ale i wygodę gry. Na początku przygody brzmienie wiosła jest mniej istotne, ale chyba też ważniejsze od wyglądu, czy nazwy firmy na główce.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Kronos6 » grudnia 20, 2008, 9:07 pm

Nie upieram się przy nówce tylko nie mam gdzie kupić używaną, na allegro bym się bał bo nie moge ograć. Wiem że wygląd i firma jest nieważna, ale są firmy lepsze i gorsze i można stąd też coś wywnioskować.

Pójde po nowym roku z kimś do muzycznego i zobacze jak ta gitara gada. Myślałem że może ktoś grał na takiej gitarce i powiedziałby mi coś więcej.
Awatar użytkownika
Kronos6
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: grudnia 4, 2008, 7:14 pm
Lokalizacja: Gorlice / Biecz

Postautor: Tomek D. » grudnia 20, 2008, 11:30 pm

Kronos6 pisze:...na allegro bym się bał bo nie moge ograć...


Chłopie, ja jak kupowałem gitarę, to przejeździłem po Polsce ponad 800km.
Ostatecznie kumpel mi kupił używaną w Anglii niedaleko Londynu.
Tak się składa, że też gra na gitarze, to ją oglądnął na miejscu i przywiózł jak przyjeżdżał z powrotem do Polski, prawie pół roku musiałem na nią czekać. Ale warto było.

Osobiście nigdy bym się nie zdecydował na przesyłkę gitary pocztą. To co poczta wyprawia z paczkami to jest masakra. Nie ma takiej rzeczy, której by nie potrafili rozwalić :twisted:
Koledze przyszła nowa gitarka z USA, zapakowana w oryginalny case. Po rozpakowaniu okazało się, że ma odłamany gryf przy korpusie. A, że gryf wklejany no to bardzo poważny problem :cry:
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Kruposz » grudnia 26, 2008, 12:33 pm

Boryszcz dobrze gada,dac mu wódki.

Z taká ilosciá kasy to uzywany squier,im starszy tym lepszy ;) iiii wez w lapy,wyprobuj czy to gada i wygodne...

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Kronos6 » stycznia 21, 2009, 5:15 pm

No w końcu kupiłem Corta G210 używanego za 300 zł i jestem z niego zadowolony, fajnie gra.
Awatar użytkownika
Kronos6
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: grudnia 4, 2008, 7:14 pm
Lokalizacja: Gorlice / Biecz

Postautor: Darek Grodziński » stycznia 21, 2009, 10:29 pm

Kronos6 pisze:No w końcu kupiłem Corta G210 używanego za 300 zł i jestem z niego zadowolony, fajnie gra.


nie nie nie... to Ty fajnie grasz :) i grunt, że jesteś zadowolony! powodzenia i pomyślności wszelkiej!
Darek Grodziński
 

Postautor: el.guitar » stycznia 22, 2009, 11:57 am

Kronos6, obyś był zadowolony z tej gitary jak najdłużej. Najważniejsze to znaleźć coś co nam "leży", bez względu na markę.

Wszystkiego dobrego!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Kruposz » stycznia 30, 2009, 11:22 am

mogę Ci polecić squier bullet strata...

zakupiłem takiego 3 dni temu (po 7 latach grania na basówce,dotarło do mnie że to nie mój instrument ;) ) i dałem za niego 460zł

jestem z niego jak najbardziej zadowolony,dobre wykonanie,stroi,ładnie gada...wszystko w jak najlepszym porządku w tej cenie :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Krajcar » lutego 7, 2009, 10:08 am

Kurcze, jak na mnie to na gitarę, która będzie dobrze brzmiała (a nie wyglądała, jak to wcześniej ktoś podkreślił!) trzeba wydać kilkaset złotych więcej :wink:

Jeśli miałbyś już te dwie stówki więcej to dobrym wyborem byłby Epiphone G400 lub Les Paul 100 albo Squier Strat Affinity.

A i jeśli zobaczysz na internecie lub na jakiejś giełdzie gitarę używaną, a tanią to niekoniecznie obejdź ją obojętnie. Nieraz za bezcen sprzedawane są prawdziwe białe kruki!
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości

cron