Pianino cyfrowe za 2000zł ?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Pianino cyfrowe za 2000zł ?

Postautor: Bukowski » listopada 2, 2008, 9:08 am

Witam

Przymierzam sie do zakupu pianina cyfrowego.
Do tej pory grałem na klawiaturze sterującej z półważoną klawiaturą.

Interesuję mnie oczywiście klawiatura ważona. Od pianina oczękuje przedewszystkim ładnego brzmienia grand piano oraz jazz organ.

Osobiście miałem okazję sprawdzić Orla Stage Piano oraz Korg Sp-250.
Ostatnio zainteresowanie moje wzbudziło M-AUDIO PROKEYS 88. Ze względu na brzmienia jakie oferuje (Rhodes, Wurlitzer, Hammond). Może ktoś posiada to pianino lub miał okazję przetestować?

Prosze o jakieś sugestię. Propozycję.

Kwota jaką dysponuje to ok 2000zł

z góry dzięki za zainteresowanie
Bukowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: listopada 1, 2008, 3:59 pm

Postautor: el.guitar » listopada 2, 2008, 9:58 am

M-Audio to faktycznie ciekawa propozycja na naszym rynku, ale firma jest znana raczej z klawiatur sterujących (czego też producent nie ukrywa i w opisie Prokeys 88 mówi wprost, że to klawiatura sterująca z funkcją piano, czyli możliwością pracy samodzielnej-bez komputera czy modułu MIDI, powstała na bazie modeli Prokeys Sono 88 i 88SX, czyli typowych klawiatur sterujących). Nie kupiłbym w ciemno.

Do 2 tys. to raczej trudno wybrzydzać. Załapie się w tym przedziale chyba jeszcze tylko Casio Privia PX-120. To nie jest zły instrument, ale co do ważonych klawiszy... moim zdaniem mechanizm nie jest dość naturalny.

Sam niedługo będę szukał jakiegoś piano do domu-obiecałem żonie pod choinkę. ;)
Pewnie zrobię sobie wycieczkę po sklepach i wtedy będę mógł coś powiedzieć.

Ważne pytanie. Szukasz instrumentu do domu (wbudowane głośniki), do studia (praca z komputerem), czy na koncerty?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Bukowski » listopada 2, 2008, 1:09 pm

Instrument miałbym być przeznaczony do gry w domu. W dużej mierze do gry na słuchawkach. Słuchawki już posiadam. Chciałbym też wykorzystać go do pracy z komputerem (przez midi - interfejs audio).

Polecono mi także Yamahe P-80/P-85

generalnie kwota 2500zł też wchodzi w grę.
Bukowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: listopada 1, 2008, 3:59 pm

Postautor: el.guitar » listopada 2, 2008, 1:50 pm

Sam też szukam czegoś do podobnych zastosowań, ale nie jestem w stanie w tej chwili niczego polecić (jestem gitarzystą i klawisze to raczej dodatek). Może jakiś klawiszowiec znajdzie się tu na forum? Tylko proszę was, nie trujcie od razu, że 2,5 kafla to za mało na dobry instrument, bochodzi przecież o sprzęt do domu.

Osobiście zastanowiłbym się nad klawiaturą M-Audio i do tego dokupił dobry moduł midi. Skoro sprzęt ma stać w domu, to dodatkowe "pudełko" nie robi różnicy, a uda się wtedy zmieścić w narzuconym limicie finansowym.

A tak w ogóle, to witamy nowego usera na forum!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Bukowski » listopada 2, 2008, 8:22 pm

el.guitar pisze:A tak w ogóle, to witamy nowego usera na forum!


Wcześniej zaglądałem ale nie byłem zarejstrowany. Miło mi.

---

Bedę wdzięczny jak ktoś byłbym w stanie coś zasugerować.
Bukowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: listopada 1, 2008, 3:59 pm

Postautor: Bukowski » listopada 3, 2008, 5:13 pm

Sprawdzałem dzisiaj Korg SP-250. co prawda jego cena poszla w górę ok 2500zł. jednak to pianino w porównaniu do modeli Orli : CDP 10 oraz Stage Player wypada znakomicie. Bardzo przyjemny klawisz. Mechanizm młoteczkowy bardzo dobrze odwzorowany.

Ciekawi mnie tylko to M-Audio ProKeys 88. może miał ktoś z tym do czynienia? Nie mam niestety gdzie tego instrumentu sprawdzić. Przekazano mi jednak, że wcale tak źle nie wypada.
Bukowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: listopada 1, 2008, 3:59 pm

Postautor: el.guitar » listopada 9, 2008, 1:37 pm

A skąd jesteś? Może ktoś w Twojej okolicy ma taki klawisz...
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości

cron