Native Instruments Reaktor v5

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Native Instruments Reaktor v5

Postautor: diablos192 » września 20, 2008, 10:56 am

Witam! Ściągnąłem ostatnio tą wtyczkę... moje pytanie brzmi jakiego programu mogę użyć aby odpalić tą wtyczkę... w tym folderze co ściągnąłem jest parę plików zip gdzie w każdym z nich jest instalacja ale nie mogę tego zainstalować... jeśli możecie to proszę o jakieś programy które obsługują VSTi dziękuję i pozdrawiam
"W życiu piękne są tylko chwile"
diablos192
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: sierpnia 19, 2008, 10:04 pm

Postautor: Ajgor64 » października 6, 2008, 12:27 pm

Sorry, że dopiero teraz, ale właściwie dopiero się zarejestrowalem :)
Programow obslugujacych VST jest cala masa. Najpopularniejszy jest FLStudio, ale jesli chcial bys oprocz obslugi VST jeszcze nagrywac swoja gre, to FLStudio nie polecam, bo ma strasznie zamotana obsluge nagrywania. Polecam natomiast program REAPER. Do pewnej wersji darmowy, a pozniej Shareware. Jest to klasyczny sekwencer, a obsluga Vst, VSTi, sciezkami audio, mikserem itp.
Z komercyjnych i bardzo drogich najpopularniejszy jest chyba Cubase. No.. Jest jeszcze ProTools, ktory jednak wymaga sprzetu firmy Protools do uruchomienia, jest Ableton Live, i cala masa innych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_sequencer

Na prawde cie3zko powiedziec, ktory jest najlepszy.

Jest tez cala gama trackerow, z ktorych najlepszy jest komercyjny Renoise, i darmowy Buzz:

http://www.buzzmachines.com/

Który jest jednak bardzo zagmatwany.
Ale jeszcze slowko. Reaktor jest bardzo skomplikowany w obsludze, a mozliwosciami chyba nie przebija generatorow o wiele prostszych, jak na przyklad Nexus, Firebird, Gladiator, i WIEEELE innych.
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
"Skazany na bluesa" - Arcydzieło!!!
Awatar użytkownika
Ajgor64
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: października 4, 2008, 2:51 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Jawor » października 14, 2008, 4:54 pm

Popieram! Osobiście preferowałbym Cubase'a, choćby II, jak dla mni jest najbardziej klarowny. Pod FL można nagrywać - podobno - trudno sie go ustawia. Z innych programów... Sonar - wersje chyba powyżej 4 mają opcje VST. trzeba po instalacji jeszcze odpalić wtyczkę (nie pamiętam już dokładnie, chyba tzreba było skopiować plik *.dll z VST do katalogu ..../VST w folderze Sonar Files, ale głowy nie dam). Osobiście dziwnie mi się na SOnarze pracowało, nawet na tym najnowszym, ale nie chcę zrażać, kwestia gustu, ale warto spróbować. Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Jawor
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: grudnia 2, 2007, 10:13 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Ajgor64 » października 14, 2008, 6:13 pm

Probowalem Sonara, ale jakos sie do niego nie przekonalem. Ma dziwny obieg sygnalu, po za tym mimo, ze mam nienajgorszy komputer, charczal mi jak by sie zacinal. Nie wiem dlaczego. Ale to kazdy powinien sam poprobowac. Moze komus przypasuje.
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
"Skazany na bluesa" - Arcydzieło!!!
Awatar użytkownika
Ajgor64
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: października 4, 2008, 2:51 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Jawor » października 17, 2008, 9:55 pm

To witamy w klubie, myślałem już, że tylko ja nie lubię Sonara ;) Tam jest cudowny parametr zajęcia procesora, chyba zwący się CPR czy jakoś tak. Nic nie robisz - jest 2-3%, zrobisz cokolwiek, jest 15%, nagle rośnie Ci nie wiadomo dlaczego do 90% i jest jeden wielki trzask. I to na kompie, który może nie grzeszy nowością, ale Cubase chodzi, nagrywa i jeszcze się tego daje słuchać :D nawet na trzeźwo :D
Awatar użytkownika
Jawor
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: grudnia 2, 2007, 10:13 am
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości

cron