Jimiway blues festival 2006

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: B&B » listopada 13, 2006, 8:06 am

Nasza relacja z Jimiway'a, w pelni subiektywna ;) ale za to audio-wizualna:
http://rea.livenet.pl/JBF2006/

Przy okazji dziekuje wszystkim, ktorzy wzieli udzial w Jimiway'owym forum dyskusyjnym, wszystkim ktorym sie chcialo i udalo zebrac do kupy by przybyc na spotkanie po dluuugim piatkowym festiwalowym wieczorze i jeszcze dluzszej nocy.
Nie wszystko wyszlo zgodnie z planem (J.Chojnacki musial wczesniej wyjechac, przesuniecie godziny rozpoczecia spotkania...) mysle jednak ze pare ciekawych rzeczy dalo sie uslyszec. Duza czesc spotkania wypelnily barwne opowiesci z redakcyjnego zycia A.Matysika, a z wypowiedzi obecnych na spotkaniu dalo sie wyprowadzic np. takie wnioski:
- nie zachecajmy nikogo do wydawania blueswego czasopisma, bo to prosta droga do bankructwa - no chyba ze ten ktos ma za duzo pieniedzy
- tv i radio to przezytek, coraz mniej istotne media, najwazniejsze sa CD, DVD i internet
Nie wszyscy chcieli uznac za powazne powyzsze wnioski, niektorzy uznali je wrecz za prowokacje, nie mniej tendencje dalo sie zauwazyc :)
Organizatorzy dysponuja nagraniem ww. dyskusji, jednak nie wiadomo czy zostanie ona gdziekolwiek (chociaz skrotowo) opublikowana.

Jeszcze raz dziekuje w imieniu organizatorow i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Tina » listopada 13, 2006, 9:38 am

B&B pisze:Nasza relacja z Jimiway'a, w pelni subiektywna ;) ale za to audio-wizualna:
http://rea.livenet.pl/JBF2006/

Przy okazji dziekuje wszystkim, ktorzy wzieli udzial w Jimiway'owym forum dyskusyjnym, wszystkim ktorym sie chcialo i udalo zebrac do kupy by przybyc na spotkanie po dluuugim piatkowym festiwalowym wieczorze i jeszcze dluzszej nocy.
Nie wszystko wyszlo zgodnie z planem (J.Chojnacki musial wczesniej wyjechac, przesuniecie godziny rozpoczecia spotkania...) mysle jednak ze pare ciekawych rzeczy dalo sie uslyszec. Duza czesc spotkania wypelnily barwne opowiesci z redakcyjnego zycia A.Matysika, a z wypowiedzi obecnych na spotkaniu dalo sie wyprowadzic np. takie wnioski:
- nie zachecajmy nikogo do wydawania blueswego czasopisma, bo to prosta droga do bankructwa - no chyba ze ten ktos ma za duzo pieniedzy
- tv i radio to przezytek, coraz mniej istotne media, najwazniejsze sa CD, DVD i internet
Nie wszyscy chcieli uznac za powazne powyzsze wnioski, niektorzy uznali je wrecz za prowokacje, nie mniej tendencje dalo sie zauwazyc :)
Organizatorzy dysponuja nagraniem ww. dyskusji, jednak nie wiadomo czy zostanie ona gdziekolwiek (chociaz skrotowo) opublikowana.

Jeszcze raz dziekuje w imieniu organizatorow i pozdrawiam.


;) Z ch?ci? przysz?am pos?ucha?, jako niedosz?a dziennikarka lubi? pos?ucha?, kiedy kto? ma co? ciekawego do powiedzenia. Tym bardziej w tym temacie!
Z bluesem cie?ko jest... mnie jest cie?ko sprzeda? go znajomym... s?uchaj? u mnie - bo nie maj? innego wyj?cia :twisted: :lol: ale na tym koniec... wi?c nie my?l? o wydawaniu gazety itp. :wink:
Przy okazji ja te? po raz kolejny najserdeczniej pozdrwaiam wszystkich uczestnik?w, prowadz?cego i drug? po??wk? ;)
www.dekores.az.pl - nowe pomysły, nowe inspiracje, powiew świeżości :)
Awatar użytkownika
Tina
blueslover
blueslover
 
Posty: 635
Rejestracja: października 15, 2005, 4:20 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: maRysia » listopada 13, 2006, 10:38 am

:D
Maria Mirowska-Jon
POZDRAWIAMy
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: maRysia » listopada 13, 2006, 11:27 am

B&B Dziekuje za te relacje...
Nie bylam pierwszego dnia a teraz moge tez posluchac (zdjec troche widzialam) co tam sie dzialo!
Milutko... :)
Maria Mirowska-Jon
POZDRAWIAMy
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: leszekblues » listopada 13, 2006, 12:44 pm

Szakal czekam na przesy?eczke z Krockiem
Trza pos?uchac
POzdr
Leh

SZAKAL pisze:
alojz keta pisze: Dwie refleksje mi sie nasun??y takie ma?e ma?e.
Pierwsza to taka ?e nie bardzo rozumiem tych par? niezbyt pochlebnych zda? na temat zespo?u Krock. Nie wiem czemu ale jesli chodzi o nasze zespo?y to w?asnie na Nich zwr?ci?em baczniejsz? uwag? bo bez zb?dnych t?umacze? grali to co lubi? i tak jak lubi?. Du?o ciekawej gitary, mocna sekcja, ciekawy wokal i kapitalne aran?e i je?li jak si? t?umacz? naprawd? mieli z?y dzie?, to czekam niecierpliwie na pe?ny koncert gdy b?d? w formie!


Dzi?ki w imieniu KrocK'a drogi Alojzie, fajnie czyta? takie s?owa, mimo odczu? co do wykonania na Jimi po wys?uchaniu nagra? z konsoli okazuje si? jednak ?e a? tak ?le nie by?o, powiem wi?cej jestem mile zaskoczony, jestem bardzo ciekaw nagrania video, czekam na przesy?eczk? :).......
Tak to ju? jest ?e jeden woli c?rk? a drugi te?ciow? ;), i zar?wno s?owa uznania jak i krytyki przyjmujemy ze spokojem :), wyci?gamy wnioski na przysz?o?? (przyznam si?, ?e niekt?rych s??w sam nie moge poj?? ;))
,,,,st?pamy twardo po ziemi i wiemy ?e d?uga droga przed nami aby wskoczy? cho? o szczebelek wy?ej :) a s?owa pisane powy?ej utwierdzaj? nas w stwierdzeniu ?e warto, warto mie? sw?j pomys? na muzyke, Dzi?kujemy i pozdrawiamy
PS. zapraszamy na krock.icx.pl
leszekblues
 

Postautor: Romka » listopada 13, 2006, 1:50 pm

Ile tego sie uzbieralo przez tydzien!!! Czytania a czytania! Dzieki za fotki Wszystkim co je udostepnili! :-)
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: paul david » listopada 13, 2006, 2:21 pm

Z bluesem wcale nie jest az tak ?le Tino, nawet dobrze ze nie s?uchaj? go wszyscy.
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tina » listopada 13, 2006, 2:26 pm

paul david pisze:Z bluesem wcale nie jest az tak ?le Tino, nawet dobrze ze nie s?uchaj? go wszyscy.


A pewnie!! przynajmniej jeste?my wyj?tkowi :wink: ale jednak cie?ko jest ludziom go sprzeda?... ba!!

Trze?? Romka!! :wink: :wink:
www.dekores.az.pl - nowe pomysły, nowe inspiracje, powiew świeżości :)
Awatar użytkownika
Tina
blueslover
blueslover
 
Posty: 635
Rejestracja: października 15, 2005, 4:20 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 13, 2006, 2:28 pm

Tina pisze:
paul david pisze:Z bluesem wcale nie jest az tak ?le Tino, nawet dobrze ze nie s?uchaj? go wszyscy.


A pewnie!! przynajmniej jeste?my wyj?tkowi :wink: ale jednak cie?ko jest ludziom go sprzeda?... ba!!

Trze?? Romka!! :wink: :wink:


oj ci??ko ci??ko, ale czy jeste?my wyj?tkami ?


kazdy ma sw?j gust i ka?dy w muzyce znajduje co? innego....
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Tina » listopada 13, 2006, 2:44 pm

WYJ?TKOWI Micha? :) na rynku muzycznym to jednak kr?luje inny rodzaj muzyki :) i ta pani D... ;)

Pozdrawiam!!
www.dekores.az.pl - nowe pomysły, nowe inspiracje, powiew świeżości :)
Awatar użytkownika
Tina
blueslover
blueslover
 
Posty: 635
Rejestracja: października 15, 2005, 4:20 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Romka » listopada 13, 2006, 3:13 pm

Helo? Tina! :-)
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: Arczi » listopada 13, 2006, 3:43 pm

estep pisze:Kochani z perspektywy kogo? kto wyst?powa? na dechach i kogo? kto chcia? przekaza? pewn? tre?? musz? powiedzie? ?e dawno nie czuli?my si? jako zesp?? tak bardzo zirytowani i poni?eni , po czwartym numerze jaki? pajac wskoczy? na scene i pokazywa? ?e nasz czas ju? min?? bo jest obs?wa i mamy ko?czy? ..

Bardzo zalowalem, ze nie moglem byc w piatek na Jimiwayu a zwlaszcza na Waszym koncercie, ale jak sie okazuje dobrze ze sie nie pojawilem bo tez bym sie poczul zirytowany. Moze nadzszedl czas by organizatorzy koncertow w Polsce brali przyklad od naszych poludniowych sasiadow gdzie podobno nie ma sztywnych ram czasowych podczas festiwali. Rok temu bylem np. na Gieldzie Piosenki Turystycznej gdzie wszystko bylo ustalone wg tzw czasu gieldowego :)

B&B pisze:Graliscie, podobnie jak 7 W Nocy i Krock, prawie 50 minut, pewnie ze lepiej byloby z 60, ale - bylo OK

Nie uwazasz Manniaku, ze to troche dziwne ze zespol wystepujacy na scenie od 20 lat, ktory zapracowal sobie przez te lata na miano gwiazd zasluguje na wiec niz 50 min wystepu czyli tyle co zespoly stawiajace pierwsze kroki ;) na scenie?? Swoja droga to Obstawa musiala pojsc w ciekawa improwizacje skoro zagrala zdaje sie 6 (?) utworow w 50 min. :)

Tomii pisze:ale na pewno wszyscy dolozyli wszelkich staran zeby bylo dobrze, zrobili co w ich mocy i chwala im za to

No chyba nie masz tu na mysli, firmy naglosniajacej koncert, ktora sie totalnie skompromitowala. Nie wiem jak mozna bylo zmieniac mikser w trakcie koncertu??? Przeciez to skandal !! Chyba ktos z tej firmy nie potrafi czytac zwlaszcza liter pogrubionych i zaznaczonych na czerwono w riderze technicznym.

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Nie mia?em mozliwosci czynnego uczestniczenia w koncertach bo pilnowalem stoiska z p?ytami.
Krock s?ysza?em...wypadli znakomicie..
Pyta?em naszego ?yska kto tak swietnie gra...
Gratuluje i pozdrawiam

W takim razie na jakiej Pawle podstawie twierdzisz ze wypadli znakomicie slyszac ich 5/10 (no chyba ze rzeczywiscie byles na sali) ????
To tak jakby oceniac naglosnienie na plenerowym koncercie bedac 4 km od sceny. Mozna jedynie stwierdzic ze jest pod nia glosno. Nie wiem jak Krock wypadl na Jimiwayu ale w Krotoszynie, gdzie mielismy okazje sie spotkac mi sie podobali.

alojz keta pisze:Przy okazji - nie jestem krewnym ?adnego z cz?onk?w zespo?u :wink:

Ale Twoj krewniak jest ich dobrym przyjacielem :P :wink: :P

SZAKAL pisze:Hej Pawe?,,,, o ile dobrze pami?tam dyskusja rozgorza?a wtedy na dobre w kwestii ?CIGANYCH
- rewelacja band !!!!!

Szakal jakbys byl na tym koncercie co i ja przedostatnio i chcialbys byc szczery, to bys napisal zupelnie to samo co i ja. Scigani wypadli blado co takze podkreslili inni sluchacze tego koncertu. Dlatego jak slysze same ochy i achy, ktore mi sie nie zgadzaja z rzeczywistoscia, a w dodatku padaja najczesciej z obozu zespolu (choc rozumiem, ze bywacie najczesciej na ich koncertach), to mnie to mocno denerwuje.
Dodam jeszcze, ze w piatek goscilem na koncercie Sciganych i musze szczerze powiedziec, ze chlopcy zagrali na wysokim poziomie. Zagrali wreszcie na luzie z 'jajami' czyli z rockowa energia taka jaka lubie. Brawa dla Ryska, kapitalnie gral na bebnach!!! Jakbym Shneidera slyszal :D AAAA i jeszcze jedno. Program koncertu musi byc dokladnie przemyslany a nie jakis taki wydawaloby sie przypadkowy.

B&B pisze:mysle jednak ze pare ciekawych rzeczy dalo sie uslyszec. Duza czesc spotkania wypelnily barwne opowiesci z redakcyjnego zycia A.Matysika, a z wypowiedzi obecnych na spotkaniu dalo sie wyprowadzic np. takie wnioski:
- nie zachecajmy nikogo do wydawania blueswego czasopisma, bo to prosta droga do bankructwa - no chyba ze ten ktos ma za duzo pieniedzy
- tv i radio to przezytek, coraz mniej istotne media, najwazniejsze sa CD, DVD i internet. Nie wszyscy chcieli uznac za powazne powyzsze wnioski, niektorzy uznali je wrecz za prowokacje, nie mniej tendencje dalo sie zauwazyc :)

Mnie podejscie do tematu bardzo :shock:
Nie powialo po tej dyskusji optymizmem a wprost przeciwnie. Niczego konkretnego sie nie dowiedzielismy, procz tego, ze bluesa mediom sie sprzedac nie da, bo to muzyka niszowa i koniec kropka! TV zawsze bedzie najistoniejsza z mediow!!!! Uwazam, ze gdyby blues docieral do wiekszej ilosci spoleczenstwa, to mielibysmy duzo wiecej milosnikow tej muzyki!!! Czym ludzie mieszkajacy w kwitnacym bluesem Ostrowie roznia sie od osob mieszkajacyh w innych miastach, ze akurat tam sale koncertowe wypelniaja sie po brzegi podczas kazdego muzycznego swieta??? Otoz niczym. Ostrow jednak ma to szczescie, ze mieszka w nim fantastyczny facet, pasjonat bluesa Andrzej Jerzyk, ktory od wielu lat, z czystego serca do muzyki prowadzi (jak On sam mawia) krucjate na rzecz promocji bluesa i robi to znakomicie. Przeciez gdyby nie jego cotygodniowa audycja Okolice Bluesa, to jestem o tym przekonany, Jimiway nie mialby takiej publicznosci a z innymi koncertami bluesowymi w miescie tez bylby problem. Za caly ten wysilek organizatorzy, a takze sluchacze powinni Andrzejowi i wspierajacej go w dzialaniach Annie, serdecznie dziekowac. Gdyby bylo wiecej takich ludzi, z taka charyzma, z takim podejsciem do tematu, to kondycja bluesa w Polsce bylaby o niebo lepsza.

Pozdr.
Arczi
Ostatnio zmieniony listopada 13, 2006, 11:25 pm przez Arczi, łącznie zmieniany 2 razy
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: e m d ż i » listopada 13, 2006, 3:51 pm

Arczi pisze:Uwazam, ze gdyby blues docieral do wiekszej ilosci spoleczenstwa, to mielibysmy duzo wiecej milosnikow tej muzyki!!! Czym ludzie mieszkajacy w kwitnacym bluesem Ostrowie roznia sie od osob mieszkajacyh w innych miastach, ze akurat tam sale koncertowe wypelniaja sie po brzegi podczas kazdego muzycznego swieta??? Otoz niczym. Ostrow jednak ma to szczescie, ze mieszka w nim fantastyczny facet, pasjonat bluesa Andrzej Jerzyk, ktory od wielu lat, z czystego serca do muzyki prowadzi (jak On sam mawia) krucjate na rzecz promocji bluesa i robi to znakomicie. Przeciez gdyby nie jego cotygodniowa audycja Okolice Bluesa, to jestem o tym przekonany, Jimiway nie mialby takiej publicznosci a z innymi koncertami bluesowymi w miescie tez bylby problem. Za caly ten wysilek organizatorzy, a takze sluchacze powinni Andrzejowi i wspierajacej go w dzialaniach Annie serdecznie dziekowac. Gdyby bylo wiecej takich ludzi, z taka charyzma, z takim podejsciem do tematu, to kondycja bluesa w Polsce bylaby o niebo lepsza.

Pozdr.
Arczi


brawo...

Obrazek
Ostatnio zmieniony listopada 13, 2006, 4:00 pm przez e m d ż i, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: StS » listopada 13, 2006, 3:56 pm

B&B pisze:Nasza relacja z Jimiway'a, w pelni subiektywna ;) ale za to audio-wizualna:
http://rea.livenet.pl/JBF2006/...
Dzi?ki za ten materia?. Szczeg?lne dzi?ki za zarejestrowanie 'Who Knows' w znakomitej wersji Devil Blues.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Mikołaj » listopada 13, 2006, 4:04 pm

B&B pisze:Graliscie, podobnie jak 7 W Nocy i Krock, prawie 50 minut, pewnie ze lepiej byloby z 60, ale - bylo OK


Witam,
Aby formalno?ci sta?o si? zado?? chcia?bym tylko powiedzie?, i? zesp?? Krock go?ci? na scenie dok?adnie 36 minut wraz z zapowiedzi? red. Chojnackiego.

Pozdrawiam
Miko?aj
KROCK
Awatar użytkownika
Mikołaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 10:17 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: alojz keta » listopada 13, 2006, 4:58 pm

alojz keta pisze:Przy okazji - nie jestem krewnym ?adnego z cz?onk?w zespo?u :wink:

Ale Twoj krewniak jest ich dobrym przyjacielem :P :wink: :P


Nie wiem s?d takie stwierdzenie :shock: , ale jest ono nieprawdzie

arczi pisze:Ostrow jednak ma to szczescie, ze mieszka w nim fantastyczny facet, pasjonat bluesa Andrzej Jerzyk, ktory od wielu lat, z czystego serca do muzyki prowadzi (jak On sam mawia) krucjate na rzecz promocji bluesa i robi to znakomicie.


No i gratulujemy Ostrowowi Andrzeja Jerzyka, ale dla porz?dku przypominam ?e w tych okolicach dzia?a jeszcze Beno Kunicki bez kt?rego nie by?oby Jimmiwaya :!:
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 13, 2006, 5:06 pm

Arczi napisa?:..."W takim razie na jakiej Pawle podstawie twierdzisz ze wypadli znakomicie slyszac ich 5/10 (no chyba ze rzeczywiscie byles na sali) ????
To tak jakby oceniac naglosnienie na plenerowym koncercie bedac 4 km od sceny. ..."
...................................................
A na takiej podstawie ze s?uch mam dobry i wyczulony. Wystarczy;
po za tym nie by?em zmiekczony zadnym utrwalaczem wi?c s?ysza?em dok?adnie i znakomicie. Nie ocenia?em nag?osnienia a muzyke, a to chyba zasadnicza r?znica...
Tyle w tym temacie
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 13, 2006, 5:12 pm

alojz keta pisze:
alojz keta pisze:Przy okazji - nie jestem krewnym ?adnego z cz?onk?w zespo?u :wink:

Ale Twoj krewniak jest ich dobrym przyjacielem :P :wink: :P


Nie wiem s?d takie stwierdzenie :shock: , ale jest ono nieprawdzie

arczi pisze:
Ostrow jednak ma to szczescie, ze mieszka w nim fantastyczny facet, pasjonat bluesa Andrzej Jerzyk, ktory od wielu lat, z czystego serca do muzyki prowadzi (jak On sam mawia) krucjate na rzecz promocji bluesa i robi to znakomicie.


No i gratulujemy Ostrowowi Andrzeja Jerzyka, ale dla porz?dku przypominam ?e w tych okolicach dzia?a jeszcze Beno Kunicki bez kt?rego nie by?oby Jimmiwaya :!:




Panowie! Prosz? nie r?bmy targowicy. Przecie? to do niczego nie prowadzi. Ka?dy z nas w miar? swoich mo?liwo?ci, stara si? robi? swoje. I niech tak zostanie.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Arczi » listopada 13, 2006, 6:14 pm

alojz keta pisze:
alojz keta pisze:Przy okazji - nie jestem krewnym ?adnego z cz?onk?w zespo?u :wink:

Ale Twoj krewniak jest ich dobrym przyjacielem :P :wink:
[Nie wiem s?d takie stwierdzenie :shock: , ale jest ono nieprawdzie :!:

Alojz przeciez wiesz, ze sobie teraz zartuje :D

alojz keta pisze:No i gratulujemy Ostrowowi Andrzeja Jerzyka, ale dla porz?dku przypominam ?e w tych okolicach dzia?a jeszcze Beno Kunicki bez kt?rego nie by?oby Jimmiwaya :!:

No oczywiscie, ze tak i wszyscy o tym wiedza. Benkowi, pani Ewie oraz wszystkim wspolpracownikom bioracym udzial w przygotowaniach tego festiwalu tez oczywiscie naleza sie podziekowania.

P.S A dla zachowania calkowitej rownowagi nalezy wspomniec, ze Fanaberia tez robi znakomita robote. :wink:
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: Tomii » listopada 13, 2006, 6:51 pm

... kupil se chlop mandoline, przychodzi do domu, a tu wody nima... :shock:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Ewa » listopada 13, 2006, 8:04 pm

Brawo Arczi!!!!
Andrzej Jerzyk znakomicie spelnia swoja misj?.
jest wielkim propagatorem bluesa w Polsce. nie oczekuje w zamian poklasku, nagr?d , aplauzu na scenie, czego byli?my przeciez ?wiadkami na tegorocznym JBF. Z nieustaj?cym zapa?em i profesjonalnie robi po prostu swoje .I za to Go ceni?.
Ewa Matecka
Ewa Matecka
Ostrowskie Centrum Kultury
Ostrów Wielkopolski ul. Wolności 2
tel. 062 736 40 60
Awatar użytkownika
Ewa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: lutego 20, 2005, 5:17 pm

Postautor: SZAKAL » listopada 14, 2006, 10:20 am

Arczi pisa?e? - Szakal jakbys byl na tym koncercie co i ja przedostatnio i chcialbys byc szczery, to bys napisal zupelnie to samo co i ja. Scigani wypadli blado co takze podkreslili inni sluchacze tego koncertu. Dlatego jak slysze same ochy i achy, ktore mi sie nie zgadzaja z rzeczywistoscia, a w dodatku padaja najczesciej z obozu zespolu (choc rozumiem, ze bywacie najczesciej na ich koncertach), to mnie to mocno denerwuje.
Dodam jeszcze, ze w piatek goscilem na koncercie Sciganych i musze szczerze powiedziec, ze chlopcy zagrali na wysokim poziomie.


Hej Arczi,,,,,nikt nie jest doskona?y ;) a ja i tak uwa?am ch?opak?w za jeden z najciekawszych band?w w tym kraju :)
pozdrawiam
no bass no fun :)
Awatar użytkownika
SZAKAL
bluesman
bluesman
 
Posty: 211
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 7:42 am
Lokalizacja: ostrówek

Postautor: Wally » listopada 14, 2006, 11:01 am

Arczi, nie potrzebnie pozujesz na wyrocznie tego co jest dobre badz nie dobre na naszej scenie nazwijmy to bluesowej.
Jestem przekonany ze ani jeden z czlonkow sciganych ani przez chwile nie chcial niczego, nikomu udowadniac.Oni grali poprostu koncert na ktorym sie zjawiles.
Te watki o ukladach rodzinnych tez jagby juz nie sa smaczne,smieszne ...
pozdr.
"Nigdy nie zagrasz dobrze bluesa, jesli nie napijesz sie wody z Misissippi"
Awatar użytkownika
Wally
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 190
Rejestracja: sierpnia 13, 2005, 10:25 am
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: paranoja » listopada 14, 2006, 11:13 am

Ju? dawno przesta?o mi si? podoba? to, co niekt?rzy robi? sobie z tego forum. .. Arczi nic mi do Twojej osoby, ale dlaczego do cholery starasz si? "przebi?" za wszelk? cen?? Starasz si? by? tutaj zauwa?ony poprzez swoje s?owa? Wiem, ?e w?a?nie s?owa tn? najostrzej, aczkolwiek niech pokrywaj? si? z prawd?...

Ka?dy ma prawo do w?asnego zdania, sposobu na ?ycie, postrzeganie ?wiata .. w ko?cu te? ka?dy kocha tak jak chce... Ale do cholery - forum bluesowe owszem jest miejscem dyskusji i wymiany pogl?d?w, ale niech zawzse pozostaj? obiektywne i zgodne z faktami.

pozdrawiam
paranoja
 

Postautor: kora » listopada 14, 2006, 11:37 am

Wally pisze:Jestem przekonany ze ani jeden z czlonkow sciganych ani przez chwile nie chcial niczego, nikomu udowadniac.


Ja te? jestem o tym przekonana.

Indywidualnie,ka?dy muzyk w tym bendzie, to r?wny go??, a ca?o??, co tu du?o pisa? ....
?CIGANI ,s? jednymi z najlepszych na rynku i szkoda,ze kto? ocenia Ich tw?rczo?? bazuj?c jedynie na sympatiach,czy ich braku....
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: SZAKAL » listopada 14, 2006, 12:21 pm

...i tak powiem, Kora U R RIGHT :)
no bass no fun :)
Awatar użytkownika
SZAKAL
bluesman
bluesman
 
Posty: 211
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 7:42 am
Lokalizacja: ostrówek

Postautor: Janusz M. » listopada 14, 2006, 1:41 pm

Ja tylko dodam,?e ?cigacze sa w?r?d najlepszych na CA?YM RYNKU,nie ograniczaj?c si? do bluesrockowego podw?rka :-D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Chyba w temacie

Postautor: Góri » listopada 14, 2006, 2:08 pm

Tak sobie czytam niekt?re wypowiedzi i szczerze powiem, ?e ?mia? mi si? chce, ale to chyba dobrze, bo przecie? ?miech to zdrowie! :)
Nieco powa?niej jednak, w nawi?zaniu do dw?ch post?w tylko:

1. Ka?dy ma prawo do ferowania w?asnych opinii i subiektywnej oceny muzycznych (cho? nie tylko) poczyna? innych!
2. Co do obiektywno?ci fakt?w... nie zapominajmy, od czego cz?sto/g?sto zale?y punkt widzenia...!


Pozdrawiam

Sebastian G?rski


P.S. Przypominam tylko, ?e w tym temacie piszemy o jednym z najwi?kszych polskich festiwali bluesowych, wszelkie inne w?tki (cho? niekoniecznie nieuzasadnione) wydaj? mi si? zb?dne!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: margo » listopada 14, 2006, 2:58 pm

paranoja pisze:Ju? dawno przesta?o mi si? podoba? to, co niekt?rzy robi? sobie z tego forum. .. Arczi nic mi do Twojej osoby, ale dlaczego do cholery starasz si? "przebi?" za wszelk? cen?? Starasz si? by? tutaj zauwa?ony poprzez swoje s?owa? Wiem, ?e w?a?nie s?owa tn? najostrzej, aczkolwiek niech pokrywaj? si? z prawd?...

Nie wiem sk?d to przekonanie. Czy rzeczywi?cie uwa?asz (zapewne nie Ty jedna), ?e jesli kto? pisze niepochlebnie o mniej lub bardziej znanym wykonawcy to wy??cznie w celu wypromowania siebie?
paranoja pisze:Ka?dy ma prawo do w?asnego zdania, sposobu na ?ycie, postrzeganie ?wiata .. w ko?cu te? ka?dy kocha tak jak chce...

Ta dyskusja i m.in. Twoje s?owa pokazuj? wyra?nie, ?e nie.
paranoja pisze:Ale do cholery - forum bluesowe owszem jest miejscem dyskusji i wymiany pogl?d?w, ale niech zawzse pozostaj? obiektywne i zgodne z faktami.
pozdrawiam

odbi?r muzyki jest bardzo subiektywna spraw?

pragn? przypomnie?, ?e to ja rozpocz??am w?tek ?ciganych i chcia?abym uswiadomi? niekt?rych, ?e nie powodowa?y mn? wzgl?dy braku sympatii do kt?regokolwiek z cz?onk?w zespo?u jako czlowieka gdy? ?adnego z nich nie znam prywatnie.
Szkoda, ?e ta "jatka" pojawi?a si? w temacie JBF, ale zauwa?y?am, ?e ostatnio pojawia si? w wielu r??nych niezwi?zanych ze sob? tematach.
Mo?e czas j? zamkn??? Jednakowo? nie zamierzam nikogo przeprasza?!

Wracaj?c do jimiwaya (pomomo mojej na nim absencji) pragn? w tym miejscu bardzo serdecznie pozdrowi? Ew? Mateck? i podzi?kowa? za ogromne serce, ciep?o i ?yczliwo?
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Tomii » listopada 14, 2006, 9:50 pm

.. czy moze ktos w koncu wyjsni kwestie przyjscia na swiat dzieci. Kapuste i bociana zdecydowanie odrzucam, tak wiec co pozostaje ??
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości