Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: daroblues » czerwca 18, 2015, 6:46 am

Obrazek

Witajcie!

Jest nam ogromnie miło powiadomić Was o tym, że 17 i 18 lipca 2015 roku, odbędzie się już ósma edycja festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W tym roku zagrają, dla Was:

Piątek 17 lipiec 2015r.
Konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych
GRUFF – Przytuła & Kruk vs. Maciej Kudła
Funky New Orleans



Sobota 18 lipiec 2015r.
Old Wave
Daro Blues Band
Kraków Street Band
Michael Win Band & Roman „PAZUR” Wojciechowski


Ponadto:
Zapraszamy na ZLOT MOTOCYKLOWY w dniach: 17-19 lipiec.
Organizatorem zlotu jest: Moto Silesia.
Miejsce zlotu: PORT ŚCINAWA


Obrazek
Ostatnio zmieniony lipca 4, 2015, 9:08 am przez daroblues, łącznie zmieniany 2 razy
Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą - www.bluesnadodra.pl
Awatar użytkownika
daroblues
bluesman
bluesman
 
Posty: 204
Rejestracja: sierpnia 1, 2008, 8:02 am
Lokalizacja: Ścinawa

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: daroblues » czerwca 18, 2015, 7:00 am

Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych


Rada Artystyczna Festiwalu „Ścinawski Blues nad Odrą”, w wyniku przesłuchań nadesłanych zgłoszeń do Konkursu Amatorskich Zespołów Bluesowych, zakwalifikowała następujące zespoły:


Blue Wave Band - Poznań
Cold Shot Band – Wałbrzych
Hot Tamales - Kraków
Jerry’s Fingers – Jaworzno
Paulina Lenda & Kruki - Świdnica


Zakwalifikowanym zespołom gratulujemy!
Wszystkim bardzo dziękujemy za nadesłane zgłoszenia!

Konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych odbędzie się 17 lipca 2015 r. w Ścinawie.

Kontakt:
Dariusz Łach
Tel. +48 696 937 869
e-mail: scinawskibluesnadodra@tlen.pl
Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą - www.bluesnadodra.pl
Awatar użytkownika
daroblues
bluesman
bluesman
 
Posty: 204
Rejestracja: sierpnia 1, 2008, 8:02 am
Lokalizacja: Ścinawa

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: bluesjanex » lipca 19, 2015, 8:38 am

Na tym forum Festiwal Blues nad Odrą jakoś nie obfituje w komentarze.A szkoda , bo wzorowa organizacja i spora dawka muzyki.Mimo krążących w powietrzu różnych wieści o śmierci festiwalu ,( po zmianie burmistrza), festiwal ma się dobrze i będzie trwał!Nie zdążyłem na pierwszy dzień, czyli konkurs kapel.Nieoficjalnie wiem, że jury miało ciężkie zadanie i po długich naradach wytypowało Paulinę Lendę i Kruki na laureta!Było dużo komentarzy w sprawie werdyktu-ale to już historia.Dzień drugi to na początek koncert laureata zeszłorocznego, czyli Old Wave.Po perturbacjach w sekcji rytmicznej, teraz to silne ogniwo kapeli.Perkusista swietny.Zagrali po prostu profesjonalnie.Zbyszek Żaba Żabowski-sprawny, doświadczony gitarzysta poprowadził dobrze kapele.Całość spinał na harpie Piotrek Rubik.Zagrali swoje numery , oraz oczywiscie Harleya i Czerwony jak cegła.Zebrali słuszny aplauz.Po nich czas na Daro Band!Świetny ,energetyczny koncert.Doskonale , z wyczuciem ustawione nagłośnienie.Dyrektor festiwalu trzyma wysoki poziom.Przedstawili swoje , autorskie numery oraz niezapomniane utwory Nalepy.Mimo absencji Jagusia,gitarzysta dawał radę.Świetna Karolina na klawiszach!Tak trzymać!Czas na nową płytę!!Publicznośc reagowała żywo na płynące ze sceny dzwięki.
Kraków Street Band-świetny , złożony z doskonałych muzyków zespół.Na scenie widać że dobrze bawią się swoją muzyką.Szybko nawiązali kontakt z publicznościa.Taneczna, rytmiczna muzyka sprawiła , ze było dużo tańczących pod sceną.A czy był tam blues?Na pewno była fajna , radosna , troche funky,dixi,jazzu muzyka. Były świetne dzwięki podane bardzo sprawnie , zawodowo.
Michael Win Band & Roman ,,Pazur" Wojciechowski to ostatnia kapela która stanęła na scenie na finał festiwalu.Zaczęli ostro.Michael to obyty z tuzami gitary instrumentalista.Dawał soczyste solówki.Druga młodośc ,, Pazura""jakby wyciszona.Jeszcze ma kawał glosu, jednak teksty czytał .Widać że jakby wspolnych prób nie było za dużo.Czy to finałowa gwiazda festiwalu?Pamietamy finałowy koncert Carlosa Johnsona.To się działo!Co by nie mówic , malkontentów nigdy nie brakuje.Wiadomo że za rok wrócimy!
Świetna transmisja internetowa.
Brawo Darek!!
Dziekujemy!!
Ostatnio zmieniony lipca 19, 2015, 11:34 am przez bluesjanex, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Felix » lipca 19, 2015, 9:56 am

Świetna atmosfera, miłe towarzystwo i dużo muzy.
Byłem tylko w drugim dniu, ale to wystarczyło dla świetnej zabawy i przyjacielskich spotkań.

"z innej beczki" - kto zasiadał w Jury festiwalu?
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Dziadek Władek » lipca 19, 2015, 10:04 am

Felix pisze:[...]
"z innej beczki" - kto zasiadał w Jury festiwalu?

Kostrzewski? 8) :twisted:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Felix » lipca 19, 2015, 11:00 am

Jak Kostrzewski - to wszystko jasne! powtórka z Siewierza :(
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Dziadek Władek » lipca 19, 2015, 11:56 am

Nie wiem, czy Kostrzewski (postawiłem znak zapytania)...

Organizatorzy zmodyfikowali informację o konkursie:
[...] w wyniku różnych zdarzeń losowych część zakwalifikowany zespołów musieli zrezygnować z udziału w konkursie, co zaskutkowało tym, że do przesłuchań konkursowych weszły inne zespoły, które nadesłały swoje zgłoszenia. I tak ostatecznie w konkursie wezmą udział zespoły:

Blue Wave Band
Coś Tak O
Paulina Lenda & Kruki
Yapiszon Getto
(źródło: http://www.bluesnadodra.pl/konkurs )
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: bluesjanex » lipca 19, 2015, 3:50 pm

Może za szybko to nie ma co ferowac wyroki.Myślę że za jakiś czas organizatorzy też (wezwani pod tablicę) udziela odpowiedzi na nurtujące pytania.Poczekajmy.Właściwie wszystko ma sens-było jury, był konkurs-odwrotu nie ma-czy warto bić piane?Definicja blues-to już nie 12 taktów w triadzie-czasy sie zmieniły-powstała hybryda -blues-rock.I racje miał Wille Dicxon(jak w banerze naszego forum)-korzenie sie rozrosły-takie mamy czasy!POzdro dla DZiadka Władka!!
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Felix » lipca 19, 2015, 10:37 pm

bluesjanex napisał:
Definicja blues-to już nie 12 taktów w triadzie-czasy się zmieniły-powstała hybryda -blues-rock.

No nie wiem, (nie jestem ortodoksem), polemizował bym czy np.: muzyka klasyczna i rock & roll, to też klasyka po rozrośnięciu się korzeni? :roll: , czy też jak nazwałeś ten wytwór hybrydą, która nie powinna nosić nazwy wg. mnie muzyka klasyczna?
Pozdrowienia dla miłych przyjaciół ze Ścinawskiego festiwalu :) :)
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Dziadek Władek » lipca 19, 2015, 10:52 pm

Jako 'nie-ortodoks' bluesowy pozdrawiam innych 'nie-ortodoksów' :D
Ad. "korzenie": jeśli sïę rozrosły, to raczej gałęzie - a i w owoce latoś obrodziło :)
Ad. "werdykty": któż nie lubi dokopać jurorom? Taki ich zasrany los (też bywałem jurorem) ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: bluesjanex » lipca 21, 2015, 1:41 am

Po wahaaniach: odnosnie AD1-zgadzam sie
AD 2 jest ok
AD 3 ktoś to musi robić
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą” 2015

Postautor: Mr_shuffle » lipca 21, 2015, 9:11 pm

To rewelacyjny festival! Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta, tworzą go ludzie z pasją, kochający muzykę a nie pieniądze, jak to bywa w większości przypadków. Grałem na ŚBnO już kilka razy z m.in. z JJ Band, Hoodoo Band, Carlosem Johnsonem, Daro Blues Band, Funky New Orleans i jeśli zapytacie moich kolegów z tych zespołów (świetnych muzyków) to odpowiedzą dokładnie to samo.. jestem przekonany. See you next time.
bartek
Awatar użytkownika
Mr_shuffle
blueslover
blueslover
 
Posty: 422
Rejestracja: czerwca 14, 2005, 11:01 am
Lokalizacja: wroclaw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości

cron