Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda !

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda !

Postautor: Mr.Blues » czerwca 14, 2013, 11:40 am

Witam!
Od kilku m-cy odbieram telefony i maile z pytaniami co z festiwalem w Rybniku?, dlaczego się pozmieniało skoro było super?, dlaczego już się nim nie zajmuję? itd..
Długo się zastanawiałem czy w ogóle o tym pisać, bo właściwie kogo to obchodzi, ale pomyślałem, że może dla przestrogi innym!?

A dlaczego mam prawo pisać o festiwalu??
Jestem jednym z pomysłodawców festiwalu. Od 2005r. organizuje i przygotowuje go w Teatrze Ziemi Rybnickiej; 90% tego co przez 8 lat działo się na scenie i obok niej jest moim pomysłem, wymysłem i realizacją. Ja jestem autorem nazwy festiwalu, loga, repertuaru, działań okołoscenicznych (wystawy sprzętu, jam sesion,itd.) oraz idei i budowania wizerunku imprezy. I co istotne , i pewnie głupie: nie zarabiałem na tym!

Dlaczego o tym piszę?
Bo nagle w trakcie planowania tegorocznego festiwalu pan Dyrektor Teatru ogłosił, że już nie będzie festiwalu bo nie przynosi zysku, że rezygnuje. Byłem zszokowany, ale szybko udało mi się znaleźć inne miejsce w Rybniku i ludzi zainteresowanych kontynuacją imprezy. Wtedy to pan dyrektor oświadczył, że festiwal będzie, ale on zrobi go po swojemu, a ja mam spadać bo On tu rządzi i impreza jest jego! Nie miał nawet odwagi spojrzeć mi prosto w oczy, kontaktował się tylko mailowo.

W skrócie: ludzi którzy to wszystko wymyślili i przygotowywali wywalono za drzwi!
Festiwal za plecami został „przejęty” przez takich, dla których liczy się tylko biznes i sprzedawanie własnych wykonawców! Ludzi, którzy nie szanują nikogo i nie są godni zaufania!
Mnie, w swojej naiwności i głupocie, nie przyszło do głowy żeby w sposób prawny zabezpieczyć sobie własność nazwy i pomysłu. Nazwa pozostała, zmieniono termin i formę festiwalu abym nie mógł się do tego przyczepić!
Nie podaje tu żadnych nazwisk , bo to nie ma sensu. Jak zwykle w takich sytuacjach nikt nic nie wie i nic nie ma na piśmie.

Nie piszę tego po to żeby się skarżyć lub żeby ktoś użalał się nade mną! Raczej po to aby uczulić i przestrzec innych przed naszymi „bluesowymi decydentami” dla których nie liczy się dobro i chwała tej muzyki tylko coś zupełnie innego!

Pilnujcie swoich imprez i nie dajcie się !

Oświadczam, że od 2013 roku nie mam nic wspólnego z Rybnik Blues Festiwal!

Bogdan Rumiak
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: kora » czerwca 14, 2013, 12:07 pm

To bardzo smutne Bogdanie :(

Czyli nie masz nic wspólnego z tym wydarzeniem ?
http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=22318

Brak słów ...
Oby nadeszły lepsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 14, 2013, 12:15 pm

Wielka szkoda...

Raz tylko byłem na rybnickim festiwalu, w 2011 roku. Pamiętam, jak Bogdan dwoił się i troił, żeby wszystko grało - i wszystko grało! Pamiętam fantastyczny klimat, rozmowy w kuluarach (Marku, Dzetro - pozdrawiam :) )... To była impreza kulturalna!

Jak widzę, znów znalazł się ktoś, komu to przeszkadzało... :evil:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda !

Postautor: Przemo Czaja » czerwca 14, 2013, 1:42 pm

Mr.Blues pisze: Ja jestem autorem nazwy festiwalu, loga, repertuaru, działań okołoscenicznych (wystawy sprzętu, jam sesion,itd.) oraz idei i budowania wizerunku imprezy.


Nie jestem prawnikiem, ale znalazłem coś takiego odnośnie znaków towarowych, a nazwa festiwalu, logo itd niewątpliwie takimi znakami są:

" Protest będzie skuteczny, gdy znak jest zarejestrowany lub producent będzie w stanie udowodnić, że używał danego znaku wcześniej i konsekwentnie.

czyli fakt niezarejestrowania znaku nie stanowi jeszcze o tym, że to nie Ty jesteś jego właścicielem. Pewnie przez te wszystkie lata zgromadziłeś wiele materiałów mogących zaświadczyć o Twoim prawie (jakieś archiwalne projekty u grafika i co tam jeszcze znajdziesz). Ja bym walczył - nie poddawaj się!
Jimiway Blues Festival- Best of The Best
Awatar użytkownika
Przemo Czaja
bluesman
bluesman
 
Posty: 218
Rejestracja: października 27, 2010, 2:54 pm
Lokalizacja: z dużego pokoju

Postautor: lech » czerwca 14, 2013, 1:55 pm

Współczuję Tobie szczerze. Sam to przerobiłem i wiem jak to boli
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Wojtek Młynarczyk » czerwca 14, 2013, 2:35 pm

To był dotychczas świetny festiwal, z fenomenalną, niemal rodzinną atmosferą (pomimo dużej liczby ludzi nie czuło się wrażenia "masówki"). Duża dbałość o szczegóły, różnorodność repertuaru, dodatkowe atrakcje sprawiały, że impreza zasługiwała moim zdaniem na najwyższą notę za sprawność organizacyjną. Miałem okazję przez kilka lat obserwować całość imprezy "od kuchni" i wiem, że bez Bogdana i jego zaangażowania (choć oczywiście nie tylko jego, to była cała ekipa pozytywnie zakręconych zapaleńców, ale bez wątpienia Bogdan był motorem tego wszystkiego) Rybnik Blues Festiwal nie byłby tym czym był - imprezą na najwyższym poziomie, znacznie wykraczającym poza nie tylko lokalne, ale i krajowe granice (a nawet wręcz europejskie, przecież występowali tam wykonawcy i z USA).

Oczywiście, to relacja tylko jednej strony, ale na własne oczy widziałem, jak Bogdan i ekipa bezinteresownie wkładali w to całą duszę, poświęcając energię i wolny czas - stąd wierzę że jest tak, jak opisuje Bogdan. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że dobrowolnie wyłączył się z tej imprezy. A jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o to samo :evil: Jestem oburzony i zniesmaczony. Bogdanowi i całej ekipie z całego serca dziękuję za to, co zrobili do tej pory, że dane mi było przez te lata uczestniczyć w tym wspaniałym, niezapomnianym przeżyciu, jakim był Rybnik Blues Festiwal.

Zapewne, jak to w takich sytuacjach bywa, "nowa formuła" okaże się niewypałem i najdalej za 2 lata wszystko zdechnie... Bo jak zwykle musiał się znaleźć ktoś, kto nie mógł wytrzymać, żeby nie zaintrygować, nie zachachmęcić, nie spróbować czegoś ukręcić... jak nie dla szmalu to z jakichś chorych, urojonych ambicji. A w zasadzie jedno drugiego nie wyklucza.... Nikt nie zyska, wszyscy stracą. Gratulacje. "Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć..."
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: posener » czerwca 14, 2013, 7:22 pm

Nie jestem za bardzo w temacie, ale radzę się skonsultować z prawnikiem. Nie są to straszliwe koszty, a mniej więcej wiadomo na czym się stoi. Na niektórych działa wyłącznie argument siły.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: fender strato70 » czerwca 15, 2013, 1:06 pm

Tak jak pisał Wojtek Młynarczyk,ten festiw. kojarzy mi się z Mr. Blues i Bogdanem on był motorem całej sprawy, tylko termin był trochę nie trafiony bo w marcu jak w garcu,raz jechałem to była normalna zima sypało sniegiem.Teraz normom stało się oszukiwanie , przekłamywanie i pomijanie faktów nie tylko historycznych :lol: takie czasy nastały. pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 15, 2013, 1:40 pm

Przykre to jest. Ktoś taki jak Bogdan, całkowicie oddany bluesowi i temu festiwalowi idzie w tak zwaną odstawkę a ktoś inny chce zbierać plony Jego pracy włożonej przez tyle lat w ten festiwal.Niestety takich sytuacji w tym pięknym kraju jest dużo.Nie ważne że ten festiwal był w marcu.Może w ten sposób Bogdan nie chciał kolidować z innymi festiwalami ( a to się często obecnie zdarza ). Śnieg czasem pada również w maju :shock: Drogi Bogdanie wszyscy wiemy że to wyłącznie TWÓJ festiwal. Pozdrawiam i trzymaj się. :D

http://www.youtube.com/watch?v=adbwlzRp_xw
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » czerwca 15, 2013, 1:57 pm

Byłam na kilku edycjach RBF

Zgadzam się z D.Władkiem - tam była kultura - grania, słuchania .
Dla mnie ten festiwal zawsze będzie się kojarzył z Bogusiem R. , to przesympatyczny facet z wiedzą taką,ze niejedna studnia by się przelała .


Szkoda, wielka szkoda ....


p/s ja tylko ciągle nie rozumiem, jak TB może być patronem tego "nowego " festu ?
http://www.rybnikbluesfestival.pl/\

Czy kasa jest kwestią nadrzędną ? A środowisko ? Solidarność społeczna ?

Coś takiego w ogóle funkcjonuje ?

Ja na pewno będę ten nowy fest omijać wielkim łukiem !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: dzetro » czerwca 15, 2013, 10:52 pm

Bogdan, znajdz inne pomiescienie i kontynuuj Rybnik blues festiwal s Twoim logo dalej, jak by sie nic nie stalo, zobaczys ktory festiwal przezyje (ja juz teraz wiem) Trzymam kciuki. Mysle ze to jest jedyny sposob jak panowi dyrektorze pokazac za kim ludzie stoja. :D
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: kręty_zakręt » czerwca 16, 2013, 5:40 pm

Jak widać dziadostwo i kurestwo nie wszystkim przeszkadza.

Na stronie http://www.twojblues.com/aktualnosci.php?id=1070 widnieje taki oto tekst:

„Organizatorzy 9. Rybnik Blues Festival chcą stworzyć jeszcze jedno miejsce do wyrażania radości, nieskrępowanej zabawy i relaksu w gronie rodziny oraz przyjaciół. Wierzymy, że tak właśnie będzie na Estradzie w Parku nad Nacyną 20. i 21.07.2013.
Na atmosferę wydarzenia muzycznego największy i najważniejszy wpływ mają ludzie. Kierujemy więc zaproszenie do miłośników bluesa, którzy cenią dobrą muzykę i chcieliby swoim potencjałem i wrażliwością pomóc nam stworzyć tętniące życiem i muzyką miejsce na kulturalnej mapie Rybnika.”

A więc jak pomożecie…

Cóż poradzić , można jedynie zacytować klasyka: „Bogdan, Bogdan trzymaj się”
Awatar użytkownika
kręty_zakręt
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: września 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Z drogi

Postautor: Mr.Blues » czerwca 17, 2013, 8:29 am

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa!
Ja już się chyba poddałem i nie wiem czy walczyć dalej...


Patrząc na linki które podsyłacie to muszę stwierdzić, że pan A.M. bardzo się zaangażował!
Nie potrafię tylko zrozumieć jak tak można! :(
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: B&B » czerwca 17, 2013, 8:57 am

TB pewnie opublikował, to co mu nadesłali z Rybnika.
Patrząc z drugiej strony - czy Redakcję obchodzi, KTO, imiennie, organizuje festiwal? Tyle o ile - jeśli jest info i zaproszenie to z ich punktu widzenia... nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Przemo Czaja » czerwca 17, 2013, 11:00 am

Równie dobrze B&B można przymknąć oko na całe gówno tego świata. Biją staruszkę po drugiej stronie ulicy...nie reagujemy, ponieważ jest nam obojętne czy staruszkę okłada Janek, czy Józek. Przepraszam, ale tak odebrałem to co napisałeś!
Jimiway Blues Festival- Best of The Best
Awatar użytkownika
Przemo Czaja
bluesman
bluesman
 
Posty: 218
Rejestracja: października 27, 2010, 2:54 pm
Lokalizacja: z dużego pokoju

Postautor: B&B » czerwca 17, 2013, 12:00 pm

Nie ma co przepraszać, rozumiem twój odbiór - wyszło, że bronię TB :) I tak i nie...
Przykład ze staruszką nie pasuje do sytuacji, dam inny: idę do banku po pożyczkę, zawsze obsługiwał mnie Pan Janek, ale go zwolnili (niesłusznie i niesprawiedliwie), więc obsługuje mnie Pan Józek. Biorę pożyczkę, jak gdyby nigdy nic albo.. idę do innego banku na znak protestu?
Chciałem tylko powiedzieć, że z punktu widzenia TB zmiany w Rybniku może są nieistotne, inny poziom postrzegania...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 18, 2013, 2:27 pm

Ludzie, którzy chcą promować coś co "przypomina" ale nie jest bluesem w Polsce są zaborczy cholernie na pieniądze, no i błąd popełniłeś Boguś, że kupowałeś od nich, pamiętaj że oni kasą są zainteresowani, bluesa maja w d....... . Made in Poland sytuacja. Wierzę, że powołasz do życia twój festiwal, idź własną drogą, rób swoje.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: kręty_zakręt » czerwca 19, 2013, 10:59 am

B&B pisze:TB pewnie opublikował, to co mu nadesłali z Rybnika.
Patrząc z drugiej strony - czy Redakcję obchodzi, KTO, imiennie, organizuje festiwal? Tyle o ile - jeśli jest info i zaproszenie to z ich punktu widzenia... nic się nie zmieniło.



Do profesjonalnego (uczciwego) dziennikarstwa należy sprawdzenie takiego źródła artykułu, w przypadku A.M. Trudno mówić o profesjonalizmie, uczciwości i dziennikarstwie.
Trudno zresztą oczekiwać, aby człowiek jawnie niszczący ludzi oraz jakąkolwiek konkurencje miałby się wykazać tak zacnymi cechami.
Awatar użytkownika
kręty_zakręt
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: września 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Z drogi

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 19, 2013, 1:56 pm

Trudno zresztą oczekiwać, aby człowiek jawnie niszczący ludzi oraz jakąkolwiek konkurencje miałby się wykazać tak zacnymi cechami.[/quote]

To zjawisko nazywa się family business, nektórzy amerykanie nawet to mówią. To nieszczęście dotyka całego środowiska bluesowego w Polsce. Hegemonia pseudobluesa. Ważna jest kasa. Ktoś kto sprzedaje cokolwiek chce coraz więcej sprzedawać, jak nie kupisz to cię usunie. To tak ku przestrodze, bądżcie czujni !!!!!!
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Idee Fixe » czerwca 19, 2013, 4:45 pm

Niestety pod względem zabezpieczania własnych pomysłów jesteśmy wciąż jeszcze w ciemnej postkomuchowskiej dupie!
Amerykanie, Anglicy czy inne cywilizowane społeczeństwa mają to już uregulowane od lat i warto się od nich uczyć.
Tam też jest "dżungla", ale prawo tam chroni uczciwych obywateli przed dziką pazerną zwierzyną, bo po to jest prawo.
Niestety u nas prawo chroni głównie dzicz.
Nie jestem pewien czy da się to obejść, czy da się wygrać z tym dyrektorem, bo patrząc na otaczającą mnie rzeczywistość jestem raczej umiarkowanie entuzjastycznie i nonoptymistycznie usposobiony.
No, ale cuda się zdarzają i warto w nie wierzyć, bo jak nie, to gaz, sznur lub żyleta i .. teaers in heaven.. blues with angels itp.

Nie byłem nigdy w Rybniku, ale się wciąż wybierałem.. no i teraz dupa blada.. już się chyba nie wybiorę :(.

PS
Zawsze się można pocieszyć, że za Bugiem jest jeszcze gorzej.. ale czy to jakoś podnosi na duchu?
:cry:
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 20, 2013, 5:16 pm

Sprzedawca tym razem chciał sprzedać więcej niż zwykle, zatem pominął Bogdana, twórcę festiwalu i pomysłodawcę i wszedł od tyłu, żeby sprzedać więcej(bo kasa jest ważna), no i udało się. Jak to nazwać ?
Brak mi słów. Wiem jedno trzeba o tym mówić, bo to bardzo niebezpieczne zjawisko. Ktoś komuś podwędził festiwal a na tym forum przedziwnie spokojnie. Gdzie są ci piewcy, co to chcą bronić dobrej sprawy? S....y myszy z okrętu. Mam propozycję - niech Andrzej Jerzyk zrobi audycję o tym !!!!!
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: kora » czerwca 20, 2013, 5:45 pm

dzetro pisze:Bogdan, znajdz inne pomiescienie i kontynuuj Rybnik blues festiwal s Twoim logo dalej, jak by sie nic nie stalo, zobaczys ktory festiwal przezyje (ja juz teraz wiem) Trzymam kciuki. Mysle ze to jest jedyny sposob jak panowi dyrektorze pokazac za kim ludzie stoja. :D


Bez solidarności braci bluesowej ( muzycy, słuchacze ),Bogdan niczego nie wskóra .
Muzycy powinni zbojkotować uczestnictwo w nowym feście, a bywalcy RBF,
nie pojawić się na tej edycji.

Tylko takim sposobem możemy pomóc Bogdanowi
( + nagłośnienie sprawy w mediach )
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 20, 2013, 6:00 pm

A wiesz Marku że jest to pomysł! Myślę jednak, że dużo bardziej szczęśliwiej byłoby, gdyby mogło dojść do takiego spotkania, po prostu na żywo, przy okazji jednego z wielu Festiwali. Powinien przy takim spotkaniu być moderator i całość nagrywana!
Ufam, że Jesteś gotowy do merytorycznej dyskusji! Zaproponuj jeszcze parę Osób, a może Forumowicze też pomogą, kto powinien zasiąść do takiego spotkania. Myślę że wiele wątpliwości byłoby wreszcie rozwianych. Piszę to zupełnie serio.
Kierujemy sie emocjami, piszemy, oskarżamy, a tak naprawdę nie wiemy jak wygląda rzeczywista prawda! A więc potrzebne są otwarte przyłbice i rozmowy na argumenty. I wówczas po upublicznieniu takiego spotkania, każdy będzie mógł wyrobić sobie własne niezależne zdanie. Mam nadzieję że popierasz tę propozycję!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 20, 2013, 6:21 pm

Mam wrażenie Andrzej , że nic nie powiedziałeś w owym temacie, odwracasz uwagę, albo jesteś zadziwiająco delikatny bo....

Sprawa jest następująca Andrzej!

Nasz kolega Bogdan Rumiak został odsuniety od festiwalu i co Ty na to ? W tej sprawie się wypowiedz, bez omijania !!!!!!!!!!!!! Niech to forum służy dobrej sprawie. Nie mów mi że nic nie wiesz i o co chodzi ?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 20, 2013, 6:27 pm

Dlatego Marku proponuję takie spotkanie aby rozwiać wszelkie wątpliwości!!! Bardzo mi przykro, bo wiem jak Bogdan żyje bluesem i jakie ma to dla niego znaczenie. Niestety nie znam kulis i nie znam zdania drugiej strony, a więc nie wyrażam własnego zdania!
A Ty nie odpowiedziałeś kogo widzisz w takiej otwartej dyskusji!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 20, 2013, 6:46 pm

Wróćmy do Bogdana, spotkania będziemi kiedy indziej aranżować.
Te człowiek poświecił kilka dobrych lat na stworzenie festiwalu, wiemy od kogo nieszczęśnik kupował artystów, bo ufał po prostu. W tym roku został pominięty, odsunięty. Czy w dalszym ciągu nie wiadomo o co chodzi?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 20, 2013, 7:02 pm

Marek Wojtowicz pisze:Wróćmy do Bogdana, spotkania będziemi kiedy indziej aranżować.
Te człowiek poświecił kilka dobrych lat na stworzenie festiwalu, wiemy od kogo nieszczęśnik kupował artystów, bo ufał po prostu. W tym roku został pominięty, odsunięty. Czy w dalszym ciągu nie wiadomo o co chodzi?

Ale to spotkanie miało właśnie służyć wyjaśnieniu sprawy! Dokładnie o to mi chodziło!!!
Marku! Odezwałem się, bo wywołałeś mnie do tablicy! Ale na tym u mnie koniec! Trzymam kciuki za Bogdana i nie mam wątpliwości że sobie poradzi. Natomiast na pewno nie będę nikogo oskarżał!

Swoja drogą takie spotkanie myślę że bardzo jest potrzebne Tobie. W końcu mógłbyś powiedzieć wszystko i bronić swoich tez w merytorycznej dyskusji!
Myślę że bardzo wielu forumowiczów byłoby bardzo ciekawych takiej dyskusji! Oczywiście, Ty zapraszasz Gości!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Mr.Blues » czerwca 20, 2013, 7:12 pm

Witajcie!
Dyskuja to dobry pomysł, ale nigdy do niej nie dojdzie!!!

Dyrektor Teatru pan Adam Świerczyna (jest osobą publiczną, mozna wszędzie sprawdzić kto jest dyrektorem, więc jego nazwisko to żadna tajemnica) nie miał odwagi rozmawiać ze mną! Chciałem usłyszeć jakieś konkretne powody likwidacji festiwalu- bo taka była pierwsza informacja! Usłyszałem , że festiwal nie przynosi zysków oraz że formuła się wyczerpała(cokolwiek to znaczy). Pan Dyrektor nakazał odwołanie (przez mnie!) wszystkich wykonawców oprócz Franka Moreya zakontraktowanego przez tego co to jego imienia nie można wymieniać!:)
Ja proponowałem spotkanie z dyrektorem, potem z dyrektorem i prezydentem Rybnika. Usłuszałem kategorycznie, że nie będzie żadnych spotkań!
Kilka dni później dostałem lakoniczną informację od dyrektora, że festiwal będzie, dziękuje mi za pomoc przy organizacji :) a ja nie mam prawa się publicznie wypowiadać na ten temat!
Bez komentarza...

Napisałem później notatkę, w której opisałem cały mój wkład w festiwal, autorstwo pomysłow,itd..oraz informację, że podejmę kroki prawne w celu obrony moich wartości intelektualnych - tak to się ładnie nazywa.
I wysłałem do dyrektora oraz do pana Andrzeja Matysika-z prośbą o nie reklamowanie festiwalu. Od żadnego z nich nie dostałem odpowiedzi...

Nie będzie żadnej dyskusji....bo niby o czym? że wychujaliśmy jednego kolesia....zapomnijcie!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Marek Wojtowicz » czerwca 20, 2013, 7:28 pm

Kończmy już propozycje spotkaniowe A Jerzyka, bo to bezsens.
Mi nie potrzeba spotkań tylko normalnej sytuacji w środowisku tzw. bluesowym.
Bogdan odsłonił ważne kwestie, teraz możecie się pokazać, czy bronimy czy się chowamy, czy udajemy jak A. Jerzyk.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 20, 2013, 8:04 pm

Marek Wojtowicz pisze:Kończmy już propozycje spotkaniowe A Jerzyka, bo to bezsens.
Mi nie potrzeba spotkań tylko normalnej sytuacji w środowisku tzw. bluesowym.
Bogdan odsłonił ważne kwestie, teraz możecie się pokazać, czy bronimy czy się chowamy, czy udajemy jak A. Jerzyk.

Marku! Zaprosiłem Cię do mojej audycji i to ja byłem autorem tego zaproszenia, bo dobrze wiesz jak cenię sobie Twoją twórczość! Było świetnie!!! Było bardzo bluesowo! Parę lat póżniej znów pojawiłeś się w "Okolicach Bluesa" i też było świetnie, jednak już nie bluesowo, a gospelowo i jak pamiętasz, wywiązała się wielka, a raczej przeogromna dyskusja. No i czytałeś z wielkim zaangażowaniem wszystkie wpisy dyskutując z nimi. Wielu zgadzało się z Tobą, a wielu nie. Poznałeś więc dwie strony, dwa różne zdania radiosłuchaczy i internautów. I to było na widać. Każdy mógł sobie wyrobić własne zdanie na Twój temat słuchając tego co mówisz!
Nie udaję! Ale jeżeli Ty myślisz że tak jest, to bądż w tym przekonaniu!!!
Ja mam 58 na budziku i już mi sie nie chce argumentować, przekonywać itd. Wybacz proszę!
Wiesz Marku! Zdecydowanie wolę posłuchać jak śpiewasz "Fast Car Blues" i teraz właśnie tak zrobiłem.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości

cron