Metallica - Metallica (Czarny Album)

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Metallica - Metallica (Czarny Album)

Postautor: Krajcar » stycznia 31, 2008, 8:27 pm

Nie jest to płyta ani zespół bluesowy, ale godny zauważenia i zainteresowania się nim. Jest to jedna z moich ulubionych płyt, i według mnie najlepsza płyta Metalliki.

Na forum jest hasło "Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."... Dla mnie ta płyta to soczysty, zawsze świeży i elektryzujący owoc :)

1. Enter Sandman
2. Sad But True
3. Holier Than Thou
4. The Unforgiven
5. Wherever I May Roam
6. Don't Tread On Me
7. Through The Never
8. Nothing Else Matters
9. Of Wolf And Man
10. The God That Failed
11. My Friend Of Misery
12. The Struggle Within

Nothing Else Matters dla mnie jest najlepszą heavy-metalową balladą na świecie...

Naprawdę każdego zachęcam do posłuchania tego albumu :)


Obrazek
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tomm » lutego 13, 2008, 9:33 pm

tę płyte to chyba każdy zna :D
a może by tak z diabłem zawrzeć pakt... :P
Tomm
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 154
Rejestracja: stycznia 1, 2007, 7:17 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: Krajcar » lutego 13, 2008, 9:42 pm

A wręcz każdy znac ją powinien :!: :)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: autsajder » lutego 13, 2008, 10:18 pm

ja jestem fanem metallici i dzieki ze ktos jeszcze mysli otym zespole
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Krajcar » lutego 13, 2008, 10:27 pm

Grzechem by było nie myśleć :)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nowo-narodzony » lutego 14, 2008, 3:12 pm

Metallica ma niesamowite brzmienie perkusji, Urlih jest prawie tak dobry jak Bonham ;P :D

Krajcar pisze:
Nothing Else Matters dla mnie jest najlepszą heavy-metalową balladą na świecie...

Hehe, najlepszą, najwspanialsza i najpiekniejsza na calym swiecie, co? ;)
Ja tam lubie "Unforgiven "



Ps. Metallika w maju przyjedzie / przyfrunie :D do Polski 8)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: leszekblues » lutego 14, 2008, 3:56 pm

A ja nie znam tej płyty ale brzminie pamietam i co jak co ale gary mi sie w ogóle nie podobały
Metaliczne studyjne brzminie
Nie lubie tego bandu i tyle poza ostatnia lub przedostatnia płyta
Polecam dvd jak byli przed rozpadem o mały włos
Niezłe szopki tam odchodza :D
Ale gdzie tam Urlihowi do Bohnama
Nie zanizajmy poziomu Bohnamowi
leszekblues
 

Postautor: autsajder » lutego 14, 2008, 4:06 pm

mysle że nie bedziemy zaczynać kłótni każdy gustuje w czym innym a gusta są nie powtarzalne ja akurat jestem fanatykiem pod wzgledem wiedzy ale z zachowaniem to normalny choc metallica to dlamnie baaardzo duzo:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Krajcar » lutego 14, 2008, 5:41 pm

Ulrich i Bonham to dwie inne szkoły :) Ja obu cenię i lubię...
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: autsajder » lutego 14, 2008, 6:32 pm

jak kazdy:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: leszekblues » lutego 14, 2008, 6:47 pm

I dobrze bo nie zamierzałem wcale wszczynac kłótni
Za stary jestem zeby sie pokłócic przez muze
POzdro
Hey
leszekblues
 

Postautor: nowo-narodzony » lutego 14, 2008, 9:21 pm

leszekblues pisze:Za stary jestem zeby sie pokłócic przez muze
Hey

Ja jestem młody! :D
Bonham - rulez i nie ma llepszego :!:
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: karambol » lutego 15, 2008, 3:31 pm

Nie jestem wielkim fanem tego zespołu i to akurat przez perkusję. Zupełnie mi nie leży to w jaki sposób gra na niej Ulrich. Do Bonhama nie ma co porównywać to dwie różne bajki.
P.S.
Metallica na bluescomie to chyba przesada. Ja wiem że korzenie owoce i takie tam ale są pewne granice. Jestem przeciw.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: nowo-narodzony » lutego 15, 2008, 7:34 pm

karambol pisze:Metallica na bluescomie to chyba przesada. Ja wiem że korzenie owoce i takie tam ale są pewne granice. Jestem przeciw.

Chcesz powiedzieć, ze na tym o to forum w dobrym guście jest rozmowa o bluesie i jazzie, dobrze Ciebie rozumiem? Moim pytaniem nie chce dać Ci do zrozumienia, ze sie z Tobą nie zgadzam.
Osobiście. Gdyby ktoś założył zakładkę: Hevy Metall. Która by sie cieszyła, lub nie cieszyła duża popularnością w śród forumowiczow, nie miałbym nic przeciwko niej.
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: 74yaro » lutego 15, 2008, 7:55 pm

Mi osobiście nie przeszkadza, jeśli ktoś pisze o Metallice. Jesli jeszcze przy okazji zainteresuje się bluesem czy jazzem to tylko na dobre wyjdzie.
Ja i tak wolę jedynkę i "Master of Puppets" :D
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: karambol » lutego 15, 2008, 9:07 pm

nowo-narodzony pisze:Gdyby ktoś założył zakładkę: Hevy Metall. Która by sie cieszyła, lub nie cieszyła duża popularnością w śród forumowiczow, nie miałbym nic przeciwko niej.

Idąc tym tropem proponuję jeszcze zakładki : country, reggae, polka, irlandzki folk, muzyka ludowa górali bułgarskich i zupełny rarytas muzyka ludowa słowackich marynarzy dalekomorskich. Jestem przeciw. I to jest ostatni mój post w tej sprawie - nie mam zamiaru o tym dyskutować.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: leszekblues » lutego 16, 2008, 10:45 am

Nie no panowie jesli Hetfield nagrywa razem z GOv't Mule i daży ich wielka sympatią, jesli ex basista gra goscinnie z Gov't MUle to sa to pokrewne dusze
Wiec zakazywanie pisania to rzecz niedobra.
leszekblues
 

Postautor: nowo-narodzony » lutego 16, 2008, 1:59 pm

karambol pisze:Idąc tym tropem proponuję jeszcze zakładki : country, reggae, polka, irlandzki folk, muzyka ludowa górali bułgarskich i zupełny rarytas muzyka ludowa słowackich marynarzy dalekomorskich. Jestem przeciw. I to jest ostatni mój post w tej sprawie - nie mam zamiaru o tym dyskutować.

"Muzyka ludowa slowackich marynarzy" :D Spoko, rozumiem :D
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: Krajcar » lutego 16, 2008, 9:08 pm

Co wam Metallica przeszkadza? Jest temat Wasze recenzje płyt więc zrecenzowałem... Nie było nic napisane, że tylko blues i nic więcej, bo rozstrzelamy... O dobrej muzyce zawsze trzeba pisac i taką prezentuje Metallica.

Nie wiem jak można porównywac Bonza i Ulricha... Przecież to są dwa inne gatunki muzyki i inne czasy... Ja Ulricha bardzo lubię i dla mnie jest on wybitnym perkusistom :)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nowo-narodzony » lutego 17, 2008, 1:27 pm

Kracjar. Lubisz Metallice, to napisz ladnie 20 00tys recenze "czarnego albumu" Bedzie co madrego poczytac:)
A jak nie, to pozwol, aby ta zakladke pochlonelo zapomnienie... 8)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: BluesManiek » lutego 17, 2008, 6:56 pm

Krajcar pisze:Co wam Metallica przeszkadza? Jest temat Wasze recenzje płyt więc zrecenzowałem...

Tu mocno przesadziłeś. Te dwa zdania jakie o płycie napisałeś nie nazwałbym recenzją.
Awatar użytkownika
BluesManiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 11:11 am
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: Guzik » lutego 18, 2008, 1:04 am

Krajcar pisze:Co wam Metallica przeszkadza? Jest temat Wasze recenzje płyt więc zrecenzowałem... Nie było nic napisane, że tylko blues i nic więcej, bo rozstrzelamy... O dobrej muzyce zawsze trzeba pisac i taką prezentuje Metallica.


:) Zgadzam się tutaj z opinią Karambola. Rzeczywiście forum ma takie hasło jak podałes ale te owoce nie mogą siegać aż tak daleko. Nowo-narodzony pisał o "dobry tonie" nie chodzi o to oczywiście nie tylko o tym rozmawiamy na forum i nikt tu niczego nie pisze z takim zamierzeniem. Na forum zagląda wiele osób i w większości szukają informacji o bluesie i jego okolicach, a mu tutaj piszący powinnismy dawać im szanse ich znalezenia, jesli szukaja dzwieków metalowych to napewno zaglądają na inne strony. Nie uwazam ze to forum ma byc 100% blues i tyle, tylko naprawde super by bylo jesli Krajcar spróbowalbyś zrecenzować plyte bluesową - i to nie po to zeby tworzyć w dobrym tonie ;)

Mam tez nadzieje ze odwazysz sie napisac nieco dlusza recenzje :) Dodaj coś od siebie, takie recenzje naprawde swietnie sie czyta jesli ktoś pisze od serca.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: autsajder » lutego 18, 2008, 9:24 am

jesli chcecie i metallici i bluesa to posłuchajcie ich kawalki z plyty load i reload ktore sa zakorzenione w blusie np. mama said albo ronnie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Maniol HIGHWAY » lutego 18, 2008, 10:45 am

"Ronnie" ma bardzo Skynyrdowy riff, nawet się kiedyś zastanawiałem, czy tytuł to tylko przypadek czy celowe zamierzenie.
no chociaż może to nie przypadek, bo trudno nazwac też przypadkiem nagranie przez zespół Metallica coveru zespołu Lynyrd Skynyrd "Tuesdey Gone".

Jednak z bluesa to Metallica nie czerpie.
Fakt, że Newsted zagrał w Gov't Mule a Hetfield w duecie z Warennem Haynesem, ale Mule to przecież też nie blues, no i skynyrd też nie, choc oczywiście i Gov't Mule i Skynyrd z bluesa czerpią garściami.

pomijając te wszystkie klasyfikacje i nieskończone rozmowy co jest bluesem a co nie (oczywiście Metallica nie jest), to fakt jest taki, że "Czarny Album" zespołu Metallica to kamień milowy w historii rocka.

a to czy to forum jest dobrym miejscem dla takiej muzyki, no to już całkiem inny temat :wink:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: autsajder » lutego 18, 2008, 2:51 pm

mysle jednak ze w albumach load i reload jest nutka bluesa i rocka a nie tylko heavy metalu a album "metallica"(bo to jest prawdziwa nazwa black albumu) ma duze powiazania z rockiem wiedz moze mowmy o tyh albumach a nie o samej metallice to zmieni postac rzeczy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: RafałS » lutego 19, 2008, 9:57 am

karambol pisze:Nie jestem wielkim fanem tego zespołu i to akurat przez perkusję. Zupełnie mi nie leży to w jaki sposób gra na niej Ulrich. Do Bonhama nie ma co porównywać to dwie różne bajki.
P.S.
Metallica na bluescomie to chyba przesada. Ja wiem że korzenie owoce i takie tam ale są pewne granice. Jestem przeciw.


Zgadzam się w 100%. Brak związku z bluesem.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 19, 2008, 2:05 pm

Maniol HIGHWAY pisze:"Ronnie" ma bardzo Skynyrdowy riff, nawet się kiedyś zastanawiałem, czy tytuł to tylko przypadek czy celowe zamierzenie.
no chociaż może to nie przypadek, bo trudno nazwac też przypadkiem nagranie przez zespół Metallica coveru zespołu Lynyrd Skynyrd "Tuesdey Gone".

Jednak z bluesa to Metallica nie czerpie.
Fakt, że Newsted zagrał w Gov't Mule a Hetfield w duecie z Warennem Haynesem, ale Mule to przecież też nie blues, no i skynyrd też nie, choc oczywiście i Gov't Mule i Skynyrd z bluesa czerpią garściami.

pomijając te wszystkie klasyfikacje i nieskończone rozmowy co jest bluesem a co nie (oczywiście Metallica nie jest), to fakt jest taki, że "Czarny Album" zespołu Metallica to kamień milowy w historii rocka.

a to czy to forum jest dobrym miejscem dla takiej muzyki, no to już całkiem inny temat :wink:

...................................
To niesamowity Band..
A Czarna to genialny album...
Myslę ze nie tylko o bluesie trzeba tu pisać..
Pozdr serdecznie :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: autsajder » lutego 19, 2008, 5:04 pm

zgadzam sie z tym trzeba sluchac wszystkiego i rowijac i poszerzac swe horyzonty muzyczne:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
autsajder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: marca 3, 2007, 10:58 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: paul david » lutego 19, 2008, 5:16 pm

Ja niestety mam zupełnie inne zdanie niz tu widze w wiekszosci - oprócz posta leszkekblues'a i karambola, którego popieram w tej kwestii i dopowiem jeszcze ze stanowczo odradzalbym rozpoczynanie muzycznej edukacji od nagran Metaliki bo niestety z bluesem to ma niewiele wspolnego i powiem wiecej ze czasem wolałbym posłuchac elektrycznej piły STIHLA niz tego zespolu...a ballady? - coz z szybkoscia krajzegi takiego utworu zagrac nie należy wiec i w tym wykonaniu mozna posluchac... :D
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: StS » lutego 19, 2008, 11:51 pm

Ja też mam odrębne zdanie, ale sprawa jest złożona i nie dotyczy tylko tej płyty - "program" tego forum zawiera np. audycje radiowe w zasadzie nie związane z bluesem.
"Okolice" z nazwy forum nie zostały zdefiniowane i mogą być potraktowane praktycznie w dowolny sposób: można przez nie rozumieć np. zacisze, zakątek lub przestrzeń, ale można też za okolice uznać również peryferia, prowincję lub zagranicę.
Obrazek na górze strony - Muddy Waters na tle Jimiego Hendrixa - jest również, łagodnie rzecz ujmując, niejednoznaczny.
"Czarny album" jest tylko kroplą w tej coraz bardziej złożonej miksturze - dbajmy o to, żeby z tego koktajlu nie powstała ciepła lemoniada.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości

cron