JIMI HENDRIX - "Band Of Gypsys"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

JIMI HENDRIX - "Band Of Gypsys"

Postautor: Góri » maja 6, 2006, 2:52 pm

Obrazek

Wczoraj wieczorem za spraw? Andrzeja J. i obejrzanych wsp?lnie fragment?w tamtych koncert?w po raz kolejny u?wiadomi?em sobie, ?e od postawionego przez pewne trio w roku 1967 pytania, w?a?ciwie niewiele wydarzy?o si? ju? potem w szeroko poj?tej muzyce rockowej.
„Band Of Gypsys” jak ?adna inna p?yta ukazuje rozw?j artysty, kt?ry za spraw? india?skiej kelnerki i murzy?skiego ogrodnika 27 listopada 1942 roku przyszed? na ?wiat w King County Hospital w Seattle jako John Allen Hendrix. ?wier? wieku p??niej ca?y ?wiat pozna? najwi?kszego gitarzyst? w historii muzyki – Jimi Hendrix’a.
Istnieje kilka wersji p?yty dokumentuj?cej dwa spektakle, jakie On, Billy Cox i Buddy Miles – The Band Of Gypsys zagrali w nowojorskiej Fillmore East w sylwestrow? noc, ko?cz?c? sz?st? dekad? dwudziestego wieku. M?j kr??ek to w ca?o?ci noworoczna ods?ona tamtego wydarzenia, zaczynaj?ca si? jedynym w swoim rodzaju muzycznym zawo?aniem – „Who Knows”, a zako?czona przy czynnym udziale publiczno?ci „We Gotta Live Together”. A s? jeszcze przecie? „Machine Gun”, w kt?rym niczym karabinowe kule, Hendrix wyrzuca ze swojego Stratocastera nuty, przeszywaj?ce umys? i cia?o, czy chocia?by „Them Changes”, za?piewane w ten wyj?tkowy spos?b przez Buddy Miles’a. Kr?tki by? ?ywot tego tria, ale d?wi?ki tamtej nocy jeszcze d?ugo wskazywa? b?d? kierunek kolejnym rzeszom muzyk?w reprezentuj?cych najr??niejsze gatunki – od bluesa i jazzu, przez rock i muzyk? progresywn?, a na funky i rapie sko?czywszy.
W jednym z telewizyjnych wywiad?w Hendrix zapytany o marzenia powiedzia?: „Chc? obudzi? si? rano”. Marzenia jednak nie zawsze si? spe?niaj?…

Sebastian G?rski


Obrazek
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Janusz M. » maja 6, 2006, 6:23 pm

To p?yta na kt?r? up?yw czasu nie ma ?adnego wp?ywu,po trzech dekadach brzmi r?wnie ?wie?o jak po premierze.Moim skromnym zdaniem,to p?yta numer jeden w dorobku Hendrixa.Szkoda,?e wskutek machinacji ?wczesnego mena?era,ten sk?ad nie pogra? d?ugo.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: dyczkosia » maja 7, 2006, 12:48 am

...M?wi si?, ?e gdyby ?y? d?u?ej, przeszed?by na stron? jazzu...

Na tej p?ycie wida? jak na d?oni, ?e niezmiennie si? rozwija?, ?e dociera? do nowych jako?ci. Zostawia? otwarte formy, nowe przestrzenie, nowe konteksty... (nie wiem jak ubra? to w s?owa, ale ta p?yta odcina si? wed?ug mnie od reszty. Tak to czuj?.)

Niepowtarzalny, nieodgadniony mistyk gitary!

Dzie?o sztuki, pi?kna ca?o??. Niezmiennie od lat jest to dla mnie numer jeden w?r?d jego album?w.

Zreszt?, szkoda s??w, same frazesy si? nasuwaj? (tak jest, jak si? m?wi o rzeczach wielkich)
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: motyla noga » maja 7, 2006, 5:33 pm

Hendrix - jak dla mnie geniusz muzyczny (i nie tylko, bo bardzo lubi? jego teksty) we wszystkim, co robi?. Jego wra?liwo?? wyra?a si? w tej muzyce, dlatego ci?gle jest (i b?dzie) tak poruszaj?ca.
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Rakiet » maja 19, 2006, 12:40 pm

Janusz M. pisze:Moim skromnym zdaniem,to p?yta numer jeden w dorobku Hendrixa.Szkoda,?e wskutek machinacji ?wczesnego mena?era,ten sk?ad nie pogra? d?ugo.


Ja z kolei uwa?am, ?e najlepsze p?yty JH to Are you Experience i Axis: Bold as love. Pierwsza przez nieprawdopodobn? energi?, za to Axis - to jest w?a?nie krok Hendrixa w stron? d?wi?k?w i harmonii, jakich nigdy dot?d nie by?o. Ale czy by?by to jazz gdyby ?y?? Wydaje mi si? raczej, ?e tacy ludzie jak Hendrix tworz? w?asne kategorie, na kt?rych p??niej opieraj? si? inni...
Ale mi?o wreszcie zobaczy? tu rozmow? na temat tego Majstra.
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Rob_n_Roll » maja 19, 2006, 1:19 pm

Mnie sie podoba Hendrix w ka?dej postaci.
Projekty 'band of gypsys' i exeprience sie roznia.
Ale ka?dy jest na sw?j spos?b genialny.
Ka?dy jest tak? jakby pere?k?.
Moja ocena jest baardzo subiektywna ale ja nie widz? s?abych punkt?w w muzyce Hendrixa. :)
Niech rock'n'roll będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Rob_n_Roll
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: października 27, 2004, 9:37 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Janusz M. » maja 19, 2006, 9:15 pm

Jak to m?wi?,ksi?dz proboszcz lubi grzyby a organista Magd? (czy odwrotnie) :-)
Najwa?niejsze,?e Heniowa muzyka ca?y czas jest s?uchana i budzi emocje u kolejnych pokole?.To jest pocieszaj?ce,w tym ?wiecie plastiku i tandety :-D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Rakiet » maja 21, 2006, 7:23 pm

Rob_n_Roll pisze:Mnie sie podoba Hendrix w ka?dej postaci.
Projekty 'band of gypsys' i exeprience sie roznia.
Ale ka?dy jest na sw?j spos?b genialny.
Ka?dy jest tak? jakby pere?k?.
Moja ocena jest baardzo subiektywna ale ja nie widz? s?abych punkt?w w muzyce Hendrixa. :)


Zgadzam si? z Tob? jak najbardziej. S?abych punkt?w nie widz?, ale widz? niekt?re ja?niejsze ;-)
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Kruposz » sierpnia 26, 2006, 11:58 am

a ja poszukuj? tego koncertu na DVD i nigdzie nie moge znale?? :( pr?bowa?em ?ci?gn?? z sieci ale nic z tego... :?
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 196 gości

cron