D?em - 2004

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

dzem 2004

Postautor: gosc » października 26, 2004, 7:00 pm

ja tez ich lubie, skubancow. trudno sie oprzec benowi...:) acha, zapomnialem dodac ze na tej plycie bas chodzi na prawde super, dobrze brzmi i jest madrze zagrany! i nie jestem jakims fanatykiem basu. no ale sa inne sprawy, slyszalne przeciez. co zrobic z tym dzemem, sentyment byl, jest i bedzie...:)
gosc
 

Postautor: Wrobel » listopada 17, 2004, 6:38 pm

Przepraszam ale chcialam tylko o cos spyt moze mi ktos powiedziec czy Dzem ma nowa piosenke o tytule kolysanka??Jak tak to jaka jest nazwa Albumu??Prosze odpowiedzcie!
Wrobel
 

Postautor: flower » listopada 17, 2004, 6:41 pm

Wrobel, zapewne chodzi Ci o pozycje nr 7 na nowej plycie Dzemu "2004" zatytulowana "Do Kolyski" :)
Odsylam do poczytania calego tematu, w ktorym sie wlasnie znajdujemy ;)
Pozdrowka :!:
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Washington Irving » lipca 10, 2005, 12:16 am

a mi si? podoba

nawet bardzo.


faktycznie, mog?a by by? za?piewana ostrzej, ale to akurat nie przeszkadza mi za bardzo.
Jest jednak rzecz, kt?ra mi przeszkadza, do?? mocno - to s? niekt?re teksty. Niestety np. "66", o ile muzycznie jest rewelka (ten riff na pocz., po prostu ekstra) to tekst jest niestety kiczowaty. Taki naci?gany... w muzyce niekt?rych rzeczy nie mo?na m?wi? ot tak, wprost, tylko trzeba tak jako? troch? obej??, ?eby nie wysz?o infantylnie ("to ostra jazda, ?adnen kit") ... na tej p?ycie zdarzaj? si? niestety braki w tych obej?ciach...
Ale jako? udaje mi si? nie zwraca? na to uwagi i wtedy jest naprawd? super, cho? nie wszystkie utwory s? rewelacyjne.
Tekstowo ?wietne s? za to "Do Ko?yski" (tu z kolei tekst jest w?a?nie rewelacyjny! reszta zreszt? te?... przypomina mi si? "Simple Man" Lynyrd?w) i "W Imi? Ojca".



og?lnie p?yta zdecydowanie na +!!

Ma?ku (Balcar)! Oby tak dalej i ?ycz? powodzenia, tylko postaraj si? unika? w tekstach takich bobk?w jak w "66"!
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm

Postautor: Ostrzeszowianka » września 22, 2005, 10:43 pm

Nie s?ucha?am ca?ej p?yty i nie mia?am zbyt dobrego zdania na temat umiej?tno?ci Ma?ka (sory, wiem, ze to boli). Kiedy jednak us?ysza?am "Do ko?yski" ze zdziwieniem i radoscia stwierdzi?am, ze w ko?cu co? prawdziwego, pozbawionego "plastiku"(mam na my?li nasz rynek muzyczny, a nie zesp??) i to w s?owach tak prostych, ?e masz ochot? s?ucha? i s?ucha?... I w ko?cu dotar?o do mnie, ?e Balcar to Balcar, a nie Riedel i D?em razem z nim jest ca?kiem zjadliwy, a nawet smaczny... I "niech dobry B?g zawsze Ci? za r?k? trzyma" przy tworzeniu takich tekst?w. Ja trzymam kciuki:)
Ostrzeszowianka
 

Postautor: Praktyk » września 23, 2005, 12:03 am

Co tu kry?... p?yta "2004" ma jednak wi?cej s?abych punkt?w ani?eli dobrych. Znacznie lepiej mi si? s?ucha w tej stylistyce tekst?w i muzyki dajmy na to ?ciganych z ich debiutanckiego abumu. A wszystkie plusy co do D?emu dotycz? bardziej rzeczywisto?ci pozamuzycznej. Jest sentyment, ch?opaki s? sympatyczni, Balcar to dobry aktor (wizerunek sceniczny), ale niestety granie cha?tur niszczy...oj niszczy ducha walki o jako?? i walki o s?uchacza. Osobi?cie uwielbiam D?em, ale przyda?oby sie bandowi, aby ludzie nie klepali ich po plecach za..no c??... za byle co. Pozdrawiam.
Praktyk
 

Postautor: No c??... » września 24, 2005, 10:21 pm

Chcia?oby si? tego, co by?o... Czasy, gdy "naturszczyk", utalentowany i przepe?niony emocjami, z niezgod? na zastan? rzeczywisto??, co ja m?wi? zbuntowany i kochany przez ten sw?j bunt... Gdyby mog?o si? to wr?ci?... Teraz wszystko przepuszczone przez miksery... Prawdziwa muzyka, prawdziwe g?osy w podziemiach... Trzeba dodawa? si? tym, co walcz?, z czym? No w?a?nie, niby nie ma z czym, a jednak...
No c??...
 

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości