SUSAN TEDESCHI - "Hope And Desire"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

SUSAN TEDESCHI - "Hope And Desire"

Postautor: Góri » stycznia 12, 2006, 8:15 pm

Hope and Desire. Bez pierwszego by?oby ci??ko, bez drugiego te? jako? nijak. Na najnowszej p?ycie Susan Tedeschi znajdziemy jedno i drugie, zakl?te w nutach rzucaj?cych na s?uchacza sw?j urok ju? od pierwszych takt?w. To ju?, a zarazem dopiero czwarta studyjna p?yta artystki, kt?ra cho? w ?wiatku bluesowym uchodzi? musi za dziewcz?, to pocz?wszy od pierwszego („Just Won't Burn”), z ka?dym nast?pnym albumem, daje wyra?ny dow?d na to, ?e ma co? do powiedzenia. I jest to co? bardzo wa?nego. Przecudnej urody g?os, rasowe gitarowe zagrywki, m?wi?c kr?tko, styl i klasa zarezerwowane dla prawdziwych kobiet. Muzyka duszy, kt?ra nieszablonowo wpisana zosta?a w takt?w dwana?cie. W trzech utworach tej sesji na „slajdzie”, dzier??c w d?oniach brzmi?cego jedynie w swoim rodzaju Gibsona SG Susan wspomaga m??…

Jaki? czas temu Andrzej Jerzyk pokaza? mi koncert formacji Storyville. Tamtego wieczoru, na scenie w Austin pr?cz g??wnych bohater?w koncertu, pojawi?o si? wielu znamienitych go?ci. Jeden moment zapisa? si? w mej pami?ci szczeg?lnie mocno. W pewnej chwili Jimmie Vaughan podchodzi do mikrofonu i w kilku s?owach anonsuje: „Panie i Panowie, prosz? powitajcie na scenie… Susan Tedeschi!” Ona zak?ada swojego Telecastera, odkr?ca piec i bez zb?dnych ceregieli uderza w struny, by po kr?tkiej pauzie wy?piewa? pierwsze s?owa „Let The Good Times Roll”. I powiedzie? trzeba jedno, z miejsca rzuca na kolana!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: B&B » stycznia 13, 2006, 9:04 am

Brawo Susan! Brawo... G?ri :)
Ja mialem podobnie, Susan uslyszalem pierwszy raz na plycie "Wintertime Blues" (2000), gdzie wystapila goscinnie i... tak sie zaczelo.
Lada dzien mam tez nadzieje wreszcie w calosci uslyszec (i obejrzec) 'Live in Austin Tx', juz sie ciesze...

B.
ps. a zauwazyles do kogo odnosi sie 'hope' i 'desire'?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Leszek Jakubczak » stycznia 13, 2006, 9:28 am

Tak - p?yta super. Bez w?asnych piosenek, ale interpretacje i dob?r utwor?w trafiony. Wspania?a blues-soulowa p?yta. Najwa?niejsze dla mnie na tej p?ycie (mimo i? bardzo podoba mi si? jej gra na gitarze), ?e Susan pokaza?a jak wspania?? i dojrza?? jest wokalistk? - na tej p?ycie zaj??a si? tylko ?piewaniem, a rol? gitarzysty odda?a ?wietnemu Doyle Bramhall'owi (jeden z moich gitarowych faforyt?w ostatnich lat) - jej m?? Derek Trucks (jak wspomnia? G?ri) zagra? trzy pi?kne sol?wki. Tak?e go?ciennie wyst?pi? wspania?y wokalny zesp?? The Blind Boys OF Alabama. P?yta ma jeszcze jedn? zalet? - producenta Joe Henry'ego, kt?ry tak robi p?yty, ?e ma sie wra?enie s?uchania ?wietnie nagranego koncertu (ostatnio tak?e wyprodukowa? p?yt? Bettye LaVette, kt?r? te? bardzo polecam).

p.s. Koncert, o kt?rym wspomnia? G?ri, to koncert Double Trouble do kt?rego tak?e do??czono kawa?ek wyst?pu Storyville.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Góri » stycznia 13, 2006, 2:32 pm

B&B pisze:ps. a zauwazyles do kogo odnosi sie 'hope' i 'desire'?

Zauwa?y?em.
Leszek Jakubczak pisze:Najwa?niejsze dla mnie na tej p?ycie (mimo i? bardzo podoba mi si? jej gra na gitarze), ?e Susan pokaza?a jak wspania?? i dojrza?? jest wokalistk? - na tej p?ycie zaj??a si? tylko ?piewaniem, a rol? gitarzysty odda?a ?wietnemu Doyle Bramhall'owi (jeden z moich gitarowych faforyt?w ostatnich lat)

A ja w?a?ciwie dopiero dzi?ki tej p?ycie przekona?em si? do Doyle'a Brahmall'a juniora, kt?ry wed?ug mnie przez d?ugi czas nie potrafi? "wyj??" zza plec?w Erica Claptona.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości