Camel "A Nod & a Wink" 2002'

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Camel "A Nod & a Wink" 2002'

Postautor: allman » lipca 1, 2004, 7:11 pm

Witajcie!
Camel ma 30 lat, Camel kt?ry pozna?em ca?kiem niedawno...
na pocz?tku tego roku, s?ysza?em o nich co prawda wcze?niej, ale dopiero teraz nadarzy?a si? okazja, no i wreszcie "Ich mam"

Kiedy si?gam na p??k? po albumy tej grupy, to czuj? si? niejako tak jakbym si?ga? po ksi??k? Roberta Ludluma z niesamowit?, wci?gaj?c? histori?..., bo takie s? albumy tej grupy; stwierdzam to ju? teraz pomimo ?e znam ich od niedawna.

Dzi? mo?e kr?tko o ostatnim albumie Wielb??da "A Nod & a Wink", na kt?ry sk?ada si? 7 utwor?w, autorstwa w g??wnej mierze ma?e?stwa Latimer/Hoover i kompozycji kt?ra si? zwie..."For Today".
To ostatni numer z tej p?yty-opowie?ci..., opowie?ci kt?ra rozpocz??a si? 30 lat temu i trwa po dzi? dzie?.

"For Today" to dzie?o niezwyk?e, rozpoczyna piano i linia melodyczna zagrana przez Guy'a LeBlanca, wkr?tce potem pojawia si? ?piew Latimera i sol?wka... i ju? wiem ?e ten kawa?ek b?dzie wielki, zupe?nie niepowtarzalny cho? to dopiero na dobr? spraw? pocz?tek dzie?a!!
Solo trwa przesz?o 2 minuty a ja mam wra?enie jakby czas stan?? w miejscu...chwila przerwy i ko?cowy fragment w kt?rym s?yszymy ju? ca?? orkiestr?... a Andy ?ka nutki takie jakie tylko jego osoba potrafi najlepiej... i tekst kt?ry dope?nia te prze?liczne dzwi?ki:
Never give a day away
Always live for today


...tak ju? do ko?ca, kiedy s?yszymy w oddali odje?d?aj?cy poci?g zmierzaj?cy miejmy nadziej? do nast?pnej stacji naznaczonej muzyk? CAMELA

P.s.Polecam gor?co Allman :wink:
allman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: kwietnia 25, 2004, 8:25 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości

cron