Deep Purple - Now What?! Ocena 2/10

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Postautor: rocken » maja 18, 2013, 5:44 pm

Holy Diver pisze:Ten kawałek wraz z wideo jeszcze więcej zyskuje! :D
http://www.youtube.com/watch?v=BEWYRRax ... r_embedded

Brakuje tylko obrazka z jeleniem na rykowisku 8) faktycznie obraz współgra z muzyką.... Gimnazjaliści szaleją.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Roj » maja 19, 2013, 6:27 am

Ładnie tańczy ta dziewczynka. Gimnazjalistą nie jestem, ale mnie się podoba :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Paweł Stomma » maja 19, 2013, 6:15 pm

A ja to sie tym clipem naprawdę zmartwiłem. Gillan nie wygląda dobrze. :(
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Roj » maja 19, 2013, 7:02 pm

Paweł Stomma pisze:A ja to sie tym clipem naprawdę zmartwiłem. Gillan nie wygląda dobrze. :(
No nie? Jakiś taki blady, jakby niedożywiony :wink:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Perfect Stranger » maja 20, 2013, 4:23 am

dali by sobie spokój...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: B&B » maja 20, 2013, 6:31 am

Świetne 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » maja 20, 2013, 10:20 am

Mi się ten teledysk podoba. Jest pomysł, jest historyjka i przede wszystkim - jest stylistyka retro z nowoczesną treścią i z przymrużeniem oka - czyli coś, co do Deep Purple bardzo pasuje. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Paweł Stomma » maja 20, 2013, 4:37 pm

B&B pisze:ps. PS, jeśli "Blood from Stone" jest dla ciebie najlepszym utworem na tej płycie, to podejrzewam, że nie jesteś standardowym fanem Deepów :lol:

Czemu? :)
http://youtu.be/pE8fYd0FevI
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » maja 20, 2013, 9:09 pm

"Come Taste The Band" to wyjątkowy album (uwielbiam kilka kawałków z tej płyty), ale niezbyt reprezentacyjny dla całości twórczości zespołu :?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Idee Fixe » maja 21, 2013, 5:57 am

A tak apropos Come Taste..
Lubiłem i lubię nadal Purpli w klasycznym składzie z Blackmorem i Gilanem, ale najchętniej wracam do płyt Stormbringer oraz właśnie Come Test The Band, dzięki tym płytom pokochałem Coverdale'a i Hughes'a, obaj są genialnymi muzykami, a te płyty chyba najlepiej przetrwały próbę czasu i dziś brzmią mało archaicznie.
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 24, 2013, 12:54 am

Idee Fixe pisze:A tak apropos Come Taste..
Lubiłem i lubię nadal Purpli w klasycznym składzie z Blackmorem i Gilanem, ale najchętniej wracam do płyt Stormbringer oraz właśnie Come Test The Band, dzięki tym płytom pokochałem Coverdale'a i Hughes'a, obaj są genialnymi muzykami, a te płyty chyba najlepiej przetrwały próbę czasu i dziś brzmią mało archaicznie.


Dla mnie płyta Come Taste The Band to nie jest Deep Purple. Tak powiedział Jon Lord i ja się absolutnie z tym zgadzam. Część Stormbringera też jest niezbyt podobna do moich oczekiwań związanych z tym zespołem.
Jedyną płytą , która im genialnie udała się w tamtych czasach był BURN!!!
Na każdą z nich jako lekko podstarzały młodzian (już prawie nie licealista)czekałem z wypiekami na twarzy i miałem mieszane odczucia po pierwszych przesłuchaniach...

Co do Coverdale'a to jego obecna forma jest więcej niż żenująca natomiast Hughes , który przez tak wiele lat żył na krawędzi niszcząc swoje zdrowie nie tylko nic nie stracił z muzycznej formy ale wręcz zyskał ... również wokalnie...

Moim zdaniem z płyt DP próbę czasu najlepiej przetrwał IN ROCK - to mój nr 1 z listy tzw. płyt na bezludną wyspę...


Przy redagowaniu tego postu b. pomocny był znakomity Raptor IPA z browaru Matuska... polecam!!!! Broń Boże nie pijcie koncernowych popłuczyn czyli tych wszystkich tyskich , lechów , żywców , warek , pilsenerów , budwaiser'ów:wink:
Przybywajcie do Czeskiej Baszty w Warszawie na prawdziwe piwo z mikro lub mini browarów - 70 gatunków prawdziwego czeskiego najlepszej jakości piwa (do wyboru) , po prostu coś pięknego!!!!
Lokal może nie jest duży ale ma dodatkowo ogródek i mieści się na Moście Poniatowskiego w jednej z wieżyc... po prostu rewelacja!!!
Musiałem to napisać , żeby piwosze z innych miast nie trafili do typowego warszawskiego dziadostwa gdzie za od 12 zł wzwyż napiją się niegodnego napoju piwopodobnego...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rock-A-Billy » maja 24, 2013, 8:56 pm

Marek-Browarek6 pisze:Przy redagowaniu tego postu b. pomocny był znakomity Raptor IPA z browaru Matuska... polecam!!!! Broń Boże nie pijcie koncernowych popłuczyn czyli tych wszystkich tyskich , lechów , żywców , warek , pilsenerów , budwaiser'ów:wink:
Przybywajcie do Czeskiej Baszty w Warszawie na prawdziwe piwo z mikro lub mini browarów - 70 gatunków prawdziwego czeskiego najlepszej jakości piwa (do wyboru) , po prostu coś pięknego!!!!
Lokal może nie jest duży ale ma dodatkowo ogródek i mieści się na Moście Poniatowskiego w jednej z wieżyc... po prostu rewelacja!!!
Musiałem to napisać , żeby piwosze z innych miast nie trafili do typowego warszawskiego dziadostwa gdzie za od 12 zł wzwyż napiją się niegodnego napoju piwopodobnego...


Tak jest! Brawo Jasiu i to chodzi! Przyłączam się do apelu o nie picie koncernowych szczyn. Dziś mamy taki wybór dobrych piw, że można sobie na to pozwolić. Różne lechy, tyskie, żywce itp. to przemysłowo - chemiczna produkcja zatruwająca ciało i umysł. Chmielu w tym raczej nie uświadczysz, za to jak można wyczytać na tylnej etykietce skład jest pilnie strzeżoną tajemnicą. :lol:
Polecam rzemieślnicze piwa z browarów Pinta i Ale Browar. Kosztują trochę, ale warte są tej ceny!
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Sergiusz » maja 24, 2013, 9:03 pm

Fireball
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 25, 2013, 8:16 pm

Rock-A-Billy pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Przy redagowaniu tego postu b. pomocny był znakomity Raptor IPA z browaru Matuska... polecam!!!! Broń Boże nie pijcie koncernowych popłuczyn czyli tych wszystkich tyskich , lechów , żywców , warek , pilsenerów , budwaiser'ów:wink:
Przybywajcie do Czeskiej Baszty w Warszawie na prawdziwe piwo z mikro lub mini browarów - 70 gatunków prawdziwego czeskiego najlepszej jakości piwa (do wyboru) , po prostu coś pięknego!!!!
Lokal może nie jest duży ale ma dodatkowo ogródek i mieści się na Moście Poniatowskiego w jednej z wieżyc... po prostu rewelacja!!!
Musiałem to napisać , żeby piwosze z innych miast nie trafili do typowego warszawskiego dziadostwa gdzie za od 12 zł wzwyż napiją się niegodnego napoju piwopodobnego...


Tak jest! Brawo Jasiu i to chodzi! Przyłączam się do apelu o nie picie koncernowych szczyn. Dziś mamy taki wybór dobrych piw, że można sobie na to pozwolić. Różne lechy, tyskie, żywce itp. to przemysłowo - chemiczna produkcja zatruwająca ciało i umysł. Chmielu w tym raczej nie uświadczysz, za to jak można wyczytać na tylnej etykietce skład jest pilnie strzeżoną tajemnicą. :lol:
Polecam rzemieślnicze piwa z browarów Pinta i Ale Browar. Kosztują trochę, ale warte są tej ceny!



Niektórzy lubią piwo MIŚ PIPA ale ja o wiele bardziej od tych wszystkich rodzimych PINTA , ALE BROWAR i tym podobnych , cenię piwa IPA z browarów Thornbridge (Jaipur i Halcyon) , Matuska (Raptor) i też świetnego czeskiego Pelikana. Warto zapłacić trochę więcej za tak genialne smaki...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Perfect Stranger » maja 27, 2013, 12:04 pm

co sadzicie Drodzy Koledzy o Ciechanie Miodowym i Czarnym Smoku? ja lubie :)
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 27, 2013, 5:45 pm

Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Perfect Stranger » czerwca 6, 2013, 4:10 am

Marek-Browarek6 pisze:Kolejna pozytywna ocena płyty:

http://www.rockmagazyn.pl/recenzja/694, ... w-what.htm


recenzje mowia swoje... a komentarze na stronach www pod torrentami chociazby, od zwyklych ludzi, sa miazdzace dla tej plyty... przytaczam jeden z nich (w kontekscie plyty Black Sabbath):

"Nareszcie dobra płyta. Po wtopie Deep Purple kawał dobrego mięcha, jak za starych lat. Słychać tu pierwsze 3 albumy BS (+ nowa wersja "Planet Caravan") echa Heaven & Hell i Mob rules co wychodzi całkiem, całkiem"
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 6, 2013, 1:21 pm

Perfect Stranger pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Kolejna pozytywna ocena płyty:

http://www.rockmagazyn.pl/recenzja/694, ... w-what.htm


recenzje mowia swoje... a komentarze na stronach www pod torrentami chociazby, od zwyklych ludzi, sa miazdzace dla tej plyty... przytaczam jeden z nich (w kontekscie plyty Black Sabbath):

"Nareszcie dobra płyta. Po wtopie Deep Purple kawał dobrego mięcha, jak za starych lat. Słychać tu pierwsze 3 albumy BS (+ nowa wersja "Planet Caravan") echa Heaven & Hell i Mob rules co wychodzi całkiem, całkiem"


Przytaczasz jeden czy może jedyny taki komentarz ? Sprawdziłem w kilku miejscach i nie potwierdziła się Twoja "teoria"...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Perfect Stranger » czerwca 6, 2013, 2:50 pm

Marek, komentarzy negatywnych na temat tej plyty jest wiele i nie chce mi sie udowadniac, ze nasza planeta jest okragla. Wbrew obiegowej opinii i tego co pewnie wiekszosc tutejszych by sobie zyczyla, sa ludzie, ktorym ta plyta sie nie podoba i tyle. Moim zdaniem slowo "wtopa" to i tak lagodne potraktowanie sprawy.
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: posener » czerwca 6, 2013, 7:04 pm

Perfect Stranger pisze:sa ludzie, ktorym ta plyta sie nie podoba


Uścislając, ludzie ci to ja i Perfect Stranger. Poza tym cała planeta padła na kolana :wink:
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » czerwca 6, 2013, 7:22 pm

karambol pisze:Reasumując w skali do dziesięciu daję 5-6.

Karambolowi z tego co ostatnio wyczytałem licznik trochę jeszcze się podkręcił. Aktualnie jest już 9/10.

http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/ ... -what.html
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » czerwca 7, 2013, 5:59 am

Może to przez ten upał? Ostatnio w Białymstoku po 30 stopni w cieniu :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Perfect Stranger » czerwca 7, 2013, 4:58 pm

posener pisze:
Perfect Stranger pisze:sa ludzie, ktorym ta plyta sie nie podoba


Uścislając, ludzie ci to ja i Perfect Stranger. Poza tym cała planeta padła na kolana :wink:


lol :lol:
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 8, 2013, 11:47 pm

Na szczęście ta planeta ma dwóch "nieomylnych geniuszy" :lol: , którzy potrafią pozostałych wyprowadzić z błędu...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Perfect Stranger » czerwca 10, 2013, 5:57 am

Marek-Browarek6 pisze:Na szczęście ta planeta ma dwóch "nieomylnych geniuszy" :lol: , którzy potrafią pozostałych wyprowadzić z błędu...


ech... na nieszczescie jest mnostwo ludzi, ktorzy lykna wszystko, co ma logo DP...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: B&B » czerwca 10, 2013, 6:18 am

Perfect Stranger pisze:
posener pisze:
Perfect Stranger pisze:sa ludzie, ktorym ta plyta sie nie podoba


Uścislając, ludzie ci to ja i Perfect Stranger. Poza tym cała planeta padła na kolana :wink:

lol :lol:

Ja się jeszcze trzymam, ale po kolejnych 10-ciu przesłuchaniach pewnie ulegnę :wink:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Idee Fixe » czerwca 10, 2013, 7:41 am

Mi tam płyta się podoba (już pisałem), ale na kolana nie padłem, bo wolę słuchać przytupując dziarsko lub wygodnie polegując w fotelu. ;)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: posener » czerwca 10, 2013, 7:50 am

Marek-Browarek6 pisze:Na szczęście ta planeta ma dwóch "nieomylnych geniuszy" :lol: , którzy potrafią pozostałych wyprowadzić z błędu...


Nie denerwuj się Marku. W końcu mamy wolny kraj i każdy ma prawo do swoich opinii. Twoje złośliwości w niczym nie poprawią tej muzyki. Podoba się? No to super! Chłopaki z DP zrobiły w swojej karierze wspaniałe rzeczy i podoba mi się, że w ogóle chciało im się nagrać nowy materiał. Chociażby dlatego życzę im wielu klientów, a wiem że na Ciebie mogą liczyć i nabędziesz lub już nabyłeś tę muzę na wszystkich możliwych nośnikach. Dla mnie kwestia nowej płyty DP jest kwestią pięćdziesięciorzędną chociażby dlatego, że nie jestem rockfanem.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 10, 2013, 6:25 pm

posener pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Na szczęście ta planeta ma dwóch "nieomylnych geniuszy" :lol: , którzy potrafią pozostałych wyprowadzić z błędu...


Nie denerwuj się Marku. W końcu mamy wolny kraj i każdy ma prawo do swoich opinii. Twoje złośliwości w niczym nie poprawią tej muzyki. Podoba się? No to super! Chłopaki z DP zrobiły w swojej karierze wspaniałe rzeczy i podoba mi się, że w ogóle chciało im się nagrać nowy materiał. Chociażby dlatego życzę im wielu klientów, a wiem że na Ciebie mogą liczyć i nabędziesz lub już nabyłeś tę muzę na wszystkich możliwych nośnikach. Dla mnie kwestia nowej płyty DP jest kwestią pięćdziesięciorzędną chociażby dlatego, że nie jestem rockfanem.


To ja Ci robię taką reklamę a Ty piszesz o jakichś złośliwościach, zero wdzięczności.... :o
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 13, 2013, 12:01 am

http://artrock.pl/aktualnosci/6593/nowy ... olsce.html
Może wręczenie nastąpi we Wrocławiu ?

Perfect Stranger czy Ty nie wysłuchałeś jakiejś ocenzurowanej i mocno zmienionej przez chińskie władze wersji tej płyty ?
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości

cron