"Celebration Day" LED ZEPPELIN - film

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 11, 2013, 10:38 am

rocken pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Format blu-ray audio to piękna sprawa dla mających taki odtwarzacz w domu lub samochodzie i kochających najlepszą jakość dźwięku.

Słyszysz różnice między blu-ray audio a cd-audio ?


Każdy usłyszy różnicę a szczególnie zaznaczając odtwarzanie w 5.1
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rocken » marca 11, 2013, 11:25 am

Marek-Browarek6 pisze:Każdy usłyszy różnicę a szczególnie zaznaczając odtwarzanie w 5.1

Bardzo ciekawa opinia 8) odróżnić 5.1 od stereo to nie jest wielki problem, ale czy słyszysz różnicę w jakości między audio-cd a blu-ray audio ?
Płyty studyjne też sluchasz w 5.1 i jest lepiej niż stereo ?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Yaniu » marca 11, 2013, 8:40 pm

"Since I've Been Loving You" bardzo dobre wykonanie, szacunek mam wielki dla tej formacji bardzo dobry koncert.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 13, 2013, 1:32 am

rocken pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Każdy usłyszy różnicę a szczególnie zaznaczając odtwarzanie w 5.1

Bardzo ciekawa opinia 8) odróżnić 5.1 od stereo to nie jest wielki problem, ale czy słyszysz różnicę w jakości między audio-cd a blu-ray audio ?
Płyty studyjne też sluchasz w 5.1 i jest lepiej niż stereo ?


Pytasz o różnicę pomiędzy blu-ray audio a płytą CD i na to pytanie już praktycznie wcześniej odpowiedziałem. Dużo zależy też od posiadanego sprzętu.
Jakość ścieżki dźwiękowej (LZ- Celebration Day) blu-ray audio jest dokładnie taka sama jak na blu-ray video więc jeśli kupiłeś tzw. deluxe edition (z blu-raydvd) i nie jesteś nawiedzonym kolekcjonerem to płyta o której mówimy nie jest Ci do niczego potrzebna. Posłuchaj dźwięku z CD i sam porównaj z dźwiękiem zarejestrowanym na blu-ray dvd.
Co do 5.1 to mam kilka płyt studyjnych nagranych w tym formacie ale nie na zwykłym CD tylko na DVD(audio) i brzmi to fantastycznie. Jest lub był jeszcze format SACD ale ostatnio mocno w odwrocie czyli raczej rzadko wydawany...
Nie kupiłem wszystkich formatów Celebration Day ale jako człowiek starej daty najbardziej lubię słuchać tego koncertu z winyla ...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości

cron