Vintage Trouble - "The Bomb Shelter Sessions"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Vintage Trouble - "The Bomb Shelter Sessions"

Postautor: rocken » września 15, 2012, 1:35 pm

Obrazek

Trochę mnie dziwi, że debiutancka płyta tego zespołu od dłuższego czasu na rynku a na forum nikt o tym zespole chyba nie pisał. Dla mnie to jedna z najciekawszych kapel, jakie pojawiły się ostatnio na rynku i chyba warto mieć ich na oku.

Ostatnie lata to wielka moda w sprzęcie muzycznym na tzw. „Vintage”, powycierane z lakieru do deski gitary a stare wzmacniacze lampowe oraz analogowe efekty gitarowe są ciągle poszukiwane, aby być jeszcze bardziej „true”.

Na pewno debiutancki krążek „Vintage Trouble” można zaszufladkować jako retro. Często takie projekty popadają w pastisz, ale moim zdaniem nie w tym przypadku. Tu jest w pewnym stopniu stylizacja, a więc zespół zachowuje image, w postaci ubiorów, instrumentów, ale najważniejsze, że ten pełen „old school” dopełnia znakomita muzyka.

Debiutancka płyta to powrót do lat 50 i 60 piękne mieszanie rhythm and blues'a, rock’n’rolla i soul’u. Płytę wypełniają przede wszystkim utwory bardzo energetyczne i rozbujane, choć mamy również spokojne i melancholijne „Nobody Told Me” oraz mój nr jeden na płycie „Not Alright By Me” a także znakomite bluesowe „Run Outta You”.

http://www.youtube.com/watch?v=scpK0HhHokg

http://www.youtube.com/watch?v=6rR2QtKx ... ure=relmfu
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » września 15, 2012, 3:22 pm

Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić, ale sample na Tubie mnie nie przekonały.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: RafałS » września 15, 2012, 4:22 pm

Mann trochę ich grał. Podobało mi się, ale tak na czwórkę z plusem i nie czułem parcia na zakup. Niemniej dobrą okazją pewnie bym nie pogardził, bo ładne to było. Lubię klimaty retro, szczególnie w wydaniu bardziej energetycznym. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Idee Fixe » września 16, 2012, 6:41 am

Rewelacja!
Ale nie tyle zespół co gra gitarzysty!
Zespół fajny, totalny vintage, z tym że to może się szybko znudzić, ale gitarzysta fenomenalny w swojej prostocie i piękny ma sałnd.
Moim zdaniem Nolle Colt gra w myśl zasady "less is more".
Dawno nie słyszałem tak ciekawej solówki bluesowej... może w tylko w The Moogs.. :) jak w tym kawałku
http://www.youtube.com/watch?v=scpK0HhHokg
Napierd.. ć każdy się może nauczyć, a taką grę albo się ma w zanadrzu, albo się ni ma.

Dzięki panowie za kolejną kapelę do mojej kolekcji "uwielbianych na co dzień" - już zamawiam krążek.

pozdro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości

cron