Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: posener » kwietnia 6, 2012, 9:28 am

Na razie bardzo krótko, bo jest to krążek, nad którym warto się pochylić i chwilę zastanowić. Odetchnąłem z ulgą po pierwszym przesłuchaniu, ponieważ bałem się kolejnej megaprofesjonalnej płyty, do której niespecjalnie chce się wracać. Jest świetnie, materiał różnorodny, kapela - mistrzostwo świata, no i są potencjalne hity. Jednak przede wszystkim jest sztuka, głos Bonnie to taki trochę gorący lód. Niby matowy ale czuje się pod tym matem kipiące emocje i temperament. Sądzę, że to najlepsza płyta Bonnie w XXI wieku, a zaryzykuję stwierdzenie, że także od czasu Nick Of time i Luck Of The Draw. Jest kilka poważnych i pięknych opowieści. Puentując muszę stwierdzić, iż ciężar gatunkowy twórczości królowej białego bluesa jest nieporównywalny z jej konkurentkami typu A.Popovic. Może napiszę więcej jak do tego dojrzeję.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: kora » kwietnia 6, 2012, 9:48 am

posener pisze:Bonnie to taki trochę gorący lód.


Lepiej bym tego nie ujęła 8)

Też uważam tą płytę za ciekawą .
Bonnie ,po raz kolejny udowodniła swoją klasę .

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: RafałS » kwietnia 6, 2012, 3:27 pm

posener pisze:Puentując muszę stwierdzić, iż ciężar gatunkowy twórczości królowej białego bluesa jest nieporównywalny z jej konkurentkami typu A.Popovic.


Wydaje mi się że akurat Ana Popovic startuje w trochę innej konkurencji i ciężar gatunkowy niekoniecznie jest jej celem. Raczej gatunkowa lekkość: przechodzenie od akustycznego bluesa przez funkujacy bluesrock do swingujacych jazzowych numerów. I za to bardzo ją lubię. Jak na swoje pochodznie i wiek osiągnęła niesamowicie dużo - już sam fakt, że właśnie ją wymieniłeś jako jedną z głównych konkurentek o czymś świadczy.

Od pewnego czasu przymierzam się do płyt Bonnie Raitt i (przynajmniej w przypadku kilku ostatnich) zawsze coś mnie zniechęcało do zakupu. Raz była to odrzucająca mnie produkcja Mitchella Frooma, innym razem nadmiar ballad. Bonnie wykonuje oczywiście te ballady po mistrzowsku ale na swoją prywatną królową bluesa wybrałbym kogoś kto oferuje wyższy poziom energii na swoich krążkach. I kogoś, kto w charakterze łagodnego przerywnika serwuje coś w stylu "Navajo Moon". Bo Bonnie chyba nie gra takich rzeczy?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: posener » kwietnia 6, 2012, 5:03 pm

RafałS pisze:Raz była to odrzucająca mnie produkcja Mitchella Frooma, innym razem nadmiar ballad. Bonnie wykonuje oczywiście te ballady po mistrzowsku ale na swoją prywatną królową bluesa wybrałbym kogoś kto oferuje wyższy poziom energii na swoich krążkach.


To tej płyty też nie kupuj. Energia niekoniecznie musi znaleźć swój wyraz w szybkich tempach lub dynamice wykonania. Mi się np. wydaje, że w tych balladach Bonnie pod skorupą spokoju buzuje wulkan.

RafałS pisze:Bo Bonnie chyba nie gra takich rzeczy?


http://www.youtube.com/watch?v=bhZTxTFfx7E
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: RafałS » kwietnia 6, 2012, 7:07 pm

posener pisze:Mi się np. wydaje, że w tych balladach Bonnie pod skorupą spokoju buzuje wulkan.


Ależ oczywiście. Bonnie słynie z budowania dramturgii w wolnych utworach i z błyskotliwego interpretowania tekstów. Absolutnie nie zamierzałem tego podważać. Użyłem słowa energia w znaczeniu nader ograniczonym tzn. "szybko i głośno". :D

Natomiast wolałbym, żeby ta lawa trochę częściej wylewała się na zewnątrz. Tak, jak w tym utworze z "Road Tested", który wskazałeś. Nawiasem mówiąc, koło "Road Tested" chodziłem i już prawie nabyłem na CD, ale się okazało, że wersja dwupłytowa akurat była niedostępna, a jednopłytowej nie chciałem. A potem mi przeszło. Może kiedyś nadrobię tę zaległość, bo co jakiś czas nachodzi mnie myśl, że jednak jakiś album Bonnie po prostu powinien stać na mojej półce. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Królowa powróciła- B.Raitt "Slipstream"

Postautor: posener » kwietnia 6, 2012, 8:32 pm

RafałS pisze:Nawiasem mówiąc, koło "Road Tested" chodziłem i już prawie nabyłem na CD, ale się okazało, że wersja dwupłytowa akurat była niedostępna, a jednopłytowej nie chciałem.


Wydaje mi się, że Road Tested można nabyć smiesznie tanio na ebayu albo Amazonie. Przynajmniej ze dwa, albo trzy lata temu zwróciłem na to uwagę dziwiąc się, że taka znakomita płyta jest taka tania. Ja w pełni poczułem klimat tego grania dopiero wtedy gdy zaopatrzyłem się w DVD. Fantastyczny koncert!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » kwietnia 7, 2012, 12:08 pm

"Road Tested" można za cenę ok. 20-30 zł kupić też i na naszym Allegro. Nie ma najmniejszego problemu z nabyciem tej płyty. Swego czasu, motywowany podobnie jak RafałS (bo przecież to taka gwiazda) planowałem postawić jakieś dwa lub trzy jej albumy na półce. Nie mniej jednak zrezygnowałem. Babka świetnie gra na gitarze, jej slide`y są nie do podrobienia, lecz bral mi energii w tym wszystkim. Podstawowy zarzut to właśnie nadmiar tych słodko-pierdzących balladek, zajeżdżających komercyjnym country-popem. Gdyby grała więcej żywszych utworów inspirowanych bluesem albo nawet country (ale tym prawdziwym), o bardziej chropawym brzmieniu, z większą ilością gitarowych "jazd" to pewnie bym się przekonał. Z odsłuchów jej płyt wychodziło mi, że na cały album jest od dwóch do czterech utworów, które wzbudziły moją symaptię. Przepraszam, ale to zdecydowanie za mało :(
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » kwietnia 7, 2012, 1:28 pm

Rock-A-Billy pisze:Podstawowy zarzut to właśnie nadmiar tych słodko-pierdzących balladek, zajeżdżających komercyjnym country-popem.


Coś takiego masz na myśli?

http://www.youtube.com/watch?v=20VCdD0YA3Y
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » kwietnia 7, 2012, 1:31 pm

Na przykład to:
http://www.youtube.com/watch?v=nW9Cu6GYqxo

Takie przykłady można by mnożyć :)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » kwietnia 7, 2012, 1:46 pm

Rock-A-Billy pisze:Na przykład to:
http://www.youtube.com/watch?v=nW9Cu6GYqxo

Takie przykłady można by mnożyć :)


Akurat jeden z moich ulubionych numerów ever, ale cóż, jedni wolą brunetki inni blondynki itp.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » kwietnia 7, 2012, 2:05 pm

posener pisze:
Rock-A-Billy pisze:Na przykład to:
http://www.youtube.com/watch?v=nW9Cu6GYqxo

Takie przykłady można by mnożyć :)


Akurat jeden z moich ulubionych numerów ever, ale cóż, jedni wolą brunetki inni blondynki itp.


Sławku, przy całym szacunku dla Ciebie, ale mnie właśnie taki produkcje muzyczne odstręczają od zainteresowania całością twórczości Bonnie Raitt. Budzą skojarzenie właśnie z nashville`owymi współczesnymi dokonaniami country-popowych wokalistek w rodzaju Shanii Twain itp. Rozumiem i szanuję, że Tobie się podoba. Obiektywnie to nie jest zła muzyka, ale mnie po prostu nie bierze. Przyjmijmy, że w tym zakresie będzie się "pięknie różnić".
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Taką Bonnie - to lubię:
http://www.youtube.com/watch?v=6Mylo0piAgc
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » kwietnia 7, 2012, 3:01 pm

Rock-A-Billy pisze:Przyjmijmy, że w tym zakresie będzie się "pięknie różnić"


Nie mam z tym problemu. It's only słodko-pierdząca balladka but I like it jak śpiewają Stonesi.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » kwietnia 9, 2012, 6:04 pm

Wielkim fanem reggae nie jestem ale tutaj nieźle buja.

http://www.youtube.com/watch?v=-T_aMNbX ... r_embedded

Zwracam uwagę na wpisy pod klipem. Dawno nie widzialem tak powszechnej akceptacji w necie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 8, 2012, 10:39 pm

posener pisze:Wielkim fanem reggae nie jestem ale tutaj nieźle buja.

http://www.youtube.com/watch?v=-T_aMNbX ... r_embedded

Zwracam uwagę na wpisy pod klipem. Dawno nie widzialem tak powszechnej akceptacji w necie.


A ja zauważyłem , że na youtube po pierwszym pozytywnym wpisie od razu pojawiają się dziesiątki podobnych. I co z tego dla mnie wynika ? Tylko tyle , że nie wierzę , że wszyscy są "za" oraz to ,że ja nie lubię "kadzenia". To tak jakby Kora napisała , że kocha Bonamassę żeby przypodobać się jego zwolennikom. Nasze forum jest ciekawsze od całego yuotube i bardziej prawdziwe. Kto wie może za jakiś czas po paru dosłownie kosmetycznych zabiegach (dołożymy nasze filmy i fotki) ktoś zakupi ten portal za ciężkie miliony :)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kora » maja 8, 2012, 11:00 pm

Browarek - 21 maja, coraz bliżej :lol: i znowu skoczymy sobie do "....."

/ płytka zamówiona , a jakże ! /
Dzisiaj jednak - bardzo Cię lubię :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » maja 9, 2012, 5:19 am

Marek-Browarek6 pisze:[..] Kto wie może za jakiś czas po paru dosłownie kosmetycznych zabiegach (dołożymy nasze filmy i fotki) ktoś zakupi ten portal za ciężkie miliony :)
Moi synkowie kupią. Już zaczęli odkładać pierwsze zaskórniaki do świnki skarbonki, a i ja dokładam wszelkich starań, żeby ich solidnie wykształcić, aby w przyszłości zarabiali miliony. Takie prawdziwe, nie te z którymi ich tata miał do czynienia przed denominacją. :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: rocken » maja 9, 2012, 3:18 pm

Marek-Browarek6 pisze:[..] Kto wie może za jakiś czas po paru dosłownie kosmetycznych zabiegach (dołożymy nasze filmy i fotki) ktoś zakupi ten portal za ciężkie miliony :)


Podobno na razie za milion dolarów ma Józek B. zakupić Twoje posty :lol:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Roj » maja 9, 2012, 5:12 pm

rocken pisze:Podobno na razie za milion dolarów ma Józek B. zakupić Twoje posty :lol:
Też tak słyszałem, ale podobno Andrzej nie chce sprzedać, bo twierdzi, ze posty Browarka są warte o wiele więcej :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: posener » maja 11, 2012, 7:11 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 11, 2012, 8:02 pm

Roj pisze:
rocken pisze:Podobno na razie za milion dolarów ma Józek B. zakupić Twoje posty :lol:
Też tak słyszałem, ale podobno Andrzej nie chce sprzedać, bo twierdzi, ze posty Browarka są warte o wiele więcej :)


Zgadzam się z tym twierdzeniem ale Wy akurat wcale nie musicie być tak skromni - Wasze posty też trzymają niezłą cenę :lol:
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » maja 11, 2012, 8:59 pm

Kolejna "słodko-pierdząca balladka" z nowej płyty

http://www.youtube.com/watch?v=_-qg3LQp ... re=related
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » maja 20, 2012, 6:24 pm

Następna balladka do kolekcji. Katapultujący groove! Bonnie i jej band to jedno z moich niewielu marzeń koncertowych.

http://www.youtube.com/watch?v=x_uO8SBRMNk
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » maja 20, 2012, 6:44 pm

I jeszcze jeden smęcący numer. Oczywiście już nie z nowej płyty.

http://www.youtube.com/watch?v=OYTjHiwM ... ure=relmfu

Mike Finnigan, Jon Cleary, Allen Toussaint w tym samym numerze na tej samej scenie. Niezła jazda - każdy z nich to legenda.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » maja 20, 2012, 6:48 pm

posener pisze:Bonnie i jej band to jedno z moich niewielu marzeń koncertowych.


Też od dawna mi się marzy jej koncert :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości