Blues Point - "Po prostu"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Blues Point - "Po prostu"

Postautor: olekblues » marca 10, 2012, 1:06 pm

Wchodząc w posiadanie krążka zespołu Blues Point (Warszawa) nie sądziłem że tak milo zaskoczy mnie materiał na nim zawarty. Słuchałem od deski do deski parokrotnie i muszę powiedzieć że zrobiliście chłopaki naprawdę świetną robotę. Włodek Sobczak (leader), Mirek Borkowski i Arek Osenkowski to ekipa która zasługuje na to by zwrócić na nich baczniejsza uwagę.
Płyta "po prostu" zawiera 12 kompozycji w tym jedną instrumentalną która kończy krążek.
Większość utworów na płycie jest autorstwa Włodka Sobczaka, co tym bardziej się chwali gdyż autorskie poczynania w ojczystym języku na naszej scenie nie należą do częstych zjawisk.
Aranżacje są bardzo fajne, różnorodność rytmiczna i rozwiązania muzyczne dają poczucie głębokich przemyśleń osób tworzących ten materiał. Gitary bardzo fajne i klarowne, bez wirtuozerii i niepotrzebnych dźwięków które by rozpraszały uwagę i drażniły. Międzygalaktyczne dźwięki saksofonu nadają przepyszne klimaty które znakomicie dodają ładunku nagraniom. Wokale wyraźne i czytelne, nie sprawiają kłopotu ze zrozumieniem ich przekazu.
Płytę słucha się swobodnie, co jest sporym plusem do zawartego na niej materiału, teksty też niczego sobie, polskie zrozumiałe - docierają bez problemu do słuchającego. Faworytami z krążka dla mnie są numery: "Nowe życie" (skojarzenie z B.B Kingiem) - rewelacja!, "hej moja śliczna", "Trzy szklanki Whisky" - to moje klimaty!
Ze spokojem mogę polecić ten krążek wszystkim którzy lubują się w polskich klimatach... "bluesowych".
Zawartość krążka:
1. Samotny w mieście
2. Po prostu blues
3. Czasem mnie ogarnia złość
4. Hej moja śliczna
5. Zabawa z Blues Point
6. Nowe życie
7. Mój dobry anioł
8. Nie okłamuj mnie
9. Odeszłaś z mego życia
10. Trzy szklanki Whisky
11. Złe pojęcie dobra
12. Molla (instrumentalny)
Płyta wydana własnym sumptem.
Studio Blues&Rock Studio, realizacja i mastering Włodek Sobczak
Projekt graficzny okładki Monika Sobczak
Obrazek
http://www.bluespoint.pl
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: ref » marca 11, 2012, 11:52 pm

Już w najbliższy wtorek usłyszymy kilka nagrań z najnowszej płyty Blues Point.

Słuchamy tutaj:

http://meteor.amu.edu.pl/

Audycja "12 taktów", wtorek 23:00
Zapraszam serdecznie
Rafał Maciak
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: therman » kwietnia 15, 2012, 11:04 am

Nic dodać nic ująć. Dobra płyta. :!:
Awatar użytkownika
therman
blueslover
blueslover
 
Posty: 712
Rejestracja: maja 4, 2009, 9:00 am
Lokalizacja: Skądinąd

Postautor: StS » maja 15, 2012, 8:20 am

Nagrania z tej płyty pojawiły się wczoraj w audycji Manniak po ciemku.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości

cron