Hogjaw -Son Of The Western Skies

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Hogjaw -Son Of The Western Skies

Postautor: Rock-A-Billy » lutego 16, 2012, 11:33 pm

Po poprzednim udanym albumie pt. "Ironwood" nie trzeba było czekać dłużej jak dwa lata na kolejne dzieło tego obiecującego kwartetu z pustynnej Arizony.
Jest to zatem już trzecia pozycja w ich dyskografii, na którą obok wspomnianego już "Ironwood" składa się jeszcze debiutancki krążek pt. "Devil In The Details". Czy najnowszy album jest lepszy lub gorszy od pozostałych? Nie mnie orzekać, gdyż stałem się już zupełnie niereformowalnym fanem tej kapeli. Zespół konsekwentnie podąża bowiem muzyczną ścieżką wytyczoną kilka lat temu, wystrzegając się manowców i nie zbaczając z niej ani na krok. Podobnie jak poprzednie, album wypełniony jest energetycznym, mocnym southern rockiem, prawdziwie męską muzyką tak w przekazie jak i wykonaniu. Ostre riffy i cięte solówki sąsiadują ze sobą praktycznie w każdym utworze. Charakterystycznym elementem pozostaje też wyraźna, gęsta praca sekcji rytmicznej, zwłaszcza naprawdę nie oszczędzającego sił perkusisty. Silny, lecz zarazem bardzo czysty wokal Jonboat Jonesa stał już znakiem rozpoznawczym kapeli, w doskonały sposób komponujący się z warstwą muzyczną. Warto także wspomnieć iż w jednym z utworów pt. "Road Of Fools" funkcję pełnoetatowego wokalisty przejął na chwilę perkusista Kwall, co pozwala twierdzić, iż zespół ten tworzą po prostu utalentowani muzycy. W dwóch kawałkach kwartet wspomagają towarzyszący muzycy - saksofonista w "Everybody`s Goin` Fishing" i harmonijkarz w "Mainstream Trucker". W numerze "Look To The Sky" grupa podjęła też próbę zmierzenia się z własnym, wielominutowym southern rockowym hymnem w rodzaju "Freebird" czy "Highway Song", w którym spokojniejszy balladowy fragment przeradza się gitarową nawałnicę. Jak dla mnie, próba ta okazała się niezwykle udana, zaś "Look To The Sky" już awansował do grupy moich ulubionych utworów Hogjaw, zajmując godne miejsce obok "Blacktop" z płyty Ironwood i Gitsum z "Devil..."
Ogólnie rzecz biorąc świetna płyta, którą z czystym sumieniem polecam uwadze nie tylko zagorzałym fanom południowego grania, ale wszystkim miłośnikom szczerego, uczciwego rocka.
Wybranych utworów z płyty oczywiście posłuchać już można na Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=FMYWcX8K ... re=related
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Hogjaw -Son Of The Western Skies

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 12, 2012, 12:48 am

Rock-A-Billy pisze:Po poprzednim udanym albumie pt. "Ironwood" nie trzeba było czekać dłużej jak dwa lata na kolejne dzieło tego obiecującego kwartetu z pustynnej Arizony.
Jest to zatem już trzecia pozycja w ich dyskografii, na którą obok wspomnianego już "Ironwood" składa się jeszcze debiutancki krążek pt. "Devil In The Details". Czy najnowszy album jest lepszy lub gorszy od pozostałych? Nie mnie orzekać, gdyż stałem się już zupełnie niereformowalnym fanem tej kapeli. Zespół konsekwentnie podąża bowiem muzyczną ścieżką wytyczoną kilka lat temu, wystrzegając się manowców i nie zbaczając z niej ani na krok. Podobnie jak poprzednie, album wypełniony jest energetycznym, mocnym southern rockiem, prawdziwie męską muzyką tak w przekazie jak i wykonaniu. Ostre riffy i cięte solówki sąsiadują ze sobą praktycznie w każdym utworze. Charakterystycznym elementem pozostaje też wyraźna, gęsta praca sekcji rytmicznej, zwłaszcza naprawdę nie oszczędzającego sił perkusisty. Silny, lecz zarazem bardzo czysty wokal Jonboat Jonesa stał już znakiem rozpoznawczym kapeli, w doskonały sposób komponujący się z warstwą muzyczną. Warto także wspomnieć iż w jednym z utworów pt. "Road Of Fools" funkcję pełnoetatowego wokalisty przejął na chwilę perkusista Kwall, co pozwala twierdzić, iż zespół ten tworzą po prostu utalentowani muzycy. W dwóch kawałkach kwartet wspomagają towarzyszący muzycy - saksofonista w "Everybody`s Goin` Fishing" i harmonijkarz w "Mainstream Trucker". W numerze "Look To The Sky" grupa podjęła też próbę zmierzenia się z własnym, wielominutowym southern rockowym hymnem w rodzaju "Freebird" czy "Highway Song", w którym spokojniejszy balladowy fragment przeradza się gitarową nawałnicę. Jak dla mnie, próba ta okazała się niezwykle udana, zaś "Look To The Sky" już awansował do grupy moich ulubionych utworów Hogjaw, zajmując godne miejsce obok "Blacktop" z płyty Ironwood i Gitsum z "Devil..."
Ogólnie rzecz biorąc świetna płyta, którą z czystym sumieniem polecam uwadze nie tylko zagorzałym fanom południowego grania, ale wszystkim miłośnikom szczerego, uczciwego rocka.
Wybranych utworów z płyty oczywiście posłuchać już można na Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=FMYWcX8K ... re=related


Mogę tylko dodać , że mnie też nawiedziło na tyle , że dwie pierwsze płyty mam już na winylach. Oczywiśćie wszystkie też kupię na CD.A co do muzy to nie tylko gitary ale również ten rasowy wokal jest po prostu powalający :)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rock-A-Billy » marca 13, 2012, 9:39 pm

Tak, ten rasowy wokal to moim zdaniem najmocniejszy punkt tej kapeli.
Patrząc zaś na fizjonomię Jonboat Jonesa trudno uwierzyć skąd w takim czerstwym chłopie taki szlachetny wokal.
Cieszę się, że komuś jeszcze na tym forum się podobają...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 13, 2012, 11:28 pm

Tak wygląda europejska część trasy. Mam nadzieję , że chociaż jeden z tzw. tba zostanie zastąpiony przez TANGERINE informacją o koncercie w naszym kraju

HOGJAW'S EUROPEAN TOUR:

05/04/2012 Hamburg - Germany @ Club Am Donnerstag
06.04.2012 Berlin - Germany @ Wild At Heart
07.04.2012 Lauchhammer - Germany @ Real Music Club
08.04.2012 Prague - Czech Republik @ Ex- Exit
09.04.2012
10.04.2012 Göppingen/Jebenhausen - Germany @ Wasenhalle
11.04.2012 Steinen - Switzerland @ Restaurant Pöstli
12.04.2012 Kufstein - Austria @ Q West
13.04.2012 Weikersheim - Germany @ Club W71
14.04.2012 Eppstein - Germany @ Cafe Wunderbar
15.04.2012 Ensisheim - France @ Caf Conc
16.04.2012 Winterthur - Switzerland @ Gaswerk
17.04.2012 Verviers - Belgium @ Spririt of 66
18.04.2012 Bremen - Germany @ Meisenfrei
19.04.2012 tba
20.04.2012 Sneek - Holland @ Het Bolwerk
21.04.2012 Ancerville - France @ Festirock Festival
22.04.2012 tba
23.04.2012 tba
24.04.2012 Burgos - Spain @ tbc
25.04.2012 Leon - Spain @ El Gran Café
26.04.2012 Liérganes - Spain @ Los Picos
27.04.2012 lleida - Spain @ Stones
28.04.2012 Bilbao - Spain @ Sala Azkena
29.04.2012 Gijon - Spain @ Monkey Club
30.04.2012 Valladolid - Spain @ Porta Caeli
01.05.2012 Cadiz - Spain @ Sala Supersonic
02.05.2012 Estepona - Spain @ Louie Louie Bar
03.05.2012 Madrid - Spain @ Gruta 77
04.05.2012 Elda - Spain @ Sala Texola
05.05.2012 Barcelona - Spain @ Razzmattazz 3

A może 19 kwietnia - to troche nie po drodze ale...a może 9 kwietnia ...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości

cron