The Complete Robert Johnson Song Book - McMahon,Kamiński

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

The Complete Robert Johnson Song Book - McMahon,Kamiński

Postautor: karambol » lutego 10, 2012, 9:45 am

W ubiegłym roku przypadała setna rocznica urodzin Roberta Johnsona i pewnie to był jeden z głównych powodów dla którego Sean McMahon i Tomek Kamiński postanowili nagrać wszystkie utwory Mistrza. Płyta zatytułowana jest „The Complete Robert Johnson song book vol. 1” i właśnie ukazała się część pierwsza zawierająca 14 kompozycji. Reszta ukaże się na drugiej płycie. Dla przypomnienia Sean McMahon to Amerykanin z Chicago, który przyjechał do Białegostoku uczyć języka angielskiego. Od lutego 2000 w zespole Formacja FRU. Wspólnie z Tomkiem Kamińskim wydali w 2003 roku świetną płytę „Where will you go?”.
Płyta „The Complete Robert Johnson song book” nagrywana była „korespondencyjnie” tzn. Sean swoje partie zarejestrował w Chicago a Tomek w Polsce ale jak głosi napis na okładce wszystko było nagrywane za pierwszym podejściem. Pierwszy raz słuchałem tej płyty w samochodzie i miałem wrażenie, że całe wnętrze wypełnione jest szczelnie muzyką a to przecież tylko gitara, wokal i harmonijka. Duży wpływ na to miał sposób realizacji albumu – wokal jest w jednym kanale, harmonijka w drugim. Sean to duże chłopisko z wielkim „pudłem rezonansowym” i to słychać w jego głosie. Potrafi zaryczeć ale na tej płycie prezentuje się raczej w wersji light zwłaszcza „From Four Until Late” . Czasem nawet śpiewa lekkim falsecikiem („Stones In My Passway”). Najmocniejszy wokal w „If I Had Possesion Over Judgment Day”. Poszczególne kompozycje nie zostały poddane jakimś wielkim i rewolucyjnym zmianom w stosunku do pierwowzoru chociaż wersja „Sweet Home Chicago” jaką usłyszałem na koncercie znacznie odbiega od Johnsonowej interpretacji. Nie wiem w jakiej wersji pojawi się na płycie bo przewidziana jest do publikacji na drugiej części. Bardzo fajnie brzmi „32-20 Blues”, „Come In My Kitchen”, „Dead Shrimp Blues”, „Dust My Broom” i cała reszta bo to przecież znane utwory a Sean i Tomek pięknie je zagrali i zaśpiewali.
Powstało wiele płyt z utworami Roberta Johnsona, najcieplej wspominam to co zrobił Peter Green, wersja Seana i Tomka do rewolucyjnych nie należy ale słucha się tego z naprawdę dużą przyjemnością.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dzemowiec » lutego 10, 2012, 11:10 pm

a może ktoś zdradzić gdzie tę płytę można nabyć ?
pozdrawiam,

dzemowiec
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm

Postautor: Dziadek Władek » lutego 10, 2012, 11:29 pm

Ja też chętnie nabyłbym to wydawnictwo...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: karambol » lutego 11, 2012, 12:19 am

Płytka ta to na razie typowa "świeżynka". Dosłownie kilka dni temu przybyła zza "wielkiej wody". Zapewne jeszcze nie ustalono "kanałów dystrybucji" na Polskę. Na razie można ją kupić w Paul Davies Pub w Białymstoku ul. Warszawska 29. Póki nie zostaną ustanowione inne sposoby zdobycia płyty jestem w stanie zostać pośrednikiem i zainteresowanym pomóc w jej zdobyciu. Krążek kosztuje 20zł, przesyłka polecona to jak pamiętam z tego co ostatnio wysyłałem 4.20zł + koperta bąbelkowa razem circa about 25zł. Jeżeli ktoś jest mocno niecierpliwy i nie chce czekać na inne, bardziej oficjalne sposoby zakupu chętnie pomogę. Reszta na priva.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dzemowiec » lutego 14, 2012, 1:45 pm

@karambol - wielkie dzięki, jak się zdecyduję i będę niecierpliwy to się odezwę na priv i omówimy szczegóły.
pozdrawiam,

dzemowiec
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości