D?EM - "Wehiku? czasu" - Spodek '92 vol. 1 & 2

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

D?EM - "Wehiku? czasu" - Spodek '92 vol. 1 & 2

Postautor: Góri » czerwca 19, 2004, 12:15 pm

Zjad?szy sobotnie ?niadanko zasiad?em do komputera, aby zaj?? si? zaleg?ym t?umaczeniem. Wcze?niej zerkn??em jednak na p??k?, celem wyszukania jakiego? srebrzystego kr??ka, kt?ry umili?by mi prac? i wyb?r m?j pad? na koncertow? p?yt? D?EMu z katowickiego Spodka. Sprawy potoczy?y si? tak, ?e w odtwarzaczu kr?ci si? ju? druga p?yta dokumentuj?ca wydarzenie z 20 czerwca 1992 roku, a ja nie przet?umaczy?em jeszcze ani s?owa...

To jedna z moich ulubionych p?yt "live". P?yta w pe?ni oddaj?ca klimat D?EMowych koncert?w, emocje p?yn?ce ze sceny i to specyficzne podniecenie oddnanej muzykom bez reszty publiczno?ci. To muzyka, kt?ra absorbuje totalnie ca?ego mnie w chwili, gdy tylko pop?ynie z g?o?nik?w.
Profesor Jurek Piotrowski "odmierzajcy czas" z dok?adno?ci? szwajcarskiego zegarka, Beno Otr?ba, dbaj?cy o to, by muzyczne serce zespo?u pulsowa?o jak nale?y, Pawe? Berger, spod kt?rego palcy niezwykle rytmicznie wychodz? te wszystkie pi?kne melodie, cudowne gitary Jurka i Adama, dziadek Rafa? R?kosiewicz "za sterami" swojego Hammonda, no i ten, kt?rego nazwisko brzmi jak magiczne zakl?cie - Rysiek Riedel. 22 utwory. A? 22 i tylko 22. Ka?dy z nas dorzuci?by do tego zestawu jeszcze co najmniej 10 skanduj?c g?o?no: "Oh, Slodka", "Koszmarna noc", "Klosz", "Najemnik", "Modlitwa"...

Jedyni w swoim rodzaju instrumentali?ci, a za mikrofonem ten, dla kt?rego ?piewanie by?o tak samo naturalne, jak oddychnie. Bo tego nie da si? inaczej okre?li?. Rysiek staj?c za mikrofonem po prostu ?piewa?. Nie dysponowa? jak?? powalaj?c? skal? g?osu, ale mia? niespotykany dar zamieniania "najzwyklejszych" s??w w jedyn? w swoim rodzaju muzyk? duszy.
30 lipca mija 10 lat od chwili, kiedy Rysiek po raz ostani spojrza? w karty i powiedzial pas...
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Dzem

Postautor: Wojciech Jastrzębski » czerwca 19, 2004, 12:19 pm

Pi?knie napisane.
Awatar użytkownika
Wojciech Jastrzębski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: czerwca 13, 2004, 11:54 pm
Lokalizacja: millerówek

Postautor: Gość » czerwca 19, 2004, 12:26 pm

Tak sie sk?ada ?e by?em na tym koncercie.
To moja pierwsza w zyciu nagrana p?yta. :D
A mianowicie s?ychac mnie na niej jak dr? sie wielokrotnie prosz?c o numer Jesiony.To m?j g?os.
Pamietam tylko jak duszno by?o na koncercie i jak t?um ludzi przygniata? mnie do barierki.By?em w pierwszym rzedzie pod scena . Nat?ok by? spry.
Dzis ten koncert pamietam juz nieco jak przez mg?e.Troche lat mine?o ale warto by?o tam by?.Naprawde.
Cudne chwile i cudni ludzie.
A Dzem jak to dzem-czyli zawsze na poziomie.
I Rysiek tez by? chyba w formie.
Pozdrawiam
Leszek Voodoo
www.voodoo.free.pl
Gość
 

Postautor: Gość » czerwca 19, 2004, 12:32 pm

Acha na koncercie zagrane by?o jeszcze Tylko Ty i Ja a czego nie ma na p?ycie.W wersji kasetowej to by?o.
A przed Dzemem grali jeszcze Sierra Manta i Partyzant.
Poczatkowo p?yta mia?a nazywac sie The Best of Dzem.Taki tez by? plakat koncertu.
Leszek Voodoo
www.voodoo.free.pl
Gość
 

Postautor: Tiger » czerwca 19, 2004, 12:36 pm

No c?z i ja dopisuje swoja obecno?c na tym spektaklu. Oj sie dzia?o, mo?e i mnie tam s?ycha?.
D?em, D?em, Dzem ale tylko z Ry?kiem.
I zn?w wychodzi ze mnie sentymentalny gosc.
Ale kocha?em Ry?ka i ca?y czas go widze na scenie.
pozdrawiam Tiger

G?ri pieknie piszesz!!
Tiger
 

Re: D?EM - "Wehiku? czasu" - Spodek '92 vol. 1 &am

Postautor: Gienio » czerwca 20, 2004, 7:25 pm

G?ri pisze:30 lipca mija 10 lat od chwili, kiedy Rysiek po raz ostani spojrza? w karty i powiedzial pas...
Lecz,,, NON OMNIS MORIAR
Carpe Diem
Gienio
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: czerwca 17, 2004, 2:38 pm
Lokalizacja: Nowa S?l


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości