Harmonijkowy Atak "Harpcore"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Harmonijkowy Atak "Harpcore"

Postautor: karambol » listopada 20, 2011, 1:55 pm

Obrazek

1. Right Place, Wrong Time (M. J. Rebennack) 4:41
2. Bad Girls (D.Summer, E. Hokenson, B. Sudano, J. Esposito) 4:39
3. Higher & Higher (G. Jackson, R. Miner, C. Smith) 3:35
4. Steamy Windows (T. J. White) 5:05
5 I’d Rather Be Blind Crippled And Crazy (D. Carter, C. Hodges, D. Malone) 4:59
6. Superstition (S. Hardaway Morris) 5:19
7. Chitlins Con Carne (K. Burrel) 6:23
8. Walkin’ Blues (R. Johnson) 3:16
9. What A Woman (C. Burnett) 5:31
10. Take Me To The River (A. Greene, M. Hodges) 7:00

Premiera już 26 listopada recenzja wkrótce!
Jest też strona internetowa projektu http://harmonijkowyatak.pl/
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » listopada 20, 2011, 3:15 pm

Płyta chyba jak żadna inna do tej pory na polskim rynku bluesowym bowiem zanim się ukazała "ogrywana" była na wielu wielu koncertach. Ja sam słyszałem materiał z tej płyty na żywo chyba 3 albo i 4 razy ale i tak z niecierpliwością czekam na moment kiedy będę mógł jej posłuchać.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: TITO » listopada 20, 2011, 4:51 pm

Też słyszałem ten materiał wielokrotnie, ale po zwiastunie - "Higher & Higher" - słyszę, że jest trochę inaczej - na moje jeszcze lepiej! Mocny power gitarowy podkład bez oglądania się na to czy to blues czy już nie. To lubię! Tak trzymać!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: karambol » listopada 20, 2011, 5:20 pm

TITO pisze:...Mocny power gitarowy podkład bez oglądania się na to czy to blues czy już nie. To lubię! Tak trzymać!

I to może być dla wielu słuchaczy największy "problem". Bo jeżeli na krążku znajdzie się to co słyszałem na koncertach to ta płyta NIE JEST BLUESOWA. I fajnie i niech tak będzie!!
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: rocken » listopada 20, 2011, 5:22 pm

karambol pisze:
TITO pisze:...Mocny power gitarowy podkład bez oglądania się na to czy to blues czy już nie. To lubię! Tak trzymać!

I to może być dla wielu słuchaczy największy "problem". Bo jeżeli na krążku znajdzie się to co słyszałem na koncertach to ta płyta NIE JEST BLUESOWA. I fajnie i niech tak będzie!!


Jeśli jest na takim poziomie jak "Higher & Higher" to trzeba to mieć :)
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: jj jogi » listopada 20, 2011, 6:56 pm

Hej drodzy bluesfani! Krótko od siebie zanim płytkę usłyszycie - moja wypowiedź zawiera lokowanie produktu :D
Nikt z zespołu nie spodziewał się że w tak krótkim czasie nagramy materiał – zagraliśmy w ubiegłym roku kilka spontanicznych koncertów bez specjalnych planów na przyszłość. Były to miłe spotkania muzyczne kolegów. Jednak stało się tak że właśnie ukazuje się płyta Harmonijkowego Ataku. Ten zespół był i chyba będzie zawsze spontaniczna akcją (oczywiście wstępnie lekko zaplanowaną i zaaranżowaną) gdzie muzycy mogą na chwile zapomnieć o bożym świecie i pograć sobie po prostu dla szerokiej publiczności. Właśnie to koncertowanie jest największą radochą i powodem istnienia Ataku. Zaiskrzyło jak to się mówi. A płyty każdy zespół powinien nagrywać. Czy to blues czy nie blues, czy harmonijki więcej czy mniej, czy to fajne czy nie – to ocenicie sami. Nadrzędną zasadą w tym projekcie jest to by być sobą i grać „bez ciśnień’’. Muzyka zawarta na tym albumie jest w nas, zawsze była. Oczywiście korzenie są w bluesie i to bluesowa idea wspólnego muzykowania stoi za istnieniem tego typu projektów, ale już brzmienie, aranże, ekspresja pochodzą z serc muzyków którzy jak myślę grając poza swoimi ‘’rodzimymi’’ projektami mogą sobie nieco pofolgować i pograć bardziej wariacko. Oczywiście ogólnie rządzi harmonijka, a nawet cztery! Wariacko Was pozdrawiam od Harmonijkowego Ataku i do zobaczenia na premierze płyty w Białymstoku na Jesieni z Bluesem i na innych koncertach. Uwalniamy energię!:)))
Awatar użytkownika
jj jogi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: października 10, 2005, 8:03 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: leszekblues » listopada 21, 2011, 10:55 am

Gratulacje
leszekblues
 

Postautor: JazzyB » listopada 21, 2011, 9:23 pm

Po pierwszych przesłuchaniach wrażenie jest powalające!

http://bluesonline.pl/index.php/wydawni ... wideo.html
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: karambol » listopada 26, 2011, 12:18 pm

A płytę można już kupić i się delektować http://allegro.pl/harmonijkowy-atak-har ... 98437.html
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Zdzisław Pająk » grudnia 12, 2011, 9:06 pm

Moim zdaniem to polska płyta roku
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: dzemowiec » grudnia 29, 2011, 10:36 pm

Już jestem szczęśliwym słuchaczem tego materiału :) Czuję, że jak włożę krążek do odtwarzacza w aucie i włączę "Higher & Higher" to mnie poniesie... :) Cieszę się bardzo z rodzimych dokonań, tak 3mać!

P.S. a ktoś wie kiedy nowa płyta Hard Times ?
pozdrawiam,

dzemowiec
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm

Postautor: Brzoza » grudnia 30, 2011, 10:44 am

Płyta przyszła do mojego radia we wtorek i słuchałem jej już chyba z 10 razy. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się aż tak dobrej płyty :). Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam każdego muzyka, który wziął udział w tych nagraniach, ale jakoś nie wierzyłem, że będzie to płyta na tak wysokim poziomie. Trochę mniej podobają mi się dwa pierwsze kawałki (nie do końca leżą w moim guście), ale reszta jest wręcz genialna. Nie mogę oderwać się od tej płyty :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: karambol » grudnia 30, 2011, 12:43 pm

dzemowiec pisze:Już jestem szczęśliwym słuchaczem tego materiału :) Czuję, że jak włożę krążek do odtwarzacza w aucie i włączę "Higher & Higher" to mnie poniesie... :)

Nie wiem czy widziałeś wykonanie tego utworu na żywo? Bo do niego opracowany jest ruch sceniczny, który akurat utrudnia prowadzenie samochodu. Choreografia jest na tyle zaraźliwa, że nie da się jej nie wykonywać podczas słuchania :)
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dzemowiec » stycznia 2, 2012, 8:16 am

witam,
nie miałem jeszcze okazji zobaczyć harmonijkowego ataku na żywo - czekam na koncert w Krakowie 25.01.2012 w Alchemii. Mam nadzieję wrażenia będą no i zobaczę wspomniany układ. :)
pozdrawiam,

dzemowiec
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości