The Buddaheads "Wish I Had Everything I Want"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

The Buddaheads "Wish I Had Everything I Want"

Postautor: posener » lipca 2, 2011, 3:47 pm

Zupełnie niepostrzeżenie i cichcem ukazała się nowa płyta jednej z moich ulubionych kapel bluesrockowych - The Buddaheads. Dodam także, że w mojej opinii jednej z najbardziej niedocenianych kapel ostatnich lat. Kapela to w zasadzie znakomity gitarzysta i wokalista Alan Mirikitani (BB Chung King) i w Europie jest niemal nieznana.
Przyznam, że po pierwszych przesłuchaniach jestem dosyć skonsternowany. Płyta bardzo niejednorodna stylistycznie, a zaczyna się dwoma kawałkami, które mogą skłaniać do wyjęcia krążka z odtwarzacza aby sprawdzić czy to rzeczywiście płyta The Buddaheads. Duża część materiału to słodki, być może w założeniu przebojowy, country rock, kojarzący się z The Eagles i niektórymi produkcjami z rynku country. Nic w tym złego - jestem wielkim fanem Eagles ale te nagrania to dowód na to jak trudno jest zrobić coś interesującego w tej konwencji. Są nudne, wtórne do bólu, pozbawione pomysłów i takoż wykonane. Sytuację ratuje kilka dobrych kawałków w stylu znanym z poprzednich płyt, w których Mirikitani daje próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności i możliwości. W sumie 15 numerów, z których niestety większość nudzi. Ostatnia płyta studyjna "Raw" wyszła w 2007r. Nie warto było czekać.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 2, 2011, 4:22 pm

Na rynku muzyki country od paru lat panuje wielki boom, więc nie jest dziwne, że próbuje się doń podłączyć sporo artystów z kręgu bluesa, czy też blues - rocka, vide: Watermelon Slim, a nawet mainstreamowego rocka - Bon Jovi na ostatniej płycie. Osobiście nie mam nic przeciwko country. Wielu wykonawców bardzo lubię, ale raczej tych spoza głównego nurtu (Junior Brown, Wayne Hancock, BR 549, Redd Volkaert itp.).
Jednak takie próby nagrywania płyt country przez artystów generalnie spoza tego gatunku, mają moim zdaniem wyłącznie charakter rozpaczliwych i trącących brakiem autentyzmu prób bądź to podreperowania budżetu bądź wyrwania się z dotychczas zajmowanej niszy. Budzą raczej mój niesmak. Co innego, gdy ktoś z jest od początku i ze szczerego przekonania countrowcem...Wówczas pełen szacunek :)
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch płyt z katalogu Buddaheads - Raw i Mumbo Jumbo. Kupiłem je zwiedziony entuzjastycznymi recenzjami internautów na temat talentu i biegłości gitarowej Alana Mirikitani. Stan wstępnej euforii szybko jednak minął. Kompozycje zamieszczone na obu albumach nie powalają. Nie są złe, jednak w pamięci zbyt długo nie pozostają. Obu płyt przesłuchałem po parę razy i obecnie nie wracam do nich zbyt często.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » lipca 2, 2011, 4:43 pm

Rock-A-Billy pisze:Na rynku muzyki country od paru lat panuje wielki boom, więc nie jest dziwne, że próbuje się doń podłączyć sporo artystów z kręgu bluesa, czy też blues - rocka, vide: Watermelon Slim, a nawet mainstreamowego rocka - Bon Jovi na ostatniej płycie. Osobiście nie mam nic przeciwko country. Wielu wykonawców bardzo lubię, ale raczej tych spoza głównego nurtu (Junior Brown, Wayne Hancock, BR 549, Redd Volkaert itp.)

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch płyt z katalogu Buddaheads - Raw i Mumbo Jumbo. Kupiłem je zwiedziony entuzjastycznymi recenzjami internautów na temat talentu i biegłości gitarowej Alana Mirikitani. Stan wstępnej euforii szybko jednak minął. Kompozycje zamieszczone na obu albumach nie powalają. Nie są złe, jednak w pamięci zbyt długo nie pozostają. Obu płyt przesłuchałem po parę razy i obecnie nie wracam do nich zbyt często.

Uwielbiam współczesną, zelektrifikowaną muzykę country. Posiadam sporo płyt. Niesamowita ilość muzyków na obłędnym poziomie. Aby się przebić trzeba naprawdę być dobrym. Z punktu widzenia muzycznego konwencja mocno ogranicza i ciężko napisać ciekawy, dobrze zaaranżowany numer z fajnym groovem, a jednak tym najlepszym ciągle się udaje. To z czym się country w Polsce kojarzy to karykatura tego co grają w Stanach najlepsi. A jeżeli chodzi o Buddaheads to płyty, o których piszesz rzeczywiście miały świetne opinie, ale według mnie lepsze są "Blues Had A Baby" nagrane jako Buddah Heads i "Howlin' at the Moon", który uważam za najlepszy album Buddaheads. Polecam.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » lipca 2, 2011, 5:11 pm

A żeby było śmieszniej to własnie słucham płyty "Still The Rain" Karen Lovely, nominowanej do Blues Music Award 2011 w trzech kategoriach. Krążek niemal w całości skomponowany, nagrany i wyprodukowany przez duet Alan Mirikitani / D.Walker. Świetny, mocny wokal białej blueswoman i kapitalna gra kapeli. Noga sama chodzi od początku do końca płyty a Mirikitani daje pokaz świetnego, stylowego grania.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 2, 2011, 5:11 pm

Osobiście lubię współczesną muzykę country, lecz nawiązującą do tradycyjnego brzmienia z lat 40-tych lub 50 -tych. Dziś przykleja im się łatkę "alt-country".
Wcześniej wymieniłem kilku niezłych wykonawców z takie nurtu.
Sprawdź, jeśli nie znasz. Może coś ci się spodoba

http://www.youtube.com/watch?v=yojUpMPt2vk
(Junior Brown, nazywany Hendrixem muzyki country i naprawdę nie bez przesady)

http://www.youtube.com/watch?v=gY8AFtlA ... toyyYcWgig
(Redd Volkaert - były gitarzysta Merle`a Haggarda, gra na Telecasterze w olschoolowym, swingującym stylu)
http://www.youtube.com/watch?v=hocsitn7 ... re=related
(Wayne Hancock - zabiera w równie oldschoolową podróż w lata 40-te. mój faworyt).

Pozdr


:D :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: RafałS » lipca 3, 2011, 2:05 pm

The Buddaheads to jedna z tych kapel, które lubię, ale nie zdążyłem nic kupić, bo zawsze było akurat coś innego. Był czas, że słuchałem w kółko jednej ich piosenki - "Just For Fun". Świetny numer ze znakomitym, hipnotyzującym tekstem. :twisted: Był legalnie dostępny w internecie na długo przed płytą Raw, na której się znalazł.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: StS » lipca 3, 2011, 5:12 pm

posener pisze:..."Howlin' at the Moon", który uważam za najlepszy album Buddaheads. Polecam.
"Howlin' At The Moon" to praktycznie składanka z płyt "Go For Broke", "Real" i "Mumbo Jumbo".
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: posener » lipca 3, 2011, 5:50 pm

StS pisze:
posener pisze:..."Howlin' at the Moon", który uważam za najlepszy album Buddaheads. Polecam.
"Howlin' At The Moon" to praktycznie składanka z płyt "Go For Broke", "Real" i "Mumbo Jumbo".

Bardzo udana dlatego polecam. Poza tym "Go For Broke" i "Real" są ciężko osiągalne, a jeżeli już to za spore pieniądze. "Howlin' At The Moon" można czasem kupić w przyzwoitej cenie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: The Buddaheads "Wish I Had Everything I Want"

Postautor: ref » lutego 3, 2014, 12:12 pm

Ogólnie The Buddaheads brzmią świetnie. Świeżo i mocno, co osobiście uwielbiam, jednak wyraźnie czuć brak pomysłu na utwory i jakiejś koncepcji. Objawia się to choćby w utworach, które rozkręcają się genialnie, ale są wyciszane. To dla mnie pierwszy znak nijakości - jeden utwór - OK, drugi - ups, trzeci - nie, to nie tak.
A chciałoby się, żeby te 5 min. muzycznej "rozruby" były uzasadnione. Ogólnie grają dobrze, ale brakuje tej bożej iskry.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości