Graveyard - Hisingen Blues

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Graveyard - Hisingen Blues

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 23, 2011, 10:42 pm

Obrazek

Moje najnowsze odkrycie to szwedzka kapela Graveyard ze swoim drugim w karierze albumem pt."Hisingen Blues". Płyta wydana została przez wytwórnię Nuclear Blast. Myliłby się jednak ten, kto po zestawieniu tego labela z nazwą i pochodzeniem zespołu, spodziewałby się dokonań muzycznych z kręgu tzw. death lub black metalu. Na szczęście, nic bardziej błędnego :) Album wypełniony jest solidnym, ostrym blues - rockiem, wprost nawiązującym do brzmień z przełomu lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Duch dokonań Cream, Led Zeppelin i wczesnego Black Sabbath unosi się nad każdą z 10 kompozycji wypełniających "Hisingen Blues". Wysoki, ostry wokal, kanciaste, "page`owskie" riffy i perkusyjne kanonady, gdzieniegdzie ozdobione dźwiękami hammonda plus dość surowa muzyczna produkcja powinny każdemu dać dobry obraz muzycznego retro-rockowego stylu Graveyard. Mnie osobiście bardzo przypadł on do gustu, szybko wyprzedzając nawet chyba tak lubiany przeze mnie, a zarazem wywodzący się z podobnego nurtu Firebird. W mojej ocenie, na korzyść Graveyarda przemawia bowiem bardziej jakość i dynamika zaprezentowanych kompozycji.
Myślę, że Graveyard to projekt wart najwyższej uwagi dla każdego fana takiego retro- blues rockowego grania, odwołującego się do najlepszych wzorców muzycznej historii, które co ciekawe staje się coraz bardziej popularne w północnej części naszego kontynentu.

Ja sam zamawiam już wkrótce pierwszy album "chłopaków z cmentarza"!


Płyta jest do nabycia bez problemu na Allegro.
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... ngen+blues

:D :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » czerwca 24, 2011, 11:42 am

Z przyjemnością witam wreszcie jakąś nową recenzję, bo mam wrażenie, że zakładka z wolna zamienia się w zakładkę "Wasze promocje płyt". Tę muzykę znam tylko z netu, więc wrażenie może być mylące. Dla mnie trochę zbyt surowe, tym niemniej to jest to co ja nazywam głównym pniem drzewa genealogicznego rock'n'rolla, czyli bluesrock i hard rock. Trzeba go pielęgnować bo dzięki temu mogą żyć niezliczone rozgałęzienia tej wspaniałej muzyki. Formuła - my, nasze głosy, nasze instrumenty, wzmacniacze i nasz talent i pie........ć pro toolsy i inne komputery! Wbrew temu co wielu twierdzi nie uważam tej formuły za wyeksploatowaną, to tylko kwestia talentu.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: gregori » lipca 21, 2011, 6:47 pm

Pierwsza plyte znam ze 2-3 lata, to kolejny swietny zespol ze Szwecji, tylko szkoda ze niktr ich do Polski nie zaprasza. Inne genialne zespoly to Dead Man czy Siena Root.
gregori
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 109
Rejestracja: kwietnia 2, 2010, 8:01 am
Lokalizacja: Sopot

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 22, 2011, 3:36 pm

gregori pisze:Pierwsza plyte znam ze 2-3 lata, to kolejny swietny zespol ze Szwecji, tylko szkoda ze niktr ich do Polski nie zaprasza. Inne genialne zespoly to Dead Man czy Siena Root.


Dorzuciłbym też tutaj Witchcraft
:twisted: :twisted: :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=EsXbWzcuYe4
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: gregori » lipca 22, 2011, 4:39 pm

Witchcraft jasne, to chyba najbardziej znany zespol, Tu pare innych rzeczy, niestety Burning Saviour i Svarte Pan juz nie istnieja.

http://www.youtube.com/watch?v=nXwpv7sUhxY

http://www.youtube.com/watch?v=xrXAh4fDqzA

http://www.youtube.com/watch?v=NpiBXMP1 ... re=related

a od tych panów wszystko sie zaczelo, mysle ze zespoly ze Szwecji wlasnie od nich sie ucza a potem dopiero Black Sabbath i innych.

Szwecja to od paru lat kraj z najlepszymi zespolami na swiecie, dodajac do tego oczywiscie Dungen.
gregori
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 109
Rejestracja: kwietnia 2, 2010, 8:01 am
Lokalizacja: Sopot

Postautor: gregori » lipca 22, 2011, 4:44 pm

gregori
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 109
Rejestracja: kwietnia 2, 2010, 8:01 am
Lokalizacja: Sopot

Postautor: Marek-Browarek6 » lipca 23, 2011, 11:01 pm

gregori pisze:Witchcraft jasne, to chyba najbardziej znany zespol, Tu pare innych rzeczy, niestety Burning Saviour i Svarte Pan juz nie istnieja.

http://www.youtube.com/watch?v=nXwpv7sUhxY

http://www.youtube.com/watch?v=xrXAh4fDqzA

http://www.youtube.com/watch?v=NpiBXMP1 ... re=related

a od tych panów wszystko sie zaczelo, mysle ze zespoly ze Szwecji wlasnie od nich sie ucza a potem dopiero Black Sabbath i innych.

Szwecja to od paru lat kraj z najlepszymi zespolami na swiecie, dodajac do tego oczywiscie Dungen.


Wszyscy kopią piłkę a i tak na końcu okazuje się , że wygrali Niemcy.A tu jakby na potwierdzenie drobny linuś:
http://vincentsmetalcorner.blogspot.com ... drome.html
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » lipca 24, 2011, 7:44 pm

No to dodam Ducks Can Groove i ich najnowszą płytę "This Is Typical". Power trio ze Szwecji. Jako całość trochę nużące ale gitarzysta Stefan Edfeldt to wielka klasa. Po Henriku Freischladerze odkryłem kolejnego niesamowitego wioślarza, który nie pochodzi ani z Wysp Brytyjskich, ani ze Stanów.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Majkel » listopada 16, 2011, 5:21 pm

Graveyard tak na Hisingen Blues, jak na pierwszej płycie gra raczej owoce z motta niniejszego Forum. Wzorem Szwedów są bardziej Black Sabbath i Blue Cheer niż Mayall czy Ten Years After. Mnie ta muzyka jednak bardzo odpowiada i mimo całej swojej wtórności, daje szansę przeżyć współczesnej młodzieży namiastkę tych doznań, których doświadczali ich rodzice czy dziadkowie (tak, tak) w zamierzchłych czasach. Do wymienionych przez poprzedników kapel (najbardziej chyba lubię płytę Svarte Pan - Nattvandring) dodam jeszcze świetnych Abramis Brama.

Pozdrawiam
Majkel
Majkel
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 14, 2011, 5:09 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 16, 2011, 11:38 pm

posener pisze:No to dodam Ducks Can Groove i ich najnowszą płytę "This Is Typical". Power trio ze Szwecji. Jako całość trochę nużące ale gitarzysta Stefan Edfeldt to wielka klasa. Po Henriku Freischladerze odkryłem kolejnego niesamowitego wioślarza, który nie pochodzi ani z Wysp Brytyjskich, ani ze Stanów.


Dość odkrywania obcokrajowców ,jeśli masz żyłkę odkrywcy to postaw na NASZYCH!!! :)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » listopada 17, 2011, 7:59 am

Marek-Browarek6 pisze:Dość odkrywania obcokrajowców ,jeśli masz żyłkę odkrywcy to postaw na NASZYCH!!! :)


No comments.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Majkel » listopada 17, 2011, 4:34 pm

Marek-Browarek6 pisze:
Dość odkrywania obcokrajowców ,jeśli masz żyłkę odkrywcy to postaw na NASZYCH!!! :)

Jak najbardziej! Ostatnio przypadkowo wpadła mi w łapki płyta nagrana przez śląskie power trio Łagiewniki Blues. Czad pieronowy! Jeśli miałbym do czegoś porównać, to chyba do ZZ Top z pierwszego okresu działalności, AC/DC z Bonem, granie może też trochę się kojarzyć z surowym Winterem. Poza fajną muzyką, nos Hanysów urzekają śląskie teksty - ciekawe jak chopy są odbierani poza Górnym Śląskiem?

Pozdrawiam
Majkel
Majkel
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 14, 2011, 5:09 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 17, 2011, 4:54 pm

Majkel pisze:
Marek-Browarek6 pisze:
Dość odkrywania obcokrajowców ,jeśli masz żyłkę odkrywcy to postaw na NASZYCH!!! :)

Jak najbardziej! Ostatnio przypadkowo wpadła mi w łapki płyta nagrana przez śląskie power trio Łagiewniki Blues. Czad pieronowy! Jeśli miałbym do czegoś porównać, to chyba do ZZ Top z pierwszego okresu działalności, AC/DC z Bonem, granie może też trochę się kojarzyć z surowym Winterem. Poza fajną muzyką, nos Hanysów urzekają śląskie teksty - ciekawe jak chopy są odbierani poza Górnym Śląskiem?

Pozdrawiam
Majkel


A ja ostatnio odkryłem kapelę , która co prawda nie ma wiele wspólnego z bluesem ale moim zdaniem jeśli nie odpuszczą to w przyszłośi mogą naprawdę zajść daleko. Jest to zespół o nazwie TUNE i tak przy okazji mam zamiar zobaczyć Ich na żywca w grudniu podczas 1. trasy koncertowej
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości

cron