Hill Country Revue "Zebra Ranch"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Hill Country Revue "Zebra Ranch"

Postautor: posener » maja 14, 2011, 11:01 am

Będzie krótko bo za bardzo nie mam czasu, ale temat muszę zasygnalizować, ponieważ na scenie bluesrockowo southernowej pojawili się poważni zawodnicy. Kapelę założyli bracia Dickinson z North Mississippi Allstars, a więc firmy znanej już i renomowanej. Płyta "Zebra Ranch" z 2010r. jest drugim krążkiem kapeli, pierwszej płyty nie znam ale to tylko kwestia czasu. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z zespołem bez słabych punktów, pełnym energii i o znakomitych umiejętnościach. Znakomite, potężne brzmienie w rodzaju Blackberry Smoke, z tą różnicą, że hard rock BS ma wyraźny przechył w stronę country, a hard rock HCR, wbrew nazwie, w stronę bluesa. Płyta bez słabych punktów. Kilka kawałków znakomitych, kilka dobrych. Na dzień dobry miażdżący "Raise Your Right Hand", w którym oprócz typowych w tym gatunków wpływów można doszukać się nawet Purpli. Ten kawałek eksploruje rejony muzyczne, w których porusza się Black Country Communion i gdyby cała płyta w była w tym stylu, to powiedziałbym, że chłopcy wciągają BCC nosem. Później jest jednak bardziej bluesowo ale próbka możliwości trochę cięższego grania daje do myślenia. Mamy także na płycie dwa covery - Goin' Down znakomite, Wild Horses w szybszym tempie według mnie średnio się sprawdziło. Mozna tutaj kombinowac i wymyślać szufladki w rodzaju neo southern rock, czy Almann Brothers XXI w., ale po co. Po prostu nowoczesna, pełna witalności, znakomicie zagrana muzyka, silnie osadzona w tradycji southern rocka, hard rocka i bluesa. Dla mnie najlepsza płyta w tym genre'u od czasu Blackberry Smoke.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » maja 14, 2011, 2:04 pm

No, panie posener... ubiegłeś mnie pan ze swoją recenzją :D :D :D :!:
Podpisuję się pod nią pod całości. Obie płyty Hill Country Revue są godne polecenia. Pierwsza "Make A Move" brzmi nieco surowiej, ale smakuje też wyśmienicie. Na pewno też jest zdecydowanie bardziej bluesowa, gdy na "Zebra Ranch" dominują klimaty rockowe.
Bardzo fajne granie! Kapela powstała w okresie hibernacji North Mississippi Allstars, gdy Luther postanowił poświęcić więcej czasu na pracę z Black Crowes. Cody, jak widać nie chciał w tym czasie pozostać bezczynnym, z tym zastrzeżeniem, iż z perkusji "przesiadł" się na gitarę. Pozostało to jednak zupełnie bez wpływu na jakość kompozycji i brzmienie.
Na pierwsze płycie HCR udzielał się również Chris Chew z NMA, przy czym ten pozostał przy gitarze basowej. Na "Zebra Ranch" zastąpił go urodzony w Senagalu Doc Samba (też czarny, lecz znacznie szczuplejszy) :)

Zdecydowanie polecam :!:
http://www.youtube.com/watch?v=Bv1RL2zOLbo
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » maja 14, 2011, 2:08 pm

Rock-A-Billy pisze:Podpisuję się pod nią pod całości. Obie płyty Hill Country Revue są godne polecenia. Pierwsza "Make A Move" brzmi nieco surowiej, ale smakuje też wyśmienicie.
http://www.youtube.com/watch?v=Bv1RL2zOLbo

Często lubimy to samo :D Nie chciałem się za bardzo rozpisywać bo szkoda czasu ale mam nadzieję, że inni forumowicze rozwiną temat. Warto!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 14, 2011, 11:28 pm

A mnie ZEBRA trochę jednak rozczarowała . Usłyszałem pierwszy fantastyczny numer z tej płyty na stronie zespołu i zamówiłem w ciemno. Niestety pozostałe utwory nawet w połowie nie dorównują otwierającemu ten album RAISE YOUR RIGHT HAND.
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości