Gov't Mule - Mullenium

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Gov't Mule - Mullenium

Postautor: margo » października 3, 2010, 1:52 pm

Trzypłytowy koncertowy album z coverami Led Zeppelin, The Beatles i Lynyrd Skynyrd obok mięsistych kompozycji własnych.
Co Wy na to?
Dla mnie masakra :D
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: rak33ieta1980 » października 4, 2010, 10:22 am

Jak ktoś lubi mięso to czemu nie ;).





------------------------
kredytbank
Ostatnio zmieniony października 7, 2010, 5:15 pm przez rak33ieta1980, łącznie zmieniany 1 raz
rak33ieta1980
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lipca 7, 2010, 1:09 pm

Postautor: kora » października 4, 2010, 10:33 am

covery ... rozumiem, gdy je grają Ci, którzy chcą dać się poznać , młodzi, szukający swojej drogi, ale "stare byki " ??? Rozumiem jednak w pełni ... potrafię grać, śpiewać , jednak pomysłu na siebie mi brak, więc - COVER .
Nie każdy ma talent, nie każdy wszak mistrzem jest :wink: szara strefa tez ma prawo bytu :lol:
Ja tego jednak nie kupuję .

PS .Zbyszku, sorry, powstrzymać się nie potrafiłam ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » października 4, 2010, 11:25 am

"Uwielbiam" czytać takie "obszerne i rzeczowe" recenzje. Tak trzymać :lol:
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kora » października 4, 2010, 11:30 am

fakt, nie wysiliłam się :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Rock-A-Billy » października 4, 2010, 1:17 pm

Gov`t Mule słynie z grania licznych coverów w trakcie swych koncertów, przy czym wykonanie przez GM zawsze przydaje tym utworom nowego blasku. Tak jest i w tym przypadku :)
Ogólnie koncert bardzo dobry, słychać wyraźnie iż gra skład z Allenem Woody`m, dla wielu będący właśnie "tym" Gov`t Mule`m. :)
Najsłabszy jest moim zdaniem dysk nr 2 z bluesowymi numerami nagranymi z towarzyszeniem Little Miltona. Przynudzają panowie momentami... :(
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: margo » października 4, 2010, 11:13 pm

no właśnie czegoś tu nie rozumiem. Młode kapele nie mają prawa grać coverów, bo nie są kreatywne, bo zdobywać rynek powinny czy wręcz obowiązek mają autorskimi utworami ponieważ tylko to świadczy o ich zdolnościach i potencjale (chociażby dyskusja o Braciach i Siostrach); "stare" zaś zespoły nie mają prawa grać coverów ponieważ jest to oznaką, że się wypaliły . . .
brawo jasiu po prostu

a znam kapele, których wersje są lepsze albo raczej ciekawsze niż oryginalne wykonania.
Poza tym nie rozumiem, dlaczego nie można zagrać utworu, który muzyków zainspirował, spowodował, że zapragnęli wziąć instrument do ręki, dlaczego nie można podkreślić w ten sposób fascynacji, oddać hołdu twórcy . . . pokazać światu, na czym się zespół wychował . . . nie poznalibyśmy wielu arcydzieł gdyby ktoś kiedyś nie postanowił zagrać jakiegoś zakurzonego "starocia".

Z tym drugim krążkiem to coś faktycznie jest na rzeczy - dla mnie też zbyt bluesowy ;)
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: karambol » października 5, 2010, 6:38 am

To może bardziej w temacie - skan recenzji płyty z ostatniego "Teraz rocka" -> http://yfrog.com/j8mulenniumj
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: margo » października 5, 2010, 11:13 am

to najlepsze wykonanie Helter Skelter jakie słyszałam!
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: single malt » października 5, 2010, 8:54 pm

Dla mnie Mullenium, przy róznych mankamentach, jak to przy tak obszernym wydawnictwie, jednak kładzie na łopatki.Szkoda,że to co Muł gra dziś jest dużo bardziej sztampowe. No, bardziej.Bez dużo. Mnie poza tym mało interesuje, czy grają covery, czy nie. Pytanie, jak to robią? Co wnoszą do wykonania danego utworu? Właśnie oglądam ( chwilami z entuzjazmem ) konkurs na wykonanie coverów niejakiego Chopina.To się cieszy dość dużą renomą, jak się okazuje :wink:
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: krzycho49 » listopada 13, 2010, 6:42 pm

1 i 3 plyta zestawu klasyczny blusrockowy mul.2 plyta to blues bardziej klasycznie podany.wszystko bardzo smakowite.moze wydawnictwo nie wnosi nic nowego w historie zespolu ale warto.i cena w miare przystepna. :lol:
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości

cron