MONKEY BUSINESS czyli DANCING BLUES...nowa płyta

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

MONKEY BUSINESS czyli DANCING BLUES...nowa płyta

Postautor: TPsA » września 28, 2010, 6:28 am

Witam Wszystkich i zapraszam do klikniecia poniższego linka aby posłuchać skróconych wersii mp3 naszego materiału na nową płytę.
Proszę o opinie:) Pozdrawiam.

Tadek P.

http://www.monkeybusiness.pl/band.php?e=mp3
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: rak33ieta1980 » września 28, 2010, 10:25 am

brzmi nieźle :)





------------------------
spotify free
Ostatnio zmieniony października 7, 2010, 2:40 pm przez rak33ieta1980, łącznie zmieniany 1 raz
rak33ieta1980
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lipca 7, 2010, 1:09 pm

Postautor: B&B » września 28, 2010, 2:38 pm

Już pisałem (przed awarią), że miło usłyszeć, że ten chrypiący głos znowu nadaje :)
Tylko poproszę o 2-3 kawałki w całości do odsłuchu, bo przez te lizanie po 30-40 sekund to tylko niestrawności się można nabawić :twisted:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

MONKEY BUSINESS czyli DANCING BLUES...nowa płyta

Postautor: TPsA » września 28, 2010, 5:01 pm

OK. to ogłaszam konkurs:)))...które z 13-stu utworóm mam umieścić w całości? Umowa ze sponsorem pozwala mi jedynie na trzy całe utwory do celó promocji. Mam oczywiście swoich faworytów ale chciałbym poznac zdanie innych.
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Piotr Łukasiewicz » września 28, 2010, 9:24 pm

Noooo.... Tadziu! W końcu płyta!
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: leszekblues » września 28, 2010, 10:46 pm

hmm
Mi sie gust muzyczny zmienił , wiec dopiero cos na samym koncu mi podeszło - za claptonowe gitary ale to z sentymentu
Sory
No dobra
Jedynie poprosze o
Czasem jest piekna tak
Daily B
:D :wink:
leszekblues
 

Postautor: Roj » września 29, 2010, 7:41 am

Dziesiąteczkę poproszę (Czasem jest piękna tak ) - musowo , ciekaw jestem jak rozwinie się ten temat :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » września 29, 2010, 9:26 am

To ja coś z tych numerów poproszę:
Warsaw Blues, Bluesanka, SEX, Czasem jest piekna tak, To tylko ten Blues, Daily Blues (jakże inny od wersji z... 2005?), Gdybym...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: TPsA » września 30, 2010, 11:41 am

OK umieściłem na stronie z mp3 trzy pełne wersja utworów, "Czasem jest piękna tak", "Bluesanka" oraz "To tylko ten Blues". Wybrałem te ponieważ pokazują moje spojrzenie na Bluesa w twórczości własnej. Na pewno jest to podobny sposób patrzenia na temat jak na płycie "Pojedynczy człowiek" Bluesmobile Band, bo też autor jest ten sam:) Dla powiedzmy "ortodoksów" będzie to pewnie dziwne, ale ja tak to czuje. Sama nazwa płyty "Monkey Business czyli Dancing Blues" wskazuje na trochę inny model muzy. Oczywiście chciałbym wierzyć, że nie będę tanczył w "pojedynke" i komuś jeszcze spodobają się te "bluesowe piosenki". To płyta autorska i nie odżegnuję się od tego czym nasiąkłem przez lata. Tak więc B.B.King jest dla mnie na równi z Muddym Watersem moim przewodnikiem i idolem. Na nich się uczyłem bluesowego abecadła, ale jestem "biały" i ten fakt sprawia, że akcenty rozkładają mi sie inaczej. Winter, bracia Vaughan a przede wszystkim Eric Clapton odcineli na mnie swoje piętno...w pozytywnym znaczeniu:))) Miłego słuchnania.
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: TPsA » października 2, 2010, 9:13 am

Umieściłem trzy nagrania w całości...i cisza w kościele jak po smierci organisty. Napiszcie coś, krytycznie lub nie, bo nie chciałbym aby temat zgasł po kilku postach...no chyba, że nie ma o czym pisać. Ale jak nie ma o czym pisać to i tak napiszcie:) To dla mnie ważne.
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Piotr Łukasiewicz » października 5, 2010, 9:34 am

Przesłuchałem sobie próbki utworow i czesc utworow w calosci i powiem krorko: PODOBA MI SIĘ.

Niektóre utwory sa mniej bluesowe, niektóre bardziej ale mają kilka cech wspólnych:
- bluesowo, lekko brzmiaca gitara. Tego nie mozna sie nauczyc Tadziu ma ten dar. Jest to przeciwienstwo wielu tzw. bluesowych plyt, w ktorych gitara brzmi poprostu rockowo (nie jest to minus czy zarzut lecz kwestia mojego gustu)

- kompozycje i brzmienie zespołu sa lekkie i plynne. Bardzo milo sie slucha bo brzmi to naturanie, nie jest wysilone.

- duzy blues-plus za klawisze!

To bedzie dobra plyta. Czekamy na wydanie
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: Roj » października 5, 2010, 10:04 am

W porządku podoba mi się - dzięki ! Klimat płyty w sam raz do auta , na rodzinną , niedzielną wycieczkę za miasto , albo do posłuchania podczas rąbania drewna na opał , w sobotni , słoneczny i chłodny poranek :)
TPsA pisze:Umieściłem trzy nagrania w całości...i cisza w kościele jak po smierci organisty. Napiszcie coś, krytycznie lub nie, bo nie chciałbym aby temat zgasł po kilku postach...no chyba, że nie ma o czym pisać. Ale jak nie ma o czym pisać to i tak napiszcie:) To dla mnie ważne.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: przemak2 » października 5, 2010, 10:57 am

Podoba mi sie. Elegancka gitara!
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: B&B » października 5, 2010, 5:48 pm

O to to to Panie Tadzieńku! Elegancka gitara :!:
Mamy tu 3 pieśni "przebrane" z całej płyty. Balladę rockową, balladę bluesową - obie zrobione na poważnie i trzymające klasę, wyjęte z całości dobrze zachęcają do posłuchania więcej, no i do kupienia płyty. Podoba mi się też "To tylko ten blues", ma coś nieprzewidywalnego, przyjemnie zaskakującego, niestandardowego :) choć wokal na granicy rozsądku. Z takim chrypiącym (coraz bardziej?) wokalem trzeba ostrożnie komponować, by nie wyszło "tragicznie", ale to chyba sam dobrze wiesz...
Z pozostałych fragmentów i ze stwierdzenia, że
"Wybrałem te ponieważ pokazują moje spojrzenie na Bluesa w twórczości własnej" wynika, że cała płyta jednak nie jest spójna i pewnie moja ocena całości nie koniecznie będzie pozytywna...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Bungo » października 10, 2010, 6:45 pm

Wysłuchałem kilka razy udostępnione - dzięki - utwory.
"Bluesanka" - piękny akustyczny wstęp i zakończenie, wspaniałe - choć krótkie- solo w środku, fajnie osadzony nienachalny bas i ten tekst o naszej codziennej bezsilności, a nasze dzieci tak w nas wierzą no i jak tu temu sprostać, tym bardziej że to długi dystans... wyśpiewany wiarygodnym 'brudnym" głosem. Puście tę balladę Waszemu dzecku jak będzie już na tyle dorosłe, by to zrozumieć - choćby dlatego warto wydać te kila złotych na tę płytę.

"Czasem jest piękna tak" - lubię wolne bluesy, a to jest klasyczny blues dla "ortodoksów" I IV V. Szalejący fortepian, solówka gitarowa - jak dla mnie najwyższej klasy, trochę przypomina wyczyny Jimmiego Page'a z najlepszego okresu i nie jest to zarzut - osobiście za takie granie dałbym się pokroić :D . Zwróćie uwagę na moment, w którym piano podaje temat i zaraz odpowiada mu finezyjnie gitara by popłynąć dalej.
No i te klasyczne pochody basowe.
Coraz bardziej podoba mi się chropowatość wokalu.

"To tylko ten blues"
Wstęp - śpiewany na dwa głosy (drugi o oktawę wyżej - przysłuchajcie się). Fatastyczne gitarowe solo, grane techniką slide. Mamy tu też niebanalne, wyważone solo na basie.
Prosto podana prawda o złudzeniach wyśpiewana rozbrajająco szczerze.

Kto chce, niech słucha w czasie wycieczki za miasto, czy podczas prac rębnych, ale czy warto tracić tyle smaczków?
Czekam z niecierpliwością na to wydawnictwo. Mam nadzieję że pozostałe utwory utrzymane są na równie wysokom "C"
JK
Bungo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: marca 19, 2010, 4:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Adwersarz » października 21, 2010, 10:11 am

Miałem okazje być w studio podczas nagrań co zaowocowało kilkoma zdjęciami.
Najbardziej Bluesanka mnie rozwaliła, choć większość czasu musiałem poświęcić na focenie. Bas Leszka zawsze mi się podobał, wokal i klawisze sam miodzio.
Na zachętę parę fotek wrzucam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
errare humanum est
Adwersarz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: października 19, 2010, 5:10 pm

Postautor: BluMo » października 26, 2010, 9:56 am

Monkey Business pokazuje znowu, ze blues jest i będzie żywym gatunkiem muzyki. Gratuluje nowych "kawałków"! Mam nadzieję, że pewnego dnia włączę radio i usłyszę " Bluesanka", " Piękna tak" i inne... z najnowszej płyty zespołu. Jestem tą szczęściarą, która miała już nie jedną okazją usłyszeć MB na żywo. Profesjonalizm !
BluMo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: marca 9, 2009, 7:23 pm
Lokalizacja: Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości