Nowa płyta JJ Grey & Mofro

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Nowa płyta JJ Grey & Mofro

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 25, 2010, 2:26 pm

Wczoraj miała oficjalną premierę kolejna płyta grupy JJ Grey & Mofro pt. "Georgia Warhorse"
Na razie zapoznałem się jedynie z fragmentami, ale to co usłyszałem nastraja mnie bardzo optymistycznie. Recenzje dostępne w sieci i amerykańskiej prasie zdają się wskazywać na to, iż album ten może się okazać najlepszym w dorobku zespołu.

W Polsce album dostępny m.in. za pośrednictwem Rockserwisu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Jimmy » sierpnia 25, 2010, 2:39 pm

W zeszlym tygodniu zamowilem (w sumie w ciemno) w Rockserwisie. Zobaczymy jak sie wyrobia z dostawa ;-)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: ewcia » sierpnia 30, 2010, 11:58 pm

Przesłuchałam parę razy i stwierdzam, że jest najsłabsza z pozostałych czterech. Hide and seek chyba pełni rolę takiego hit'ciora, jak Orange Blossom na poprzedniej, ma potencjał, ale się jakoś nie rozwija. Płyta jest nadal 100% JJ Grey'u w JJ Grey'u, ale nic mnie nie chwyciło tak, żebym słuchała w kółko.
No, ale nadal to mój absolutnie najukochańszy wykonawca i polecam go wszystkim! :)

ps. Pozwoliłam sobie przenieść temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Kuba Chmiel » września 3, 2010, 11:08 pm

Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RafałS » września 3, 2010, 11:27 pm

Naprawdę teksty zrobiły się teraz sielankowe? Bo wcześniej to nie było tak do końca wesoło...
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Kuba Chmiel » września 3, 2010, 11:41 pm

RafałS pisze:Naprawdę teksty zrobiły się teraz sielankowe? Bo wcześniej to nie było tak do końca wesoło...


Nie porównywałem tekstów ze wszystkich płyt. Na tej pojawia się sporo utworów dotyczących przyrody. Z tego co pamiętam, na poprzedniej płycie też nie były podejmowane trudne tematy.

A tu trochę o powstawaniu nowego albumu i również o tekstach zawartych nań: http://www.youtube.com/watch?v=ll_9DxHBrKk
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Rock-A-Billy » września 4, 2010, 7:52 am

Kuba Chmiel pisze:
RafałS pisze:Naprawdę teksty zrobiły się teraz sielankowe? Bo wcześniej to nie było tak do końca wesoło...


Nie porównywałem tekstów ze wszystkich płyt. Na tej pojawia się sporo utworów dotyczących przyrody. Z tego co pamiętam, na poprzedniej płycie też nie były podejmowane trudne tematy.

A tu trochę o powstawaniu nowego albumu i również o tekstach zawartych nań: http://www.youtube.com/watch?v=ll_9DxHBrKk


A nikomu nie przyszło do głowy, że za pomocą opisów przyrody można też poruszać ważne kwestie społeczne?
... i to właśnie chodzi w tekstach JJ Grey & Mofro :!:

A tak w ogóle to świetna recenzja, podzielam praktycznie w całości, z wyjątkiem zarzutu, że Orange Blossom była smęcąca i coś na niej brzmiało tekturowo :shock:
JJ Grey & Mofro po prostu z płyty na płytę stają się coraz lepsi. Takie jest moje odczucie.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: ewcia » września 4, 2010, 9:57 am

Teksty JJ są proste, ale szczere i tym samym urokliwe :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: ewcia » września 20, 2010, 10:01 pm

Mann właśnie zagrał 2 kawałki JJ z nowej płyty w Maniaku po Ciemku :) Jak tu nie kochać tej audycji!
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: barszczak » grudnia 6, 2010, 3:36 pm

posluchalem...mniam.
Wiem, ze skojarzenia to przeklenstwo, ale mnie sie cisnie od razu na uszy taki malo znany zepol Free w sensie jak najbardziej pozytywnym. Polecam i jedno i drugie.
Awatar użytkownika
barszczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:29 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości