NOWA PŁYTA GRZEGORZ OLEJNIK & SŁAWEK PYRKO, JAZDA PRÓBNA

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

NOWA PŁYTA GRZEGORZ OLEJNIK & SŁAWEK PYRKO, JAZDA PRÓBNA

Postautor: Krzysztof Gadomski » sierpnia 6, 2010, 4:14 pm

witaj miło mi poinformowac ze w wyniku współpracy miedzy grzesiem olenikiem zespołu ,,olekblues,, i sławka pyrko ,, łysy gangster,, powstała płyta po tytułem JAZDA PRÓDNA, jestem tym szczęsliwcem ze demo dotarło do mnie i jestem po wrazeniem. obaj pany i gitara dobro tworza specyficzny klimat , takie wieczorne sielankowe granie. blues i tylko blues.
podczas jazdy samochodem i słuchania płyty,sam pedal gazu wciska sie w podłoge uwaga :D

płyta jest w trakcie tłoczenia, mniemam ze niebawem ruszą w polske z koncertami

ciekaw waszej opinni

więcej info po przez strone i i kilka utworów z tej płyty,, media, http://www.otwockblues.pl/
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: olekblues » sierpnia 9, 2010, 12:53 pm

Sam jestem strasznie ciekawy czy inni tez tak pozytywnie odbiorą to co usłyszą, surowe, granie nieomal zgrane z werandy jednego z czworaków gdzies tam w kraju...
to zupełnie nowe podejście, ale ja tak nagrywam juz od dawna zmęczony przesadną dbałością o szczegóły które potrafia niejednokrotnie "zabić" fajny pomysł na nagranie... :D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: karambol » sierpnia 14, 2010, 6:01 pm

Obrazek

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wszedłem w posiadanie tej płyty i od tego czasu jest to moja ulubiona płyta z kręgów polskiego bluesa wydanych w tym roku.
Już pierwszy utwór z tej płyty w sposób jednoznaczny ustawia klimat całości i powoduje, że oczami wyobraźni widzę obu panów czyli Grzesia i Sławka siedzących sobie w bujanych fotelach na zacienionej werandzie i grających bluesa. Gdzieś w pobliżu smali się grill, mrozi piwo, wokół zwabieni cudnymi dźwiękami zebrali się gapie - stoją i rytmicznie klaszczą, tupią czy podobnie jak ja, pstrykają palcami. Sielanka.

Na płycie znalazło się 14 utworów trwających w sumie prawie 55 minut. Akustyczny, klasyczny, klimatyczny, stylowy blues zagrany i zaśpiewany z dużą klasą. Nie jest to z pewnością majstersztyk realizatorski ale całości słucha się wspaniale. Grzesiek Olejnik czyli "Olek Blues" wyśmienicie wypada w roli gitarzysty, wokalisty, autora tekstów i kompozytora. Dzielnie wspiera go na harmonijce i wokalu Sławek Pyrko. Wszystkie wyśpiewane na płycie teksty są po polsku - i to bardzo dobrze. Dodatkowo wypada zaznaczyć, że są to bardzo dobre teksty. Bez banałów, cienkich aluzji, częstochowskich rymów. Wielokrotnie słyszałem utyskiwania, że język polski niezbyt dobrze nadaje się do śpiewania bluesa a Olek Blues z gracją i wdziękiem zadaje kłam tym twierdzeniom. Świetnym głosem wyśpiewuje świetne polskie teksty. Aż miło posłuchać. Instrumentalnie słychać różne odmiany gitary akustycznej w tym i gitarę dobro, mięsistą harmoszkę i troszkę perkusyjnych przeszkadzajek w tle, czyli minimalistycznie ale jednocześnie wszystko jest akuratnie i stylowo. Wypada zaznaczyć, że Grzegorz Olejnik prezentuje się niezwykle dobrze jako gitarzysta. Świetna technika, feeling i swoboda grania - na prawdę miło posłuchać.
Do moich ulubionych utworów z płyty należą m.in. :
- "Good Morning" brzmiący jak klasyczny work song każdego kto niechętnie musi wstać i iść do roboty
- "Blues o dolnej części pleców"
- "Za daleko" świetny bluesowy erotyk
- "Tylko żyj" refleksyjny utwór ze świetnym tekstem o życiu
- "Regina" co się na rurze wygina - tym razem nieco żartobliwie
Świetny materiał i to pod każdym względem dobrze by się stało aby ukazał się na regularnej płycie, wydanej i wyprodukowanej w sposób profesjonalny. Bez wątpienia byłby to ważny głos w dyskusji "blues po polsku".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

to tylko my

Postautor: pyroslaw1 » sierpnia 15, 2010, 6:19 pm

Spoko . spoko - płyta już na początku września będzie wydana - jeszcze raz podziękowanka GRZESIOWI - OLKOWI za wspólne nutki .
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Krzysztof Gadomski » sierpnia 20, 2010, 10:20 am

panowie kręce tym krazkiem , pewnie ze dwa tygodnie codziennie , i mie mam dość, pyte słuchałem w kazdym nastroju i tym złym i tym dobrym, i pasuje jak ulał, lekkos nutek i tekstu mile sadowi sie w uchu
regina co na rurze sie wygina , to hit minionego lata, kurcze płyta jest rewelacyjna

napisane z duszy , bez cukrzenia hejjjjjjjjjjjjjj
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości

cron