BLUES FLOWERS na składance "Smooth Jazz po polsku"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

BLUES FLOWERS na składance "Smooth Jazz po polsku"

Postautor: Robert Grześkowiak » maja 16, 2010, 8:24 am

Blues Flowers na składance „Smooth Jazz po polsku”:)

Nagranie zespołu Blues Flowers z Magdą Piskorczyk „Nie będę grzeczną dziewczynką” ukazało się na trzypłytowej składance pt. „Smooth Jazz po polsku” wydanej właśnie przez firmę MTJ. Wydawnictwo miało premierę 21. kwietnia i dostępne jest w sieci EMPIK.
Pierwotnie nagranie ukazało się w 2003 roku na płycie Blues Flowers „Spoko wodza” (Flower Records, FCD 003) i trzeba wspomnieć, że w nagraniu udzielili się gościnnie również: Bartek Szopiński (Hammond) i Maciej Sobczak (gitara dobro slide).
Na albumie „Smooth Jazz po polsku” jest to jedyne bluesowe nagranie, i ma teraz szansę dotrzeć do zupełnie innego grona odbiorców, bo Blues Flowers pojawia się tu, obok takich wykonawców jak: Mieczysław Szcześniak, Grzech Piotrowski, Button Hackers, Krzysztof Ścierański, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Wojciech Pilichowski, The Globetrotters czy Groovin’ Heades & Krzysztof Popek, w zupełnie innym kontekście.

Wyboru nagrań dokonał Marek Wiernik, i tak pisze w słowie wstępnym:
„Przekazuję w Państwa ręce bardzo fajne płyty. Od razu trzy krążki z ładnymi, polskimi piosenkami. A skąd w tytule smooth jazz? To modny termin, a przy tym pojęcie szalenie kontrowersyjne, wywołujące dreszczyk emocji, zarówno wśród zwolenników gatunku, jak i prawdziwych jazz fanów, traktujących tę muzykę z przymrużeniem oka...
Pomyślałem sobie, że zredagowanie kolejnej kompilacji z udziałem światowych gwiazd byłoby zajęciem banalnym i jednak mało ambitnym. No to podniosłem sobie poprzeczkę. Zachciało mi się pracować tylko z polskimi wykonawcami. Wyzwanie okazało się planowo trudne, ale i podniecające. Mam nadzieję, że Państwo przynajmniej od czasu do czasu podzielą ze mną to uczucie...”


***

„Smooth Jazz po polsku”, Różni wykonawcy, P&C 2009 MTJ, CD 90170 (3CD)
Premiera: 21.04.2010r.
Koncepcja albumu i wybór nagrań: Marek Wiernik
Projekt graficzny: Krzysztof Koszewski
Szczegóły na: www.mtj.pl

Obrazek
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: B&B » maja 16, 2010, 9:41 am

A to ci numer :lol: :lol: :lol: Robert, jesteś mistrzem promocji 8)
(ale że Wiernik się tym zajął...)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Robert Grześkowiak » maja 17, 2010, 10:58 am

E... zaraz tam 'mistrzem':))

Pozdr!
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 112 gości