Arcydzieła!!!

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Arcydzieła!!!

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 29, 2010, 8:56 am

Tak sobie pomyslaem, ze warto od czasu do czasu zamiescic tutaj zwiezla informacje na temat plyt, ktore moze nie sa szeroka znane, ale za to ocieraja sie o geniusz.

Na pierwszy ogien Penguin Cafe Orchestra i ich debiut, czyli: Music From the Penguin Cafe. Muzyka z wyjatkiem jednego utworu instrumentalna. Jakies dziwne polaczenie ni to klasyki z czyms co od biedy mozna uznac za muzyke dla dzieciakow. Chwilami wrecz sielankowo, czasami niezly mlyn awangardowy. Na upartego mozna to nazwac mieszanka ambientu z neoklasyka. Skrzypce, wiolonczela, ukulele, elektryczny fortepian, gebofon a do tego elektryczna gitara i uroczy wokal w jednym z numerow. Jest w tej muzyce jakas basniowa nierealnosc. Lojalnie uprzedzam, ze zwykle jest cicho i nie ma tzw lojenia :) Goraco polecam!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Ernie » maja 12, 2010, 9:53 pm

No to ja dorzucę płytę zespołu Booker T. and the M.G.'s - Green Onions z 1962 roku. Nie widziałem jeszcze wzmianki o tej płycie na forum.
"W 1962 roku krótkie i proste nagrania z Green Onions brzmiały niesamowicie cool z ostrymi brzmieniami gitarowymi Croppera przecinającymi lekkie akordy Bookera. Green Onions jest prawdziwie dorosłym albumem:jego naiwny wigor i rockowo-soulowa fuzja inspirowały The Allman Brothers Band, Lynyrd Skynyd i całe rzesze bluesowych rockowców z Południa" - Michael Lydon :D
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: Tomii » maja 12, 2010, 9:58 pm

Chyba ktorys temat z ich (chyba krotkiej) tworczosci zostal przywolany w filmie The BLues Brothers? Szczerze mowiac tylko tyle mi sie kojarzy, ale pewien oczywiscie nie jestem.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: przemak2 » maja 13, 2010, 10:52 am

Tomii pisze:Chyba ktorys temat z ich (chyba krotkiej) tworczosci zostal przywolany w filmie The BLues Brothers? Szczerze mowiac tylko tyle mi sie kojarzy, ale pewien oczywiscie nie jestem.


Oczywiscie, wlasnie Green Onions ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Łukasz Pietrzak » maja 13, 2010, 1:30 pm

http://www.youtube.com/watch?v=DmDjBONCXEo

Posłużył jako podkład do rewelacyjnej przemowy :D
Awatar użytkownika
Łukasz Pietrzak
bluesman
bluesman
 
Posty: 399
Rejestracja: października 1, 2009, 8:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ernie » maja 13, 2010, 1:52 pm

Tomii pisze:Chyba ktorys temat z ich (chyba krotkiej) tworczosci zostal przywolany w filmie The BLues Brothers? Szczerze mowiac tylko tyle mi sie kojarzy, ale pewien oczywiscie nie jestem.


To nie wszystko, bowiem gitarzyści z Booker T grali w filmie Blues Brothers :D !! Donald "Duck" Dunn i Steve Cropper :D
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: agrypa » maja 13, 2010, 2:22 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Ernie » maja 13, 2010, 2:57 pm

agrypa pisze:Obrazek

A dla mnie to bezdyskusyjne arcydzielo. Slucham jej czesto i bede sluchal zawsze.


Zgadzam się, to znakomita płyta :)
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 13, 2010, 3:24 pm

agrypa pisze:Obrazek

A dla mnie to bezdyskusyjne arcydzielo. Slucham jej czesto i bede sluchal zawsze.

...............
heh..
dodam swoje:

ABSOLUTNE-SKOŃCZONE ARCYDZIEŁO!!!!!!!!!!!!!!!

A Very Nice Album również , choc nie ma juz tych cudnych klezmerskich klimatów

pozdr :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: agrypa » maja 13, 2010, 5:02 pm

:D :D :D
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości