BREAKMASZYNA - Częstochowska Masakra Gitarą Elektryczną

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

BREAKMASZYNA - Częstochowska Masakra Gitarą Elektryczną

Postautor: B&B » kwietnia 6, 2010, 6:46 pm

Postblues? Hmm, kto ich tam wie co to znaczy... Ja tu słyszę bluesrockową kapelę z mocnym naciskiem na _blues_ :)
W skrócie o kapeli: gitara świetna, sekcja super, głos - trzeba się przyzwyczaić. Teraz o płycie.

Obrazek

Pierwsze 2 piosenki znakomicie zachęciły mnie do słuchania tej płyty - fajne pomysły melodyczne, bogate aranżacje i dziwne dźwięki, super bębny(1) - mocny i niestandardowy ten początek!
Dalej mamy niestety przydługi i dla mnie muzycznie nudny (to pewnie ten postblues?) "częstochowski" numer. Tambylcy pewnie słuchają uważnie opowieści o swoim mieście - ja po minucie mam dość.
Teraz następuje seria bluesowych i rockowych deja vu. Covery i inspiracje, sporo tych skojarzeń, nawiązań czy zapożyczeń zauważyłem (Hendrix, Zeppelin, Knopfler i kto wie co tam jeszcze skojarzycie... świetny temat na plagiaty :lol:), a do niektórych Paweł Stomma przynaje się na piśmie (E. James, W.Dixon). Wszystko podane bardzo zgrabnie, energetycznie i bardzo "mięsiście" - tak lubię.
"Po drodze" największe wrażenie robi na mnie "Ostatni Pociąg" - taki idealny długasik. Wszystko mi tu pasuje: rozpędza się jak trzeba, fajny żenski chórek (Tacjana Niksa), intrygujący tekst.
Płyta kończy się jajecznym numerem o Wiśniewskiej - no nie wytrzymali chłopaki i pokazali, że każdy tekst nadaje się do bluesa!
Długa ta płyta i eklektyczna - jest co wyrzucać/przewijać przy odsłuchiwaniu. W sumie chyba unikalna rzecz na naszym rynku muzycznym.
Aha, jeszcze teksty... polskie, a poza tym... a co ja krytyk jestem? A już na pewno nie literacki ;)

B.

ps. Paweł Stomma nie tylko na gitarze tu wywija, np. jak napisał pewien recenzent "soczyste dęciaki", to też jego zasługa 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » kwietnia 6, 2010, 6:55 pm

Chętnie bym posłuchała tego krążka :mrgreen:

Kiedyś zachowałam się niezbyt elegancko i skrytykowałam Pawła w kwestii wokalu :oops: ( faux pas ) ale może na dzień dzisiejszy dorosłam do tego aby .... :wink:

No właśnie ,gdzie można podsłuchać jakieś urywki ? kupić płytę ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: lech » kwietnia 6, 2010, 8:35 pm

Nie miałem przyjemności wysłuchać płyty, ale widziałem zespół w akcji. Ta akcja bardzo mi odpowiada i jeżeli płyta też jest w takim klimacie to polska scena bluesa wzbogacona jest BREAKMASZYNĄ i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Breakmazyna

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » kwietnia 6, 2010, 8:42 pm

Breakmaszyna zagra na tegorocznym Front Porch Blues czyli.. Laubie Pełnej Bluesa, 21-22.08. Skansen, Chorzów
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 6, 2010, 9:08 pm

3-maja w poniedziałek "Okolicach Bluesa" także pojawi się Breakmaszyna ze swojej najnowszej produkcji!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Dąbrowski » kwietnia 6, 2010, 9:10 pm

No to wygląda na to, że trzeba Wam "zapuścić" fragmenty tej płyt. Niebawem w "Made In Poland" :D
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 6, 2010, 10:42 pm

kora_ pisze:Chętnie bym posłuchała tego krążka :mrgreen:

Kiedyś zachowałam się niezbyt elegancko i skrytykowałam Pawła w kwestii wokalu :oops: ( faux pas ) ale może na dzień dzisiejszy dorosłam do tego aby .... :wink:

No właśnie ,gdzie można podsłuchać jakieś urywki ? kupić płytę ?

Ja kupiłem bezpośrednio od kapeli. Nie wiem, czy można ją w jakimś sklepie dostać... Ewentualnie, gdzieś w necie...
Mogę ją zabrać ze sobą do Radzynia - jeśli do tej pory jej nie zdobędziesz :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » kwietnia 7, 2010, 8:05 am

kora_ pisze:.....
No właśnie ,gdzie można podsłuchać jakieś urywki ? kupić płytę ?

Można napisać do Pawła, jest przecież na forum, i wyśle za zaliczeniem albo przelewem...
Albo można tu: aukcja
(info zaczerpnięte z http://www.myspace.com/breakmaszyna)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 8, 2010, 12:58 am

Ja jak pierwszy raz posluchalem to zaczalem marudzic, ze nie ma czegos na ksztalt "Szymon byl punkiem" i "Rozwalimy dzis te bude", ale te numery byly na pierwszej plycie, to po kiego robic cos podobnego na nastepnej. Tak teraz se mysle. Napisze wiecej jak poglady mi sie ustala :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości

cron