T-Model Ford - The Ladies Man

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

T-Model Ford - The Ladies Man

Postautor: amnezjusz » marca 18, 2010, 2:51 pm

Słucham sobie od wczoraj jednego albumu, który ciekawie wpisuje się obraz muzycznego przemysłu XXI wieku. Ciekawie a co najważniejsze pod wieloma względami wybija się i cieszy, że takie rzeczy wciąż powstają.

Obrazek

T-Model Ford to artysta o słusznym już wieku, olbrzymim doświadczeniu i świadomości, że niczego nikomu nie musi udowadniać. Posiada tez jednak świeżość i swobodę o której wielu mogłoby pomarzyć. I słychać to na ostatniej jego płycie, pochodzącej z tego roku. Nagranej w zaledwie jeden wieczór niemalże z biegu, bez poprawek czy upiększeń.

Płyta urzekła mnie od pierwszych sekund. Nie ma tu wirtuozerii, niepotrzebnych dźwięków jest za to pasja, oszczędne nieomal ascetyczne granie, Ford i jego gitara a także nienachalny akompaniament drugiej gitary Aarona Morelanda oraz subtelnej harmonijki Dustina Arbuckle'a. Muzycy nie śpieszą się, grają swoje, nie starają się odkrywać a eksplorują wielokrotnie przebyte szlaki. Wszystko brzmi naturalnie i przekonywająco. Ford śpiewa swoim lekko zachrypłym, ale wciąż doskonałym głosem. Opowiada także ze śmiechem o początkach swojego grania, o fascynacji Muddym Wattersem i Howlinem Wolfem a także o podążaniu droga muzyka. Mówienie i śpiewanie sprawiają mu niewątpliwą radość i przyjemność a i reakcja niewielkiej publiczności towarzyszącej im podczas nagrania nie pozostawia złudzeń, że w studiu panowała wtedy niezwykła atmosfera. Akustyczne granie samo w sobie jest piękne jednak kiedy główne wiosło dzierży muzyk tak charyzmatyczny i wyluzowany wtedy... tutaj chyba każdy sam sobie dopowie.

Prosta a piękna. Klasyczna lecz świeża. Lekka. Taka jest ta płyta i naprawdę chciałbym, żeby więcej podobnych spontanicznych nagrań zalewało bluesowe i nie tylko poletko...
Amnezjusz = Wojtek Wein :)
Awatar użytkownika
amnezjusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 107
Rejestracja: stycznia 29, 2008, 12:04 am
Lokalizacja: Leszno/Poznań

Postautor: kora » marca 18, 2010, 3:04 pm

Bardzo ładnie i jakże trafnie napisane .

Nie pozostaje nic innego jak wejść w jej posiadanie :mrgreen:

Amnezjuszu, gdzie ją zakupiłeś ?
Pytam, bo to stosunkowo nowa płyta.

Pozdr.
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » marca 19, 2010, 10:01 am

o płycie można również poczytać tu i tu
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » marca 19, 2010, 11:17 am

Sensacyjna sprawa! Posłuchałem "Chicken Head Man" i zabieram sie za szukanie reszty 8)
Prawie 90 lat a jaki głos :shock:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: agrypa » marca 19, 2010, 1:40 pm

Swietne. Gdybyscie szukali jego plyt zagladnijcie tutaj.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... prefix=T+m
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: kora » marca 19, 2010, 2:00 pm

Z tego co jest pod tym linkiem, ja jestem w posiadaniu tej płyty ( wytwórnia Fat Possum)

Obrazek

Jak ktoś lubi takie brzmienia, to będzie usatysfakcjonowany.

Tu wrzuciłam próbkę, utwór nr dwa z tej płyty

Sail On
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amnezjusz » marca 19, 2010, 3:50 pm

kora_ pisze:Bardzo ładnie i jakże trafnie napisane .

Nie pozostaje nic innego jak wejść w jej posiadanie :mrgreen:

Amnezjuszu, gdzie ją zakupiłeś ?
Pytam, bo to stosunkowo nowa płyta.

Pozdr.

Jeszcze jej nie zakupiłem a tylko za pomocą aplikacji Spotify miałem możliwość odsłuchania (ogólnie Spotify to ciekawa rzecz gdzie za pewną opłatą można słuchać naprawdę niezliczonej liczby płyt a katalog bluesowy jest niesamowicie bogaty - sęk w tym, że obecnie już chyba - legalnie - w Polsce nie można wykupić subskrypcji a że udało mi się to wcześniej to mogę jeszcze przez jakiś czas słuchać). A Amazon jest kolejnym krokiem - jeśli płyta się spodoba dołącza do większego zakupu i hurtowo kilka płyt nie-za-drogich się kupuje (choć nieczęsto ;-)).

Z linka Agrypy polecam ubiegłoroczny, już elektryczny krążek który wywołał u mnie podobne emocje :)
Amnezjusz = Wojtek Wein :)
Awatar użytkownika
amnezjusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 107
Rejestracja: stycznia 29, 2008, 12:04 am
Lokalizacja: Leszno/Poznań


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

cron