CRY OF LOVE

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

CRY OF LOVE

Postautor: blueswan » listopada 4, 2009, 10:54 am

Czy na tym forum był poruszany temat zespołu CRY OF LOVE? Jeśli nie, to zapraszam do komentarzy :D Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej niedocenianych składów z samej światowej blues-rockowej czołówki (jeśli chodzi o brzmienie, utwory, przekaz muzyczny i zgranie zespołu).
Wydali tylko dwie GENIALNE płyty: "Brother" (1993) oraz "Diamonds & Debris" (1997) - i może dobrze, bo nie zdarzył im się "gorszy" album. Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z CRY OF LOVE szczerze polecam.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: leszekblues » listopada 4, 2009, 11:02 am

Temat , który wywyłuje u mnie usmiech na ustach
O CRy of LOve kiedys było
Jest tez pare fajnych zapisów koncertów audio
A to tak dla szarpidrutów
http://www.youtube.com/watch?v=iyQzzViczLM
POzdrówka
leszekblues
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 4, 2009, 11:28 am

Grałem "Cry Of Love" jeden i drugi krążek w Okolicach Bluesa w szerokich fragmentach! Ale na specjalną prośbę radiosłuchaczy, wracać musiałem parę razy do "Brother" i byłem uradowany, bo też i dla mnie ten album jest fantastyczny!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » listopada 4, 2009, 11:32 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Grałem "Cry Of Love" jeden i drugi krążek w Okolicach Bluesa w szerokich fragmentach! Ale na specjalną prośbę radiosłuchaczy, wracać musiałem parę razy do "Brother" i byłem uradowany, bo też i dla mnie ten album jest fantastyczny!


W atkim razie prosba jednego z Twoich sluchaczy;
czy moglbys wrocic raz jeszcze do tego, bo nijak tej kapeli i utworow nie pamietam :shock:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 4, 2009, 11:44 am

Tomii pisze:W atkim razie prosba jednego z Twoich sluchaczy;
czy moglbys wrocic raz jeszcze do tego, bo nijak tej kapeli i utworow nie pamietam :shock:

Na pewno tak Tomku, tylko nie w tym roku, nie dam juz rady, czeka mnóstwo materiału w kolejce i Goście na zywo! W każdym razie longplay "Brother" możesz w ciemno nabyć drogą kupna i zapewniam że się nie zawiedziesz!!! Pamiętam że pierwszy raz zagrałem ten krązek w 94 roku i przyjęty został przez radiosłuchaczy owacyjnie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: posener » listopada 4, 2009, 11:45 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Grałem "Cry Of Love" jeden i drugi krążek w Okolicach Bluesa w szerokich fragmentach! Ale na specjalną prośbę radiosłuchaczy, wracać musiałem parę razy do "Brother" i byłem uradowany, bo też i dla mnie ten album jest fantastyczny!


Własnie chciałem napisać coś o Audleyu Freed, ale temat pojawił sam. Brother to znakomita płyta a robota gitarowa Freed'a jest najwyższej klasy. Najczystszej próby, szlachetny blues-rock, w klimacie Free i Hendrixa. Jeden z najbardziej niedocenionych muzyków i jedne najbardziej niedocenionych albumów. Obecnie jest muzykiem sesyjnym w Nashville. W 2005 nagrał fajną płytę z alvinem Younblood Hart'em pt. "Motivational Speaker".
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 4, 2009, 11:45 am

polecam fenomenalny , podwójny koncert CRY OF LOVE - Live At Troubadour Club z West Hollywood w Californi / 12 pazdziernika 1993 ;

albo dwa londyńskie nagrane w cyklu Grey Old Whistle Test;

pewnie w grudniu zagram cos z tego
:D :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: blueswan » listopada 4, 2009, 11:53 am

Od razu pytanie: gdzie można owe koncerty nabyć? :D
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: leszekblues » listopada 4, 2009, 12:06 pm

Czy isteniej jakies dvd ich grania ?
Pewnie cos nieoficjalnego ?
Na youtube sa ale chciałbym w lepszej jakosci
leszekblues
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 4, 2009, 12:19 pm

leszekblues pisze:Czy isteniej jakies dvd ich grania ?
Pewnie cos nieoficjalnego ?
Na youtube sa ale chciałbym w lepszej jakosci

......................

koncerty mam .
Pisz na priva.
Pozdr
Pawel
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: blueswan » listopada 4, 2009, 2:35 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:polecam fenomenalny , podwójny koncert CRY OF LOVE - Live At Troubadour Club z West Hollywood w Californi / 12 pazdziernika 1993 ;

albo dwa londyńskie nagrane w cyklu Grey Old Whistle Test;

pewnie w grudniu zagram cos z tego
:D :D :D :D :D



Czy też mogę załapać się na te nagrania? Niestety nie mam żadnych koncertów CRY OF LOVE oprócz relacji MTV z Rock Am Ring 94' gdzie zagrali podczas swojej europejskiej trasy.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 4, 2009, 2:45 pm

posener pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Grałem "Cry Of Love" jeden i drugi krążek w Okolicach Bluesa w szerokich fragmentach! Ale na specjalną prośbę radiosłuchaczy, wracać musiałem parę razy do "Brother" i byłem uradowany, bo też i dla mnie ten album jest fantastyczny!


Własnie chciałem napisać coś o Audleyu Freed, ale temat pojawił sam. Brother to znakomita płyta a robota gitarowa Freed'a jest najwyższej klasy. Najczystszej próby, szlachetny blues-rock, w klimacie Free i Hendrixa. Jeden z najbardziej niedocenionych muzyków i jedne najbardziej niedocenionych albumów. Obecnie jest muzykiem sesyjnym w Nashville. W 2005 nagrał fajną płytę z alvinem Younblood Hart'em pt. "Motivational Speaker".


....................
no i cały czas BLUE FLOYD i nowa kapela z Johnnym Neelem :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: leszekblues » listopada 4, 2009, 3:22 pm

Ciekawostka ja bynajmnie z tej strony Allena nie znałem
http://www.youtube.com/watch?v=VkQQw-j82A4
I tak od Cry of Love poprzez osobę Audleya doszlismy znwwu do Gov't mule
No prawie Gov't MUle
Ostatnio zmieniony listopada 4, 2009, 3:31 pm przez leszekblues, łącznie zmieniany 1 raz
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » listopada 4, 2009, 3:23 pm

blueswan pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:polecam fenomenalny , podwójny koncert CRY OF LOVE - Live At Troubadour Club z West Hollywood w Californi / 12 pazdziernika 1993 ;

albo dwa londyńskie nagrane w cyklu Grey Old Whistle Test;

pewnie w grudniu zagram cos z tego
:D :D :D :D :D



Czy też mogę załapać się na te nagrania? Niestety nie mam żadnych koncertów CRY OF LOVE oprócz relacji MTV z Rock Am Ring 94' gdzie zagrali podczas swojej europejskiej trasy.



JUz chyba za pózno kupiłem od Pawła tą 1szt bootlega dvd , a Paweł miał tylko 1szt własnie zatem jest to rarytasik mysle
leszekblues
 

Postautor: blueswan » listopada 4, 2009, 4:24 pm

leszekblues pisze:
blueswan pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:polecam fenomenalny , podwójny koncert CRY OF LOVE - Live At Troubadour Club z West Hollywood w Californi / 12 pazdziernika 1993 ;

albo dwa londyńskie nagrane w cyklu Grey Old Whistle Test;

pewnie w grudniu zagram cos z tego
:D :D :D :D :D



Czy też mogę załapać się na te nagrania? Niestety nie mam żadnych koncertów CRY OF LOVE oprócz relacji MTV z Rock Am Ring 94' gdzie zagrali podczas swojej europejskiej trasy.



JUz chyba za pózno kupiłem od Pawła tą 1szt bootlega dvd , a Paweł miał tylko 1szt własnie zatem jest to rarytasik mysle


szkoda...
liczę na recenzję i opinię na temat tego dvd.
daj znać jak byś zauważył, że gdzieś można to wydawnictwo nabyć.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: leszekblues » listopada 4, 2009, 4:28 pm

OK
Paweł niech tez sklesli kilka słów o tym , tak sobie mysle
Ostatnio zmieniony listopada 4, 2009, 6:09 pm przez leszekblues, łącznie zmieniany 1 raz
leszekblues
 

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 4, 2009, 5:28 pm

Płyta "Brother" - genialna :!: :twisted: :D Doskonałe połączeniu blues - rockowego grania w stylu Free lub też bardziej Bad Company z akcentami Południa, głównie Lynyrd Skynyrd. Brzmi jak zaginiona płyta jakiejś starej kapeli, jakby nagrana została w 1975 r., a nie w 1992 r. Jak dla mnie - Mistrzostwo Świata i Okolicy :!:

"Diamonds & Debris" słyszałem tylko raz i powiem szczerze, że ta płyta trochę mnie rozczarowała. Zresztą zbierała ona praktycznie wszędzie zdecydowanie gorsze recenzje niż "Brother". Może gdybym jej więcej posłuchał, to bardziej by mi się spodobała :?:

Cry of Love to doskonała kapela, porównywalna ze The Screamin` Cheetah Wheelies. Niestety mieli niefart debiutować w okresie medialnej ofensywy kapel grających grunge, ostro "sponsorowanych" przez MTV. Szkoda, że ich kariera była taka krótka... może kiedyś jeszcze powrócą :cry:
Ostatnio zmieniony listopada 4, 2009, 7:13 pm przez Rock-A-Billy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Joe Dalton » listopada 4, 2009, 6:48 pm

Znam i lubię jedną i druga płytę. Często do nich wracam i w zasadzie traktuje te albumy jako całość. Zgodzę się z opinią, że utwory z "Brother" może szybciej wpadają w ucho, ale uważam również, że "Diamond..." bardzo zyskuje po kilku przesłuchaniach, kiedy człowiek trochę się osłucha i wyłapie różne smaczki. Dodam, że zespół pojawił się również w dwupłytowym wydawnictwie "Wintertime Blues", gdzie na drugiej płytce umieszczono utwory "Pretty As You Please" i "Peace Pipe".
Awatar użytkownika
Joe Dalton
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 176
Rejestracja: października 8, 2007, 12:15 pm
Lokalizacja: Kwiatuszkowo

Postautor: blueswan » listopada 5, 2009, 5:00 pm

Warto wspomnieć, że Audley Freed współpracował z The Black Crowes, czego pamiątką jest album "Lions" (2001).
Polecam z tego okresu występ The Black Crowes w David Letterman Show (17.08.2001). Zagrali wtedy utwór promujący krążek "Lions" - "Soul Singin". Nie ma tam popisów solowych ale gra rytmiczna - palce lizać !!!!! :D No i ten refren ... poezja.

http://www.youtube.com/watch?v=tv5NRHOGrrU

Później udzielał się w projekcie wokalisty Crowes'ów - Chrisa Robinsona - NEW EARTH MUD. Nagrał z tym składem płytę "This Magnificent Distance" (2004), którą też szczerze polecam.

warto zajrzeć:
http://www.newearthmud.net/
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 5, 2009, 8:05 pm

O ile się nie mylę, Audley Freed zagrał również na wspaniałym koncercie The Black Crowes z udziałem Jimmiego Page`a pt."Live At The Greek", a także wraz z Gov`t Mule na drugim krążku koncertówki "Holy Haunted House", gdzie wykonali cały album "Houses Of The Holy" Zeppelinów.
Już po tym widać gdzie tkwią korzenie tego muzyka i w jakiej stylistyce czuje on się najlepiej :D
Myślę, że powinien poważnie pomyśleć o jakimś solowym projekcie... :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » listopada 5, 2009, 9:52 pm

Rock-A-Billy pisze:Myślę, że powinien poważnie pomyśleć o jakimś solowym projekcie... :D

Oj powinien, powinien.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: blueswan » listopada 6, 2009, 9:15 am

Wygrzebałem z internetu zapis (zapewne nie oficjalny) koncertu The Black Crowes z trasy promocyjnej albumy "Lions". Można tam zobaczyć Audley Freed'a oraz Andy Hess'a (ex Gov't Mule). Odjazdowy skład.
Materiał jeśli chodzi o dźwięk i realizację jest wątpliwej jakości ale jako ciekawostka wystarczy :D
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: esflores » listopada 9, 2009, 6:44 pm

Poszedłem tropem A. Freeda i znalazłem takie cudo

TRIGGER HIPPY
Steve Gorman, Jimmy Herring, Audley Freed, Nick Govrik
Cox Capitol Theater, Macon. GA. February 7, 2009
6 six selected tracks for your listening pleasure:

1. Intro Jam
2. Driving Wheel
3. I'm A Ram
4. Ain't Nobody's Business
5. Ride The Pony
6. Clyde

Na moje surowe ucho miodzik - miodzik!!!!!

tutaj szczegóły:

http://www.jambase.com/Articles/16589/T ... 09-Georgia
esflores
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: sierpnia 26, 2006, 9:37 pm
Lokalizacja: Kobierzyn

Postautor: blueswan » listopada 10, 2009, 4:25 pm

esflores pisze:Poszedłem tropem A. Freeda i znalazłem takie cudo

TRIGGER HIPPY
Steve Gorman, Jimmy Herring, Audley Freed, Nick Govrik
Cox Capitol Theater, Macon. GA. February 7, 2009
6 six selected tracks for your listening pleasure:

1. Intro Jam
2. Driving Wheel
3. I'm A Ram
4. Ain't Nobody's Business
5. Ride The Pony
6. Clyde

Na moje surowe ucho miodzik - miodzik!!!!!

tutaj szczegóły:

http://www.jambase.com/Articles/16589/T ... 09-Georgia


NIEZŁE !!!
Trzymam kciuki, żeby panowie zarejestrowali w tym składzie materiał na oficjalne wydawnictwo.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: posener » kwietnia 22, 2010, 6:30 pm

Wpisuję się wyłącznie aby kolega *Woytek mógł znależć wątek.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: *woytek » kwietnia 23, 2010, 12:51 am

posener pisze:Wpisuję się wyłącznie aby kolega *Woytek mógł znależć wątek.


podziekowal piknie!
*woytek
*woytek
blueslover
blueslover
 
Posty: 429
Rejestracja: października 8, 2005, 10:22 pm
Lokalizacja: warszawa

Postautor: B&B » kwietnia 30, 2010, 6:04 pm

Zupełnym przypadkiem wpadłem na takie coś:
Cry Of Love - Live At The Paradise Boston 1993
Co za odjazd! Płyty studyjne przy tym to pikuś - świetny power i muza, polecam fanom koniecznie!!!
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości

cron