Audiofeels - Uncovered

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Audiofeels - Uncovered

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 3, 2009, 11:08 pm

kompletnie niebluesowo...

Podobno wszystko zostało już odkryte. Czy tak? Jeżeli ktoś ich słyszał, z pewnością krzyknie, że są odkryciem! A jednak "ONI" wciąż odkrywają, bawiąc się dźwiękiem, nadają nowy sens muzyce, którą już znamy. Audiofeels!!!

Zawsze byłem fanem śpiewu a capella. Fascynacja zaczęła się kiedy w sierpniu 1995 roku poznałem grupę młodych (wtedy ;) ) chłopaków z Tarnowa. Zespół MONK (www.monk.pl). Dlatego kiedy zobaczyłem Audiofeels w programie Mam Talent - nie byli dla mnie niczym nowym, ale dla przeciętnego widza byli czymś egzotycznym. Przeciętny widz nawet nie przypuszczał dotąd "że tak można". A że "Don't Worry Be Happy" Bobbiego McFerrina to też takie cudo, to przeciętny widz nie wie do dziś...

Płyta Audiofeels wpadła mi dziś popołudniu w ręce bardzo niespodziewanie, bo nie wiedziałem nawet że już ją nagrali. Z pewną taką niesmiałością podszedłem do słuchawek w Empiku i wstukałem w komputer tytuł płyty. W mojej głowie kotłowały się myśli, że pewnie nagrali 12 utworów na zasadzie "um pa pa, pa pa ra pa" i że po połowie pierwszego będę znudzony... Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem covery przebojów dyskotekowych, rockowych, wokale przepuszczone przez przestery, świetny beat-box i w ogóle milion zaskakujących pozytywnie dźwięków! I dzięki Bogu nie ma na tej płycie wspomnianego "Don't Worry..." chociaż hołd dla Bobbiego McFerrina oczywiście się znalazł, ale w postaci "Thinkin' about your body".

Płyta ma tylko jedną, ale ogromną wadę... jest za krótka. Słucham jej właśnie czwarty raz. I nadal rozkoszuję się tymi dźwiękami. I naprawdę wszystkim gorąco polecam.

Nie ściągajcie jej z Internetu... 34.99zł to naprawdę nie majątek!



Tracklist:

1. Sound of silennce 3:44
2. Otherside 4:05
3. Thinkin' About Your Body 3:25
4. Crazy (Feat. Katarzyna Roscinska) 3:04
5. Shape Of My Heart 4:31
6. Ai No Corrida 2:57
7. Nothing Else Matters 4:30
8. Twoja Milosc 4:49
9. Just The Two Of Us 3:40
10. Hero 3:14
11. Tragedy 3:56
12. Lux Aeterna 3:18

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: flower » listopada 10, 2009, 4:01 pm

Tak dla smaka:
http://www.youtube.com/watch?v=FDGLYAGrfJQ

Ja wlasnie trzymam plytke w recach, mam zamiar sie z nia dzis zaznajomic :mrgreen:
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Estetka » grudnia 22, 2009, 2:52 pm

Najwyższy czas na popularyzację śpiewających grup w tym kraju :). Fanom tego typu śpiewania polecam Vocal Sampling :), a i rzeczywiście zakup oryginalnej płyty Audiofeelsów, bo jest smaczna :).
Awatar użytkownika
Estetka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: października 11, 2006, 11:09 am

Postautor: Estetka » grudnia 22, 2009, 2:52 pm

A, no i oczywiście, śpiewający faceci w gromadzie w Polsce to nie nowość:

http://www.affabreconcinui.com.pl/
Awatar użytkownika
Estetka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: października 11, 2006, 11:09 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości