Gov't Mule - By A Thread

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Postautor: Ola_Kalisz » listopada 16, 2009, 2:15 pm

Brzoza pisze:Ja jako jedyny w Radiu SAR puszczam bluesa. Jedyny... Jestem studentem i kocham tą muzykę całym sercem. Pragnę się tą muzyką dzielić z innymi dlatego prowadzę audycję o bluesie itp. Dzięki np. Radiowej Trójce poznałem wiele zespołów, których wcześniej nie znałem i nawet bym się o nich nigdy nie dowiedział gdyby nie Trójka. Zdaję sobię sprawę, że jest niewielu młodych ludzi, którzy słuchają tego typu muzyki (wierzcie mi - jestem prawie jedyną osobą na moim roku, która słucha bluesa). Wiem też, że niewiele osób słucha mojej audycji bo tego typu muzyka ich nie interesuje. Ale robię to i tak - z miłości. Dlatego uważam, że warto sprawiać, żeby tego typu muzyka znajdowała się na tego typu listach przebojów, listach które proponują muzykę różnego rodzaju, której słucha znacznie więcej osób i szerzyć wśród nich właśnie bluesa. Kiedyś nie było internetu i podczas komuny ludzie dowiadywali się o muzyce właśnie z zachodnich rozgłośni radiowych. Mój ojciec uciekał przed milicją z winylem Ten Years After, o których własnie dowiedział się z niemieckich stacji. Tak więc uważam, że warto głosować i promować taką muzykę.


Gratuluję Ci, że mimo iż jesteś jedyny trwasz nadal przy swoim. Nie wielu jest takich ludzi. Właściwie coraz mniej, co jest przykre. Młodzi ludzie otoczeni ze wszystkich stron są popkulturą. Boją się reakcji innych bo bardzo "dbają" o swój "autorytet". Przestaliśmy dbać o własne wartości i ideały, a przejmujemy się opinią innych. Co mnie bawi...
Ważne jest to, aby chociaż dla tej najmniejszej garstki słuchaczy prowadzić audycje, bo może ktoś przypadkiem na nią trafi i nagle znikąd rozkocha się w tej muzyce. Wiadome jest to, że do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Sama jestem szczeniakiem. Do mojej "życiowej miłości" - Allmanów, musiałam odczekać 2 tyg. od ich pierwszego wysłuchania, aby do nich powrócić i wielbić.
Prowadź audycję z miłością, tak jak na pewno robisz to teraz i ciesz się tym, że to lubisz, a nawet kochasz. To jest najważniejsze. Jeśli coś się odpowiednio wypielęgnuje będzie to miało skutki w przyszłości i na pewno swoją audycją zwerbujesz kolejnych miłośników tej pięknej muzyki.
Wydaje mi się też, że właśnie dlatego, że blues nie jest tak rozpropagowany wśród społeczeństwa, jest taki cudowny. Jest taki swój i ludzie słuchający go, na prawdę go czują, a nie słuchają bo "inni też są nim wielce zachwyceni- wiec ja też muszę".

Życzę Ci powodzenia i radości ze swojej pracy ;)
Pozdrawiam. ; )

____________________

A co do płyty to miła. Nie nadzwyczajna. Po prostu dobrze "wchodzi".
Zaparzyłam herbatę w swym pokoju nad światem...
Awatar użytkownika
Ola_Kalisz
blueslover
blueslover
 
Posty: 588
Rejestracja: października 4, 2009, 7:18 pm

Postautor: B&B » listopada 16, 2009, 10:56 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
B&B pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Jestem otwarty na MUZYKĘ .

Tak ci się tylko wydaje albo inaczej rozumiemy OTWARTY :lol:

rozwiń proszę teraz tą swoja, odkrywczą mysl.
Mój wpis masz wyżej. Będzie Ci łatwiej :wink: :wink: :wink:

Dziekuje za imponujaca listę nadawanych gatunkow muzycznych :)
Z jednej strony masz rację - po takim poście wymieniającym zawartosc WNTR trudno mowic o braku otwartosci na rozne gatunki muzyki.
Z drugiej strony - nożyce same sie odezwały - bluesa na liście brak :lol: Nie jestem tez pewien jak to jest z tą deklarowana otwartoscia - nie raz sie okazywalo, ze to co nazywales bluesem wcale bluesem nie bylo. Jestem wiec podejrzliwy i nie wiem czy np. nadajesz jazz czy "jazz"?
I trzecia strona, ta o ktorą mi chodzilo, OTWARTOSC czyli tolerancja na "inną" muzykę, nie tylko tę którą lubimy. Moze to bledna interpretacja tego słowa, ale tylko przy takiej otwartosci można nauczyć się sluchac czegos nowego, innego...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 16, 2009, 11:57 pm

Oj Pawle , jeszcze trochę i każą Ci w imię otwartości na różne gatunki muzyczne zagrać parę numerów z DISCO-POLO - to po prostu żenujące!

Zupełnie nie rozumiem jak to się stało , że w tytule z nazwą Gov' Mule toczą się polemiki na takie różne dziwne tematy....
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Brzoza » listopada 17, 2009, 12:06 am

Czuję się za to winny, ale ja tak naprawdę tylko wspomniałem o liście przebojów, na której jest kawałek z płyty, a tu się lawina posypała :P
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 17, 2009, 12:24 am

Nie przejmuj się bo to naprawdę nie Twoja wina. Ale proszę idź włąsną drogą i nie próbuj brać pod uwagę żadnych list przebojów....!
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 17, 2009, 1:06 am

B&B pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
B&B pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Jestem otwarty na MUZYKĘ .

Tak ci się tylko wydaje albo inaczej rozumiemy OTWARTY :lol:

rozwiń proszę teraz tą swoja, odkrywczą mysl.
Mój wpis masz wyżej. Będzie Ci łatwiej :wink: :wink: :wink:

Dziekuje za imponujaca listę nadawanych gatunkow muzycznych :)
Z jednej strony masz rację - po takim poście wymieniającym zawartosc WNTR trudno mowic o braku otwartosci na rozne gatunki muzyki.
Z drugiej strony - nożyce same sie odezwały - bluesa na liście brak :lol: Nie jestem tez pewien jak to jest z tą deklarowana otwartoscia - nie raz sie okazywalo, ze to co nazywales bluesem wcale bluesem nie bylo. Jestem wiec podejrzliwy i nie wiem czy np. nadajesz jazz czy "jazz"?
I trzecia strona, ta o ktorą mi chodzilo, OTWARTOSC czyli tolerancja na "inną" muzykę, nie tylko tę którą lubimy. Moze to bledna interpretacja tego słowa, ale tylko przy takiej otwartosci można nauczyć się sluchac czegos nowego, innego...

..................
Jeezu

Wiesku odpuszczam :cry:
Kończę ten temat i parę innych.
Ni cholery nie mogę pojąć o co Ci idzie. Ale to juz niewazne!

za duzo "filozofii" w tym co piszesz a za mało szczerości.

Kończę bo to nie ma sensu.
Bluesa sluchalem namiętnie przez wiele lat . Dawno to było.
teraz wracam sporadycznie.

Tak wogóle jestem padniety.

Ja po prostu kocham MUZYKĘ i już.

pozdrawiam serdecznie
:D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: bluesman1 » listopada 17, 2009, 9:15 am

Wiesiek, sorry ale ja nie chce byc np. otwarty na artystow (mozna tak ich nazwac w ogole?) w rodzaju Peji, 5 Centa czy innych, co deklamuja cos na scenie o tym, jak im zastrzelono na dzielnicy brata i biora teraz krwawy odwet na reszcie swiata etc. Dla mnie to juz nic wspolnego ze sztuka pisana przez duze S nie ma. Otwartosc ma tez swoje granice...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: nano » listopada 17, 2009, 2:11 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Ni cholery nie mogę pojąć o co Ci idzie. Ale to juz niewazne!

za duzo "filozofii" w tym co piszesz a za mało szczerości.



No to prosto z mostu bez filozofii

Wysłuchałeś milion zespołów(to zaleta), kochasz kilka(to zaleta), o kilkunastu wspaniale piszesz(to zaleta) - resztę obrażasz w mało wyszukany sposób, a obrażając wykonawców pośrednio obrażasz ich fanów. Koniec - kropka.
nano
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 17, 2009, 2:43 pm

nano pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Ni cholery nie mogę pojąć o co Ci idzie. Ale to juz niewazne!

za duzo "filozofii" w tym co piszesz a za mało szczerości.



No to prosto z mostu bez filozofii

Wysłuchałeś milion zespołów(to zaleta), kochasz kilka(to zaleta), o kilkunastu wspaniale piszesz(to zaleta) - resztę obrażasz w mało wyszukany sposób, a obrażając wykonawców pośrednio obrażasz ich fanów. Koniec - kropka.

....................
Słuchaj Nano

dla przypomnienia przytaczam Ci fragment Twego postu który przysłałeś mi na priva.


...........................................

..." Ja obiecuję ze swej strony ignorować zupełnie jakiekolwiek Twoje wypowiedzi w jakimkolwiek temacie i tego samego oczekiwał bym od Ciebie.
- Nano
Ostatnio zmieniony listopada 17, 2009, 2:59 pm przez Pawel Freebird Michaliszy, łącznie zmieniany 1 raz
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: bluesman1 » listopada 17, 2009, 2:50 pm

Pawle, troche jestem poruszony tym, ze na forum publicznym umieszczasz watki przeznaczone do wiadomosci prywatnej. Nie robi sie tak, nawet wtedy, kiedy wydaje ci sie, ze racja stoi po Twojej stronie. Bez jakiejkolwiek etyki to zrobi sie tutaj maksymalny burdel a nie o to chodzi. :wink:
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 17, 2009, 2:58 pm

bluesman1 pisze:Pawle, troche jestem poruszony tym, ze na forum publicznym umieszczasz watki przeznaczone do wiadomosci prywatnej. Nie robi sie tak, nawet wtedy, kiedy wydaje ci sie, ze racja stoi po Twojej stronie. Bez jakiejkolwiek etyki to zrobi sie tutaj maksymalny burdel a nie o to chodzi. :wink:

............
nie mam wyjścia Bluesmanie1
Gościu nie chce sie odczepić. Moze trzeba było przypomnieć fragment.
Pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: bluesman1 » listopada 17, 2009, 3:02 pm

Nie. Czas samemu zweryfikuje, kto ma racje. Jest takie powiedzenie, ze jak sie babrzesz w blocie, to sam sie ubrudzisz. Ja nauczylem sie troche juz omijac kaluze (co nie oznacza ze jest to przytyk do naszego przedmowcy). Relax! Keep cool end enjoying yourself!
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: nano » listopada 17, 2009, 3:13 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
nano pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Ni cholery nie mogę pojąć o co Ci idzie. Ale to juz niewazne!

za duzo "filozofii" w tym co piszesz a za mało szczerości.



No to prosto z mostu bez filozofii

Wysłuchałeś milion zespołów(to zaleta), kochasz kilka(to zaleta), o kilkunastu wspaniale piszesz(to zaleta) - resztę obrażasz w mało wyszukany sposób, a obrażając wykonawców pośrednio obrażasz ich fanów. Koniec - kropka.

....................
Słuchaj Nano

dla przypomnienia przytaczam Ci fragment Twego postu który przysłałeś mi na priva.


...........................................

..."widocznie nie po drodze nam razem i niech tak zostanie. Ja obiecuję ze swej strony ignorować zupełnie jakiekolwiek Twoje wypowiedzi w jakimkolwiek temacie i tego samego oczekiwał bym od Ciebie. Zdaje się, że wyrządzamy sobie wzajemnie krzywdę naszymi wypowiedziami, tak naprawdę nic o sobie nie wiedząc.

Wyciągam rękę, może nie tyle na zgodę, bo chyba będzie o nią teraz ciężko ale w oczekiwaniu na rozejm. .."

- Nano


Przecież znasz genezę tej PW - może przypomnij sobie popisy literackie których byłeś autorem w zakładce Jimiway i przypomnij sobie na czyją prośbę te wpisy zostały usunięte - (szkoda, że ten fragment PW "umknął" w Twoim cytacie) Nie będę przytaczał Twoich PW do mnie coby jeszcze bardziej Cię nie dołować - uwierz w końcu, że ja to robię DLA CIEBIE - liczę, że w końcu się opamiętasz i przestaniesz obrażać nie tylko artystów, ale i osoby, które mają odmienne od Twojego pojęcie świata.

Pamiętasz - kiedyś napisałeś takie zdanie "ludzie jak ja jestem postrzegany na tym forum"? Nie chciałbyś tego zmienić? Jeden idiota czyli JA na tym forum wystarczy - Ty MUSISZ iść inną drogą, jesteś zbyt cenny.
nano
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 17, 2009, 3:49 pm

nano pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
nano pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Ni cholery nie mogę pojąć o co Ci idzie. Ale to juz niewazne!

za duzo "filozofii" w tym co piszesz a za mało szczerości.



No to prosto z mostu bez filozofii

Wysłuchałeś milion zespołów(to zaleta), kochasz kilka(to zaleta), o kilkunastu wspaniale piszesz(to zaleta) - resztę obrażasz w mało wyszukany sposób, a obrażając wykonawców pośrednio obrażasz ich fanów. Koniec - kropka.

....................
Słuchaj Nano

dla przypomnienia przytaczam Ci fragment Twego postu który przysłałeś mi na priva.


...........................................

..."widocznie nie po drodze nam razem i niech tak zostanie. Ja obiecuję ze swej strony ignorować zupełnie jakiekolwiek Twoje wypowiedzi w jakimkolwiek temacie i tego samego oczekiwał bym od Ciebie. Zdaje się, że wyrządzamy sobie wzajemnie krzywdę naszymi wypowiedziami, tak naprawdę nic o sobie nie wiedząc.

Wyciągam rękę, może nie tyle na zgodę, bo chyba będzie o nią teraz ciężko ale w oczekiwaniu na rozejm. .."

- Nano


Przecież znasz genezę tej PW - może przypomnij sobie popisy literackie których byłeś autorem w zakładce Jimiway i przypomnij sobie na czyją prośbę te wpisy zostały usunięte - (szkoda, że ten fragment PW "umknął" w Twoim cytacie) Nie będę przytaczał Twoich PW do mnie coby jeszcze bardziej Cię nie dołować - uwierz w końcu, że ja to robię DLA CIEBIE - liczę, że w końcu się opamiętasz i przestaniesz obrażać nie tylko artystów, ale i osoby, które mają odmienne od Twojego pojęcie świata.

Pamiętasz - kiedyś napisałeś takie zdanie "ludzie jak ja jestem postrzegany na tym forum"? Nie chciałbyś tego zmienić? Jeden idiota czyli JA na tym forum wystarczy - Ty MUSISZ iść inną drogą, jesteś zbyt cenny.

.....................
Nano

Oj , nie przeinaczaj. Zaproponowałes to co wyżej i ja na to przystałem.

Było tak - nie inaczej.

nie zdołujesz mnie. Nie TY.

Ale dajmy już temu spokój.

Mojego zdania nie zmienisz ; nie masz tez wpływu i nigdy nie bedziesz mieć na moją ocenę czegokolwiek etc etc.

Artystów nie obrażam ; cudaków postrzegam niezmiennie.

Dodam jeszcze ; absolutnie nic w sobie nie chce zmieniać.
Może nieco trza przytłumic emocje. To wszystko.

I wez w koncu do mnie dystans - tak jak obiecałeś!!!!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: nano » listopada 17, 2009, 4:06 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Dodam jeszcze ; absolutnie nic w sobie nie chce zmieniać.
Może nieco trza przytłumic emocje. To wszystko.


TAK!!!TAK!!!TAK!!! - a jednak mnie rozumiesz :D :D :D

Jeszcze tylko wydłub z klawiatury klawisze na k...., s........, p.......

Pozdrawiam i proszę - nie dawaj mi powodów do czepiania.

ps. Phish - odkryłeś go dla mnie - dzięki człowieku!
nano
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 17, 2009, 4:39 pm

nano pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Dodam jeszcze ; absolutnie nic w sobie nie chce zmieniać.
Może nieco trza przytłumic emocje. To wszystko.


TAK!!!TAK!!!TAK!!! - a jednak mnie rozumiesz :D :D :D

Jeszcze tylko wydłub z klawiatury klawisze na k...., s........, p.......

Pozdrawiam i proszę - nie dawaj mi powodów do czepiania.

ps. Phish - odkryłeś go dla mnie - dzięki człowieku!

.....................

Pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: kazek » listopada 17, 2009, 8:38 pm

Mój ulubiony z tej płyty:

Inside Outside Woman Blues #3

ŚWIETNY !!!
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: Brzoza » listopada 17, 2009, 8:40 pm

Identycznie jak u mnie :) Uwielbiam też kawałek Monday Mourning Meltdown, rewelacyjny początek a la Pink Floyd
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: pedro » listopada 18, 2009, 6:40 pm

Rozpakowałem właśnie płytkę (Amazon.com - trochę to trwało, ale 17$ to chyba najlepsza cena oprócz downloadu:)
Zgrałem na MP3 (siedzę w biurze, więc na razie brak lepszych możliwości), bateria padła mi gdzieś w połowie krążka, ale jak dotąd - wyśmienite! Stary, dobry, ciężki, bluesowy, jamujący MULE!!! Od czasów DOSE chyba najfajniejsze dokonanie studyjne.
Czekam niecierpliwie na drugą połowę :D

Brzoza - zagłosowałem na liście radiowej, do której link podałeś (zestaw tam jest obłędny - byłoby zabawnie gdyby Mule dotarł na szczyt ;)
Awatar użytkownika
pedro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: kwietnia 13, 2006, 3:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pedro » listopada 19, 2009, 3:37 pm

No tak - w domu to jednak zupełnie inna jakość :D

1. Broke Down On The Brazos - naprawdę mocny, jamujący początek!
2. Steppin’ Lightly - bardziej rockowy ciąg dalszy - napięcie rośnie
3. Railroad Boy - fantastyczny bluesik (kurcze, jak dotąd 3 moim zdaniem pewne numery koncertowe)
4. Monday Mourning Meltdown - hmm, sympatyczny początek a dalej raczej przeciętna balladka...
5. Gordon James- i bardzo przyjemny, balladowy (acz dość sztampowy - poza tekstem) kawałek (slide'owa gitarka przywodzi na myśl czasy Haynes'a w ABB)
6. Any Open Window - kolejny elegancki, dynamiczny blues (szkoda, że wyciszona końcówka)
7. Frozen Fear - jej, zrobiło się troszkę dziwnie (nie chcę użyć słowa popowo) - ratuje Danny Louis bardzo sympatycznymi wstawkami organowymi w tle
8. Forevermore - a! kolejna balladka. pościelowo... ale fajnie :wink:
9. Inside Outside Woman Blues #3 - fe - no - me - nal - ne! Chłopaki, błagam, nie wyciszajcie końcówek!
10. Scenes From A Troubled Mind - Ach, jaki riff :) bardzo przyjemny, trochę spokojniejszy kawałek
11. World Wake Up - jak dla mnie ostatniego numeru mogłoby nie być (nie wspomnę już o okropnie nadętym tekście)


W sumie jednak pierwsze wrażenia zdecydowanie pozytywne. Płytka może lekko nierówna i bez jakiejś wyraźnej koncepcji (nie spodziewałem się wprawdzie Thick as a Brick :D
ale zdecydowanie więcej na niej świetnej, klasycznie mule'owej muzyki niż słabych momentów.
Zamierzam się w niej w dalszym ciągu zagłębiać, czego i pozostałym życzę :)
Awatar użytkownika
pedro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: kwietnia 13, 2006, 3:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pablo_pablo » listopada 19, 2009, 10:19 pm

Pedro,
Zaufaj mi! Ty tej płyty jeszcze w ogóle nie znasz :-)
Mam ją od kilku tygodni. Podobała mi się od poczatku. Trochę. Później mniej. Potem nie wiedziałem czy ją rozumiem. Następnie byłem zmuszony, jadąc do Wiednia na koncert (co za koncert !!!) słuchać jej 2 razy w samochodzie i trochę na bieżąco recenzować koledze. No i koncert.
Po koncercie ta płyta jest inna. Wyraźniejsza. Pierwsza część... inna. Druga, tak od Any Open Window .... inna, mocniejsza, solidniejsza, bardziej blusowa ale w wydaniu najlepszym mułowym, mocnym, rzemieślniczym. Inside Outside to zwieńczenie tej płyty, później bardzo porządne wykończenie za pomocą Scenes from a troubled mind. I to tyle.
World Wake Up nie ma, nie istnieje, dostało się tu przez czyjś dowcip, audio chochlik.
Podsumowując to jest top 3 Mułów.

Z pozdrowieniami!
P.

ps. nie zrozum mnie źle, nie musisz zaraz jechać na koncert na Jamajce, słuchaj, słuchaj, słuchaj... i napisz coś za... miesiąc :-)
...ja to muzykę a moja żona lubi www.AntypodyMody.pl . Dajemy radę.
Awatar użytkownika
pablo_pablo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: września 20, 2009, 8:36 pm
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 20, 2009, 12:26 am

Boże.

World Wake Up

Jedna z najpiekniejszych piesni tego albumu.

Cos na miare Tastes Like Wine

................................
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Brzoza » listopada 20, 2009, 1:04 am

Też uważam, że World Wake Up jest rewelacyjne.
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: posener » listopada 20, 2009, 10:36 am

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Boże.

World Wake Up

Jedna z najpiekniejszych piesni tego albumu.

Cos na miare Tastes Like Wine

................................


Nie zawsze się z Tobą zgadzam, ale tym razem podpisuję się obiema rękami.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: B&B » listopada 20, 2009, 11:00 am

pedro pisze:11. World Wake Up - jak dla mnie ostatniego numeru mogłoby nie być (nie wspomnę już o okropnie nadętym tekście)

Pedro, co ty piszesz?! Na pewno masz słaby sprzęt, za słaby! Albo najpierw słuchałeś z mp3, na słuchawki (pewnie jakies badziewne) i dlatego ci się nie podoba. Przecież ten utwór musi ci się podobać :lol:

pozdrawiam - B.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 20, 2009, 11:56 am

B&B pisze:
pedro pisze:11. World Wake Up - jak dla mnie ostatniego numeru mogłoby nie być (nie wspomnę już o okropnie nadętym tekście)

Pedro, co ty piszesz?! Na pewno masz słaby sprzęt, za słaby! Albo najpierw słuchałeś z mp3, na słuchawki (pewnie jakies badziewne) i dlatego ci się nie podoba. Przecież ten utwór musi ci się podobać :lol:

pozdrawiam - B.

.............................

skoro tak sądzisz...

Cóż , nie każdemu wszystko sie podoba
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Bluesbart » listopada 20, 2009, 12:07 pm

pedro napisal... pisze:4. Monday Mourning Meltdown - hmm, sympatyczny początek a dalej raczej przeciętna balladka...

WHHAAATT ???!!!!
OK - to wg mnie idealny przyklad jak ludzie roznia sie w postrzeganiu i odczuwaniu muzyki - dla mnie ten numer to chyba najwazniejszy moment tego albumu: przestrzen, Floydzi, wielowatkowosc, nieoczywistosc. Jesli jestes tak mily podaj mi jeszcze kilka przykladow kawalkow zblizonych do tej "przecietnej balladki" - zrobie sobie skladanke do samochodu :)
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 20, 2009, 12:23 pm

Bluesbart pisze:WHHAAATT ???!!!!
OK - to wg mnie idealny przyklad jak ludzie roznia sie w postrzeganiu i odczuwaniu muzyki

.......................
wŁASNIE
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Mockingbird » listopada 20, 2009, 12:34 pm

Dla mnie - obok Inside Outside... najwspanialszy moment tej płyty. Piszę o Monday Mourning Meltdown. Siedzi mi w głowie od kilku dni, od kiedy ją mam. Nie mogę sie tego nasłuchać.. Wysmakowane i przejmujące Arcydzieło. Przy pierwszym przesłuchaniu nie wiedziałam na czym "ucho zawiesić" żeby nie umknął mi żaden - jakże ważny szczegół. Jazzująca partia perfekcyjnie dopełnia całości..

Nie wyobrazam sobie też, żeby Muł miał ukrywać przed nami takie perełki jak World Wake Up.



No a Jorgen Carlsson... - jakby urodził się dla tej Grupy :D
Mockingbird
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 164
Rejestracja: czerwca 20, 2009, 5:18 pm

Postautor: Roj » listopada 20, 2009, 2:45 pm

Naszemu najmłodszemu synkowi , Arusiowi , który nie tak dawno skończył roczek najbardziej odpowiada Inside Outside Woman Blues , radość w oczach , poważnie , uwielbia też początek płyty - Broke Down on the Brazos , gdy zaczyna się ten kawałek zaczyna ruszać głową jak jakiś metalowiec na koncercie :), wzruszający widok ... Nie lubi natomiast dwójki , Steppin' Lightly , każe szybko przełączać na trójkę...
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości