Joe Bonamassa - Live From The Royal Albert Hall [DVD]

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Postautor: leszekblues » listopada 2, 2009, 3:49 pm

DO tego dorzucam, jeszcze Robben Forda i dla mnie to blues-rockowe G3
leszekblues
 

Postautor: posener » listopada 2, 2009, 5:20 pm

leszekblues pisze:DO tego dorzucam, jeszcze Robben Forda i dla mnie to blues-rockowe G3

Dokładnie. I to jest pomysł!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: RafałS » listopada 2, 2009, 5:29 pm

posener pisze:
leszekblues pisze:DO tego dorzucam, jeszcze Robben Forda i dla mnie to blues-rockowe G3

Dokładnie. I to jest pomysł!


Jest ryzyko, że Warren i Joe mogliby Robbena zatupać. Robben jest dość subtelny i aż się prosi moim zdaniem o delikatniejsze towarzystwo. Ja tam chętnie bym go posłuchał raczej z Ronnie Earlem, Mattem Schofieldem, Derekiem Trucksem, Scottem Hendersonem itp. Dla mnie szczególnie Robben i Joe są z innych gatunków, choć Robben oczywiście zagra wszystko... :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: posener » listopada 2, 2009, 6:02 pm

RafałS pisze:Jest ryzyko, że Warren i Joe mogliby Robbena zatupać.

Ja bym się o Robbena nie bał. On oczywiście jedną nogą stoi na jazzowym terytorium, ale potrafi przywalić soczystego blues rocka. Poza tym dlaczego miałoby to być bardzo spójne stylistycznie? Bardziej inspirująco byłoby gdyby to byli muzycy reprezentujący różne odcienie bluesa. G3 miały różne konfiguracje personalne, więc możemy się pobawić w potencjalne zestawienia :D To naprawdę jest fajny pomysł - Blues G3 - mogłoby się sprzedać.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: leszekblues » listopada 2, 2009, 6:25 pm

Własnie Robben Ford jest inny i jesli idzie o pojedynki .....
NO cóz bardziej bałbym sie o tych dwóch panów wystarczy jedna fraza Robbena zaczerpnieta z jazzu i na nic tysiace fraz bonamassy i haynessa razem wzietych :D
Ale muzyka to nie pojedynki wiec to trio byłoby extra
leszekblues
 

Postautor: blueswan » listopada 7, 2009, 9:03 am

Na pewno zaopatrzę się w ten materiał, ale jakoś trudno mi się do tego zebrać. Miałem okazję być na ubiegłorocznym koncercie Bonamassy w Poznaniu i muszę z przykrością stwierdzić, że ten skład mnie nie przekonuje, po prostu nie trafia do mnie.
Z fragmentów, które miałem okazję do tej pory zobaczyć i posłuchać mogę jedynie wywnioskować, że jest to dopieszczony, nowocześnie zrealizowany produkt. I muszę zgodzić się z wieloma forumowiczami, że to nie jest zespół, tylko Bonamassa plus wynajęci muzycy.
Na pocieszenie włączę sobie zaraz "Live at the Rockpalast" albo "A New Day Yesterday Live". :)
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: dzemowiec » stycznia 26, 2010, 6:45 pm

A orientuje się ktoś z Was może czy ten materiał wyszedł/wyjdzie na Blu-Ray?


pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm

Postautor: Brzoza » stycznia 26, 2010, 6:57 pm

dzemowiec pisze:A orientuje się ktoś z Was może czy ten materiał wyszedł/wyjdzie na Blu-Ray?

pozdrawiam!


Niestety nie ma w planie na razie wersji bluray :( Ja od czasu nabycia koncertu The Song Remains The Same Zeppelinów mam cały czas chrapkę na koncerty w HD :) Wielka szkoda, że JB nie wszedł w ten nośnik i tylko DVD nam zaserwował :(
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Ricardo » stycznia 27, 2010, 11:19 pm

Fantastyczny koncert choć Bonamassa wybrał spokojniejszy materiał może z uwagi na szacunek dla tego niezwykłego miejsca.Na koncercie Poznaniu w zeszłym roku było zdecydowanie mocniej.Ale ten obrazek obejrzałem z wielką przyjemnością i bede do niego czesto wracał :D .
Ricardo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: grudnia 7, 2009, 10:36 pm

Postautor: Brzoza » stycznia 28, 2010, 12:51 am

Ricardo pisze:Fantastyczny koncert choć Bonamassa wybrał spokojniejszy materiał może z uwagi na szacunek dla tego niezwykłego miejsca.Na koncercie Poznaniu w zeszłym roku było zdecydowanie mocniej.Ale ten obrazek obejrzałem z wielką przyjemnością i bede do niego czesto wracał :D .


Koncert w Poznaniu faktycznie był mocniejszy, ale bolało mnie strasznie nagłośnienie. Było fatalne. Jak zaczął koncert utworem "Ballad Of John Henry" to wcale nie było słychać jego śpiewu... W Warszawie było już lepiej :) Ale wracając do koncertu w Londynie - kawałkiem "Just Got Paid" pozamiatał :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: B&B » stycznia 28, 2010, 8:12 am

Brzoza pisze:
dzemowiec pisze:A orientuje się ktoś z Was może czy ten materiał wyszedł/wyjdzie na Blu-Ray?
pozdrawiam!

Niestety nie ma w planie na razie wersji bluray :( Ja od czasu nabycia koncertu The Song Remains The Same Zeppelinów mam cały czas chrapkę na koncerty w HD :) Wielka szkoda, że JB nie wszedł w ten nośnik i tylko DVD nam zaserwował :(

Ja to się dziwię, na jaką cholerę wam ten Blu-Ray? Przecież tu chyba chodzi o muzykę? To nie film z efektami specjalnymi :twisted:
A może ja czegoś nie wiem, może dźwięk na B-R jest znacząco lepszy? I jaki trzeba mieć sprzęt żeby to docenić?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Brzoza » stycznia 28, 2010, 9:36 am

B&B pisze:
Brzoza pisze:
dzemowiec pisze:A orientuje się ktoś z Was może czy ten materiał wyszedł/wyjdzie na Blu-Ray?
pozdrawiam!

Niestety nie ma w planie na razie wersji bluray :( Ja od czasu nabycia koncertu The Song Remains The Same Zeppelinów mam cały czas chrapkę na koncerty w HD :) Wielka szkoda, że JB nie wszedł w ten nośnik i tylko DVD nam zaserwował :(

Ja to się dziwię, na jaką cholerę wam ten Blu-Ray? Przecież tu chyba chodzi o muzykę? To nie film z efektami specjalnymi :twisted:
A może ja czegoś nie wiem, może dźwięk na B-R jest znacząco lepszy? I jaki trzeba mieć sprzęt żeby to docenić?


Bluray ma znacznie lepszy dźwięk gdyż jest więcej miejsca do zapisu i można upchnąć w bardzo dużej jakości i w paru wersjach (DTS, DD 5.1, itp.). Ja odtwarzam Bluraye na PS3 z głośnikami Logitecha 5.1 podłączonymi optycznie, więc dźwięk jest przecudny :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: leszekblues » stycznia 28, 2010, 10:41 am

NIe znosze i nie toleruję dzwięku 5.1 i nigdy se nie kupie tych udziwnień
Przeciez na koncercie i tak słyszymy lewa stronę i prawa i to co jest po srodku , czyli stereo
A te oklaski z tułu i z boku
PO co?
MUzyka jest wazna
leszekblues
 

Postautor: RafałS » stycznia 28, 2010, 11:05 am

leszekblues pisze:NIe znosze i nie toleruję dzwięku 5.1 i nigdy se nie kupie tych udziwnień
Przeciez na koncercie i tak słyszymy lewa stronę i prawa i to co jest po srodku , czyli stereo
A te oklaski z tułu i z boku
PO co?
MUzyka jest wazna


Dokładnie. Dodam jeszcze, że najlepszy format końcowy niewiele da, jeśli całość nie została najpierw po prostu dobrze nagrana. Kiedyś miałem podwójny koncert Bruce'a Springsteena "Live In New York City" z 2001 roku (nagrania: 1999-2000), który na CD brzmiał beznadziejnie - słychać było wokal i zbiorowy hałas w tle. Potem pokazała się wersja SACD tego samego wydawnictwa - ciekawe czy słychać tam ten sam szum tylko w wyższej rozdzielczości... a może w sorroundzie? No i kiedy wyjdzie to na Blue-rayu?

Przy okazji: czy ten koncert Bonamassy pokazał się też w wersji CD? Pytam, bo dość podobały mi się fragmenty, które słyszałem w radiu (leciało to parę razy w niedzielnym MiniMaksie). Zdecydowanie ciekawiej się to prezentowało niż "Live from Nowhere in Particular", które mnie serdecznie nudziło... Kupiłbym to chętnie w wersji 2CD za sensowne pieniądze. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Brzoza » stycznia 28, 2010, 12:07 pm

RafałS pisze:Przy okazji: czy ten koncert Bonamassy pokazał się też w wersji CD? Pytam, bo dość podobały mi się fragmenty, które słyszałem w radiu (leciało to parę razy w niedzielnym MiniMaksie). Zdecydowanie ciekawiej się to prezentowało niż "Live from Nowhere in Particular", które mnie serdecznie nudziło... Kupiłbym to chętnie w wersji 2CD za sensowne pieniądze. :)


No właśnie nie :( A szkoda, bo bym z chęcią też się w to zaopatrzył :(
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: @ndy.w » stycznia 29, 2010, 5:02 pm

btw - jeden z kolegów forumowiczów zwrócił moją uwagę na określenie "klimatyczne klawisze" które pojawiło się TUTAJ w 1nym z postów. zaś w innym poście napisano że klawiszowiec trochę więcej pograł i że to dobrze.

zaintrygowało mnie to i postanowiłem tego posłuchać. wiem że można znaleźć fragmenty tego koncertu na youtube. na które fragmenty powinienem zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: leszekblues » stycznia 29, 2010, 8:43 pm

Trzeba obejrzec cały :D
leszekblues
 

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości

cron