Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Selphie » czerwca 1, 2009, 11:33 am

Jutro oficjalna premiera nowego, siódmego studyjnego albumu Dave Matthews Band, dobrze więc znaleźć na tym forum miejsce, w którym można będzie podzielić się wrażeniami dotyczącymi całości.

Obrazek



Na chwilę obecną możemy posłuchać w Trójce, a także na youtube singla z albumu "Whiskey Times and Groogrux King" - "Funny the Way It Is"

http://www.youtube.com/watch?v=au5JMhaBnv4

Zespół nie ukrywa, że album ten jest poświęcony pamięci LeRoi'a Moore'a - zmarłego saksofonisty, członka-założyciela bandu, który stracił życie za skutek obrażeń odniesionych w wypadku na quadzie... GrooGrux King to pseudonim Moore'a. Album rozpoczynać ma jego solo na saksofonie nagrane na początku sesji nagraniowej.





Tyle faktów. Jakość nagrania na youtube z pewnością nie jest zadowalająca. Ja po przesłuchaniu "Funny the way it is" po raz pierwszy miałam mieszane uczucia, byłam wręcz zawiedziona. To wrażenie zatarło się po pewnym czasie i kilku następnych przesłuchaniach. Wciąż jednak wydaje mi się czasem, że ten kawałek jest na Dave'a zbyt... popowy? pretensjonalny? Nie wiem. Mam nadzieję, że gdy usłyszę całość w jakiejś zadowalającej wersji to zmienię zdanie, w końcu DMB to DMB :D jeden z moich ulubionych zespołów.




Podzielcie się waszymi wrażeniami co do singla, a może ktoś już spiracił jakimś cudem cały album ;> ?


Pozdrawiam
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: WojtekU » czerwca 1, 2009, 11:46 am

Selphie pisze:Jutro oficjalna premiera nowego, siódmego studyjnego albumu Dave Matthews Band [... ] a może ktoś już spiracił jakimś cudem cały album ;> ?

link
nieaktualne
Ostatnio zmieniony czerwca 2, 2009, 10:51 am przez WojtekU, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 1, 2009, 11:48 am

Pierwsze odczucie po wysluchaniu singla. Slysze cos z patentow The Police. Jakos tak mi zabrzmialo. Wiecej napisze, jak wiecej poslucham.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Selphie » czerwca 1, 2009, 11:51 am

WojtekU pisze:
Selphie pisze:Jutro oficjalna premiera nowego, siódmego studyjnego albumu Dave Matthews Band [... ] a może ktoś już spiracił jakimś cudem cały album ;> ?

link



Zasięg i skala piractwa przeraża mnie nie po raz pierwszy :D
Dzięki;)
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 11:57 am

Selphie pisze:Jutro oficjalna premiera nowego, siódmego studyjnego albumu Dave Matthews Band, dobrze więc znaleźć na tym forum miejsce, w którym można będzie podzielić się wrażeniami dotyczącymi całości.

Obrazek



Na chwilę obecną możemy posłuchać w Trójce, a także na youtube singla z albumu "Whiskey Times and Groogrux King" - "Funny the Way It Is"

http://www.youtube.com/watch?v=au5JMhaBnv4

Zespół nie ukrywa, że album ten jest poświęcony pamięci LeRoi'a Moore'a - zmarłego saksofonisty, członka-założyciela bandu, który stracił życie za skutek obrażeń odniesionych w wypadku na quadzie... GrooGrux King to pseudonim Moore'a. Album rozpoczynać ma jego solo na saksofonie nagrane na początku sesji nagraniowej.





Tyle faktów. Jakość nagrania na youtube z pewnością nie jest zadowalająca. Ja po przesłuchaniu "Funny the way it is" po raz pierwszy miałam mieszane uczucia, byłam wręcz zawiedziona. To wrażenie zatarło się po pewnym czasie i kilku następnych przesłuchaniach. Wciąż jednak wydaje mi się czasem, że ten kawałek jest na Dave'a zbyt... popowy? pretensjonalny? Nie wiem. Mam nadzieję, że gdy usłyszę całość w jakiejś zadowalającej wersji to zmienię zdanie, w końcu DMB to DMB :D jeden z moich ulubionych zespołów.




Podzielcie się waszymi wrażeniami co do singla, a może ktoś już spiracił jakimś cudem cały album ;> ?


Pozdrawiam

..................................
Pisałem juz o tym albumie. Mam promo od wielu dni. Miałem to w studio w ubiegłym tygodniu / ależ ból - bo nie mogłem zagrać/ ale proszono mnie abym przed premierą nie grał nic oprócz 2 singli. Jeden zagrałem jakies 2 tygodnie temu.

DMB kolejny raz udowodnił że ciągle Ich stac na nagranie wielkiej płyty.

Groogrux King - tak mówiono na Leroia....

Album wyborny..wysmakowany..z genialnymi aranżami...Tim Reynolds cudnie poczuł zespół....Jeff Coffin fenomenalny....W pierwszym utworze gra jeszcze Leroi..

Po dość szarej Stand Up - Whiskey Times and GrooGrux King to dzieło skończone.....zachwycające....
W środę w WNTR pojawi sie ten album!!!! :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: e m d ż i » czerwca 1, 2009, 11:59 am

Na razie jestem TOTALNIE przekonana (raz kolejny) o wielkości muzyków, którzy wzięli udział w nagraniu tego krążka! Są genialni! Brzmi to niesamowicie!
Teraz biorę się za przyswajanie kompozycji... słów... płyty jako całości.
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 12:00 pm

DMB w studio brzmi rzeczywiście nieraz nieco wrr "popowo" Satellite , Space Between , Angel etc.....

a na koncertach to jamowe arcydzieła....no i te teksty...Jeeej... :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 12:00 pm

a że spytam..a skąd Wy macie ten album...wszak premiera jutro hę??? :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 1, 2009, 1:34 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:a że spytam..a skąd Wy macie ten album...wszak premiera jutro hę??? :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink:
Przyszlosc w winylach. Chalpniczo nie da sie zrobic repliki :lol:
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 1:59 pm

Robert007Lenert pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:a że spytam..a skąd Wy macie ten album...wszak premiera jutro hę??? :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink:
Przyszlosc w winylach. Chalpniczo nie da sie zrobic repliki :lol:

.................
:D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Selphie » czerwca 1, 2009, 3:20 pm

Pisałem juz o tym albumie. Mam promo od wielu dni. Miałem to w studio w ubiegłym tygodniu / ależ ból - bo nie mogłem zagrać/ ale proszono mnie abym przed premierą nie grał nic oprócz 2 singli. Jeden zagrałem jakies 2 tygodnie temu.


Widziałam, mój drogi, jak promujesz i piszesz w newsach i w zakładce audycji :) W końcu jesteś na tym forum specjalistą od DMB i do Ciebie należy ta fucha ;)

Chciałam jedynie założyć temat w recenzjach płyt, jako że po wydaniu powinny się pojawić dalsze konstruktywne oceny całości, a w tym dziale tak szybko nie zatrze ich czas i zawsze będą łatwe do odnalezienia ;)


Pozdrawiam serdecznie biorąc się do słuchania świeżo spiraconego albumu ;)
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 3:24 pm

Selphie pisze:

Pozdrawiam serdecznie biorąc się do słuchania świeżo spiraconego albumu ;)



:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


radiowiec..heh..fajny przykład moja Droga... :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Selphie » czerwca 1, 2009, 3:55 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Selphie pisze:

Pozdrawiam serdecznie biorąc się do słuchania świeżo spiraconego albumu ;)



:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


radiowiec..heh..fajny przykład moja Droga... :D



Tak, świecimy przykładem :PP Przykro mi, ale nie napiszę do menedżera DMB prośby o przysłanie materiałów promocyjnych tłumacząc, jak szalone znaczenie ma ten zespół dla polskiej piosenki poetyckiej, bo czułabym się jeszcze bardziej nieuczciwie niż słuchając mptrójek, który to fakt mogę zawsze zwalić na to, że dystrybucja płyt DMB jest w Polsce jaka jest (albo na to, że płyty są drogie, co jest zwykle najpopularniejszą wymówką).


;) pozdro
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Re: Dave Matthews Band - Whiskey Times and Groogrux King

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 4:01 pm

Selphie pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Selphie pisze:

Pozdrawiam serdecznie biorąc się do słuchania świeżo spiraconego albumu ;)



:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


radiowiec..heh..fajny przykład moja Droga... :D



Tak, świecimy przykładem :PP Przykro mi, ale nie napiszę do menedżera DMB prośby o przysłanie materiałów promocyjnych tłumacząc, jak szalone znaczenie ma ten zespół dla polskiej piosenki poetyckiej, bo czułabym się jeszcze bardziej nieuczciwie niż słuchając mptrójek, który to fakt mogę zawsze zwalić na to, że dystrybucja płyt DMB jest w Polsce jaka jest (albo na to, że płyty są drogie, co jest zwykle najpopularniejszą wymówką).


;) pozdro


................................
coby było jasne....od lat nie proszę o promo.To już działa samo....
A kiedys fakt - pisałem do wazniejszych managementów..

Po prostu wysyłam playlisty do zainteresowanych i tyle...
Ale to lata pracy....wszystko przed Tobą...
pozdr :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 1, 2009, 9:27 pm

Prześwietny album, mocny, tłusty, masaaa pozytywnej energii. Chłopaki powstali jak Feniks... Gratulacje !! żeby album wyszedł w marcu to nie odpuścił bym koncertu... :( :( Chociaż Amsterdam kusi... Bilety tylko 45 euro.
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 1, 2009, 11:47 pm

mickiewicz jr. pisze:Prześwietny album, mocny, tłusty, masaaa pozytywnej energii. Chłopaki powstali jak Feniks...

..................
no nie? :D :D :D :D :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 3, 2009, 10:51 pm

Pod wpływem wczesniejszych Waszych pochwał zamówiłem wersję cd+ dvd. Przyznaję , że nawet przez chwilę rozważałem zamówienie wersji de luxe z jakimiś dodatkowymi utworami, płytami i innymi gadżetami ale cena nie wydała mi sie zbyt atrakcyjna.
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: andrzej.staszok » czerwca 9, 2009, 7:41 pm

powiem tylko jedno na temat tej plyty - jest piękna :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: tyna » czerwca 9, 2009, 8:37 pm

Zgadzam sie z przedmówcami.. słucham tej płyty od kilku dni i stwierdzam, że jest rewelacyjna! Świetne kompozycje, perfekcyjne wykonanie, no i to BRZMIENIE! :D :D :D
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 9, 2009, 8:52 pm

A ja niestety ciągle czekam na dostawę...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: e m d ż i » czerwca 9, 2009, 11:38 pm

Właśnie powiedzieli w Trójce, że album będzie w polskich sklepach za tydzień.
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: andrzej.staszok » czerwca 10, 2009, 9:48 am

e m d ż i pisze:Właśnie powiedzieli w Trójce, że album będzie w polskich sklepach za tydzień.

... my juz mamy :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: karambol » czerwca 10, 2009, 8:14 pm

Kolejny już raz podchodzę do posłuchania tej płyty i po 3-4 kawałkach wyłączam. Jakoś nie przemawia do mnie. Ot kolejny album w stylu Dave Matthews Band ani lepszy ani gorszy. Przewidywalny i nudny. Taki jakiś kwadratowy.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: e m d ż i » czerwca 10, 2009, 8:34 pm

karambol pisze: Przewidywalny i nudny.


:shock:

Jasne, że masz prawo... Mnie zaskakuuuuuuje z każdym odsłuchaniem :)
Przekonana jestem już TOTALNIE :!:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 10, 2009, 8:42 pm

karambol pisze:Kolejny już raz podchodzę do posłuchania tej płyty i po 3-4 kawałkach wyłączam. Jakoś nie przemawia do mnie. Ot kolejny album w stylu Dave Matthews Band ani lepszy ani gorszy. Przewidywalny i nudny. Taki jakiś kwadratowy.

..................
hehe....jakbym siebie słyszał... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

oczywiście nie o DMB :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: karambol » czerwca 10, 2009, 9:48 pm

Wykonawcy ciężko pracują żeby się jakoś wyróżniać z tłumu innych. Są tacy którzy poszukują oryginalnego brzmienia. Nielicznym się to udaje i przechodzą do historii. Są też i tacy którzy oryginalności szukają w wyglądzie, image scenicznym i tym podobnym nieważnym działaniom. Co najgorsze niektórzy też z tego powodu przechodzą do historii jak choćby szajs-rockowe Kiss, Poison i tym podobny plastikowy amerykański hard-rock dla dziewczynek z podstawówek. Bez wątpienia Dave Matthews Band należy do tej pierwszej grupy wykonawców. Dorobili się natychmiast rozpoznawalnego brzmienia, a wokalu Dave nie da się z niczym pomylić. To niezaprzeczalny fakt. Tylko z jakiegoś powodu to natychmiast rozpoznawalne brzmienie DMB jakoś mi nie pasuje. Nie wiem czy to sprawa genów a może woda którą piję zawiera zbyt dużo żelaza. Nie pasuje mi i już, jest przewidywalne i w większej dawce nudne. Tak już mam. Dlatego i ta najnowsza płyta DMB nie wywołuje we mnie większych emocji. Tym bardziej jest to dziwne że np. taki Rammstein który jest jeszcze bardziej przewidywalny nie nudzi mnie i lubię sobie posłuchać tego ich industrialnego łomotu "Made in DDR".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 10, 2009, 9:54 pm

karambol pisze:Wykonawcy ciężko pracują żeby się jakoś wyróżniać z tłumu innych. Są tacy którzy poszukują oryginalnego brzmienia. Nielicznym się to udaje i przechodzą do historii. Są też i tacy którzy oryginalności szukają w wyglądzie, image scenicznym i tym podobnym nieważnym działaniom. Co najgorsze niektórzy też z tego powodu przechodzą do historii jak choćby szajs-rockowe Kiss, Poison i tym podobny plastikowy amerykański hard-rock dla dziewczynek z podstawówek. Bez wątpienia Dave Matthews Band należy do tej pierwszej grupy wykonawców. Dorobili się natychmiast rozpoznawalnego brzmienia, a wokalu Dave nie da się z niczym pomylić. To niezaprzeczalny fakt. Tylko z jakiegoś powodu to natychmiast rozpoznawalne brzmienie DMB jakoś mi nie pasuje. Nie wiem czy to sprawa genów a może woda którą piję zawiera zbyt dużo żelaza. Nie pasuje mi i już, jest przewidywalne i w większej dawce nudne. Tak już mam. Dlatego i ta najnowsza płyta DMB nie wywołuje we mnie większych emocji. Tym bardziej jest to dziwne że np. taki Rammstein który jest jeszcze bardziej przewidywalny nie nudzi mnie i lubię sobie posłuchać tego ich industrialnego łomotu "Made in DDR".

.....................

ale po co to tłumaczenie..nie podoba sie i już...
masz pelne prawo do subiektywnej oceny.. :D :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: B&B » czerwca 11, 2009, 7:27 pm

karambol pisze:Kolejny już raz podchodzę do posłuchania tej płyty i po 3-4 kawałkach wyłączam. Jakoś nie przemawia do mnie. Ot kolejny album w stylu Dave Matthews Band ani lepszy ani gorszy. Przewidywalny i nudny. Taki jakiś kwadratowy.

Widzisz karambolu, chyba nie załapaliśmy się na ten rodzaj amerykańskiej muzy, nie trafiliśmy na nią, kiedy kształtowały się nasze muzyczne gusty. I dlatego do nas nie trafia, można powiedzieć - nie rozumiemy jej.
Korzystając z pirackiego dobrodziejstwa ja też spróbowałem najnowszej płyty i nawet po pierwszych 2-ch utworach myślałem - no w końcu coś czego mogę słuchać! Ale potem już było "normalnie", czyli tak jak napisałeś...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 11, 2009, 8:15 pm

B&B pisze:
karambol pisze:Kolejny już raz podchodzę do posłuchania tej płyty i po 3-4 kawałkach wyłączam. Jakoś nie przemawia do mnie. Ot kolejny album w stylu Dave Matthews Band ani lepszy ani gorszy. Przewidywalny i nudny. Taki jakiś kwadratowy.

Widzisz karambolu, chyba nie załapaliśmy się na ten rodzaj amerykańskiej muzy, nie trafiliśmy na nią, kiedy kształtowały się nasze muzyczne gusty. I dlatego do nas nie trafia, można powiedzieć - nie rozumiemy jej.
Korzystając z pirackiego dobrodziejstwa ja też spróbowałem najnowszej płyty i nawet po pierwszych 2-ch utworach myślałem - no w końcu coś czego mogę słuchać! Ale potem już było "normalnie", czyli tak jak napisałeś...

......................................

nie każdy zalapuje sie na wszystko..heh
pozdrawiam Was :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: RafałS » czerwca 12, 2009, 6:38 pm

B&B pisze:
karambol pisze:Kolejny już raz podchodzę do posłuchania tej płyty i po 3-4 kawałkach wyłączam. Jakoś nie przemawia do mnie. Ot kolejny album w stylu Dave Matthews Band ani lepszy ani gorszy. Przewidywalny i nudny. Taki jakiś kwadratowy.

Widzisz karambolu, chyba nie załapaliśmy się na ten rodzaj amerykańskiej muzy, nie trafiliśmy na nią, kiedy kształtowały się nasze muzyczne gusty. I dlatego do nas nie trafia, można powiedzieć - nie rozumiemy jej.


Przyznam się, że też nie czuję DMB, choć lubię wiele jam-bandów: tak starych (Grateful Dead), jak i nowszych (Widespread Panic, String Cheese Incident). Doszedłem już nawet do tego, dlaczego nie czuję. Duszą tego typu grania jest oczywiście wspólne jamowanie. Ale sercem takiego jamu jest dla mnie napisana wcześniej piosenka. W tym sensie serce Allmanów jest w bluesie, serce Grateful Dead i kilku innych w folku itp. Zarówno ten blues, jak i folk, country-rock czy jazz są mi bliskie, więc lubię i rozumiem jam-bandy, które tworzą większe, częściowo improwizowane konstrukcje dźwiękowe na tej bazie. Z DMB sprawa jest inna. Nie wiem dokładnie, gdzie leży to ich serce - skąd się biorą piosenki. W każdym razie z obcych dla mnie stron. Trochę Afryki, trochę Karaibów, trochę funku ale jakiegoś wybielonego, przeintelektualizowanego. Taki jam-band alternatywny w porównaniu z większością. I dlatego, nie mogąc w pełni polubić ich piosenek, nie mogę wciągnąć się resztę muzyki, przechodzi to obok mnie. Doceniam kunszt, ale doceniam go na chłodno. Nie moja muzyka. Oczywiście to nie problem - jak już powiedział Freebird - nie musi być moja, nie każdy załapuje się na wszystko. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości