Two men with the blues

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Two men with the blues

Postautor: Agatka Malczyk » kwietnia 17, 2009, 8:39 pm

Obrazek

Bright Lights, Big City
Night Life http://www.youtube.com/watch?v=nRxLeUNw ... re=related
Caldonia http://www.youtube.com/watch?v=sdmeOPpz ... 81&index=3
Stardust
Basin Street Blues
Georgia on My Mind http://www.youtube.com/watch?v=NWb7f02U ... re=related
Rainy Day Blues http://www.youtube.com/watch?v=lzDm_tLN ... PL&index=5
My Bucket's Got a Hole in It http://www.youtube.com/watch?v=Y3pXZ5Ec ... 81&index=2
Ain't Nobody's Business http://www.youtube.com/watch?v=jS9Qf6Ec ... 81&index=1
That's All http://www.youtube.com/watch?v=js3pdupH ... 81&index=4

Słucham i słucham i nie mogę przestać... :D
Płytka naprawdę wyjątkowa. Świetny skład Marsalis'a (Dan Nimmer - piano, Ali Jackson - perkusja, Carlos Henríquez - bas, Walter Blanding - sax) w połączeniu z Willie'm Nelson'em i jego harmonijkarzem Mickey'em Raphael'em stworzyli niesamowitą mieszankę bluesa i jazzu. Album składa się przede wszystkim z bluesowych standardów. Klimat jest gęsty, pełno smaczków, zmian nastrojów: od lekkiegho Bright lights, przez nostalgiczne ballady jak Georgia czy Stardust po gorąco-ekscytujące solówki w 'My Bucket's Got a Hole in It' i 'Ain't Nobody's Business' i gospel'owy groove w 'That's All'. Przeplatają się ze sobą honky-tonk, jump blues, boogie-woogie, swing, rytmy nowoorleańskie itd. Uwielbiam zadziorną interpretację wokalu w wykonaniu Nelson'a. Solówki muzyków Marsalis'a przyprawiają o dreszcze. Pierwszy utworek 'Bright Lights, Big City' doskonale maluje lekkimi dźwiękami podróż do wielkiego miasta - odgłosy pociągu i samochodowych klaksonów - i zachęca do wyruszenia w drogę z tą płytką. Gorąco polecam!

Na koniec jeszcze wywiad z obydwoma Panami:
http://www.youtube.com/watch?v=NaPX7761DiI

pozdrawiam,
Agata
Ostatnio zmieniony kwietnia 18, 2009, 1:19 pm przez Agatka Malczyk, łącznie zmieniany 1 raz
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 17, 2009, 8:47 pm

Ale narobiłaś mi apetytu!!! Wyjątkowość!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 17, 2009, 8:51 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Ale narobiłaś mi apetytu!!! Wyjątkowość!!! :D
Ja juz dzieki Agatce zapoznalem sie z ta plyta. Teraz na nia poluje. Nie ma jednego slowa przesady w tym co napisala. Swietne!!!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Kuba Chmiel » kwietnia 17, 2009, 8:51 pm

Rewelacja! Słucham i nie mogę przestać. Dzięki!
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Agatka Malczyk » kwietnia 17, 2009, 9:00 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Ale narobiłaś mi apetytu!!! Wyjątkowość!!! :D


Uznaje to za moje, a właściwie dokładnie mówiąc mojego taty, odkrycie roku :D
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Agatka Malczyk » kwietnia 17, 2009, 9:05 pm

Jak znacie coś w podobny deseń to się podzielcie - mam bzika na punkcie takiego stylu :D
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Kuba Chmiel » kwietnia 17, 2009, 9:09 pm

Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Agatka Malczyk » kwietnia 17, 2009, 9:27 pm

Paweł Brodowski Jazz Forum:

Willie Nelson – legenda amerykańskiej muzyki country i ikona amerykańskiego jazzu Wynton Marsalisem. Dwaj wielcy artyści reprezentują dwa odległe punkty rozległego spektrum, dwa różne, zdawałoby się wykluczające się style, ale w istocie mające wiele wspólnego. Łączy je blues – pień, z którego wyrasta współczesna amerykańska muzyka popularna. Stąd tytuł tej płyty: „Two Men With The Blues”. Jest to spotkanie na szczycie dwóch generacji, pochodzący z Teksasu Willie Nelson ma dziś lat 75, urodzony w Nowym Orleanie Wynton Marsalis o trzydzieści mniej. Ale muzyka, którą tu grają, należy raczej do pokolenia Nelsona, wywodzi się z czasów jego młodości, przełomu lat 40. i 50. Są to korzenie dzisiejszej amerykańskiej muzyki: rock and roll, blues, rhythm and blues, soul, country. Spotkali się po raz pierwszy pięć lat temu w Nowym Jorku na koncercie benefisowym w Lincoln Center (byli tam także Ray Charles i Eric Clapton), a ponownie w tym samym miejscu podczas dwóch wieczorów 12 i 13 stycznia w styczniu 2007 roku. Materiał nagrany podczas tych koncertów wydany został teraz na płycie. W towarzyszącej sekcji jest regularny zespół Marsalisa (to właśnie ci muzycy grali w jego big bandzie rok temu na Torwarze) i stały harmonijkarz Nelsona, Mickey Raphael. Walter Blanding gra na tenorze w twardym stylu teksańskim, Nelson ma krótkie wejścia solowe na gitarze, jego styl miejscami przypomina Django Rei¬n¬hardta. Otwiera płytę wielkomiejski blues Bright Lights, Big City. „Jest to coś w rodzaju big city meets the country” – powiedział Wynton. Mickey naśladuje odgłosy pociągu, a my brzmimy jak klakson samochodu”. Za chwilę Willie nabija szybkie tempo i swoim zdartym, nadwyrężonym głosem, ale bez wysiłku, intonuje Caldonię (sławetny rhythm and blues Louisa Jordana, wykonywany niegdyś przez big band Woody’ego Hermana). Sięga też po ckliwe ballady Hoagy’ego Carmichaela Stardust i Georgia on My Mind. Skoro mowa o Georgii, to nasuwa się myśl, że najdoskonalszym jak dotąd przykładem fuzji jazzu i muzyki country był album Raya Charlesa „Modern Sounds In Country And Western Music”. Oczywiście „Stardust” to tytuł albumu Willie’go Nelsona sprzed 30 lat, jednego z jego największych bestsellerów, na którym Willie śpiewał kilka innych standardów. Na omawianej płycie ujmują spontanicznością kawałki nowoorleańskie: Basin Street Blues i My Bucket’s Got a Hole In It, z długą, marszową solówką bębnów. Muzyka swinguje, a trąbka Wyntona, syna Nowego Orleanu, lśni, jakby grał sam Louis Armstrong. W Ain’t Nobody’s Business Willie i Wynton śpiewają razem i przekomarzają się tak, jak przed laty robili to, z podobnym wdziękiem, Satchmo i Jack Teagarden. Country i jazz, luz, humor i zabawa.
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Agatka Malczyk » kwietnia 17, 2009, 9:27 pm

Dzięki Kuba!
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: 74yaro » kwietnia 17, 2009, 10:51 pm

Two Men with the Blues to jedna z moich ulubionych płyt zeszłego roku. Była prezentowana w Trójce przez Jana Chojnackiego.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: bartic » kwietnia 18, 2009, 7:01 pm

w dychę!!! :D dzięki Ci Agatko! ja również nie mogę przestać tego słuchać. ten styl jest przecudowny, aż chce się żyć w mieście.

na pewno kupię płytę. chłopaki mają to jak w banku

momentami kojarzy mi się z Whitherspoonem
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości