Sonny Terry "Whoppin'" 1984r, Alligator Records

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Sonny Terry "Whoppin'" 1984r, Alligator Records

Postautor: Pawe? Szyma?ski » maja 17, 2004, 7:15 pm

"Whoopin'" jest pozycj? wyj?tkow?.Sk?ad jest gwiazdorski:Johnny Winter (gitary,produkcja),Willie Dixon (kontrabas) i Styve Homnick (b?bny). Chc? zwr?ci? uwag?,?e materia? nagrano 100% live .Rejestracja trwa?a dwa dni:jeden dzie? panowie sobie razem pograli,drugiego dnia wklepano wszystko.Pomys?odawc? i producentem by? Winter.
Sonny Terry gra? i nagrywa? z takimi lud?mi jak Gary Davis,Brownie McGhee,Blind Boy Fuller,Woody Guthrie,Alec Seward,Leadbellly itd.Moim zdaniem najlepsza muzyka zosta?a nagrana dla Folkways w latach 1944-63.Sonny by? w dobrej formie i gra? tak,jak dla czarnych,czyli synkopowa?,zmienia? podzia?y,po prostu czad.Potem z Brownim McGhee to ju? nie by?o to.Pod koniec kariery (i ?ycia - zmar? w 1986r.),w 1984r. Winter wydoby? z niego to,co najlepsze.Sonny Terry zn?w si? odnalaz? (podobnie,jak Waters na "Hard Again).Jamowy spos?b grania i zgrzebna realizacja tu si? sprawdzi?a.Granie jest w stylu Delta.Winter gra na gitarze na pr?d marki Lazer,kt?ra rz?zi jak te starodawne instrumenty,na jakich w 40-latach gra? np.Waters.W dw?ch numerach u?ywa dobro (brzmi,jak blaszak z rezonatorem spider- tak mi si? zdaje) w normalnym stroju.Gra te? rur? w stroju G i w konwencjonalnym (elektrycznie).Sonny jest cudowny,gra jak czarny dla czarnych,czyli nie jest to komercyjna ?ciema.Podoba mi si? po??czenie po??czenie ragowej rytmiki rodem z Caroliny na dwa, z ?semkowymi triolami Wintera wnosz?cymi powiew Delty.Sonny zasuwa swoje murzy?skie patenty,ale z Winterem nie ma ?art?w (numery "4","7")!!!On nie odpuszcza!
W numerz3 "9"("Ya,Ya" - pami?tam gra? to Bregovicz(sic!) jest par? efektownych sztuczek Wintera granych rur?.
To jest muzyka "hot",surowa,prymitywna,grana przez ludzi,kt?rzy wiedz? o co chodzi w takim graniu.
Gor?co polecam!
Pawe? Szyma?ski
Pawe? Szyma?ski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 15, 2004, 3:17 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 18, 2004, 10:49 pm

Gra?em ten album w Okolicach Bluesa. Rzeczywi?cie jest wyj?tkowy. Szkoda ?e jednak przeszed? w?wczas bez echa.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawe? Szyma?ski » maja 19, 2004, 5:17 am

To szkoda. Ale wiesz,?e mnie to nie dziwi?Bo rozumiem,?e murzy?ska surowizna raczej nie robi ju? wra?enia.Te czasy ju? min??y,ci grajkowie ju? odeszli.Teraz s? inni grajkowie i inna publiczno??.I troch? mi szkoda,?e w Tr?jce nie mo?na ju? s?ucha? audycji ?p.Marii Jurkowskiej.
Chyba jest niskie cisnienie,bo tak marudz
Pawe? Szyma?ski
Pawe? Szyma?ski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 15, 2004, 3:17 pm

Postautor: Maciek K » maja 31, 2004, 2:58 pm

Posiadam t? p?yte i tyle razy ile j? s?ucham jestem zadziwiony jak mo?na tak zagra? bluesa. A Sonny Terry tak zagral na tej p?ycie ?e nie mam pyta?.
Don't forget to boogie.
Awatar użytkownika
Maciek K
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: maja 31, 2004, 2:09 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości

cron