THE ANSWER - Rise

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

THE ANSWER - Rise

Postautor: Electric Muddy » września 28, 2008, 7:07 pm

Wprawdzie od momentu wydania debiutanckiego albumu The Answer mineły już 2 lata to ja dopiero kilka dni temu go zakupiłem.
Na uwagę w zespole zwraca przede wszystkim wokalista Cormac Neeson, którego śpiew przypomina takich wokalistów jak Robert Plant czy Noddy Holder.
Na płycie dominują utwory Hard Rockowe takie jak Leavin' Today czy przypominający nieco Paranoid Sabattów Into The Gutter i Blues Rockowe (Leavin' Today). Są też kawałki Bluesowe jak Memphis Water czy z elementami gospel Preachin' , Son Housa. Najlepszym utworem na płycie jest chyba Under The Sky z ostrym riffem gitarowym i bardzo melodyjnymi refrenami, które pokazują możliwości wokalisty. Są też na płycie dwa spokojniejsze utwory (Be What You Want i Always). PŁYTA REWELACJA CHCE SIĘ NAWET POWIEDZIEĆ CUD IRLANDZKI!!!!



Obrazek

1. Under The Sky
2. Never Too Late
3. Come Follow Me
4. Be What You Want
5. Memphis Water
6. No Questions Asked
7. Into The Gutter
8. Sometimes Your Love
9. Leavin Today
10. Preachin
11. Always

Cormac Neeson - Vocals
Paul Mahon - Guitar
Micky Waters - Bass
Ames Heatley - Drums
Ostatnio zmieniony stycznia 12, 2009, 7:40 pm przez Electric Muddy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: F.H.Johnson » września 29, 2008, 9:06 pm

Oj tak ,tak kawałek hard rockowego rzemiosła.A ten wokal...
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: RafałS » lipca 24, 2009, 6:25 pm

Niedawno kupiłem sobie okazyjnie obie płyty The Answer. Przesłuchałem już parę razy debiut. Brawa za entuzjazm, surową energię i dobre wzorce. Tyle. Wokal mocny ale mało charakterystyczny. To samo gitara. Kompozytorsko słabo. Tylko werwa wykonań ratuje niektóre kawałki. Teksty bardzo schematyczne. Rymy typu cry - die itd. Ogólnie słucham z przyjemnością bo bardzo lubię gatunek, który reprezentują, ale w ramach tego gatunku płyta jest taka sobie. Nagrali ją moim zdaniem za wcześnie, nie mając w garści dość dobrego materiału ani doszlifowanego stylu. Raczej rozczarowanie zakupem, choć nie tak duże, żebym chciał się natychmiast pozbywać.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości