Tribute to Nalepa

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Tribute to Nalepa

Postautor: Michał » września 4, 2008, 10:46 am

Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Czesiek » września 6, 2008, 11:38 am

:) Super płytka ,poswięcona wielkiej postaci bluesa w Polsce :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Perfect Stranger » września 6, 2008, 6:55 pm

szkoda tylko, że jest to album jedno płytowy... Nalepa ma taki dorobek, że wybrać i zmieścić się na jednej płytce to nie tylko wielka trudność, ale i ogromna strata...

zaskakuje brak takiego utworu jak chociażby Co się stało kwiatom?
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Czesiek » września 6, 2008, 8:00 pm

:) Nic straconego , z tego co wiem to dużo wczesniej powstał projekt o podobnej tematyce , i taka plyte rownież wydaje JJ Band i jego goście , jesli nie bedzie tego utworu t o znajdą sie nastepni nasladowcy spokojny jestem oto :)
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Góri » września 9, 2008, 5:40 pm

Obrazek

W Hołdzie Tadeuszowi Nalepie

Dobrze, że powstają takie płyty. Wielu z muzyków, którzy wzięli udział w nagraniu tego krążka, było Nalepie taką płytę winnych. A że każdemu z nas może brakować na niej jakiejś konkretnej najbardziej ulubionej kompozycji Ojca Polskiego Bluesa, nie ma się co dziwić. Powstało ich przecież tak wiele.
Trzeci już chyba raz kręci się ta płyta w moim odtwarzaczu. I choć najchętniej słucham tych wszystkich pieśni jednak w oryginale, to z każdym kolejnym przesłuchaniem zyskuje ona moją sympatię. Mam też już kilka swoich ulubionych momentów tamtych sesji. Należą do nich bez wątpienia Nauczyłem Się Niewiary (Balcar/Styczyński), W Pochodzie Codzienności (Nowak), Piękno (Silski/Borysewicz), Pożegnalny Blues (Borysewicz), Dbaj o Miłość (Cichoński) czy wieńczący całość Czarno-Czarny Film (Jean Lubera/Nalepa Jr./Nie-bo).
Wychodzi na to, że podoba mi się już połowa z 13 utworów poświęconych Temu, przy muzyce Którego wielu z nas dorastało, bawiło, wzruszało i uczyło się jej piękna. Kompozycje tandemu autorskiego Nalepa/Loebl nie potrzebują już nas, by przetrwać próbę czasu. To my ich potrzebujemy, by „w pochodzie codzienności” nie dać się zwariować. Także dzięki tej płycie staje się to dużo łatwiejsze!

Sebastian Górski
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: single malt » września 10, 2008, 11:12 am

Mówiło się zwykle,że Tadeusz Nalepa był wokalistą średnim, bo skala głosu niewielka, a w sumie ,to więcej melorecytacji niż normalnego śpiewu, itd, itp. A jednak słuchając tej płyty mam wrażenie,że niesłychanie trudno jest zastąpić TEN głos. Oczywiście to jest kwestia indywidualnego odbioru, ale dla mnie wiekszośc wokali na płycie jest co najwyżej taka sobie. Jakby brakło zdecydowania, czy kopiować oryginał, czy szukać własnej drogi.Kilka numerów brzmi dla mnie jakby wokal był dograny trochę na siłę do podkładów instrumentalnych. Bo instrumentalnie płyta wypada chyba lepiej choć jest to niewątpliwie Nalepa zrobiony na hard rockowo raczej. Niezależnie od moich uwag, to bardzo dobrze,że tego typu płyty pojawiają sie na rynku.Ciekawe jak zabrzmi materiał szykowany przez JJ Band?
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Czesiek » października 16, 2008, 1:11 pm

, Dopiero teraz zdobyłem się na napisanie paru slow jak któryś raz nawet nie licze ... kręci się ta płyta w moim odtwarzaczu. I choć najchętniej słucham tych wszystkich pieśni jednak w oryginale, to z każdym kolejnym przesłuchaniem zyskuje ona moją sympatię. Mam też już kilka swoich ulubionych momentów tamtych sesji. Należą do nich bez wątpienia Nauczyłem Się Niewiary (Balcar/Styczyński),, Dbaj o Miłość (Cichoński) super, czy wieńczący całość Czarno-Czarny Film (Jean Lubera/Nalepa Jr./Nie-bo)Bardzo klimatyczna płytka
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: F.H.Johnson » października 18, 2008, 10:26 am

Dla mnie bardzo fajne jest to,że jednak prawie wszyscy zdecydowali sie na zupełnie inne aranże.Mimo iż oryginał będzie zawsze niedościgniony,niektóre kawałki nabrały świeżości.Nieporozumieniem wokalnym wydaje mi się Kukiz."Takie moje miasto jest"i "Oni zaraz przyjdą tu",to dla mnie w jego wykonaniu profanacja i perwersja...Nie wiem czy to kwestia braku smaku muzycznego ,czy też brak pomysłu na aranż?.Jego obecność na płycie to chyba tylko kwestia dobrej znajomości z Jankiem Borysewiczem,producentem tej skad inąd dobrej płyty.
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: tomekkonczak77 » marca 25, 2009, 2:01 pm

Właśnie przed chwilą nabyłem płytkę. Słucha się fajnie, no to może parę słów:
"Nauczyłem Się Niewiary"-to taki "radiowy"numer,pieprzne solo Styki (on to potrafi :D ),nośne.
"W Pochodzie Codzienności"-Nowak śpiewa pod gitarę, zagrane rockowo z fajną solówką, natomiast "Kiedy Byłem Małym Chłopcem" mnie nie bierze-utwór już zagrany na wszelakie sposoby. Nowaka uważam za jednego z lepszych interpretatorów Nalepy.
"Co To Za Człowiek", "Biegniesz Tu" z M.Radulim na gitarze, zdecydowanie rockowo (zresztą nie odbiega wiele od oryginału z płyty "Absolutnie" tam również grał Raduli)
"Modlitwa"-numer pomnikowy ale w tej wersji "zarżnięty" przez Balcara, bez uczucia :( Nie pomogła solówka Styczyńskiego (też słyszałem lepsze)
"Pomaluj Moje Sny"-genialna kreacja Kozakiewicza, sposób jego artykulacji zawsze mnie powalał, no i Cugowski też super, można marudzić, że jest wtórny ale to kawał głosu
"Piękno"-fajny wokal Silskiego, rozimprowizowana, lekko jazzująca solówka Borysewicza
"Pożegnalny Blues" - Borysewicz w pełnej krasie, z "kaczuszką", ze śpiewem na ustach :D , jeden z moich faworytów
"Takie Moje Miasto" nie podoba mi się za cholerę, taka maniera Kukiza brrr!
"Dbaj O Miłość"-jeden z moich ulubionych numerów Nalepy. Cichoński gra tutaj tak leciutko-pięknie! Ta muzyka płynie :D
"Oni Zaraz Przyjdą Tu" to tak jak "Kiedy byłem małym chłopcem" to numer tak rozjeżdżony", że nie bierze już całkowicie - no i do tego Kukiz :roll:
"Czarno-Czarny Film"- co tu dużo pisać- po prostu świetne, taki odpoczynek po gitarowych kaskadach, klimatyczne :D
Płyta warta polecenia. Myślę, że Tadzio byłby dumny!
Only Gibson Is Good Enough
www.aroundtheblues.ovh.org
Awatar użytkownika
tomekkonczak77
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 197
Rejestracja: stycznia 28, 2008, 11:50 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: StS » marca 25, 2009, 5:26 pm

Tata Tadzio byłby dumny, bo po jego kompozycje sięgają inni muzycy. Wątpię, czy byłby dumny z efektów ich pracy, zwłaszcza jako wokalistów. Po wysłuchaniu kolejnych nagrań z tej płyty Tata Tadzio mógłby powiedzieć ‘próbujcie dalej’, ale po wysłuchaniu ostatniego z nich powinien być zadowolony.
Jean Lubera w nagraniu „Czarno-czarny film” to ozdoba tego zestawu. Jej występ w ramach „Piotr Nalepa Breakout Tour” bardzo dobrze wspominam.
Najbliżej stylistyki Tadeusza Nalepy znalazł się chyba Andrzej Nowak – tu najbardziej słychać efekty współpracy tych muzyków.
Ciekaw jestem opinii o tych nagraniach autora zamieszczonej na okładce grafiki – może pod ich wpływem narysował instrument dla leworęcznego gitarzysty?
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości