Jerzy "Kawa" Kawalec

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Jerzy "Kawa" Kawalec

Postautor: Janek Rosiek » lutego 19, 2007, 4:15 pm

My?l? ?e ten cz?owiek zajmuje szczeg?lne miejsce w alei zas?u?onych je?li chodzi o bluesa. Stoj?cy gdzie? tam z ty?o w kapeluszu... To by? prawdziwy basista, nie wybijaj?cy si? do przodu, mistrz drugiego planu, po prostu by? ?wietny w tym co robi?. Wielki szacunek dla tego cz?owieka panowie basi?ci, jest z kogo bra? przyk?ad.
Awatar użytkownika
Janek Rosiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: października 9, 2006, 4:02 pm

Postautor: dzemek » lutego 19, 2007, 4:44 pm

Kawalec, Lech Janerka-jak dla mnie basi?ci, kt?rych podziwiam na ka?dym kroku(nie wszystko zapewne jeszcze s?ysza?em).Solo w "Ptaku moich marze?"na basie-co? znakomitego!Tak p?ynne przechodzenie z jednego d?wi?ku na drugi, Kawalec wg mnie gra bardziej technicznie, ani?eli szybko?ciowo, nigdy jako? szeg?lnie nie szala? na scenie-ot postukiwa? nog? w rytm muzyki.Du?a osobowo??, stworzy? wiele dobrego dla polskiej muzyki, przysz?ych pokole?.Podziw i oklaski dla gry tego bardzo dobrego basisty.
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tomm » lutego 25, 2007, 4:09 pm

ja mia?em okazj? tylko raz widzie? na ?ywo Cree z Jurkiem Kawalcem.. by? to koncert Bo?o Narodzeniowy we Wroc?awiu.. zagrali wtedy tylko jeden kawa?ek - 'Za Tych'....
a może by tak z diabłem zawrzeć pakt... :P
Tomm
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 154
Rejestracja: stycznia 1, 2007, 7:17 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: KRIST » lutego 25, 2007, 6:40 pm

KAWA byl swietnym basista. wielki szacunek do tego czlowieka.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Basman » maja 26, 2007, 9:41 pm

Mi?o, ?e kto? wspomina Mistrza Drugiego Planu. Rola basist?w w bluesie jest mocno niewdzi?czna. C??, taki nasz wyb?r, hehe.

Ale wielka we mnie jest rado??, ?e uda?o mi si? zd??y? spotka? Kaw?. Ba, nawet zagra? d?oba na moim piecu, z czego do dzi? wraz z piecem jeste?my dumni :)
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości

cron