Zbi?r Informacji o Ry?ku Riedlu.

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Zbi?r Informacji o Ry?ku Riedlu.

Postautor: Pawelllek » maja 4, 2006, 11:58 am

S?uchajcie, potrzebuj? pomocy. Wybra?em sobie bardzo oryginalny temat maturalny z j.polskiego i wiem, ?e b?dzie wymaga? ostrej har?wy. Mianowicie jest to "Muzyka, czyli poezja Ry?ka Riedla- wp?yw na miliony" Potrzebuj? jak najwi?cej informacji na temat osoby Ry?ka, najlepiej od ludzi, kt?rzy go widzieli na scenie. Chcia?bym, ?eby nie by?y to trefne informacje i jako? potwierdzone. Napisa?em do ca?ej kapeli D?EM, ale co? nie odpisuj?. Prosz? wi?c o pomoc tutaj. Chcia?bym jako? skontaktowa? si? z Gol?, lub Bastkiem, ale to chyba rzucanie si? na g??bok? wod?. Wiem, ?e wybra?em cholernie trudny temat i wymagaj?cy niesamowitego po?wi?cenia czasowego, co za tym idzie, b?d? musia? wchodzi? ludziom w "dupe" za przeproszeniem, ale my?l?, ?e satysfakcja b?dzie tego warta. Chc? u?wiadomi? komisj? maturaln?, ?e nie tylko Mickiewicz, Bonaparte czy Krajewski byli wielcy. Mam nadziej?, ?e uda mi si? podo?a?, bo je?li nie to po mojej maturze. Ale ja si? podejmuj? i ryzykuj?, POM?CIE na ile mo?ecie. Pozdrawiam Pawe?
"Samotno??, to taka straszna trwoga..."
Pawelllek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 4, 2006, 11:49 am
Lokalizacja: Strzelin\blisko Wroc?awia

matura

Postautor: Iwka » maja 4, 2006, 12:11 pm

Ch?opie, ja si? wcale nie dziwi?, ?e zesp?? Ci nie odpisuje. Informacji o Ry?ku jest mn?stwo, chocia?by w ksi??ce Jana Skaradzi?skiego "Rysiek" albo "Ballada o dziwnym zespole". By? te? niedawno film "Sie macie ludzie".
Powodzenia
Ostatnio zmieniony maja 5, 2006, 8:09 pm przez Iwka, łącznie zmieniany 4 razy
Awatar użytkownika
Iwka
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: czerwca 1, 2005, 6:14 pm

Postautor: Kruposz » maja 4, 2006, 1:14 pm

ehm ogl?da?em przedwczoraj "Sie macie ludzie" i szczerze m?wi?c to nic tam konkretnego nie znajdziesz...osobi?cie mi si? jako? film nie podoba?,poszukaj jakich? artyku??w na sieci i przeczytaj ksi??ke :) film te? mo?esz ogl?dn??,ale nic specjalnego w nim nie ma...
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Pawelllek » maja 4, 2006, 7:09 pm

film ogl?da?em, aczkolwiek widzisz jaki jest temat i zbli?one sugestie do niego mi s? potrzebne. A film przedstawia raczej jego narkomani?, a nie ?ycie prywatne. Chodzi dok?adniej, szczeg??owo o jego tw?rczo??. Przecie? On nie by? tylko narkomanem, by? Artyst? przez du?e "A"! ;] Dzi?kuj? za zainteresowanie i w dalszym ci?gu licz? na pomoc. ;]
"Samotno??, to taka straszna trwoga..."
Pawelllek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 4, 2006, 11:49 am
Lokalizacja: Strzelin\blisko Wroc?awia

Postautor: Pawelllek » maja 4, 2006, 7:17 pm

film ogl?da?em, aczkolwiek widzisz jaki jest temat i zbli?one sugestie do niego mi s? potrzebne. A film przedstawia raczej jego narkomani?, a nie ?ycie prywatne. Chodzi dok?adniej, szczeg??owo o jego tw?rczo??. Przecie? On nie by? tylko narkomanem, by? Artyst? przez du?e "A"! ;] Dzi?kuj? za zainteresowanie i w dalszym ci?gu licz? na pomoc. ;]
"Samotno??, to taka straszna trwoga..."
Pawelllek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 4, 2006, 11:49 am
Lokalizacja: Strzelin\blisko Wroc?awia

Postautor: Selphie » maja 5, 2006, 12:56 am

nie chodzi o tegoroczn? prezentacj? maturaln?, prawda ;] ?

W takim razie s?dz?, ?e przez ca?y rok b?dziesz mia? du?o czasu na dog??bne przeanalizowanie i przygotowanie tematu. I mam takie wra?enie, ?e do przekonania o arty?mie Ry?ka komisji egzaminacyjnej nie b?dziesz musia? w?azi? butami w ?ycie jego rodziny (chyba nie otrzymasz nic nowego ni? to, co ju? mamy: par? ksi??ek, wywiady, filmy, koncerty; nawet gdyby? osi?gn?? tak karko?omny cel). Wr?cz przeciwnie - stoi przed Tob? zadanie udowodnienia, ?e to, co stworzy? Riedel jest warto?ciowe nawet w oderwaniu od przebiegu jego ?ycia. W temacie zawiera si? jeszcze jedno obszerne jak rzeka zagadnienie, jakim jest wp?yw poezji i muzyki Ry?ka na miliony jego fan?w. Mo?esz pogrzeba? w tym forum, ?eby przekona? si? ile emocji do dzisiaj wzbudza Jego posta?.

Czytaj?c Twoj? pro?b? pomy?la?am, ?e to temat, kt?ry pozwoli Ci przygotowa? co? z pasj? i przyjemno?ci? na potrzeby szko?y, ale jednocze?nie skomplikowany ze wzg?du na trudno?? w podej?ciu do sprawy z niejakim dystansem potrzebnym do rzetelnej prezentacji. I o tym dystansie pami?taj..


Nie pozostaje wi?c nic, tylko ?yczy? powodzenia. :)


ps Na tym forum jest wiele os?b, kt?re posiad?y wi?ksz? od mojej wiedz? na temat D?emu i z pewno?ci? Ci pomog? w zbieraniu informacji
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: motyla noga » maja 5, 2006, 5:32 pm

Kolego...co? si? p??no zorientowa?e?...chyba, ?e masz jeszcze rok
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Michał » maja 5, 2006, 7:49 pm

ale co ty konkretnie chcesz,
Ry?ka jako poeta....
No niestety media to nie interesuje...
ale znajdziesz du?o informacji w ksi??ce o Nim pt. Rysiek....
co ja mog? napisa?, Rysiek pisa? o ?yciu i to co Go gryz?o, nie za?piewa? tekstu co wed?ug niego by? g?upi i o niczym (mia? racje) w I po?owie lat osiemdziesi?tych Rysiek ?piewa? troszk? po "norwesku"(nie myli? z j?zykim norweskim) mam kilka nagra?, ale za du?o pisanie ?eby kto? to zrozumia? Je?li tego nie s?ucha?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: motyla noga » maja 5, 2006, 9:20 pm

Micha?, co to znaczy "po norwesku"?
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: flower » maja 6, 2006, 12:51 am

motyla noga pisze:Micha?, co to znaczy "po norwesku"?

"Norweski" to taki "fonetyczny angielski" ;)
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Michał » maja 6, 2006, 7:30 am

flower pisze:
motyla noga pisze:Micha?, co to znaczy "po norwesku"?

"Norweski" to taki "fonetyczny angielski" ;)

no w?asnie......
s?owa, kt?re nie maj? sensu, czasami s? wymy?lane, poprostu dla osoby, kt?ra nie zna angielskiego wydaje si? ?e artysta ?piewa w tym j?zyku, ala tak naprawd? jest to ? zb?r s?ow nie maj?cych sensu
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Janusz M. » maja 6, 2006, 11:26 am

motyla noga pisze:Micha?, co to znaczy "po norwesku"?

To znaczy to samo,co "po himalajsku" :lol:
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Michał » maja 6, 2006, 11:32 am

Janusz M. pisze:
motyla noga pisze:Micha?, co to znaczy "po norwesku"?

To znaczy to samo,co "po himalajsku" :lol:

lub "po swojemu" :lol:
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: KRIST » listopada 21, 2006, 3:51 pm

temat maturalny poezja RYSZARDA RIEDLA no moze. tylko czy ta komisja maturalna to zrozumie. pomysl o tym.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Re: Zbi?r Informacji o Ry?ku Riedlu.

Postautor: Wally » listopada 21, 2006, 4:37 pm

Witam, nie wiem czy ten temat pracy to najlepszy pomysl.Musisz wiedziec ze stawianie Riedla w jednym szeregu z Mickiewiczem moze spowodowac niemale poruszenie wsrod komisji egzaminacyjnej:).
Rysiek byl doskonalym wokalista, ktory pisal takze teksty , czasem lepsze, czasem gorsze.Mysle ze nie mozna ich nazwac poezja,choc niektore sa naprawde wysokich lotow.A wplyw na miliony... hmm tu faktycznie jest jakis temat do analizy.
Sugeruje Ci pomyslec o temacie bardziej traktujacym o zgubnym dzialaniu narkotykow.Mozesz Riedla dac jako przyklad szalenie zdolnego czlowieka, ktory nie potrafil sobie z nimi poradzic.
"Nigdy nie zagrasz dobrze bluesa, jesli nie napijesz sie wody z Misissippi"
Awatar użytkownika
Wally
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 190
Rejestracja: sierpnia 13, 2005, 10:25 am
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Michał » listopada 21, 2006, 4:50 pm

Wally !! ja si? pod Twoj? wypowiedzi? podpisuj? !!!


he he ju? widzie min? mojej nauczycielki od polskiego kt?ra czyta poje wypracowanie !!!


I jeszcze dodam, ja jestem jednym z "Tych" co ?piew i teksty Ry?ka - ceni? bardzo wysoko, a powodem by?o wielu czynnik?w.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Helmut » marca 24, 2007, 12:03 am

Mozesz Riedla dac jako przyklad szalenie zdolnego czlowieka, ktory nie potrafil sobie z nimi poradzic.

"Komercja kontra talent"
To kumple z kapeli traktowali go jak kur?, kt?ra znosi z?ote jaja, lecz ?aden z nich nie pom?g? ch?opakowi.
Czy mo?na mie? do nich o to ?al - tak!!!
Kto? powie Rysiek si? pogubi?..., i to jest w?a?nie ob?uda.
Moim zdaniem ?ycie Ry?ka nadaje si? zdecydowanie na prac? magistersk?, a nie na temat maturalny.
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: dzemek » marca 24, 2007, 12:18 pm

Helmut pisze:To kumple z kapeli traktowali go jak kur?, kt?ra znosi z?ote jaja, lecz ?aden z nich nie pom?g? ch?opakowi.

Wol? to przemilcze
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Armin » marca 25, 2007, 4:13 pm

Helmut pisze:To kumple z kapeli traktowali go jak kur?, kt?ra znosi z?ote jaja, lecz ?aden z nich nie pom?g? ch?opakowi.
Czy mo?na mie? do nich o to ?al - tak!!!


?e tak nieskromnie spytam - sk?d wiesz? Przebywa?e? wtedy w tych czasach z zespo?em D?em? Znasz ich osobi?cie i mia?e? okazj? obserwowa? jak traktuj? Ry?ka "jak kur? znosz?c? z?ote jaja? Czy to co napisa?e? to tylko wniosek po przeczytanych wywiadach, czy co? w tym rodzaju?
Awatar użytkownika
Armin
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: sierpnia 23, 2006, 11:33 am
Lokalizacja: Lędziny

Postautor: Szymenio » marca 25, 2007, 8:59 pm

Do??czam si?. Napisa?e? ?e mo?na mie? do nich o to ?al. Mysl? ?e D?emowcy na pewno pr?bowali pom?c Ry?kowi, ale dla nich by? raczej koleg? z zespo?u ni? wielkim artyst? czy autorytetem.I dlatego oni te? mieli swoj? cierpliwo?c, kt?ra w pewnym momencie musia?a sie ko?czy?. Przez swoje uzale?nienie Rysiek te? du?o nabroi? w zespole i na pewno mieli do niego ?al. Pozatym jak wyobra?? sobie siebie na ich miejscu to te? w pewnym momencie bym si? wk....wi? i powiedzia? "mam dosy?". A na koniec powiem, ?e wydaje mi si?, ?e nie powinni?my takich rzeczy ocenia? - czy mo?na mie? do nich ?al itd - bo tak naprawde my - fani, nie wiemy jakie by?y relacje mi?dzy cz?onkami zespo?u...
Szymenio
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: stycznia 6, 2007, 9:40 am

Postautor: Michał » marca 25, 2007, 9:09 pm

a z kont wiecie jak by?o naprawd? - Rysiek by? autsajderem i to pozwoli?o mi pozosta? w naszych sercach nie?miertelnym, ale stworzy?o mu problem?w. Wierze ?e to co robi?, sprawia?o mu rado?? i by? szcz??liwy, ja r?wnie? wierz? ?e D?em dla niego chcia? jak najlepiej, to jest moje zdanie na ten temat, niedawno do tego doros?em. Nie chce sie rozpisywa?, bo jak kogo? interesuje to na tym forum na temat Ryska od moich post?w a? kipi.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Betsztyn » listopada 27, 2007, 3:42 pm

Zgadzam sie, ze jest ryzykowne traktowac Ryska, jako poete. Natomiast mozna by pisac poematy o jego zyciu. Jestem jednym z najbardziej "prawdziwych" ludzi, jakich znalem.
Awatar użytkownika
Betsztyn
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5454
Rejestracja: listopada 15, 2007, 3:38 pm

Postautor: karambol » listopada 28, 2007, 10:58 am

A tak po prawdzie temat ten powinien być raczej w zakładce PYTANIA I PROŚBY
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości

cron